Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Препоръчайте АЛБУМ на група
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
Чупитопки
Мммм, не намерих такава тема, а смятам, че "Препоръчайте Група" е направена за да препоръчваме групи, а не с какво да ги прослушаме. Идеята ми е да направим тема в която запалени вече по Металическая Група номер N хора да съветват хора, които сега ще ги прослушват, кой албум да чуят първо. Пример: "Аз съм прослушващо пишлеме и искам да ми препоръчате с кой албум на Металика да почна", отговор: "Почни с Kill 'Em All" (пример, пример, ПРИМЕР!!!).

Все пак за да нямаме проблеми с събратската тема за групи, кажете ГРУПАТА (или поне групите), за които искате съвет.


Да почна аз (щото за това я отворих темата, хехе rolleyes.gif) някой може да ми препоръча с кои албуми на Sunn O))) да почна, и с кой албум на Pitchshifter да продължа (чух Industrial, но той явно доста се различава от другите им неща).
monolithe
Батка, не знам дали при Sunn O))) ще намериш голяма разлика в албумите, но бих те посъветвал или с "Flight Of The Behemoth" или с двата "White" да се захванеш.
_Moonshield_
Съветвам те да не си губиш времето с разни неща, които трудно могат да се нарекат музика като Sunn O))). Все пак истинските noise групи са най-зле естествено.
Чупитопки
Благодаря за съветите biggrin.gif А за Pitch Shifter?
Aggressive Perfector
Цитат(_Moonshield_ @ Dec 30 2008, 05:03 PM) *
Съветвам те да не си губиш времето с разни неща, които трудно могат да се нарекат музика като Sunn O))). Все пак истинските noise групи са най-зле естествено.

Просто иди навън и се застреляй, става ли? censored2.gif
Ta' Zhal
Цитат
Music is an art form whose medium is sound organized in time. Common elements of music are pitch (which governs melody and harmony), rhythm (and its associated concepts tempo, meter, and articulation), dynamics, and the sonic qualities of timbre and texture.


Цитат


exclamation.gif
Цитат(Aggressive Perfector @ Dec 30 2008, 06:56 PM) *
Просто иди навън и се застреляй, става ли? censored2.gif
Aggressive Perfector
Можеш да вадиш цитати от Уикипедия.

Уау.

...

Цитат
Conclusions

Russolo includes a list of conclusions:

1. Futurist composers should use their creativity and innovation to "enlarge and enrich the field of sound" by approaching the "noise-sound."
2. Futurist musicians should strive to replicate the infinite timbres in noises.
3. Futurist musicians should free themselves from the traditional and seek to explore the diverse rhythms of noise.
4. The complex tonalities of noise can be achieved by creating instruments that replicate that complexity.
5. The creation of instruments that replicate noise should not be a difficult task, since the manipulation of pitch will be simple once the mechanical principles that that create the noise have been recreated. Pitch can be manipulated through simples changes in speed or tension.
6. The new orchestra will not evoke new and novel emotions by imitating the noises of life, but by finding new and unique combinations of timbres and rhythms in noise.
7. The variety of noise is infinite, and as man creates new machines the number of noises he can differentiate between continues to grow.
8. Therefore, he invites all talented musicians to pay attention to noises and their complexity, and once they discover the broadness of noise's palette of timbres, they will develop a passion for noise. He predicts that our "multiplied sensibility, having been conquered by futurist eyes, will finally have some futurist ears, and . . . every workshop will become an intoxicating orchestra of noise."
Ta' Zhal
Какво точно показва този цитат?
Резюмиран звучи "творецът трябва да открива и използва различни шумове, защото те биват разнообразни и могат да обогатят музиката му". Не "липса на мелодия фтв".
abydos
Нямаше ли друга тема където да се спори какво е музика и какво не е? Щото ако питате някой класик ще ви каже, че 99% от грухтялниците, които слушате не са музика. Стига елитарни глупости. Темата е добра и има такива във всеки музикален форум, който посещавам. Макар че в повечето започват нова тема за всяка група, за която търсят подходящ албум за започване.
Aggressive Perfector
^^...от същата статия:

