Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Избори, туризъм, крепостничество
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
pa®tci
Цитат
РЗС блокира за около час външно министерство
24.06.2009 08:27

Рано сутринта членове и симпатизанти на РЗС блокираха централния вход на министерството на външните работи, предаде БГНЕС.
Протестът е поради решението на ведомството да предложи на Централата избирателна комисия да одобри разкриването на 127 избирателни секции в Турция за предстоящите парламентарни избори на 5 юли.
Представители на РЗС както и на техните партньори от ВМРО, ЕНП, ССД, ЗНС започнаха акцията си малко след 7 ч.Шествието бе водено от лидера на РЗС Яне Янев, но в него участват и представители от регионалните политически организации - Пазарджик, Разград и други градове.
Във флаер, който се разпространяван по време на демонстрацията, се отбелязва, че само в Истанбул избирателните секциите ще бъдат 36, в Бурса 26, а в Одрин 23. По думите на Янев заявление за участие в Турция са подали над 40 хил. души. Протестиращите блокираха ул. "Александър Жендов", като скандираха "Долу ДПС", бяха издигнали и лозунги "Да спрем Доган". Жива верига от полицаи блокира централния вход на министерството. Около 9 ч. движението пред входа на външно министерство беше нормализирано.
Яне Янев, Красимир Каракачанов и други представители на протестиращите ще се срещнат с министъра на външните работи Ивайло Калфин. Очаква се те да му връчат декларация, която късно снощи е била одобрена от политическите и управителни съвети на партиите. В нея се подчертава, че според данните, с които разполага РЗС, ДПС плаща по 100 долара на глас, купен от Турция. По думите на Янев, ако бъдат блокирани границите в изборния ден, както се закани РЗС, Доган има и резервен вариант да придвижват хората с влакове. По този начин турски граждани ще определят кои ще са голяма част от следващите народни представители. Ако и този вариант не проработи, според лидера на РЗС, има трети - чрез т.нар. "вътрешен туризъм", десетки хиляди граждани да гласуват в няколко населени места.
По информация на РЗС, автобуси с "туристи от Турция" пътуват от неделя насам, като при това зареждат на незаконната безмитна бензиностанция на Фуат Гювен. Затова Янев днес поиска тя да бъде разследвана от прокуратурата. Разследвана от БНБ и ДАНС трябвало да бъде и търговска банка D, чиито основен акционер отново е Гювен, защото с нейните капитали се купували гласове.
Анкара ще има своя парламентарна група в българския парламент, ако това не се спре, коментира Янев и поиска всички демократични партии да имат свои представители в избирателните секции в Турция, както и редуцирането на секциите до 70. РЗС поставят ултиматум на правителството в едноседмичен срок да спрат да откриват секции в Турция и да започнат да откриват нови секции в Германия, Австрия, САЩ, Канада, Белгия и всички други страни, където български граждани няма да могат да дадат своя вот на 5 юли. Ако това не се случи, всички възможни граници, откъдето могат да дойдат хора от Турция да гласуват у нас, ще бъдат блокирани. Янев предупреди за живи вериги и гражданско неподчинение.

Умишлено отварям нова тема, тъй като тия избори се превръщат в нещо невиждано досега - турците са се активизирали до някакви невероятни висини, коалирайки се (под масата) с някакви новосъздадени партийки като ЛИДЕР, които пък от своя страна върнаха едно своего рода крепостничество по местата, където техни представители са работодатели (най-вече миньорски мини и пр.), по-места, където препитанието на цели семейства зависи само от дохидите, изкарани от човека, който работи в същата мина.
Оттам, по Германия, САЩ и не знам си още къде, масово НЕ се отварят избирателни секции, а хора, отиващи да дават заявления за това, че ще гласуват и такива секции всъщност са необходими са питани директно за кого ще гласуват и при грешен отговор са директно отпращани. Въпросните "зони" за секции са известни от предишни избори като силно "десни".

Та, иде ли Революция покрай тия избори? На мен лично ми се струва, че обстановката се нагнетява прекомерно и напрежението расте пропорционално. Бях чел още, че в деня на изборите аграрите щели да окупират площада пред Парламента или от сорта. Биха ли хората излезли по улиците (ако стане някакъв "сакатлък"), а и биха ли излезли да гласуват въобще?

