Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Amorphis
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3
sharon
Цитат(In Death's Embrace @ May 26 2009, 02:31 PM) *
Skyforger > Silent Waters

Някой на моя бряг.. unsure.gif

Ахам. Пускам корени на същия с всяко следващо слушане, всъщност.
_Moonshield_
Skyforger като нищо може да надмине и Silent Waters в личната ми класация, невероятна музика. Трудно е да избера и любима песен, но засега се очертават From The Heaven of My Heart и Sky Is Mine, въпреки че не виждам слаб момент в "Небесният ковач". Като цяло албумът е страшно емоционален, но кой албум на Amorphis не е?

Хаха, забележете как от всичките зали, в които ще има концерти на Аморфис тази година, само нашият мил роден Blue Box си няма официален сайт drinks_drunk.gif
http://www.amorphis.net/?page_id=5
sharon
Мен това и ме зарадва, че при все цялостното настроение, поотделно песните се различават доста една от друга, споменатата "Sky Is Mine" е един доста точен пример. Тя ми влезе под кожата, заедно с "From The Heaven Of My Heart" (най-вече) и "Skyforger" + "Course Of Fate".
Колкото до Blue Box-а, още тая някаква безумна надежда да сменят поне този избор. Обаче от друга страна, звукът там е доста добър, що се касае до определени позиции в "залата". unsure.gif
lodborg
За по-добър все още не знам, но поне толкова добър със сигурност.
karelian
Хора, не знам защо, но Silent Waters за мен е по-добър. По-оригинален е, по-дълбок е!
ПО-ЯК Е!
abydos
Вдига ли 200 от лежанка?
karelian
Питай ме нещо друго. (некое друго въпросче)
scion_of_storm
Нещо му липсва, поне засега. Но съм го слушал само 5-6 пъти. Ще го концентрирам, защото със Сайлънт уотърс беше подобна картинка.

За по-добър не знам, но може би на равна нога може да застанат...има време.

Но не очаквайте ревю тая седмица :п
Bleak
Готин албум, май ще ми се превърне във фаворит от тавите с Йоутсен. Абсолютно ме грабнаха нежността и споменатата вече отнесеност, а в Sky Is Mine и From The Heaven Of My Heart направо се влюбих, разкошни вокали е извадил Томи bowdown.gif
sharon
Мда... Беше ми интересно защо "My Sun" и "Skyforger" от диска ми (digipack) са бъгнати в известен смисъл. Стана ясно, че нещата са омазани доста жестоко, що се отнася единствено до това издание на албума, ето какво се чу от групата/лейбъла по този повод:


”Skyforger” - Error on digipak version
/May 29, 2009/

Dear Fans,

As many of you may have noticed, the ”Skyforger” digipak release includes two very little sound level errors. We heard about this yesterday and you can imagine how we feel. As we don’t have the actual copies ourselves, we as a band couldn’t react any earlier, which makes this more painful. The album for which we gave 100% percent of ourselves, a lot of time and work, shouldn’t end up like this.

The sound level errors occur for a few seconds on two tracks: ”My Sun” (piano fill) and ”Skyforger” (middle part).
Why did this happen? Due to a mastering error. We can’t blame anyone for this as it seems that it has really been a technical problem and at this point it makes no difference anyway.

The good news is that Nuclear Blast are working hard to get replacement CDs for people who want to exchange their copy. Another good fact is that all other formats (jewel-case, US- & JAPAN editions, all digital versions, vinyl) work perfectly.
One thing on which we also work now in this moment is something that can’t replace the actual CDs but is at least a little relief: Nuclear Blast is offering free downloads for ”My Sun” and ”Skyforger” via download: http://nuclearblast.de:8080/amorphis-cv/

Beside all this mess I really hope and believe you can enjoy the album! You can also regard this digi-pack as a rare collector’s item.

Warmest regards,

Esa Holopainen & Amorphis fellows
pa®tci
Я, комай и аз имам същото... копие. w00t.gif laugh.gif whistle.gif
_Moonshield_
Я споделете любима песен от всеки албум, че ми е интересно...

The Karelian Isthmus - Black Embrace
Tales From the Thousand Lakes - In the Beginning
Elegy - On Rich and Poor
Tuonela - The Way
Am Universum - Alone
Far From the Sun - Day of Your Beliefs
Eclipse - Brother Moon
Silent Waters - Shaman
Skyforger - From the Heaven of My Heart

Всъщност това е ужасяващо трудна задача.
scion_of_storm
Карелиъна съм го слуша я има веднъж, я не, тъй че за него не мога да пиша.

