Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: "Злоупотреби с екрана"
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2
Aglarana
В петък бе уволнен Георги Коритаров, водещ на сутрешния блок "Здравей, България".
Официалната теза на ръководството на Нова ТВ е, че журналистът е използвал екрана за лични цели. Смята се, че Коритаров е изнудвал Валентин Златев, шеф на "Лукойл", и поради това - уволнен. Търсят се и обяснения на случилото се в напоследък доста зачестилите интервюта на водещия с членове на ДПС във връзка със смъртта на Емин и обръчите от фирми околко тази партия, както и с конфликта му с Румен Петков.
През 2003г. Коритов е уволнен и от БТВ след интервю с Андрей Литвиненко и последвал натиск на руското посолство, отправен към ръководството на телевизията.
Изписах всичко това, за да попитам - смятате ли, че това, което се случва всъщност, е поредната цензура, наложена от хора, на които не им изнася?
Warrior Of Ice
И да е имало натиск, това не променя факта, че Коритаров е един завършен боклук, който няма място в ефира на национална телевизия. Връх на цинизма е цялото му поведение едва ли не на някакъв морален съдник... На негово място щеше да ме е срам да се показвам пред хората, камо ли да правя изводи за обществото и да размахвам назидателно пръст.
Чупитопки
На противоположно мнение съм. Коритаров беше единствения, който не се посрами и излезе пред народа, заявявайки "Да, бил съм агент на Държавна Сигурност, такива бяха времената." Никога не се е водил по чуждото мнение, винаги сам си изгражда свое и го защитава в ефира. А това за "изнудването" - всички знаем какво се е случило, Златев е разбрал, че Коритаров подготвя материал, и го е натопил. Ем това е.
Beerzebub
Съгласен съм Ицо.
LordZombie
Те НОВА нещо мн почнаха да ги гонят и Крум Савов са изгонили(спрели са Спортен Свят) 0.x
pa®tci
Нито са спрели "Спортен Свят", нито са изгонили Крум - просто са го понижили в длъжност wink.gif
prayer4eto
@Чупитопки! -> Професионалистът-журналист не би трябвало да натрапва собственото си мнение, изплозвайки медиите. Защото в противен случай самата медия става обект на съдебно преследване за манипулация. И най-вероятно е делото да го спечели не медията, а ищецът - за морални и материални вреди. Естествено, Нова ТВ е преценила, че не е в неин интерес да води такова дело и за да се дистанцира от виновния журналист, го уволнява дисциплинарно.
metalwar
То да беше само Коритаров еди дойди преди това беше Иво Инджев, Маргарита Михнева. БТВ стана една казиона тв която гледа само някакви благини и да се харесат на силните на деня сега се присъединиха и Нова тв. Каква независима журналистика и независими медии смех смех. censored2.gif censored2.gif puke.gif puke.gif
sgoh
Спрях да гледам телевизия и вече съм един щастлив човек. bye.gif
Blashyrkh
Цитат(prayer4eto @ Nov 24 2008, 06:57 PM) *
@Чупитопки! -> Професионалистът-журналист не би трябвало да натрапва собственото си мнение, изплозвайки медиите. Защото в противен случай самата медия става обект на съдебно преследване за манипулация. И най-вероятно е делото да го спечели не медията, а ищецът - за морални и материални вреди. Естествено, Нова ТВ е преценила, че не е в неин интерес да води такова дело и за да се дистанцира от виновния журналист, го уволнява дисциплинарно.

Безпристрастната и непредубедена медия е някаква утопия, която дори и при добро желание няма как да съществува. Не знам дали е възможно да се предаде информация без да стане по безпристрастен начин. Може би само математиката го може това, но отново почвам да се изхвърлям. smile.gif
LordZombie
Цитат(parcaleste @ Nov 24 2008, 08:42 PM) *
Нито са спрели "Спортен Свят", нито са изгонили Крум - просто са го понижили в длъжност wink.gif

Шефовете на "Нова телевизия" прекратяват излъчването на "Спортен свят". Така водещият Крум Савов понася втори удар, след като преди няколко дни той бе заменен като началник на спортния отдел от Веселин Василев.

