Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: J-rock/J-pop/J-каквото и да е/Visual Kei
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
scion_of_storm
Дайте да си поговорим какви неща творят японците и заслужава ли си да им се обръща внимание.

Освен редицата озвучаващи аниме такива групи, Moi Dix Mois са привличащи ухото. Сега преслушвам добре и Dir En Grey, които са по-динамични и агресивни и повече ми допадат. Силно препоръчвам ^^

Кои са вашите любимци?
Warrior Of Ice
Веднага се сещам за The Gazette - една много интересна банда с парчета, които газят из всевъзможни стилове. Споменатите Moi Dix Mois са доволно идейни, Dir En Grey пък така и не успях да ги харесам. Иначе Дил е повече по visual kei бандите... happy.gif Любими j-pop изпълнители, повечето открити покрай някой аниме саундтрак, други произволно: See-Saw, Ayumi Hamasaki, гениалната Yoko Kanno, Nana Mizuki, TM Revolution, Yoko Takahashi и др.
sharon
Твърде много са, а и все страшно любими... Вече споменатите The Gazette са ми безспорни фаворити, лошо парче от тях не съм и не вярвам, че въобще някога ще чуя. Концертните им изпълнения са абсолютно перфектни, но вече забиваме в това колко повече внимание се обръща на азиатската сцена като цяло - хореография, осветление, озвучаване, всичко; Същото важи и за See-Saw. В ТОП класацията ми за J-rock гилдията идват D'espairsRay, които наскоро издадоха пореден жесток албум, 12012, обещаващите новаци Versailles, MUCC и т.н. Много ценя и нещата на пациентите от вече бившите Kagerou и тези от D, Malice Mizer и музиката на Gackt в частност. В по-леката област гласувам веднага за BoA, Megumi Hayashibara, Aiumi Hamasaki, Hitomi Shimatani, Kanon Wakeshima, Nami Tamaki, Ai Otsuka, Anna Tsuchiya.
AXTUNG! Wehrwolf
Харесвам Morning Musume...

Morning Musume - Sakura Mankai и Morning Musume - Josey Kashimashi Monogatari
Качил съм във jewbox-а и panic train версията на последната песен.
abydos
ционе, кви са тия шитни?
cunt
gazette не са особено яки.
l'arc en ciel някой?
слушайте gackt.
ZIGZO също.

мързи ме да пиша. тая вселена е необятна.
scion_of_storm
L'arc сега ще ги преслушвам, отдавна им се точа wink.gif

аби, яко бе, що ;д
cunt
miyavi
gad
j-post-rock
gadabout
Кво говорите вие бе? blink.gif
Толкова ли станахме алтернативни всичките, та проговорихме на ляпонски... За кви... шитни, верно... става дума?

Айде да обясните на по-семплите като мен за какво иде реч.

"j-post-rock"...

"miyavi"...

"gackt"...

Има ли jurkcvi? А ionerh? Сигурно де...
Vaskes
Принципно не ми понасят японците, но се кефя на Zilch, който са американска банда, но са сформирани от японеца hide (RIP), та съм преслушвал и разни негови солови неща.

Имаше и едни Loudness, дето май правеха нелоша музика.
Slash
^^ Същото може да се каже и за твоя приятел 2+2 в дет метъл темата wink.gif

Цитат(2+2=0 @ Apr 22 2009, 09:57 PM) *
Чичи, чуй Mortaes. ЗабраИх да ти ги кажа. Ба ли дали е точно дет, обаче женското натам пее и така. Обаче са архивни.
Пуснах Fukpig и Paganizer. Хъхъхъ.

Бту, вчера те видях, че въртиш Tantal. Някъде май казвах за тях, прасни един ред да се правим на знаещи. И аре на FA ревю, че идва нов Hour of Penance.

...
Нов Hailstorm, Gory Blister, Demonical. Тегля Tacheless.

cunt
Цитат(Vaskes @ May 7 2009, 09:45 PM) *
Принципно не ми понасят японците, но се кефя на Zilch, който са американска банда, но са сформирани от японеца hide (RIP), та съм преслушвал и разни негови солови неща.

Имаше и едни Loudness, дето май правеха нелоша музика.

супер са hide+zlich. 3,2,1 e прекрасен.

след разните ти леко претенциозни изказвания тук-там, gadabout, съвсем грозно е написаното сега.
gadabout
^^Ма питайте де. Почукайте и ще ви се отвори. Аз как правя? Ама щом не сте, начи ви не брига, не е и задължително да ви. А и 2+2 говори за групи. Тук става дума за цели стилове, за цели некви... работи, дето явно ги има, без да знам. Па ме интересува и питам.

И не го взимай па ти толко навътре... Чак се препотих.
lodborg
Доволно интересни неща има сред така наречения Visual Kei, макар че j-rock-ът (а j-pop-ът вече съвсем) в определени настроения ми идва малко лигав. Въпреки това японците правят страшно идейна музика. Dir en Grey, Malice Mizer и соловата кариера на Gackt, Moi Dix Mois, The Gazette са страшно яки. L'arc en Ciel така и не успях да ги оценя подобаващо. Споменатите от Дил Versailles издадоха много, ама много радващ чист метъл албумец миналата година. Изобщо, има какво да се намери сред тия банди.
gad
gadabout, що се шашкаш, j-то отпред просто значи японски, нищо повече smile.gif

Иначе аз винаги съм твърдял че японците не са хора, а хуманоиди.
abydos
http://www.youtube.com/watch?v=gSjP4oS0DwA&fmt=18
/music
TheFreeMason
Malice mizer beast of blood
icon_headbang[1].gif
Airin Of Ancelot
Изброили сте много хубави банди, така че ще пропусна тази част и направо се присъединявам към феновете. happy.gif Японската музика е нещо много специфично и даже специално, прочитът им на всеки жанр е коренно различен от западния. Само да вметна, че "visual kei" всъщност не е име на стил, а по-скоро се отнася до имиджа - в него влизат банди, които жулят стопроцентов метъл, както и такива, които правят поп-рок и т.н.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.