Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: My Dying Bride
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
_Moonshield_


Е, нямаха си отделна тема, а групата е велика. Излезе и новият албум For Lies I Sire - мнения?
bard
не го разбрах този албум. малкото парчета, които чух бяха съпроводени с крайно скучни и монотонни вокали, а китарите дори дразнят с еднообразие на моменти. верно, MDB си е и не може да се очаква някакви трошащи съзнанието рифове, сола или писъци, но уви... албум който няма да си изтегля :/
поне обложката кърти цимент smile.gif
Twilightfall
Symphonaire Infernus et Spera Empyrium
As the Flower Withers
The Thrash of Naked Limbs
Turn Loose the Swans
I Am the Bloody Earth
The Angel and the Dark River
Like Gods of the Sun

...
Крайно любими заглавия.

От по-новите ми харесва "The Light at the End of the World", след него не съм слушал много...

Последният го изслушах днес 1-2 пъти, но не ми хареса. Не, че е лош, има идеи, добре е изсвирен, но не е това, което харесвам (и което исках да чуя).

ПП: "A Chapter In Loathing" ме накефи все пак, баси блек метъла! :Д
lodborg
Няма друг стил в метъла, към който да подхождам с по-голям скептицизъм, може би дори предубеждение, от дуума. Причината, поради която изобщо посягам към този стил все още, е че бисери в него не са спрели да излизат, а прекрасните банди са факт и не са малко.

А My Dying Bride за сметка на това е една от малкото дуум банди, които бих нарекъл скъпи и любими (наред с Candlemass и Saturnus примерно). Харесвам страшно много старите им неща - "Turn Loose the Swans" и "The Angel and the Dark River" са ми много любими. Двата албума след "The Dreadful Hours" ми идваха прекалено предвидими и не ми бяха особено по вкуса. Снощи извъртях "For Lies I Sire" няколко пъти с огромно задоволство, защото бандата отново прави точно такава музика, каквато ми е присърце - фокусирана, мелодична и по-земна. Изключително доволен съм от албума, ще го въртя още доста. Благодаря.
Slacoth
Групата си е вече стара класика! А и не са се нагъзили, както сториха Anathema.
Жалко, че с турнетата си стигат най-близо до Румъния.
MadHatter
Не съм някакъв убер фен на групата, още повече, че принципно не харесвам такъв звук у групи. Обаче пък My Dying Bride ми бяха първия дуум и съвсем безкомпромисно си ги харесах. Любимия ми албум май ще си остане The Dreadful Hours въпреки всичко. Songs of Darkness, Words Of Light обаче хич не можа да ми влезе под кожата, а много са ми го хвалили. Как да е, слушах си аз новия албум, без очаквания. Еми хареса ми мамка му! Вокалите, дето барда спомена, изобщо не мога да ги категоризирам така, не ми беше скучен, отегчаваш и прочие. Цигулките и клавирите са wub.gif Изненада беше да чуя нещо по-бързо, но поне беше приятна изненада. Има наистина известно връщане назад към корените, но не в класическия смисъл. А обложката съква smile.gif
monolithe
Наред с Anathema и Paradise Lost много любима банда. Най-любими албуми са ми The Light At The End Of The World, Songs Of Darkness Words Of Light, както и 34.788 %... Complete, независимо, че е считан за най-странния им диск! Колкото до новия албум - велик. Адски много ме зарадваха цигулките, за сефте от Like Gods Of The Sun насам. Макар, че съм го слушал само 2-3 пъти все още мисля, че наистина са направили пореден силен опус. Съжалявам само, че Shaun Steels го няма на барабаните. Може би това е единствения аспект, който куца. Bride винаги са имали уникални барабанисти, но за съжаление Dan Mullins не е от тях. sad.gif
Twilightfall
Цитат(monolithe @ Feb 25 2009, 09:56 AM) *
34.788 %... Complete

Дам, странен и нетипичен албум за група като MDB, но и на мен ми харесаха някои парчета от него.

Heroin Chic.
monolithe
От този албум адски ме кефи откриващата песен - "The Whore, The Cook And The Mother", "Base Level Erotica" или "Under Your Wings And Into Your Arms"! Aбе страшен диск!
_Moonshield_
Най-добрите цигулки са в The Angel and the Dark River whistle.gif
Twilightfall


Symphonaire Infernus et Spera Empyrium.