Ще ми се този път овчедушният ни народ да се посъбуди от тоя двадесетина годишен летаргичен сън в който е изпаднал, да излезе и да си даде гласа, нещо, за което не го е грижа но нещо, заради което го клатят толкова време.
lodborg
Винаги съм се чудел как може да сме такъв кравешки народ, ебати. Ако не бяхме държава, в която народът блее като стадо подкарани на заколение овце и му е удоволствие да го ръчкат и да се подиграват с него, тия неща нямаше да се случват. Не знам, в този случай, за който си мечтая, ситуацията сигурно щеше да е ескалирала като в някои наши съседки и положението ни никак нямаше да е розово. Нямам представа. Но поне мен този краварски манталитет на българския народ, който гледа с премрежен поглед и разтваря крака пред всеки натопорчен хуй (бил той турски, бил той западен), ми е ужасно, ама ужасно противен.
karelian
Българският народ от край време няма активна гражданска позиция.
Разбираемо е, след толкова години комунизъм и промиване на мозъци.... няма как да е друго.


Беден и прост народ.

Може би заслужаваме съдбата си.
Blashyrkh
Цитат(pa®tci @ Jun 24 2009, 10:18 AM) *
Оттам, по Германия, САЩ и не знам си още къде, масово НЕ се отварят избирателни секции, а хора, отиващи да дават заявления за това, че ще гласуват и такива секции всъщност са необходими са питани директно за кого ще гласуват и при грешен отговор са директно отпращани. Въпросните "зони" за секции са известни от предишни избори като силно "десни".

Тва го написа out of your ass сега...
Не се отварят секций, защото в тъпата ни държава няма начин хората да се уведомят, че се подават декларации 1 месец по-рано. Никой не знаеше за това!! И аз нямаше да подам ако не беше един приятел да ми каже в последния ден. Събрах колкото българи успях и им пратихме сканирани деклатрации и до ден днешен отговор няма. В деня на изборите ще им спретна ебаси скандала ко се направят на итересни!!

В края на краищата от стотиците българи в Милано повечето няма да могат да гласуват заради това. Секви приказки че се питали въпроси обаче са тотален булшит.
karelian
Да, ти каза, че никой не ви е обърнал внимание. Умишлено е, пак казвам. По-добре идете да видите какво е станало,
най-вероятно няма да ви позволят да гласувате!
Twilightfall
Цитат(karelian @ Jun 24 2009, 01:31 PM) *
Може би заслужаваме съдбата си.

Глупости.

Аз като не съм живял под комунизъм, заслужавам ли?
Slash
Цитат(karelian @ Jun 24 2009, 01:31 PM) *
Може би заслужаваме съдбата си.

Защо може би? Земята ни е хубава, вълка колко време търпи овцата под оазиса?!

Някои винят религията, други робството, трети комунизма, а според мен е съвкупност и от трите.
Crafter
Цитат(Twilightfall @ Jun 24 2009, 01:50 PM) *
Цитат(karelian @ Jun 24 2009, 01:31 PM) *
Може би заслужаваме съдбата си.

Глупости.

Аз като не съм живял под комунизъм, заслужавам ли?

Въпросът не е за това дали лично ти я заслужаваш. Ако гледаш на нещата така, ще се окаже, че абсолютно никой индивид не заслужава (или не е достоен, погледнато от обратната страна на монетата) живота си. Но когато се впишем в условностите на колективизма, май и аз ще се съглася, че заслужаваме съдбата си... както и всеки народ, според мен.
scion_of_storm
Колкото и глупаво да звучи, толерантността руши.

Доскоро не бих бил съгласен с това, но като виждам...мисля, че наистина прекалено време масата е била толерантна.
pa®tci
Цитат(Blashyrkh @ Jun 24 2009, 01:33 PM) *
Цитат(pa®tci @ Jun 24 2009, 10:18 AM) *
Оттам, по Германия, САЩ и не знам си още къде, масово НЕ се отварят избирателни секции, а хора, отиващи да дават заявления за това, че ще гласуват и такива секции всъщност са необходими са питани директно за кого ще гласуват и при грешен отговор са директно отпращани. Въпросните "зони" за секции са известни от предишни избори като силно "десни".

Тва го написа out of your ass сега...
Не се отварят секций, защото в тъпата ни държава няма начин хората да се уведомят, че се подават декларации 1 месец по-рано. Никой не знаеше за това!! И аз нямаше да подам ако не беше един приятел да ми каже в последния ден. Събрах колкото българи успях и им пратихме сканирани деклатрации и до ден днешен отговор няма. В деня на изборите ще им спретна ебаси скандала ко се направят на итересни!!