"Спортен свят" е най-старото предаване в ефира на "Нова". То се излъчва за първи път през 1994 г., припомня Sportal.bg, позовавайки се на информация на в. "7дни спорт".

Това е втората рокада в медията за последните 24 часа. Вчера тя се раздели с единия от водещите на сутрешния си блок "Здравей, България" - Георги Коритаров.
Чупитопки
Цитат(prayer4eto @ Nov 24 2008, 06:57 PM) *
@Чупитопки! -> Професионалистът-журналист не би трябвало да натрапва собственото си мнение, изплозвайки медиите. Защото в противен случай самата медия става обект на съдебно преследване за манипулация. И най-вероятно е делото да го спечели не медията, а ищецът - за морални и материални вреди. Естествено, Нова ТВ е преценила, че не е в неин интерес да води такова дело и за да се дистанцира от виновния журналист, го уволнява дисциплинарно.

Едно е да налагаш мнение, друго е да изложиш своето. Омръзна ми да не се прави тая разлика.
Aglarana
Не мога да си обясня дали е за добро, че уволниха Коритаров, или е лошо. Ако го разгледам в контекста на поставения от мен въпрос в началото, е второто. Ако обаче човек се досети за държавите, в които съществува закон за недопускане на бивши членове на репресивния апарат до средства, с които могат да манипулират масовото мнение, ти става ясно, че може би така е по-добре.
pa®tci
Цитат(LordZombie @ Nov 24 2008, 07:20 PM) *
Цитат(parcaleste @ Nov 24 2008, 08:42 PM) *
Нито са спрели "Спортен Свят", нито са изгонили Крум - просто са го понижили в длъжност wink.gif

Шефовете на "Нова телевизия" прекратяват излъчването на "Спортен свят". Така водещият Крум Савов понася втори удар, след като преди няколко дни той бе заменен като началник на спортния отдел от Веселин Василев.

"Спортен свят" е най-старото предаване в ефира на "Нова". То се излъчва за първи път през 1994 г., припомня Sportal.bg, позовавайки се на информация на в. "7дни спорт".

Това е втората рокада в медията за последните 24 часа. Вчера тя се раздели с единия от водещите на сутрешния си блок "Здравей, България" - Георги Коритаров.

Хъ, това вече е селско mellow.gif "Спортен Свят" си е/беше лицето на НТВ през всичките години откак съществува. Ако де, сега си имат ново лице - МангалГей Брадър cool.gif
prayer4eto
Цитат(Чупитопки! @ Nov 24 2008, 07:43 PM) *
Едно е да налагаш мнение, друго е да изложиш своето. Омръзна ми да не се прави тая разлика.

Точно това е, че той НЯМА ПРАВО да излага своето мнение и да води разговора спрямо него. Ако е гост в друго предаване - нека си излага мнението. Но не и като водещ.
onnellinen
Цитат(Aglarana @ Nov 24 2008, 08:01 PM) *
закон за недопускане на бивши членове на репресивния апарат до средства, с които могат да манипулират масовото мнение

Целта на медиите не е ли да манипулират масовото мнение? Дали ще е Коритаров или Ани Салич, все едно. Едните предават своето мнение (уж), на другите им спускат отгоре.
Aglarana
Целта им е да "отразяват", не да манипулират. Когато обаче Ани Салич каже в ефир "Турчинът Ахмед Доган е пълен идиот", тогава бих се съгласила с теб.
nikki
Новите български демони изритаха Коритаров, да се готви следващият!
Night
Коритаров си е помиар отвсякъде - една приятелка разказва за нейна позната журналистка, която кандидадствала за работа при него и условието му било "да спи с него". То поне един да беше, а цялото медийно пространство са от боклук нагоре (за управляващите да не говорим).
Mago De Oz
^Нали разбираш, че това си е чиста махленска работа..."една приятелка, на моята приятелка, че нейната приятелка..."
scion_of_storm
най-голямата злоупотреба на екрана към народа и в частност БЪЛГАРСКИТЕ зрители са новините на турски по БНТ (Доган ТиВи).