Tales - Black winter day
Elegy - Better unborn
Tuonela - Rusty moon
Am Universum - Goddess (of the sad man)
Far From the Sun - Mourning soil, макар че и той ми е слабо звено.
Eclipse - Same Flesh / Leaves scar / The smoke
Silent Waters - абсурд. A servant е в момента, но се менят постоянно.
Skyforger - все още не мога да определя. Sky is mine, може би, но не съм сигурен.
Kuutamo
Само по една... unsure.gif

The Karelian Isthmus - The Gathering
Tales From The Thousand Lakes - Black Winter Day
Elegy - My Kantele
Tuonela - Summer's End
Am Universum - Alone
Far From the Sun - Day Of Your Beliefs
Eclipse - (гледам, Сашо има 3, начи няма да се тормозя да мисля само една tongue.gif) : Brother Moon; The Smoke, Stonewoman
Silent Waters - Weaving The Incantation
Skyforger - (и при мен е моментно... за момента biggrin.gif) : Skyforger, Sampo, Silver Bride
sharon
Шийлде, нямаш си работа ти... sp_ike.gif

The Karelian Isthmus - Black Embrace
Tales From The Thousand Lakes - First Doom
Elegy - Against Widows
Tuonela - Tuonela
Am Universum - Alone
Far From the Sun - Day Of Your Beliefs
Eclipse - The Smoke
Silent Waters - Towards And Against
Skyforger- From The Heaven Of My Heart
karelian
The Karelian Isthmus - The Lost Name of God
Tales From The Thousand Lakes - To Father`s Cabin
Elegy - Song of The Troubled One
Tuonela - The Way
Am Universum - Alone
Far From The Sun - Planetary Misfortune
Eclipse - The Smoke
Silent Waters - Towards And Against
Skyforger - Highest Star
winterstorms
Доста го слушах тези седмици "Skyforger", но все ми се струва прекалено лек и повърхностен. "Silent Waters" определено беше по-класен албум.
karelian
Цитат(karelian @ May 28 2009, 07:27 PM) *
Хора, не знам защо, но Silent Waters за мен е по-добър. По-оригинален е, по-дълбок е!
ПО-ЯК Е!

Двама на другия бряг. Други ще има ли?
scion_of_storm
Засега съм на твоя, карелке.
karelian
Все си мисля, че ще останеш. tongue.gif
abydos
Не и ако го подгоня с моторна резачка и еректирал член.
karelian
Смятам, че лека-полека ще се присъединяват към нас. tongue.gif


За теб - дължиш ми извинение, след това ще коментираме кой какво ще прави на нашия бряг.
abydos
Ако смяташ, че ти дължа нещо си добре дошла да се свържеш с мен директно и да ми разясниш за кое точно трябва да се извинявам. Все още не знам SW вдига ли 200 от лежанка и кое в двете песни на Gojira напомня 10's на Pantera. Нещ аргументацията ти куца.
За сега ме кефи повече тоз албум от гореспоменатия. Главно заради Majestic Beast. Тази сигурно ми е любимата тяхна песен.
karelian
Тогава чуй всичко на Amorphis, за да харесаш и други песни, и второ - чуй и Pantera, все пак.
lodborg
Аз честно казано не знам как ги сравнявате двата албума. "Skyforger" е изключително лек и неангажиращ. То не че "Silent Waters" е бруталия, но поне е по-наситен и по-раздвижен. Въпреки сходствата си, двете тави са доста различни една от друга. Има настроения, в които предпочитам единия, и такива, в които предпочитам другия.
gadabout
^Eх, дипломация...

Мен пък новия халбум ме хваща. Няма да го въртя особено, ма колкото от уважение към името, както винаги, си следя. Много атмосфера и като че маааалко са мръднали от пътя, хванат напоследък, така че все хубави неща.