И тука са много яки, а нататък е баси зверилника!
monolithe
For You!

Емблематична песен! Поздрав за всички!
lodborg
Цитат(monolithe @ Feb 25 2009, 09:56 AM) *
34.788 %... Complete

Това е единственият албум на My Dying Bride, който просто не мога да дишам.
monolithe
Колко пъти си го слушал?
lodborg
Малко, вярно, но нямам желание за повече. Не ми казвай да си го пусна пак - няма. Хубавото на експериментите е, че като установиш, че са се провалили, можеш да ги зарежеш и да се върнеш към това, което си правиш по принцип.

Всъщност самият албум, предполагам, не е кой знае колко лош, просто аз имам проблеми с него.
monolithe
Няма да ти казвам нищо. Аз също го приех трудно, но след много много време разбрах, че съм го игнорирал прекалено много. Имаше едно интересно изказване, че заради този албум от групата са изхвърчали китаристът Calvin и барабанистът Bill. Всяко зло за добро - после дойде Shaun Steels, а с него се върнаха и дет вокалите. Промени се и цялото звучене на групата. Неслучайно Аaron беше казал, че именно заради Shaun е започнал отново да прави сурови вокали! wink.gif
scion_of_storm
Хаха, чакам дъщеря ми да се появи просто ^^

Аз ще го чуя по-натам, сега не ми е в такова настроение. Радвам се, че има такива позитивни отзиви.
Slacoth
Вчера чух новият им албум. На първо слушане е перфектен. Както повечето им албуми.
abydos
Толкова хвалби... преди време помня че ги прослушах, но не ми харесаха тогава. Главно заради провлаченото темпо и тежките вокали, но от тогава доста ми се разшириха вкусовите граници, така че ще ги пробвам с този нов албум.
Рано е, но след първата песен не оставам с добри впечатления. Точно каквото очаквам от дуум - провлачено с почти говор вместо пеене. Не събужда никакви емоции в мен, за разлика от Анатема примерно.
monolithe
Аз пък не спирам да му се кефя на "For Lies I Sire". Само това слушам откакто го свалих. Даже вече си имам и любима песен - "Echoes From A Hollow Soul". Поздрав за целия форум!!! bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
MadHatter
Добре, бе, хора... еба си, това е MDB, какво очаквате? Рифове в темпо 300, яко каси и грухтене? Нъц...
abydos
Под 'хора' мен ли имаш предвид? Защото май само аз се изказах негативно относно този албум. Не можах да го изслушам, на 3тата песен имах чувството, че свири 30 минути и си пуснах Karmakanic. Все още не ми харесват значи :д.
sharon
Цък, същото беше и тук - направих си опит с надеждата, че поне този път ще мога да се хвана за нещо в музиката им (мъчила съм и другите албуми, да), интересното е, че издържах точно до въпросната трета песен. Дори и на живо не успяха да ме грабнат преди две години. Явно си е до усещане, знам ли.
scion_of_storm
Хубав е доста албума.

Добре се справят с разчупването на монотонноста - точно като ти дотегавее малко, вкарват някоя свежест, за да те държи до края. Има много чувствени песни, има и по-слаби такива. Доволен съм smile.gif
_Moonshield_
A Line of Deathless Kings беше доста по-добро попадение от новия албум. Има някои хубави песновки обаче - Bring Me Victory, A Chapter in Loathing, Echoes From a Hollow Soul... Като цяло слаба ракия ми се струва, не е лош, но трябваше да се постараят повече може би. Каквото такова пък, ще си го слушам.
pa®tci
Хаха, снощи го слушахме с Дарлинг и "открихме" (впрочем, на нея и направи вчепатление), че има яко BLACK SABBATH заемки - барабани, рифове. biggrin.gif Иначе кефи албумчето, различно е, леко, и дърпа от монотонност в творчеството (тип дъ сейм албум уанс ъгейн).
Arcturus
Никога не съм им бил фен, но ще излъжа, ако кажа, че не са изкарали страхотна тава. Цигулката е много красива...
monolithe
Събота е деня! Мисля да инвестирам 27 лв и да посетя СМФ-чето, за да си купя брилянтна музичка!
Twilightfall
Явно трябва да поцикля албума още, тъй като още не разбирам защо всички припадат по него. :Д

Добър е, но само толкова (т'ва си е мое мнение, де).
scion_of_storm
Цитат(monolithe @ Mar 31 2009, 12:15 PM) *
Събота е деня! Мисля да инвестирам 27 лв и да посетя СМФ-чето, за да си купя брилянтна музичка!