В края на краищата от стотиците българи в Милано повечето няма да могат да гласуват заради това. Секви приказки че се питали въпроси обаче са тотален булшит.

От моя задник в твоята уста - прочети си мнението отново, първо и второ, това го следя от миналата седмица по сутрешните блокове. Гледал ли си, за да имаш на идея колко народ от чужбината се обажда, за да даде съвсем сходна информация?
Aglarana
Напълно подкрепям Парци - от колко време насам се обаждат студенти от чужбина в Нова най-вече, сигнализиращи именно за такива неща - свързват се и с Външно и пак нищо. Толкова е простичко - на ДПС много им изнася да има 200 секции в Турция и още 50 общо в другите държави.
И какво заслужаваме, бе? С какво толкова е съгрешил народът ни, че е в това положение? Каквото и да си говорим, често пъти в миналото, което все виним, ставащото не е зависело от българския народ, политика и прочее. И макар да звучи като оправдание, смятам, че външните обстоятелства са направили нещата непоправими. А че социокултурните пречки, които сами сме си създали, допънително са спомогнали за тоталната ужасия тук към днешно време, е другата страна на монетата..
Blashyrkh
Как ли не се сетих за Сутрешните Блокове.... Но може и така да е. Само че ако се замислим малко няма много логика да го правят това. Има доста по-прости начини. По скоро биха направили като тук - не ти отговарят, не публикуват информация, такива работи.
pa®tci
Човеко, не мога да те разбера, честно. Не съм казал, че навсякъде са ги питали за коя партия ще гласуват, факт е, че наред с другите обаждания (посочени от теб) имаше и такива, и на фона на това, че избирателни секции НЕ се отварят, това какво може да ти говори?

Обаждат се на консули, питат ги, хора се включват, и те ги питат, от ЦИК идват некакви боклуци, говорят, и на тях се обаждат хора и ги питат, и след първият затапващ въпрос следва "хъката-мъката".
Blashyrkh
Не ме разбирай грешно - не ги защитавам тия бокуци. Просто ми се струва нереалистично да питат хората за кого ще гласуват и после базирано на отговорите им да решат дали да отворят или не. Еми право на всеки гражданин е да не казва за кого ще гласува. Ако ме бяха питали щях да има кажа че не съм решил още и се свършва работата. По консулствата и посолствата ни е пълно с хора които си чоплят гъза по цял ден и четат Шок. Смяташ че ще се занимават с такива работи? Тях ги мързи да дишат ебаси.... Според мен основната причина в огромната разлика на секциите произлиза първо от това че очевидно има много повече хора с двойно гражданство в Туриця и второ - защото там има кой да ги агитира и да им напомня че трябва да се регистират - ясно кой и защо. Наскоро четох как в някой щати в Америка нямало нито един регистриран навреме. Вината обаче не е в хората. Както вече казах аз не съм длъжен да звъня всеки ден и да пращам 5 (до момента толкова съм пратил) мейла, за да си разбера правата и да си изпълня дълга. Ако на медиите толкова им пукаше щяха да организират някаква елементарна информационна кампания по културните домове, вестници, или ако щеш даже Facebook примерно.
Discipline
Гласувайте бе хора, гласувайте! Не е ясно за кого, но е ясно против кого. Всеки народ си е заслужил съдбата и управляващите, това, смятам, е ясно на всички. Дано наистина да се изпълнят прогнозите за висок процент на гласуване. Само така ще може да се неутрализира донякъде влиянието на заглавието на темата.
pa®tci
Наш'те медии нали знаеш, че са под "шапка". Даже и "частните" като bTV. Да, така е, трябва да информират, обаче и те откъде да зная кой-кога-какъв закон е приел и каква поредна щуротия. Нали трябва да има нещо официално изявление, а-у. Мога да ти кажа, че Милен Цветков гледаше и слушаше като гръмнат, когат отия от ЦИК почнаха да обясняват за някакви формуляри и путки майни. Това просто е целенасочена работа на сегашното правителство и никой не може да ме убеди в противното.

Ясно е, че по посолствата спят по цял ден, но не се и съмнявам, че е имало и подобни питания. Болни и нагли мозъци има колкото си искаш, още повече когато са оцветени в червено.
karelian
Цитат(pa®tci @ Jun 24 2009, 04:07 PM) *
Наш'те медии нали знаеш, че са под "шапка".