Остава да вкарат пак дране и тегави мелодии, дърти клавири и малко повече черно и синьо по обложките и пак всичко е на ШЕС.
karelian
Цитат(karelian @ May 25 2009, 07:59 PM) *
В никакъв случай не бих казала "страшно здрав", макар че много ми се ще, лек и приятен - да.
На първо слушане ми се наби звученето на последните два албума и особено на Eclipse (едноименната песен е абсолютен аналог на Born From Fire, но във фолк вариант, а Sky Is Mine ми напомня на Under A Soil And Black Stone). Изключение прави Majestic Beast, която по-скоро отнасям към туонелския им период. С две думи албумът е някакъв вид продължение на Eclipse, с разликата, че тук преобладават повече фолк елементите, които придават типичното елегично звучене. Като цяло - нищо ново, очаквах повече. Но... ще се слуша, то е ясно. Добавям го към любимите ми, нали е Amorphis!

Да де, и аз така.
Мога да кажа добри думи за Highest Star и Sampo, които си ги пускам всеки ден. Другото е... Eclipse.

Чакай да не излезе Warrior-а да каже колко не съм наясно със себе си и с това, което слушам! laugh.gif
abydos
Слушал съм и моя музикален вкус ми харесва повече от твоя. А за теб, нека приятелски ти предложа да пробваш това. След като го пробваш си пусни пак въпросните песни. Или пък се обоснови, стига да можеш, вместо да дрънкаш само.
sharon
Цитат(lodborg @ Jun 5 2009, 11:37 PM) *
Аз честно казано не знам как ги сравнявате двата албума.

Съгласна съм на макс - "Skyforger" е много по-меланхоличен, общите допирни точки да са най-много в хитовото звучене на разни песни, но пък в "Silent Waters" Amorphis подходиха към едва ли не всички парчета по този начин, докато в новия опитват да вкарват и някой и друг по-различен мотив. Получило се е страхотно, каквото и да си говорим.
Warrior Of Ice
"Skyforger" го асимилирах по-лесно в сравнение със "Silent Waters", но наистина сякаш е малко по-беден от предходните. Има много запомнящи се мелодии, но повечето песни като цяло са доста праволинейни и предсказуеми. Не че нещо се оплаквам, де - албумът кефи, все пак не го вади случайна банда, но няма да се нареди в моя Топ 3, да речем.
karelian
Цитат(abydos @ Jun 6 2009, 12:36 AM) *
Слушал съм и моя музикален вкус ми харесва повече от твоя. А за теб, нека приятелски ти предложа да пробваш това. След като го пробваш си пусни пак въпросните песни. Или пък се обоснови, стига да можеш, вместо да дрънкаш само.

Та нали за това е този форум, да дрънкаме. rolleyes.gif Посоченото средство го използвам често, засега нямам проблеми със слуха.
Предлагам да прекратим спора, s`il te plait! Не ми се занимава.
А за музикалния си вкус - ок, щом ти харесва, лошо няма. Не съм казала нищо обидно.
scion_of_storm
Цитат(sharon @ Jun 6 2009, 09:26 AM) *
Цитат(lodborg @ Jun 5 2009, 11:37 PM) *
Аз честно казано не знам как ги сравнявате двата албума.

Съгласна съм на макс - "Skyforger" е много по-меланхоличен, общите допирни точки да са най-много в хитовото звучене на разни песни, но пък в "Silent Waters" Amorphis подходиха към едва ли не всички парчета по този начин, докато в новия опитват да вкарват и някой и друг по-различен мотив. Получило се е страхотно, каквото и да си говорим.

Никакъв шанс. По-спокоен, по-мелодичен - да, но по-меланхоличен, не мисля.

Не е по-беден, просто свикваме с нишата на Аморфис. Нека оправдаят името си и да видим какво ще ни подготвят 2011-2012 година, примерно smile.gif
pa®tci
Албумът е адски неприятен. След второто преслушване зацикляш на него и не можеш да отлепиш. dry.gif Иначе, в предния има една групичка от три песЕни, дето рулира мощно. Тука това го няма, тавата е доста по-"плавна", хм.
karelian
Moonshield,

очаквам мнение по темата! Като неин автор... мисля, че е редно. rolleyes.gif
_Moonshield_
За мен Skyforger е най-добрият албум за 2009 г., поне от излезлите досега.

