Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Vader
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
Twilightfall


Любимата ми група, която стои НАД всички останали (или над всичко останало, по-скоро). ;р

The Ultimate Incantation (!), De Profundis, Future of the Past (!), Black to the Blind, Litany (!), The Beast, последният и той мачка, демотата (Morbid Reich особено), Necropolis чакаме, и още, и още...

Без тема за ТЯХ няма да я бъде.
Warrior Of Ice
Велики. Това е бандата, на която в най-голяма степен дължим представата за полска школа в дет метъла. Страшно много направиха и продължават да правят за сцената - рспект! По-праволинейни са от моите лични фаворити Behemoth, но пък са не по-малко стабилни по отношение на качеството. Няма празно при Piotr и компания! "Impressions in Blood" беше безобразен албум - не знам как ще го надминават, но съм убеден, че и "Necropolis" ще маже.

Колкото до лайвовете, гледали сме ги вече два пъти у нас - какво по-силно доказателство за класата на Vader на живо? Първия път в летния театър за няма и 50 минути ни отнесоха, а второто шоу си беше чиста класика... bowdown.gif
lodborg
Велики отвсякъде, тотална шибана класика! Всичко от "Litany" назад е резачка и половина, а любимите ми неща са споменатият "Litany", "Black to the Blind" и "De Profundis". icon_headbang[1].gif
Beyond the Grave
Богове!
gadabout
Напоследък реших да започна да слушам малко по-неангажиращо музика, което значи да си пусна спокойно старите любими неща. По някаква причини първо се сетих за Vader.

Пуснах "Black to the Blind" и... просто нещо ми стана - кълна се, че минах разстоянието от площад Възраждане до Петте кьошета за има-нема 6 минути.

Иначе, Vader са една от самобитните групи, идващи от не най-големите дет метъл страни, които карат да се говори за цели сцени у тях, при това силни такива - дори само те те карат да говориш за Сцена.
Braindead
Великани, великани просто! Страшно плътна и зряла музика, която звучи толкова енергично и технично едновременно, че човек може само да се мае. Има и друго нещо - има (точно дет метъл) банди, при които точно тези елементи звучат като самоцел, което не важи за Вейдър, на тях им идва така естествено и живо...

То именно заради тях, още няколко банди и последователите им говорим за въпросната полска сцена. Имаше един период, в който си лафех с пичовете от Sothoth редовно, а те са си много повлияни от Вейдър. Не го казвам в смисъл, че дет бандите там копират Вейдър, а че има приемственост и уважение в Полша в това отношение. Здрава работа си е там. icon_headbang[1].gif

Я да зареждам и аз тук Пьотър и ко. cool.gif
pungent_stench
REVELATION OF BLACK MOSES

ludspamer
Оня ден хвърлих едно око на Еп-то Блъд-много ме изкефи (особено кавърa Angel of Death).
sharon
Цитат(Braindead @ Jun 4 2009, 08:30 PM) *
Не го казвам в смисъл, че дет бандите там копират Вейдър, а че има приемственост и уважение

Не е само там, впрочем - титаните са си титани, а ако специално тези не са сред примерите за подражание, не знам кой. Което всъщност не важи единствено за полската сцена. Иначе Венци закова мнението за Музиката им, а това, че Пьотър е икона е всеизвестно... wub.gif "De Profundis" е сред най-въртяните неща и при мен, напоследък наблягам и на по-новите, "The Beast" е тотална резачка, "Impressions In Blood" пък съчетава адски точно най-добрите черти от дискографията им. Въобще са една от тези банди, за които може да се говори много и никога да не е достатъчно. Очаквам от "Necropolis" отново да помете всичко, "Rise Of The Undead" си е страхотен ордьовър. evil.gif


Деската да си щипне един поздрав с "Carnal" по случая. drinks_drunk.gif
Twilightfall
Цитат(ludspamer @ Jun 4 2009, 09:23 PM) *
Оня ден хвърлих едно око на Еп-то Блъд-много ме изкефи (особено кавърa Angel of Death).

Вземи го и чуй, не само да го гледаш. :Д

Също и Future of the Past - кавъри на old skull бичкии, кълца на ситно.
winterstorms
Може би най-важната полска метъл банда! icon_headbang[1].gif Голям тласък дадоха на родната си сцена, а и доказаха, че да си от Източна Европа не е някаква присъда.