Предполагам всички сте чували за "медийната кралица" Ирена Кръстева - коя е тя, с какво се занимава, чии интереси обслужва, кой е синът и и т.н.

Аз съм ужасена!
pa®tci
Абе много ми е чудно, тука някой от разбирачите има ли идея за някакви коментари на европейцини относно онова изказване на Дога? Ей сега ми щукна, че по никаква медия не ми се мярна отразено нещо такова.
Blashyrkh
Линк?
scion_of_storm
Е как ще се мерне, нали половината робуват нему и..другите около него.

http://vbox7.com/play:efbb25e5
karelian
Ако се разровиш по случая Ирена Кръстева, ще разбереш защо не си видял никъде публикацията. Ще разбереш още много други любопитни факти. wink.gif

А поредната изцепка на хората от ДПС вчера беше: "Който не харесва ДПС, да духа супата!"
pa®tci
Цитат(Blashyrkh @ Jun 28 2009, 01:38 PM) *
Линк?

Е и аз това искам де. wink.gif

А тия избори си немам идея за кой да гласувам. ГЕРБ не ми са особено симпатични, Яни Янев уж е ръц ама е пръц, АТАКА май ще ги пишем бегали (гледам и там революция се е заформила, макар то техното да си е реЗИлюция, а и никога не са ми били особено на сърце, хъ), БСП + ДПС + ЛИДЕР + Брат-Му ( = ВНЛ) са ясни, НДСВ са *постави нецензурна думичка тук* и май ще отклоня към Синьото Коалицие в крайна сметка, макар и като си представя кривата мутра на техния млад, нов лидер и започва да ми се присира...
Blashyrkh
Ех популизъм, популизъм..... smile.gif

Питах го нещо, да видим дали ще отговори...
scion_of_storm
Какво очаквате да се заформи след изборите? Коалиции, глупости?

Гербери + РЗС + Синя коалиция + партия Х неизвестна ми се струва най-възможно, защото на Бойко и ко ще му трябват от 2 до 3 партньора в цялата работа.

Другата страна се знае откъм ядро, тази година ще е доста ожесточена борбата.

Атака също сигурно ще съберат доста гласове /както и БНС, може би/, но не мисля, че ще ги пуснат в правителството толкова лесно. Дали от вътрешна или външна страна..
Discipline
Дали не е възможно Бойко да се коалира с комунягите се чудя аз? Щото много се говори (плюе), но после други работи се получават, само и само да се управлява. БНС участват ли на изборите и в коя коалиция са?
scion_of_storm
БНС участват доколкото знам с бюлетина 18.

Знаеш ли, и аз това го помислих, но мисля, че тогава ще стане много сложна ситуацията. Повечето, които подкрепят Бойко и неговите становища са силно анти-Станишев настроени и една такава коалиция ще метне тотална бомба. Може би по-тотална ще бъде само ако се коалира с Доган, но това вече ще избие много, много нависоко. Не искам да си помислям как ще се развият нещата тогава.
Blashyrkh
Чисто и просто - който гласува за БНС да си го завре отзад! Погледнете какви балъци са всички - suicide.gif
Slash
БНС и ДПС, капиш?
scion_of_storm
Цитат(Blashyrkh @ Jun 29 2009, 06:06 PM) *
Чисто и просто - който гласува за БНС да си го завре отзад! Погледнете какви балъци се всички - suicide.gif

Ако не копираха директно СА и СС и намалят малко крайнодесните, ама много крайнодесните визии - бих гласувал за тях. Понеже не виждам да го правят - няма, но имат и добри идеи.
Slash
За мен те са БългарскиНационалСоциалисти. Не знам кого лъжат с разни други имена. tongue.gif

... аматьори са като севернокорейските новинарски емисии. С декори от ранните години на телевизия СКАТ, и с поучителния, истеричен тон
karelian
Цитат(Discipline @ Jun 29 2009, 05:27 PM) *
Дали не е възможно Бойко да се коалира с комунягите се чудя аз? Щото много се говори (плюе), но после други работи се получават, само и само да се управлява. БНС участват ли на изборите и в коя коалиция са?