Коритаров и другото на моменти са бели кахъри в сравнение с тази потресаваща глупост.
pa®tci
Цитат(Mago De Oz @ Dec 3 2008, 03:00 PM) *
^Нали разбираш, че това си е чиста махленска работа..."една приятелка, на моята приятелка, че нейната приятелка..."

Aбе да ти кажа, като гледам тая Лора как избягва да коментира за това как бил онеправдан Коритаров и тактично намеква, че си е имала бая ядове с него, хич таман и нема да се очуда.
Slash
Цитат(Aglarana @ Nov 28 2008, 09:49 PM) *
"Турчинът Ахмед Доган е пълен идиот"

Той всъщност не е ли син на циганка? happy.gif Както повечето, в Турция не ги имат за турци, но те се имат.
Aglarana
^^ Не мисля, че правилно си си извадил изводите, защото при първото предаване без Коритаров тя заяви, че е била на негова страна след като отвориха досиетата, а сега също го подкрепя, както и целият екип на "Здравей, България". В общи линии първите няколко дни Лора изглеждаше доста, хм, тъжна.

^ Не беше ли Костов с циганска кръв? :р
Night
^За него 100% съм сигурна, пък и прилича на циганин. За Доган за първи път чувам, то спекулациите с произхода на този и онзи са много популярни.
Slash
Цитат


"Ахмед Доган принадлежи към циганско-татарския етнос като потомък на татарските нашественици по нашите земи. Ахмед Доган е цигано-татарско копеле! Той е изоставен от баща си няколко месеца след рождението и отгледан от майка си-татарка от село Дръндар. Баща му е циганин от село Пчеларово толбухинска област. За удостоверяване на изказания от мене факт препоръчвам да се обърнете към неговия роден брат, живущ в циганската махала на град Добрич - също Ахмед."
Мендерес Кунгюн


Автобиография на Ахмед Исмаилов Ахмедов

Роден съм на 29.03.1954 г. в с. Пчеларово, Толбухинско. Когато съм бил на 6 месеца, родителите ми се развеждат. Една година по-късно майка ми се омъжва за втори път. От втория си баща имам три сестри - най-голямата е с две години по-малка от мен, средната е родена през 1963 г., най малката - 1969 г.
През 1962 г. цялото ни десетчленно семейство се пресели в с. Дръндар (Варненски окръг). Като повод за това послужи женитбата на един от вуйчовците ми за една кадънка от с. Дръндар, а причината - че във въпросното село живеят само турци.

Дали обаче наистина са турци жителите на Дръндар? Според "Уикипедия", кметът на селото се казва Зюмбюл Али. Името "Зюмбюл" е непознато сред етническите турци. То е най-срещано при циганите и при помаците, които през няколкото вълни на насилствено преименуване често избират имена на цветя (Карамфил, Трендафил и тн.) Възможно ли е в такъв случай, Зюмбюл Али да е помак запазил "побългареното" си име? Не, поради две причини! Първо - села с компактно помашко население в Североизточна България няма. Второ - след четвъртата вълна на преименуване (1971 - 1974 г.) започват да се подменят и фамилните имена. Тоест, няма как да е прекръстен на Зюмбюл, а фамилията му да остане Али.
А ако тръгнем по "циганската следа"?

РОМСКИТЕ ОБЩНОСТИ В БЪЛГАРИЯ ДНЕС
"Хорахане-рома са най-многобройната ромска група в България.Сред много хорахане-рома се наблюдава преферирано турско самосъзнание - те отричат ромския си произход, но както българското, така и турското население продължава да ги възприема като цигани.
Турчеещите се хорахане-рома в Североизточна България често се наричат просто миллет, поради това, че турското население от този край категорично отказва да ги признае за турци.
В някои райони на Североизточна България ромите с преферирано турско самосъзнание се наричат уста-миллет. Те говорят турски език, но поради нежеланието на турското население да ги признае за роми са започнали да се самоопределят като етнос различен и от ромите и от турците. Извеждат своя произход от неизвестно племе ковачи, идващи от Афганистан, които в последствие станали най-известните производители на оръжие в цялата Османска империя (Marushiakova, Popov ect. 2001: 39-40)."