Любими албуми - "Litany", "De Profundis", "Impressions in Blood".
Ghost
Една от любимите ми групи... не само в дет метъла. Машини са. metal.gif Гледах ги тук преди две години, направиха супер здраво шоу! smile.gif За албумите няма какво да пиша, там всичко е класика.
Warrior Of Ice
Тук можете да слушате парчето "We Are The Horde". icon_twisted.gif
sharon
Започва нечовешки, а и нататък е тотална лудница! icon_headbang[1].gif Ако останалото е в този дух, както и се очертава, ще ни скасапят масово по навик.
Twilightfall
З.В.Е.Р.И.Л.Н.И.К!

bowdown.gif
Braindead
Появата на такива изродски парчета доказва, че...ами...GOD IS DEAD icon_twisted.gif
Airin Of Ancelot
От най-големите са, и в студиото, и на живо. Peter си е жив култ, жалко само, че не може да завърти по-стабилен състав покрай себе си...

А новият албум се очертава много страшен. icon_headbang[1].gif
MetallicaAntiFan
Умирам за Litany, просто нечовешки албум с много изчистен звук и страхотни рифове.
The wise
Най-доброто от тая страна на океана! metal.gif
pungent_stench
NECROPOLIS - в замунда ! ЧУК отсекъде evil.gif
lodborg
Желязо!! icon_headbang[1].gif Много силна полска година!
Twilightfall
НАЙ - големите!
sharon
По-точно нещо от това...

Цитат(Twilightfall @ Jul 4 2009, 05:20 PM) *
З.В.Е.Р.И.Л.Н.И.К!

...здраве му кажи! suicide.gif suicide.gif suicide.gif
Airin Of Ancelot
Албумът е жесток, както се и очакваше! Засега не ми харесва повече от новия Behemoth, но пак е сред най-добрите дет издания за годината. Vader са си Vader, при тях компромиси няма.
gadabout
Айде сега да се изакам на горните мнения и да кажа, че на бегло първо слушане нещо не ми влиза този албум...
Twilightfall
Не знам, но кавърът на "Black Metal" ми изкърти всички видове неща, 'дето могат да се изкъртят!

Иначе, "When the Sun Drowns in Dark" май е любимото ми парче от тавата, засега. ;р
Ghost
Ами поредният як албум, в техния си стил, без изненади. Не мога да се оплача в никакъв случай. smile.gif Дано имаме късмета да чуем на живо новите парчета...

А, и кавърите са убийствени!
gadabout
Добре де, аз много сериозно очаквах някой, НЯКОЙ, мамка му, да се оплаче...

Не ми казвайте, че сте чак толкова заслепени.
pungent_stench
Еми кво да ти кажем - в албума нема нищо оригинално. Вейдър е една от тия групи, дето издават албум след албум с едно и също, но все държат здраво. Както викаше един приятел - положението е малко като Bolt Thrower, AC/DC, Motorhead и т.н.


Може би след слабия (за мен) Бехемот, сега Vader са ми с една идея по-симпатични ;Р
Warrior Of Ice
От какво да се оплачем, Стасо? Vader не са паднали под летвата, която сами си поставиха още преди време. Вярно е, че в албума не са заложили почти нищо ново, но пък това, което свирят, го свирят перфектно. Парчетата ме кефят, не мога да си кривя душата - мощни, прегазващи, пълни с яки рифове... Вярно, "Necropolis" не е "Litany" или "Black to the Blind", но по никакъв начин не мога да го нарека разочароващ.
gadabout
Aми значи само аз си мисля, че тук не опира до здравословно повтаряне на старото.
Тук то е просто смазващо очебийно, защото отново използват, но и преекспонират по мое мнение формулата, зададена още от Impressions in Blood, да не кажа и от The Art of War. Преповтарят я, ама нещо мен лично, МЕН ЛИЧНО, никак не ме грабва.
И което май повече ме дразни, има две шибани, скапани интерлюдии, които звучат толкова отчайващо наивно и толкова скапват траклиста с разположението си, че повече нема накъде...