Цитат
Russolo sees the futurist orchestra drawing its sounds from "six families of noise":[5]

1. Roars, Thunderings, Explosions, Hissing roars, Bangs, Booms
2. Whistling, Hissing, Puffing
3. Whispers, Murmurs, Mumbling, Muttering, Gurgling
4. Screeching, Creaking, Rustling, Humming, Crackling, Rubbing
5. Noises obtained by beating on metals, woods, skins, stones, pottery, etc.
6. Voices of animals and people, Shouts, Screams, Shrieks, Wails, Hoots, Howls, Death rattles, Sobs

Е ли додекафонията музика или не е, след като е базирана изцяло на дисонанса и математиката, м?

Музиката е много повече идея отколкото проста свирня. Никога ли не си намирал мелодия и ритъм в стиховете, примерно, в езика като цяло? Не е ли това повече музика от мелодичните и ритмични музикални повърни на нещастници като Blink 182 (примерно), м?
Ta' Zhal
Цитат(Aggressive Perfector @ Dec 30 2008, 08:28 PM) *
Музиката е много повече идея отколкото проста свирня.

Ама има голяма разлика между това, идеята да идва от музиката, и това, музиката да идва от идеята. Пример:
- слушаш(няма да е Блинк, айде) симфо- пауър лигни. Сега например слушам Devil in the tower на Dark Moor. Звучи мрачно, хитричко и свито- могъщо. Дори да няма текст, си правиш асоциации с дяволското. Това е идея, идваща от музиката.
- решавам да пърдя ритмично. Пърдя ритмично. Това е музика, идваща от идея.
Тааам, тоя нойз е продукт на идея, но НОСИ ли той идея в себе си? Каква идея ти навява горната песен?

Друг е въпросът, доколко е вярно това, че музиката е идея. Чисто исторически тя не възниква така, пък и повечето творци не са творели с някаква особена идея в главите (при Бах идея особена, напимер?). Това за просто звуци, основната цел на които е, да въздействат на чувствата. В по-общ план е напълно възможно някой да открива музика и в Sun O))), разбира се. Но точно ти си човекът, който се скъсва да обяснява, къде има музика и къде - не, кой е музикант и кой - не. И сега тази реакция за въпросната група ми се стори особено жалка. Не можеш да кажеш, че на композиционно, инструментално или вокално (вокали ли бяха тва?) равнище тази песен е нещо повече от, например, Fuck a dog на въпросните Blink.
_Moonshield_
Отново ще бъда максимално кратък. Sun O))) = лайно. Тука не става въпрос за лично мнение, просто който каже, че това е хубава музика говори пълни глупости.
Without Sound
Е тва




и е тва




Който не ги прослуша за мен не е метълист
Aggressive Perfector
Цитат
Каква идея ти навява горната песен?

Величието на природата. Това колко малък и незначителен е човекът пред безкрайната космическа бездна. Това как всички сме едно със вселената и тя е едно със нас.


Цитат
при Бах идея особена, напимер?

Извисяването на човешкия дух.


Цитат
Но точно ти си човекът, който се скъсва да обяснява, къде има музика и къде - не, кой е музикант и кой - не. И сега тази реакция за въпросната група ми се стори особено жалка.

1. Има разлика между това да кажеш "Групата XYZ съква задник" и "Групата XYZ? Това не е музика. Който ги слуша не разбира нищо от музика и не, каквото и да казвате, няма да си променя мнението".
2. Какво значение има кой какво се е скъсвал да обяснява? В момента водим спор на дадена тема и това няма никаква връзка със него.


Цитат
Не можеш да кажеш, че на композиционно, инструментално или вокално (вокали ли бяха тва?) равнище тази песен е нещо повече от, например, Fuck a dog на въпросните Blink.

Техниката няма никакво значение. Повече на композиционно равнище?! Това пък какво ще рече? Самите композиции ли са по-важни или чувството, което създават и с което са създадени???
_Moonshield_
Цитат(Aggressive Perfector @ Dec 30 2008, 10:01 PM) *
Техниката няма никакво значение. Повече на композиционно равнище?! Това пък какво ще рече? Самите композиции ли са по-важни или чувството, което създават и с което са създадени???