Ахмед Доган дълги години кри, че като агент на комунистическите служби е работил активно срещу турското малцинство, а сега ще се окаже, че всъщност дори не принадлежи на него. Та нека като пусне отново плочата за напрежението в смесените райони, да му кажем с усмивка в лицето: Посмали, Манго!
Crafter
Не съм сигурен дали точно металният ни форум е мястото за тази тема, но все пак се радвам, че я има.

Без да съм голям почитател на Коритаров, предполагам, че всеки неидиот, който поне няколко пъти го е виждал (на екрана), е забелязал, че той е един от малкото адекватни и добре анализиращи журналисти в националните телевизии. Не бих го нарекъл 'най-обективния', но не смятам, че този му грях е толкоз тежък и като цяло го виждам като една личност, която може да се похвали с доста качества, които са абсолютен дефицит в медиите ни. За съжаление не можах да проследя добре аферата с Лукойл, но за сметка на това силно впечатление ми направи последвалата канонада от нарочно окепазяване на личността му.

Ето и един пример. Абсолютно безумната статия на Кеворкян, към когото също нямам отношение, но след подобни писания ми изглежда като перфектен пример за това, какво един журналист не бива да прави... никога.

Ще си позволя да сложа и една карикатура - Коритаров и Кеворкян, които се бият на гърба на дракон(вероятно наречен Лук(о/и)), хванали по един щит на съответно първо и шесто управление на Държавна сигурност! Йеах!

Mago De Oz
За пореден път Щурма ми се издига в очите с написаното от него. Поздравления !!!
Aglarana
Щурме, много добре казано smile.gif
А добри ли са качествата на хора, които се държат като "мамини детенца" и защото не им се ходи в казармата, стават доносници?
Mago De Oz
^Не че не му се е ходило, а "не можел да издържи"... това дори няма какво да се коментира, т.е. може да се опише с една дума ОТВРАТ!!!
Megadeth
Да, но щурма греши. Когато Коритаров отиде да се оплаква в СКАТ, Кеворкян се обади и го направи сам да си говори, защо като видите по-обемист пост и айде - всичко е вярно. Кеворкян от 25 години /аз съм на 17/ води интервюта, за които Карбовски определено може само да му завижда макар да ми е любимия журналист.
Когато го попита защо не осъди Нова Телевизия и всички, които са го вкарали в това, той защо пилтечеше? Кеворк е съдил Костов за една дума, макар да е бил Министър Председател. Не съм запознат, колкото вас очевидно, но смятам, че мазната муцуна на Коритаров го издава достатъчно....


Цитат(scion_of_storm @ Dec 3 2008, 03:09 PM) *
най-голямата злоупотреба на екрана към народа и в частност БЪЛГАРСКИТЕ зрители са новините на турски по БНТ (Доган ТиВи).

Еби му майката, толкова ли ти бъркат в очите, никога не съм ги гледал, до колкото знам са 15мин. Това да е проблема на българската телевизия... Турчин, Циганин е синоним на най-дълбоко черната думичка, внушено от медиите. А защо не се замислиш дали и новините не са трик за такива като теб?
Crafter
^^ Благодаря и на двама ви за думите. А за Коритаров и казармата - обясненията му бяха доста по-крайни според мен. Говореше за 'ужасни зверства', които са му се случвали. Само моят мозък ли възприема това като някакво сексуално посегателство?
Тогава се питах дали единственият му начин да запази честта си е, като я загуби.

^ За кое не съм прав, че не разбрах?

Аз между другото съм съгласен за интервютата на Кеворкян. Няма друг журналист с неговата история, но това не му дава правото да използва медиите за да демонстрира личностните си противоречия. Или може би усеща, че вече е губеща карта и се опитва да се бори с конкуренцията?
Megadeth
Коритаров конкуренция?
Blashyrkh
Цитат(scion_of_storm @ Dec 3 2008, 03:09 PM) *
най-голямата злоупотреба на екрана към народа и в частност БЪЛГАРСКИТЕ зрители са новините на турски по БНТ (Доган ТиВи).