Па земи си нещо на лампата на бого бе :Д
monolithe
Заеби, аз го казах само да те избъзикам бе! Тоа па! Много си па важен. Га ше пийм бири?

Стормче, гледай сега! С Bride винаги е трудно. При тях средно няма - или си фен, или не! Та аз винаги тръгвам леко предпазливо при всеки нов техен диск, въпреки че съм от die hard феновете. Но... после, колкото повече го слушам, толкова повече ги боготворя. Просто се хвани и го прослушай сериозно! Алелеееееееееее с тези цигулки е просто вълшебен.
scion_of_storm
Хахахха, требе поминат изпитарките малко ;]

Иначе аз новия Брайд го пуснах 3-4 пъти и съм му дал почивка. Не са група за всеки ден, поне за мен - нещо като виното, дай малко да поотлежи, пък после пак ке сръбнем! ;п
monolithe
Цитат(scion_of_storm @ Mar 31 2009, 06:02 PM) *
нещо като виното

Тц! Като най-хубавото вино!!!
pa®tci
Като кърваворозЕвочервеното, вино. whistle.gif
Twilightfall
Честно казано, не бих се нарекъл "die hard" фен, но им харесвам много старите неща. И от новите мога да слушам някои, но не всички. Отделни песни, дори.

"A Chapter in Loathing" е хитЪТ, де. ;р

Като ми се прислуша дуумец следващия път, ще му обърна по-голямо внимание.
Wolfheart
Цитат(monolithe @ Feb 25 2009, 10:56 AM) *
Наред с Anathema и Paradise Lost ...

MDB вървят в комплект с Anathema и Paradise Lost заради това че стартират по почти едно и също време и приликата в първите си албуми. Въпреки това пътищата им кривват в различни посоки. MDB оставан най-верни на традициите си. Въпреки това след много опити и хвалби от приятели така и не се получава химия между мен и тях. Същите рифове и клавири, придружавани от някой меланхоличен рев, както и повечето дуум и готик групи. Може би при Line Of Deathless...има малко повече жега.
Despair
^ Проблемът тук е, че дуум/готик групите са ги заимствали именно от MDB. Не се опитвам да коментирам повече, защото те или ви очароват веднага, или ви остават безинтересни.
Освен общия лейбъл и комбинирането на дуум с дет вокали в първите си два-три албума, в Peaceville-ската троица (дори четворка) няма особени прилики, според мен, а в момента - изобщо.

P.S. A Chapter in Loathing, със сигурност!
monolithe
Ебаси изданието обадиха Peaceville. Слипкейс Дигипак с перце вътре и табулатури на парчетата. Лудница!

yahoo.gif yahoo.gif yahoo.gif
abydos
Ако някой се интересува: There's also a special UK "guitar edition pack" featuring an extended 24 page
booklet, a 12 page guitar booklet
and a customised plectrum.
Download
Warrior Of Ice
Тук е качен видеоклипът на песента "Bring Me Victory".
_Moonshield_
^Страхотен клип! bowdown.gif
pa®tci
Страхотен.
winterstorms
Не съм им голям фен, но тази нова песен и на мен ми хареса. И клипът е много направен.
monolithe
ВЕЛИКИ!!!
Warrior Of Ice
Тук е качен видеоклипът на "The Poorest Waltz".
beyondtheblack
Джейн Остин е повече мъж от тез младежи.
Possessed
...да щото тоя от аватара ти е наи големия мъж (въпреки че е всепризнат). Няма нужда от тия напъни, говори за ниска култура (музикална).
beyondtheblack
Хаха. ПоемИ колкото той е поел, все анално и дълбоко, па тогава говори за мъжество.smile.gif)

Иначе аналните напъни раждали Сатаната, разправят...smile.gif
Possessed
Я ми яж хуя па ти бе аман от олигофрени
beyondtheblack
чудесен форум е това
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.