АБСУРДНО Е да се случи това. Не че толкова вярвам в идеите на ГЕРБ. Борисов многократно е заявявал, че с БСП коалиция НЯМА да прави. А и, някакси, ще противоречи на това, което е многократно е обещавал на поддръжниците си.
БСП малко ли го плюха?!?

ИМЕННО С ТОВА ТОЙ НАБРА ТАКЪВ ЕЛЕКТОРАТ.
Discipline
^
Наистина ли не си разбрала, че това с плюенето е рекламен трик за да им се покачват акциите (и на комунистите, и на Бойко, и на всички останали)? Защото "анти" продава.
Те и с НДСВ нямаше да пряват коалиция миналите избори, но всички знаем какво стана... Може би е слабо вероятно, но чак абсурдно... Да не избързваме все пак.

пп. А БНС доколкото гледах не участват, а и това не би било от значение.
karelian
Цитат(Discipline @ Jun 29 2009, 10:52 PM) *
Наистина ли не си разбрала, че това с плюенето е рекламен трик за да им се покачват акциите (и на комунистите, и на Бойко, и на всички останали)? Защото "анти" продава.

Не, не съм го разбрала. Защото няма да стане така. wink.gif
Discipline
Дано си права! Не искам бсп и дпс във властта.
karelian
Никой не ги иска.
Обаче не разбирам защо хората се страхуват от АТАКА. Верно че Сидеров се е изказвал винаги толкова негативно, но така (страшно) стоят нещата
в България. Може би това е най-националистическата партия. А дразги има навсякъде, дори и тук.

Знам само, че мразя турците. И фесовете, проповядващи и налагащи манталитет в България. Най-малко заради това ще гласувам.

_TNT_
Събудете се. Тези които наричате "комунисти", са мнооого далеч от там.

На мен също ми е любопитно как ще спазарят мнозинството. Бойко и седесарите ще трябва да си намерят още проценти. Че и с царистите може да не им стигне. Интересно ще бъде.
karelian
Бойко няма да направи коалиция с царистите. Прекалено продажни са. Той знае.
Тук по-специфично е положението на т.нар. "обслужващи партии", т.е. ЛИДЕР, РЗС, ..... и т.н.
Те са тези, които ще направят смешниците още по-смешни.
Какво ни остава друго, освен да се смеем в деня на изборите? И после пак на избори...
_TNT_
Ако се ръководеше от това кой колко е продажен, нямаше да си намери с кого да се коалира. wink.gif
karelian
laugh.gif
Не бъди толкова сигурен. Те всички си знаят колко са продажни. Ние не знаем. Само предполагаме. wink.gif
Blashyrkh
Цитат(scion_of_storm @ Jun 29 2009, 05:20 PM) *
Ако не копираха директно СА и СС и намалят малко крайнодесните, ама много крайнодесните визии - бих гласувал за тях. Понеже не виждам да го правят - няма, но имат и добри идеи.

Като например?
Slash
Цитат(_TNT_ @ Jun 29 2009, 11:29 PM) *
Събудете се. Тези които наричате "комунисти", са мнооого далеч от там.

Има и друго, Юрич. Да, от 20 години в България не се строят примерно заводи така, както е било едно време, в които хората от по-малките населени места са имали работа и не се налагало да се получава такова струпване на човешка маса във Варна, София, и да стават всички граждани.

Но нека погледнем през последните 20 години, кои са ни "демократизирали". Наречи го параноя, но по дяволите защо сДС, нДСв, ДпС слагат винаги по едно ДС? Ебахти бъзика, а? Сега същите ни питат "това ли е демокрацията, която искахте". А кой създаде Доган и ДПС? И тепърва ще виждаме коментари като "мразя турците", което съвсем не е коректно, а и е съмнително самия Доган доколко е турчин, но това е положението. ВСЯКО ПСЕВДОЛИБЕРАЛНО ДЕЙСТВИЕ СИ ИМА ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ.
scion_of_storm
Цитат(Blashyrkh @ Jun 30 2009, 11:05 AM) *
Цитат(scion_of_storm @ Jun 29 2009, 05:20 PM) *
Ако не копираха директно СА и СС и намалят малко крайнодесните, ама много крайнодесните визии - бих гласувал за тях. Понеже не виждам да го правят - няма, но имат и добри идеи.

Като например?

Блеш, няма смисъл - ти си страхотно предубеден относно тях, Атака, и каквито и да е по-националистически насочени партии.

