Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Amorphis
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3
_Moonshield_
С кого ще се видим на концерта? whistle.gif
sharon
*подскача и размахва ръце* bounce8.gif
_Moonshield_
^Ние това си го знаем още от преди да дойде лятото :Д Ама питам кои от форума ще присъстват?
scion_of_storm
аз, обаче тоя път съм размахал среден пръст на всички, искащи да се качулят с мен, и ще цепя сам. :>

ако се засечем в пого на A servant обаче може ти ръгна рамо :п
_Moonshield_
Аз само се притеснявам публиката да не е статична biggrin.gif Хора, като отивате на концерт се раздавайте до последно...и не си пазете косите сресани! ;p
sharon
Цитат(_Moonshield_ @ Oct 8 2009, 11:18 PM) *
Ама питам кои от форума ще присъстват?

Аз откъде съм, бре? laugh.gif То бива ignore... crying.gif

Имаме ли инфо за сет лист? hmmm.gif
Discipline
Аз може да дойда, но ако се сдобия с покана.
_Moonshield_
Цитат(sharon @ Oct 9 2009, 12:35 AM) *
Имаме ли инфо за сет лист? hmmm.gif

Има:

'Skyforger Intro'
'Leaves Scar'
'Towards and Against'
'Of Rich and Poor'
'Sampo'
'The Castaway'
'The Smoke'
'Majestic Beast'
'Alone'
'Silent Waters'
'Against Widows'
'Silver Bride'
'Sky Is Mine'
'My Kantele'

Бис:
'House Of Sleep'
'Drowned Maid'
'Black Winter Day'

rolleyes.gif
scion_of_storm
ееех, как ми се искаше пак A servant да го цъкнат ^^

хубав, хубав плейлист. само Хаус ъф слийп аз бих я сложил не в биса, а 10-11. но Блек уинтър дей е класически. още отсега го виждам - Томи изревава последно

BLACK
WINTER
DAAAAAAAAAAAAAAAAY

и настъпва мрак. smile.gif
sharon
Доколкото разбрах, "Towards And Against" я изпълняват като част от биса. Така или иначе ми е любимата от Водите, ще ми се отрази екстра като за финал. whistle.gif Eто го нещото, почти едно към едно:

scion_of_storm
LOUHI SPOKE IN RIDDLLLEEEES

SOOOONGS OF THREE THINGS TO ACHIEVE

FIND AND CATCH THE DEVIL'S NOOOOOOOOSEEEEEE

suicide.gif suicide.gif
Michael
Последните 3 албума прог метъл ли се водят?
sharon
Просто видях как abydos набързо затвори темата при наличието на този въпрос. Карай, преди всичко на тях категоризациите въобще не им отиват, включват от всичко по колкото трябва.
Templar
Слушам ги отдавна.
Любимо парче - Воалът на греха -(Veil Of Sin).
Те винаги ще имат своето място в моето желязно сърце.
Warrior Of Ice
Тук е качен видеоклипът на "From The Heaven Of My Heart".
To Mega Therion
В клипа има кадри от концерта им в София, даже и българско знаме се вижда по едно време. icon_headbang[1].gif
Dew
Това българско знаме - и присъствието на българска агитка във видеото - е от фестивала Руисрок в Турку (Финландия) punk.gif




Самото видео беше вече монтирано и готово още октомври, когато идваха в София, така че няма как да има кадри оттук. А защо го пуснаха чак сега нямам идея no.gif
hammer
Една много много добра група, последните им 3 албума наистина много ми харесват, особено Eclipse и Skyforger.
sharon
Ще ми се и тук да изразя възхищението си от "The Beginning of Times". Всеки знае, че като си наумят нещо го следват с цената на всичко - в случая може би ще е на гърба на набора фенове, насъбрали се покрай Eclipse/Silent Waters/Skyforger. Забравете хитовите "The Smoke", "A Servant", "Silver Bride" - в новата тава подобни песни не намират почва, може би дори не са имали отредено място там поначало. Доста трудносмилаем албум със Skyforger-ска меланхолия, изведена на съвсем преден план; далеч не те "отрязва" както предишните три и сигурно точно това ми коства много време в слушане, докато го разбера поне минимално. Но при Amorphis усилията винаги си струват - "The Beginning of Times" сякаш е най-музикантският им запис от маса време - многопластов, идеен, отлично балансиран. Tomi се разписва с най-разнообразните си вокали от включването си в групата, но най-заслужена похвала заслужават Еsa и Santeri - отдавна не съм чувала китара и клавир да плетат толкова космично красиви инструментали. Великолепен албум, който неотменно ще ми заеме една от водещите позиции в евентуалните класации за 2011-та. Огромен поклон пред поредното еволюционно издание и новата доза музика с главно М.
lodborg
Вълшебен нов Amorphis! Перфектният контрапункт на новия Septic Flesh. Хареса ми много от първо слушане и продължи да расте все повече и повече с всяко следващо. Определено съвсем достоен наследник на "Silent Waters" и "Skyforger".
scion_of_storm
Ще го чуя тея дни, но не ми е до меланхолията, макар и красива, която се намира в Аморфис. Сигурен съм, че пак са направили нещо, което е тяхно. smile.gif
skrotuma
Нещо не ме грабва засега новият, скучноват е. hmm.gif Последните бяха доста по-динамични и интересни.
mordred
Добре в крайна сметка новия албум някой ще го качи ли или всеки ще си го стиска и ще се прави на елитарист smile.gif
sharon
Не е въпрос на елитарност, а отговорност пред лейбъла/колегите, с които се работи в конкретния случай. Накратко:

Цитат(shogot @ Feb 20 2011, 03:38 PM) *
Този въпрос се появява все по-често във форума. Нека го кажем веднъж завинаги: когато някой от форума (главно онези, под чиито аватар пише Metal World Conclave, Administrator, Moderator и пр.) пише за албум, който не се намира в интернет и предстои да излезе след време, тогава става дума за т.нар. промо. Запомнете тази дума.
mordred
scrotuma е с ранг Прослушващ метъл smile.gif
sharon
Което не му пречи да е ревюиращ за друг сайт, примерно.
mordred
Е аз съм сигурен, че сте го дали поне на един двама човека smile.gif)))) Кога ще изтече в нета хайде smile.gif
sharon
За лийкове не мога да пророкувам, но:

Release date: May 25th, 2011
SoulOfPerdition
Клипът към песента You I Need: цък!
mordred
Ам аз се чудя що се парадира с това, че някой имал песните предварително! И кво от това smile.gif
SoulOfPerdition
Още 3 дни!!! Ох, да минават по-бързо!!!
Вчера от Nuclear Blast хвърлиха едно 20 минутно превю на албума , та ей го и него. Ама как ще се цикли самооо!!! Леле!!
SoulOfPerdition
Много яко акустично изпълнение от групата. smile.gif
sharon
^ Не е зле, макар че нищо не може да замести силата на оригиналните парчета, а и си личи, че Томи не смее да си отпусне гласа както трябва. Все пак не искам да слушам поредните изцепки а ла Opeth, а тук се прокрадват подобни нотки. Апропо, май скоро запретват ръкави за нов албум..?
pa®tci
^ Ако е като предния направо да ги отпретат.
sharon
^ Как ме подсети да го позацикля... отново... wub.gif
SoulOfPerdition
И в акустичните изпълнения, според мен, си пееше с голяма емоция. И виж как се усмихваше само. smile.gif И не само той. smile.gif
sharon
Знам ли, малко неубедително ми прозвуча тук-там. Абе да пее, пък ако ще да изглежда като звяр през това време. Дори така ще е по-добре! cthulhu.gif
SoulOfPerdition
Aз пък бих се изкефих на някакви акустичен албум. :Р
sharon
А, като нищо. На доста популярност се радват напоследък.
pa®tci
Днеска ми се прислуша тази моя някога адски любима банда и под ръка имах само албума с презаписите от 2010-а, "Magic & Mayhem. Този албум е наръчник за това как може да се съсипе всичко хубаво в една песен. И това упражнение е повторено 13 пъти.

Oh, the shame...
Scanspeak
Топ 10:
1. From the heaven of my heart
2. Battle for light
3. The smoke
4. Silver bride
5. Enigma
6. Into hiding ( original )
7. Black winter day ( original )
8. House of sleep
9. The white swan
10. Drowned maid ( original )

Гледам, че Circle е потвърден за Април тази година, ще го чакам с нетърпение smile.gif
Key
Новият албум е изключително добър,първият който много ми харесва след албумите от 90-те.



https://www.youtube.com/watch?v=oiOX2axSWvg

https://www.youtube.com/watch?v=_ql4Xe6MxQ4
Scorpio
Многостранна и иновативна група. Експериментират добре и същевременно имат ясно изразен собствен почерк. Едни от лидерите на скандинавската метъл сцена.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.