Не е така. Аз съм за това да ги има, просто е малко тъпо да са по национална телевизия и да ги гледаме на места където няма турци.
Ta' Zhal
^ Малко е тъпо да ги има въобще, мен ако питаш. И да, те са ми трън в очите. Дайте ми една причина да ги има. Такива малоумия съществуват ли в Германия, например, където също не е, като да няма турци? Четете РКЗНМ, имаме ли въобще такова задължение към малцинствата? За нарушенията в Член 3 алинея 1 можем да си направим отделна тема.

=> както Маго би казал: "Не прекалявайте с юбъроупънмайндеднеса"
scion_of_storm
@ блеш и кръвния

когато в Турция примерно заима български новини, тогава ще толерирам такива тук. Но това естествено няма да стане там, примерно. Най-забележителното в случая е, че ислямски център ще се прави У НАС, като дори в Турция няма такъв.

Съжалявам, не съм съгласен с това, и поне мнението ще си отразявам.

Btw, кръвни, не гледам новини и телевизия като цяло. Сега сигурно ще кажеш "ми к'во ти пречи тогава", ама я си представи че на даден човек му чукат приятелката и той знае за това. Не го гледа, но знае за него. Няма ли да му пречи?
Slash
Наскоро гледах по Дойче Веле някакви жени със забрадки да водят токшоу (на шведски език) в прекрасна Швеция. Не мисля обаче, че предаването беше по национална телевизия.

Новини на български в Турция никога няма да има защото те са 80 милиона, ние сме 7 милиона, арменците са 3 милиона. Това винаги ще има значение в отношенията.
Mago De Oz
Съотношението няма нищо общо. Прост народ, слаба държава, това е положението. А народ, който се кефи на музика с която са го клали преди САМО 132 години, който си скъсва езика от лизане на всякакъв модел и вид чужди задници, щото видете ли сме толерантни-юбър-опън-майндед европейци, който е оставил военните му гробища из чужди държава да ги осира местният добитък, за който това да мрънка и да бяга, друго няма значение, такъв народ да мре в лайна, това е. А ние точно това правим, мрем затъвайки в лайната, добре дошли на шоуто smile.gif

Затова у нас няма да има нищо качествено, нито журналистика, нито публицистика, нито гражданско общество. Ние сме умиращ народ и то умиращ не с гръм и трясък, а с хленчене, самоунижение, робско подсмъркване пред по-силните на деня. Бягайте, емигрирайте, говорете колко сте граждани на света, докато този свят ви подритва като помияри (т.е. дал ви е малко парички, да се "извисявате духовно") и се наслаждавайте на гледката от умиращата България.

А да, с паричките може да си купите малко семки или ПОПКОРН (ама и аз съм як англофил, а) и да плющите докато тече погребението.
malleus
Айде стига крайности, мамка му!
Стига с това кой е прост, кой е тъп и кой е по-по-най в минусовата класация. Стига обобщения.
Аз също съм от тоя народ, също живея в тая държава. Не съм тъпа, който мисли обратното нека се обоснове с примери моля, не лижа ничий задник, харесвам си България, никъде ни искам да бягам. Нема смисъл. Ако не харесвам себе си ,няма да почна да се обичам повече, само защото живея в неква друга държава.

И в България има много качествени неща и хора. Само че докато се напинаме да не ги видим, няма да го разберем и осъзнаем.

И тая държава нема да умре!!!!!
Ако ще да е само заради това ,щото Аз отказвам да го приема!

Айде стига офтопик,ма малко се ядосах,май.....
Blashyrkh
В Германия не знам дали има новини на турски, нито в Турция пък ще има на български. Съотношенията малцинство/население са доста малки от нашите 1 към 10 (3% за Германия, а българите в Турция едва ли изобщо могат да се формулират като малцинство). Това би било все едно да имаме новини и на арменски, македонски (тях дори не сме ги признали), руски или иврид.