Обаче не мога да реша дали SW или S ми допада повече, просто изключено... Може би след половин година ще мога да изкажа някакво мнение. И двата албума са толкова завладяващи, че няма на къде повече. Даже имат еднакъв брой песни, така че гениалността е в равни количества biggrin.gif
In Death's Embrace
Концепцията, това е по-гениалното на Skyforger.
Докато в предишните им творби хващаха различни мотиви от Калевала, то тук става въпрос за много по-цялостно разказана история, съсредоточена върху един герой. И от текстова, и от музикална гледна точка. И може би, защото Илмаринен ми е любим герой от епоса, Skyforger ми идва много по-емоционален smile.gif.
unheard_lullaby
ОБОЖАВАМ!!! bowdown.gif Обаче от Tuonela насам.

Знам, че Tales From The Thousand Lakes е ДЪ албум за повечето, но него, The Karelian Isthmus и Elegy ...МЕ - Don't likey.
Сега сигурно ще ме наплюете и после ще ме убиете с камъни..Но все пак да си кажа мойте любими...ШЕДЬОВРИ (защото са си такива)
Ужасно трудно е да избера само по 1 песен...Затова ще си позволя по 2.smile.gif
Tuonela - Tuonela, Summer’s End
Am Universum - Shatters Within, Grieve Stricken Heart
Far From The Sun - Smithereens, Ethereal Solitude
Eclipse - House Of Sleep, Under a Soil and Black Stone
Silent Waters - I Of Crimson Blood, Her Alone
Skyforger - From The Heaven Of My Heart, Sky is Mine
LordZombie
Moon and Sun
Black Winter Day


засега.
Preacher
Eclipse е цялостната и напълно логична история на Кулерво. Не разбирам защо този албум и следващия да отстъпват по концепция на последния. По-цялостна от това, което го има тук - няма накъде... обречеността на единствения откровено трагичен герой в Калевала е уловена прелестно на-абсолютно-фъкин-всякъде. Това е албум на един дъх. От трите последни произведения просто няма концепция, която да не е всеобхващаща и да е размита. Всичко е точно. Звученето е епично-трагично, та чак митологично.

Silent Waters е мрачнотия. Все пак става въпрос за подземния свят. Също толкова вещо изтъкана концепция, просто трябва да се проследи. До парче номер 6 всичко е бетон. Weaving the Incantation е едно от най-мощните откривания на албуми, A Servant не му отстъпва по бруталност, Silent Waters е до болка елегично и прелестно, Towards and Against е ЧУДОВИЩЕ, от което няма бягане, I of Crimson Blood е адски интелигентна и интимна, Her Alone е космична любовна серенада... но оттам-нататък албумът се размива. От това размиване произлиза мисълта, че концептуалността му бяга, но де факто не е така - историята се проследява без ни най-малка трудност.

Skyforger е също толкова "еднодъхов" като Eclipse. Просто е ааааааадски мелодичен. До болка. Изстрелва те извън това измерение...

Ако Затъмнението е човешката, земната и достижима драма на това, което е реалност, тук и сега, то Тихите Води са скритото, енигматичното и непознатото, което дебне след смъртта, а Небоковачът е пътешествието из небесните селения, далеч от човешки трагедии, но близко до вселенските.

Бла... завъртях си езика.
scion_of_storm
Чшшш, Шаман не е размивка >.<
А Блек ривъра е... <3
pa®tci
"Eclipse" е просто слаб албум. Нищо запомнящо няма там, даже ми е досаден за слушане.
MadHatter
Извади си бананите от ушите (:
Airin Of Ancelot
И на мен не ми харесва "Eclipse". unsure.gif И той, и "Far From the Sun" са ми скучновати. Последните два обаче доста вдигнаха нивото, "Silent Waters" най-вече.
sharon
Положението е сходно и при мен, не всичко от "Eclipse" ме хваща толкова силно. Но си има някои песни, които просто мачкат наред всичко живо.
scion_of_storm
Ба, как може да харесваш SW или Skyfoger, и да не харесваш Еклипс. То те една ракия почти..
Preacher
Има да се чудим.
Ако някой се обоснове, може би ще спрем, но няма изгледи за това.
sharon
^^ Кога/къде съм казала, че не харесвам "Eclipse" (ако въобще се отнася за мен)? Иначе "Far From The Sun" вече е доста относителен, според настроението, може би.
Michael
Последните 3 албумеца радват и то ногос. Другите отблъскват с примитъзъм и липса на смисъл.
_Moonshield_
^Винаги съм знаел, че Tuonela е баси безмисленият албум. brickwall.gif
scion_of_storm
И тейловете..
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.