"Призовавам те, О, СЪЗДАНИЕ НА МРАКА..." :валидъжд: "Призовавам те, О, Зъл дух на градския кенеф..." :гръмотевица:
the_mess
Тъкмо го изслушах - laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaame!
Braindead
Охх, абе, ако трябва да съм честна, и на мен не ми хареса особено. С доста голямо желание го чаках, но трябва да ви кажа, че от всички формули, които са си харесвали Вейдър, тази ми идва най-суха и най-безплодна. Мъка ми е така, ще го послушам още като хората, та дано другояче да говоря след това, ама нещо засегаа... unsure.gif

А кавърът на "Блек Метъл" е действително може би най-хубавият правен досега, ама там явно съм по-пристрастна отколкото съм си мислела, хаха. devil.gif
winterstorms
Трудно може да се сравни най-добрите им неща "Necropolis", но това не пречи да е сред гвоздеите на годината. А и какво очаквате от банда с 25-годишна кариера? Да се преоткрива с всеки албум ли? Ами няма как да стане. По-добре се радвайте, че не са се продали и още правят силна музика.
gadabout
Цитат(winterstorms @ Aug 24 2009, 07:38 PM) *
По-добре се радвайте, че не са се продали и още правят силна музика.

Сори, ама това е крайно незадоволително и недостатъчно за група от голям ранг.


Цитат(winterstorms @ Aug 24 2009, 07:38 PM) *
Да се преоткрива с всеки албум ли? Ами няма как да стане.

Има и още как. Нейпълм какво правят?

Но да сме наясно - не отписвам Vader, съвсем не. Просто това няма да е от техните попадения и толкова. Следващият път пак ще заковат.
MetallicaAntiFan
Албума е средна работа, претупали са го, и тези кавъри са напълно безмислени, разбира се според мен. Но не мисля, че албума е лош. Вейдър са стабилари и се надявам да заковат със следващия.

Те покрай новия албум що не хванат да минат през нас?
winterstorms
Цитат(gadabout @ Aug 24 2009, 09:38 PM) *
Цитат(winterstorms @ Aug 24 2009, 07:38 PM) *
Да се преоткрива с всеки албум ли? Ами няма как да стане.

Има и още как. Нейпълм какво правят?

Всичко друго, но не и това. wink.gif И те си държат на едно общо взето последователно звучене. Друг въпрос е, че последните им неща не ги намирам за особено силни...
Warrior Of Ice
Тук можете да гледате трейлър към видеокипа на "Never Say My Name". icon_twisted.gif
pa®tci
Aлбумчето си влиза нормалкно, като всяко VADER-че. Не виждам защо а тия драми тука? Според мен това дори е по-албум и от (прехваленият) BEHEMOTH. Кавърчетата може и да идват малко в повечко, но пък за сметка на това са си добринка.

И Десиславо, на UNLEASHED кавъра на "Black Metal" е по-добър. devil.gif
_Moonshield_
Оо, къде-къде по-добър е от новият на Behemoth, направо го размазва отвсякъде.
the_mess
Дебиш взема да го прослушам още няколко пъти. Иначе и Бехемота с нищо не ме впечатли.
Airin Of Ancelot
Цитат(Warrior Of Ice @ Aug 25 2009, 08:16 AM) *
Тук можете да гледате трейлър към видеокипа на "Never Say My Name". icon_twisted.gif

Хихи, култово се очертава! Въобще много силна полска година! icon_headbang[1].gif
MetallicaAntiFan
Абе сега като го чух по обстойно, албума направо си е стабилен. Последните три песни, две от които са кавъри и една тяхна, въобще не се вписват, но и без тях може. smile.gif
Warrior Of Ice
Видеоклипът на "Never Say My Name" е качен тук.
sharon
Добър, много добър! devilsmiley.gif Отделно и песента е размазваща, но и клипът си е страшен. Сцените с Peter над морето с робата са copy/paste от Behemoth-ското изпълнение на Nergal към видеото на "At The Left Hand Ov God", което пак не е зле никак, хах.
MetallicaAntiFan
Добър клип, определено. Песента също е много добра, като целият албум, независимо дали Vader повтарят или не.
sharon
Хахах, появи се преди два-три часа, а вече го изтриха от сайтовете въобще... Бива ли?! suicide.gif
Warrior Of Ice
Сигурно христиените са се почувствали засегнати... laugh.gif Нищо, ето друг адрес. icon_twisted.gif
Twilightfall
Fuckin' brutal as fuckin' fuck! \m/

Нужда от коментар няма, т'ва са Вейдър все пак. ;р
Ghost
Хаха, клипът кърти! metal.gif Не е толкова детайлен, колкото този на Behemoth, обаче в някои отношения ме кефи повече!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.