Ще дойда у вас и цял ден ще ти режа дърва с резачката, ама такова чувство ще вкарам, че направо ще се влюбиш в музиката, която създавам. Ако искаш мога да ви пръскам лозето със син камък с дърта медена комунистическа пръскачка, по този начин възхвалявам земеделието и показвам колко малък и незначителен е човек пред 30 дка лозе laugh.gif
LordZombie
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
много интересна тема w00t.gif
winterstorms
Цитат(Aggressive Perfector @ Dec 30 2008, 07:56 PM) *
Цитат(_Moonshield_ @ Dec 30 2008, 05:03 PM) *
Съветвам те да не си губиш времето с разни неща, които трудно могат да се нарекат музика като Sunn O))). Все пак истинските noise групи са най-зле естествено.

Просто иди навън и се застреляй, става ли? censored2.gif

Могат да се нарекат музика само при доста силно желание, но нищо повече. wink.gif
Megadeth
Подкрепям мууншийлд, сън ли са, луна ли са, за мен тва не е музика!

Цитат(_Moonshield_ @ Dec 30 2008, 10:32 PM) *
Ще дойда у вас и цял ден ще ти режа дърва с резачката, ама такова чувство ще вкарам, че направо ще се влюбиш в музиката, която създавам. Ако искаш мога да ви пръскам лозето със син камък с дърта медена комунистическа пръскачка, по този начин възхвалявам земеделието и показвам колко малък и незначителен е човек пред 30 дка лозе laugh.gif

A гея не ще да дойде да ми боядиса апартамента xD
Aggressive Perfector
Понякога забравям колко зле е този форум. Хубаво е че има кой да ме подсети.

MERZBOW


!!!
Mago De Oz
^Малък, пак се изхвърляш неподготвен, да знаеш smile.gif беше спрял да го правиш за известно време, ама пак се почва явно wink.gif
abductor
Sun O))) са абсолютни некадърници и смучат гъзове, така става ли?
Ta' Zhal
Цитат(blood @ Jan 5 2009, 01:58 PM) *
Подкрепям мууншийлд, сън ли са, луна ли са, за мен тва не е музика!

Ти не се бъзикай. Знаеш ли, че вчера открих, има MOONN D))).
cunt
sunn не са особено прекрасни, но уви, има много по-красиви "немузикални", "безсмислени шумови" групи. разбира се, вие бихте ги заклеймили моментално, така че няма що да ви се говори. може би би било по-различно ако нямаше толкова много предрасъдъци и повече бе изслушано и прочетено за същината на шумовите "композиции".
но недейте се заяжда с цитатите от русоло. твърде значим е в историята на звука.
Slash
Сега сериозно, чух някакво концертно изпълнение на IQ. Хареса ми, ако някой ги знае да препоръча албум.
Warrior Of Ice
"Dark Matter" е абсолютен шедьовър за мен, така че няма да сбъркаш, ако го чуеш. Не пречи да пробваш и "Subterranea", например, но той хваща малко по-трудно.
Slash
На Dark Moor кой им е най-добрия албум "The Gates Оf Oblivion" или "The Hall Of The Olden Dreams"? Мисля да чуя един от двата и ако ми харесат ще видя там новия им и други работи hmmm.gif
Warrior Of Ice
"The Gates Оf Oblivion", определено. Чуй и "The Fall of Melnibone", много ценно EP.
_TNT_
Новият е жесток според мен, Slash. smile.gif Толкова жизнен и мелодичен пауър от кога не бях слушал.
lodborg
"The Gates Оf Oblivion" е последният албум на тая група, който истински да ми харесва. И определено той ми е любимият техен. Албумите след това също не са лоши, но сякаш ги слушам между другото и чат-пат да харесам по парче или две.
Warrior Of Ice
Според мен последните два ("Tarot" и "Autumnal") са жестоки албуми. Едноименният и "Beyond The Sea" бяха малко нещо посредствени, но бандата отново е на прав път. smile.gif
sharon
"The Gates Оf Oblivion" ми е тоталният любимец от албумите на "старите" Dark Moor. "Tarot" пък наистина беше много впечатляващ запис, откъдето и да го погледнеш - изпипан майсторски, достатъчно сложен, но пак грабващ от раз. "Autumnal" дори е още по-лесен за възприемане, като че ли би се харесал и на повече хора. От друга страна споменатите от теб "The Hall Of The Olden Dreams" и "The Gates Of Oblivion" нямат чак толкова общо с последните два албума на бандата, хората просто далеч не са толкова праволинейни в изявите си, ще усетиш разликата и сам. Абе я направо тегли дискографията, май и без друго няма да съжаляваш. laugh.gif
Void KD
Мхм, и на мен Дъ Гейтс оф Обливиън ми е любимият албум на Дарк Муур.