Единствения начин да се справим с миграцията и малцинствата е да ги интегрираме/асимилираме (първото е за прадпочитане според мен). Това става най-общо като се осигури гостоприемна "институционална" (работа, образование, законова рамка) и "културна" (сватби, приятели) среда. Телевизията, радиото, училището, празниците, културните центрове са много важна част и от двете.

И тъй като някой каза, че нас никой за нищо не ни има - в Будапеща има българско училище, културен дом, български ресторант и тем подобни. Това е една от причините да няма никакви проблеми с малцинството ни там. Почти съм сигурен че такава е и ситуацията в Полша и доста други държави. Вижте какво става с малцинството ни в Македония, като ги няма тия неща... Това е малко като game theory - ако и 2те страни осигурят такава среда за малцинствата си ще бъде най-добре за всички, но никой няма стимул да го направи пръв.
Crafter
Тия три процента турско население в Германия, което видя от Уикипедия не са цялата истина wink.gif Има още 2, 3, ако не и 4 пъти по-голям брой турци без немско гражданство.

По тоя случай се чувствам длъжен да постна една снимка, която разбуди доста духове из Германия преди време, но по начин доста различаващ се от този, по който абсолютно същата снимка (само дето с българските три цвята) подейства у нас.



едит: А, и още нещо. В България турците имат своя партия, която да защитава техните интереси на всяко ниво. Това ги прави късметлии, защото в Германия такива неща не се случват. В тази история обаче има нещо много интересно. И там, както и тук, а вероятно и навсякъде другаде, турците са изключително дисциплинирани в политическо отношение и почти всички гласуват за една партия (социалдемократите на Шрьодер в Германия).
Blashyrkh
^ Какво точно каза? smile.gif
Slash
Че турците се интергират много трудно, както всички мюсюлмани в чужда страна, където религията им не управлява страната?

За радост има много турци, които държат на светското общество, но те са май повече в Турция...
Crafter
^^ Към теб се обърнах с поправката за отношението малцинство/население в Германия. Тези 3% са за немските граждани от турски произход. Те са около 2 млн. Ако към тях прибавим и турците, които живеят в Германия (легално или нелегално), то броят им заплашително гони десетте милиона.
Кое не разбираш?

^ Това за светското общество си го мислих и аз, но в крайна сметка ми се струва, че е по-скоро въпрос на обстоятелства. Когато си си вкъщи, е едно, а когато си сред чужди хора - друго. Защо накрая евреите излезнаха най-сплотени? Защото когато си между другите народи, по-лесно можеш да се абстрахираш от собствените си недостатъци и така да се самонавиваш колко си велик. А в техния случай даже се оказа и че имат съвсем обективно право.
LordZombie
Усещате ли как темата нещо избяга от "Злоупотреби с екрана" към " Турците по света и у нас "
Blashyrkh
Цитат(Sturmfuhrer @ Dec 7 2008, 01:14 AM) *
^^ Към теб се обърнах с поправката за отношението малцинство/население в Германия. Тези 3% са за немските граждани от турски произход. Те са около 2 млн. Ако към тях прибавим и турците, които живеят в Германия (легално или нелегално), то броят им заплашително гони десетте милиона.
Кое не разбираш?

Не казвам че не ти вярвам, но все пак дай ми някаква статистика.


Освен това в поста си не се опитвам да дам Германия за пример на супер гостоприемно общество, което изпълнява критерийте дето съм ги писал. Те дори двойно гражданство не дават. После ходи се чуди защо все още имат проблеми с турците... Защо в Швейцария нямат толкова големи проблеми?
The wise
Ники Дудука whistle.gif
MrsLinda
...отивам за пуканки...
nikoi
То самият екран, в ролята си на прозорец към "света", е една подигравателна пародия на и иначе карикатурния човешки свят.
Во Царствии Твоем
Това с "подигравателната пародия" звучи като аналог на - народна демократична власт - сиреч малко или много тафтология до безкрай.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.