Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Novembre
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
monolithe
Имало едно време в Италия двама млади братя - Carmelo и Giuseppe Orlando, страшно надъхани да се отдадат на любимата си музика. Двамата тийнейджъри основали групата Catacomb и започнали да забиват дет метъл, но съвсем малко по-късно решили да сменят името и създали едно ново, което след време ще се превърне в емблема и флагман на италианската мелодична музика. Кръстили се Novembre. И започнали да правят чудеса.

Да, тази група носи името на един от най-любимите ми месеци. Тази група създава изключителна музика, създава изключителна атмосфера. Замечтани меланхолични мелодии, вплетени сред тежки рифове и акорди, магнетични вокали и страхотна ударна секция. Само уникална група може да си позволи да кръсти свой диск "Classica" и той наистина да е КЛАСИКА.

Оставявам ви да споделите мнение. Както се вижда аз съм доста пристрастен, но пък ще ми е кеф да си побъбрим за тези великолепни музиканти!

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
In Death's Embrace
Слушам ги от сравнително скоро. Всъщност с Новембре не се получи любов от пръв поглед (слушане). Трябваше ми време, за да узреят в съзнанието ми. Но след излизането на The Blue, който си остава номер едно в личната ми класация, се влюбих в тях. А заобичаш ли тази музика веднъж, доживотно ще те държи. Именно емоционалността им е това, което ме плени най- силно. Типична ноемврийска меланхолия... a dying season...
Един ОГРОМЕН поклон пред Новембре и музиката им, за това, че ги има!
NiksY
Прекрасна музика, цял ноември слушах предимно тях. Създават ми много дъждовно-градско-тъжно настроение и са чудесен избор за циклене, когато човек иска да се потопи в мислите си и да намери спокойствие. Любимият ми албум като че ли е Materia.
Slash
Носят привкус на ароматно кафе и прохладно мрачно време, до брега на море. happy.gif
In Death's Embrace
А ако си опитвал тази комбинация, на фона на музиката им, знаеш колко незаменимо (неземно) е! happy.gif
monolithe
Не знам за кафето, ама един ден си седя самичък вкъщи и навън яко мрачно, слушам си аз Novembrine Waltz и стигам до Conservatory Resonance. Самото парче почва със семпли на дъжд. В момента в който започна песента, навън запраска страхотен дъжд. Ебаси кефа... Беше ми много странна случка, но пък беше готино, слушам една любима група, а навън - любимо време!
beyondtheblack
Не съм чувала групата, но ще...след така завладяващите импресии.
Ноември - любим месец. Силен дъжд - любимо време.
Един любим халбум (не-метъл):


Култово е английското изписване на името на групата. smile.gif
karelian
При мен се получи от първо слушане, още през 2001г., когато излезе Novembrine Waltz. А и като фен на Anathema, Katatonia My Dying Bride, нямаше как да ги пропусна. Точно есенната меланхолия, за която стана дума, ме грабна в тях. Есенната меланхолия, която толкова обичам, през любимия сезон...

Чувства, много чувства струят от музиката на Novembre - чувства на тъга, загуба, отчаяние, безнадеждност... Рисуват черни, мрачни картини...
И дъжд, много дъжд, постоянен и нестихващ дъжд...

и сълзи...

Препоръчвам ги за хора с по-висока чувствителност.
Twilightfall
Брей, след толкова много хвалби ще взема и аз ги чуя. ;р

(много) обичам есента и дъждовното време, кефя се на (някои работи на) My Dying Bride, Anathema, Katatonia и (първият) Paradise Lost... може и Novembre да ми харесат.
monolithe
Значи за теб АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ са:

Classica
Novembrine Waltz
Dreams D'Azur (това е презапис на първия диск Wish I Could Dream It Again)
Rolf
Банда с много особено звучене, може би заради което не са толкова популярни. Уникални са, както е написал monolithe, но и не стават за всеки. Мрачни, меланхолични, без да са прекалено тежки... Абе чудесна музика!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.