Сега да попитам зa добри албуми на Immortal? Имам Blizzard Beasts, At the Heart of Winter и Damned in Black. Сигурен съм, че имат още.
Warrior Of Ice
^ Всичко, човече. При Immortal празно няма. blackmetal.gif И последният ("Sons of Northern Darkness") е толкова гениален...
ludspamer
Дебюта icon_headbang[1].gif
Void KD
^^Прав си, прослушах и други техни аблуми. Къртят отвсякъде blackmetal.gif Много ме кефят. Особено Sons of Southern Parkness. Така де, Sons of Northern Darkness.
LordZombie
С кой албум на Nevermore да се захвана, слушал съм им няколко песни, от които The Heart Collecter само успя да ме градне мигновено happy.gif
_Moonshield_
^Епа при тях слабо няма, тъй че откъдето и да почнеш... Пробвай с This Godless Endeavor първо примерно.
Warrior Of Ice
Или този, или "Dead Heart in a Dead World", който сякаш най-лесно влиза от всичките им неща.
Aggressive Perfector
Не.

Politics of Ecstasy е истината.
abydos
DHIADW е (за мен) най-добрия им албум. След това вече може да хванеш TGE, Dreaming Neon Black и Enemies of Reality. А и демото им е страхотно.
LordZombie
Значи цялата дискография направо :Д
Ще ги чуя.
abydos
Не ги отписвай бързо, не са от бандите които винаги грабват от първото слушане. Като им свикнеш на стила и гласа на вокала ще се влюбиш и ще си издириш соловия му и Sanctuary.
LordZombie
Изтеглих си Dead Heart in a Dead World и доста ми харесва smile.gif
Believe in Nothing пз
Aglarana
Аз започнах с Dreaming Neon Black преди 4-5 години и до днес това си остава любимата ми тяхна творба smile.gif Задължително го послушай..
LordZombie
Аз именно от поста ти в "Какво слушате в момента" се присетих, че трябва да им изтегля нещо. rolleyes.gif
Dreamtale
И според мен Dreaming Neon Black е идеален за начало. Ако пък ти се слуша малко качествен пауър метъл, задължително пробвай Sanctuary. Това са същите хора преди да станат Nevermore.
Ta' Zhal
Хора, можете ли да ме насочите към някакъв весел блек? Нещо бързо, жизнерадостно (сиреч без грим и фростбитън звучене) и тежко? Бонус е да се съобразите с пауъристката ми природа и да има мелодийка. Казано накратко - нещо като пълната противоположност на Имортал.
sharon
Не ми се вярва да не си слушал Stormlord, но аз да си кажа. laugh.gif
Twilightfall
Такова нещо не мисля, че има, човек. :Д
_Moonshield_
Весел блек? Тези две неща си противоречат тотално. Иначе sharon е уцелила Stormlord в десятката наистина biggrin.gif Ще ти харесат, ако не си ги слушал. Аз ще ти препоръчам да чуеш последния албум на Alghazanth - Wreath of Thevetat. Въобще не е весел, но това е перфектният мелодик блек албум, може да е урок за много групи пробващи да свирят мелоблек.

Скивай тук:
http://www.youtube.com/watch?v=853tAk20e94
http://www.youtube.com/watch?v=R8bjvUg6tdM...feature=related

Абе май не е това, което търсиш, но ако те радват старите Catamenia... smile.gif

Също и Agathodaimon може да пробваш. Те трудно може да ги наречеш блек, тип Graveworm са.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.