Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Gojira
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
abydos
no love for Gojira?
oroborus
fuck you.
discuss.
cunt
не зная защо, но the way of all flesh ми се стори като някакво мъчение, когато излезе.
иначе, sweet.
abydos
Аз все още само него въртя и страшно много ме кефи. Другите не знам още, като "усвоя" този ще ги проверя.
Neurosis
Е тая тема трябваше да бъде пусната още като излезе албума. Страшна група. Франсетата се разцепват от свирене. Лично според мен те нямат слаб албум, а относно The Way of all flesh - брилянтен, всичко е изпипано, рифове, вокали, барабани!!! Очаква ги светло бъдеще.
Warrior Of Ice
Чудесна музика правят - хем техничарска, хем много идейна. smile.gif Помня, че "From Mars to Sirius" направо ме отвя, когато излезе навремето. Нямат слаб албум Gojira, въобще много стабилно се представят.
karelian
Усещам пантерско влияние в средата на аблума The Way of All Flesh - Adoration For None и All the Tears. Особено първата много ми прилича на 10`s от The Great Southern Trendkill.
Поправете ме ако греша. rolleyes.gif
abydos
На 10s не приличат изобщо песните, които спомена, а в Adoration гостува вокала на Lamb of God, който на моменти леко наподобява Анселмо. Считай се за (п)оправена.
karelian
Добре, напомня ми на нея. rolleyes.gif Не вокала, естествено. Заслушай се по-внимателно! Не чуваш ли 10`s в доста по-твърд вариант? А по-нататък ми напомня на друга група, не мога да се сетя в момента. Абе заимствали са!
abydos
Единственото, което съвсем леко навява 10's са на моменти вокалните мелодии в All The Tears. В музикално отношение песните са много различни - темпо, мелодия. няма нищо общо. В Gojira още малко и бластбийт използват, 10'с е бавна и провлачена. Не знам защо ти навяват, но аз не чувам нищо подобно.
karelian
Това, че не чуваш нищо подобно, няма никакво значение. Важното е, че АЗ го чувам. Което е достатъчно, за да не се считам за п(оправена). rolleyes.gif
abydos
То някои хора чуват едни други неща в главите си, но... ;п
Я кажи тогава щом толкова различни песни ти приличат - дай пример. Кога, какво ти прилича, от кога до кога на какво ти напомня и т.н.
karelian
Ами аз ти казах вече - напомнят ми Pantera. Дори и в по-старите им албуми. Кое ти е толкова странно? rolleyes.gif
Не казвам, че 100% ги копират, просто пантерското влияние го усетих веднага.
Така доволен ли си?


А за тия хора.... нещо намекваш ли ?!? или просто.... ?!?
abydos
Не, ти каза, че песните ти напомнят 10s и TGST. Искам да знам кое точно ти напомня на тeзи, от коя минута до коя минута и т.н. Защото може и на Мадона да ти напомня. Едно е някакво си влияние, всяка група, която ползва по-грууви моменти и рифове ще е повлична от Деймбег, обачи ти конкретно спомена 2 конкретни песни, които приличали на други две.
karelian
стига бе! От коя до коя минута! dry.gif Прочети какво съм казала. Не разбирам защо ти е странно, че ми приличат на Pantera.
Дай да не задълбаваме повече! Или го наричаше по друг начин? rolleyes.gif
abydos
Цитат(karelian @ May 16 2009, 08:08 PM) *
Усещам пантерско влияние в средата на аблума The Way of All Flesh - Adoration For None и All the Tears. Особено първата много ми прилича на 10`s от The Great Southern Trendkill.
Поправете ме ако греша. rolleyes.gif

Любопитно ми е кое точно в тея песни ти напомнят на 10's. Пантерско звучене? За мен нямат почти нищо общо, на теб кое и кога ти напомня точно пък на 10с? Толкова ли не може да се обоснове едно мнение?
Наричам го "карелиан забива малки момченца по форумите" :п
karelian
ти луд ли си? brickwall.gif
abydos
Явно съм те надценил. На мен ми звучат малко на Азис щото. Както и да е.
karelian
явно имаш наблюдения върху творчеството му laugh.gif
Warrior Of Ice
karelian, издишаш. wink.gif Човекът иска нещо много просто - да защитиш така нареченото си мнение с някакъв аргумент. Неспособността ти да го направиш говори за едно от две неща - или не си наясно с това, което слушаш (респективно и със себе си), или просто си тук, за да пълниш темите с абсолютно безсъдържателни мнения. С каква цел може да е второто, нямам идея, но ти се удава добре.
karelian
Не знам на фона на мненията тук кое мое ти се е сторило безсъдържателно.

Към abydos - човек, не обръщай спора в "забиване" или нещо такова. "Малките момченца по форумите" не могат с нищо да ме впечатлят.
Като гледам имаш и защитници, така че каквото и да кажа, ще бъде изопачено.
Feanor_95
Някой да има новини за предстоящото EP?
SepulTeraHead
Срам, несрам, не ги бях слушал, преди да кликна линка от първия пост. Май ще трябва да наваксвам, щото тва цепи.

Никаква Pantera между другото. И е удивително да направиш 20 поста спор за такава тъпа теза.
abydos
Gojira - Of Blood And Salt (Featuring Devin Townsend and Fredrik Thordendal (Meshuggah))

Още една песен, която ви гарантирам звучи досущ като някоя песен на Пантера! :д
Megadeth
Даже мяса на първите им неща.
Да не повярва човек какъв здрав метъл идва от така невзврачни метълчета (за пръв път ги виждам визуално как изглеждат, представях си ги грамадни убийци, психари!)
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.