Дай да се не хабим и двамата wink.gif
abydos
Всеки път когато видя някой да взима тея клоуни на сериозно и "ченето ми пада". Иначе да - няма смисъл.
scion_of_storm
Е то никой не ги взима прекалено насериозно. Ако ги, щях да гласувам за тях. wink.gif
sgoh
Да ви кажа, ако трябва да си избирам една от "националистическите" партии, сигурно щях да си дам гласа за БНС.
Най-малкото лидера им няма фанатичен блясък в очите, нито пък изглежда като човека когото сте били в училище...

И все пак това не е много.
karelian
Очертава се така, че никоя партия няма да събере необходимия брой гласове, за да направи правителство. Така че въпросът за коя партия ще се гласува няма толкова голямо значение.
Важна е МОТИВАЦИЯТА за гласуване. При ясна идея - мисля, че е достатъчно.
Blashyrkh
Цитат(scion_of_storm @ Jun 30 2009, 04:08 PM) *
Блеш, няма смисъл - ти си страхотно предубеден относно тях, Атака, и каквито и да е по-националистически насочени партии.
Дай да се не хабим и двамата wink.gif

Н.п. smile.gif Просто ми беше интересно. Не се опитвам да влизам в безсмислени спорове smile.gif


Иначе четох, че се очаквало 4м хора да гласуват! Това е огромен брой - най-накрая почна да му пука на народа. Ако наистина токова гласуват това ще е добър знак за в бъдеще!
scion_of_storm
Да, което е важно само по себе си. Дано прогнозите се окажат правилни. Не може винаги толкова да няма гласуващи...

макар че тая година протести, т.н., медийното внимание беше особено фокусирано върху сегашните партии. Някакси логично е да е по-голям интерес след цялата въртележка.
_TNT_
Цитат(Slash @ Jun 30 2009, 11:55 AM) *
Цитат(_TNT_ @ Jun 29 2009, 11:29 PM) *
Събудете се. Тези които наричате "комунисти", са мнооого далеч от там.

Има и друго, Юрич. Да, от 20 години в България не се строят примерно заводи така, както е било едно време, в които хората от по-малките населени места са имали работа и не се налагало да се получава такова струпване на човешка маса във Варна, София, и да стават всички граждани.

Но нека погледнем през последните 20 години, кои са ни "демократизирали". Наречи го параноя, но по дяволите защо сДС, нДСв, ДпС слагат винаги по едно ДС? Ебахти бъзика, а? Сега същите ни питат "това ли е демокрацията, която искахте". А кой създаде Доган и ДПС? И тепърва ще виждаме коментари като "мразя турците", което съвсем не е коректно, а и е съмнително самия Доган доколко е турчин, но това е положението. ВСЯКО ПСЕВДОЛИБЕРАЛНО ДЕЙСТВИЕ СИ ИМА ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ.

Не те разбрах особено, Мишо. Мисълта ми беше, че в устата на определени хора "комунист" е обидна дума. Освен това комунистите обикновено за тия хора са БСП. Логично - БСП що годе наследява БКП. Напоследък е модерно и ДПС да са към комунистите. Ключовото (което на тия хора им е през оная работа, защото комунистите са the root of all evil и няма какво много да му се мисли) е, че в днешата БСП цялата насока е на светлинни години от "единния и светлия").

Препратката за ДС също не разбрах какво имаш предвид - че всички са комунистическо производство? Много жалко, наистина. Доган е бивш агент на ДС. Костов също е бил свързан с ДС. Номера е, че някои винаги са със силните на деня и когато не е оферта ще закопат тези, с които до преди са били от едната страна на барикадата. Тези хора са лайна. И в демократичните партийки е пълно с такива. Плюя на тази демокрация.

И да, и аз питам "това ли е демокрацията, която искахте".

Този пост е по-скоро за "Политика", но в процес на писането се измести от темата тук.
Aglarana
Нека заключим - гласувайте за ГЕРБ, защото нямат "ДС" в наименованието си. ; )
Не мисля, че активността ще е особено голяма, напук на активизирането и на студентите, и на българите в чужбина(онези българи, които са извън Турция и имат 70 секции..). Ясно е колко е електората на БСП и ДПС - една голяма константа. Подкрепата на населението ще се разлее и по малките партии, тип "Зелените" (втф.) и отново положението ще бъде бутафорно.
И не, БСП не наследява "що годе" БКП. Синовете на същите онези политикани днес са там.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.