Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Почивайте в мир
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Mor Galad
Днес петнайсет души напуснаха живота. Смъртта е странен феномен. Всички знаем за нея, но и всички старателно избягваме да я допускаме в мислите си, заедно с всички емоции, които носи, докато не ни се случи. Та тъй като тези хора бяха наши сънародници ми се стори уместно да споменем смъртта, тяхната смърт.
nikoi
Mor Galad, аз не мисля, че металите(защото ти пишеш на тях) се страхуват или бягат от смъртта. Иначе да, вчерашното събитие бе ужасно, но не мислиш ли, че ТЯ(смъртта) е винаги ужасяваща, ала за БЛИЗКИТЕ(в случая телевизията ни приобщава към трагедията, а по-принцип става въпрос за роднини, приятели, тези, на които от близо ще им замирише на смърт) на нейните жертви. Отвъд тези, на които им пука, Тая с КОСАТА просто твори статистика. Колко пенсионери умират всеки ден? На теб, който стоиш пред екрана, дреме ли ти за тези, за които телевизията не отдава "почитта си"(Политиката и медиите си приличат - и двете трупат дивиденти върху труповете на живота!)? Мисълта за тази страна на живота(смъртта) би те подтиснала, нали?! Тя не е екранна мисъл коронясана с венци.
Вчерашната трагедия е наистина неприятана, но ако не можем да издържим на поредицата от трагични събития наречена Живот, това означава, че вече сме мъртви!
Mor Galad
Аз съм метъл и се страхувам от смъртта. Това доказва, че поне в малка част от случаите първото ти твърдение е невярно. Съгласен съм, че смъртта винаги е ужасяваща, вярно е също така, че много хора умират без дори да разберем за болката им. Не се опитвам да извличам дивиденти на гърба на телевизионни сензации. Просто исках да станем за малко съпричастни към една смърт, за която знаем. Какво нередно има тук? И наистина ли беше необходимо да превръщаш тази трагедия в тема за спор?
Chimera
Това за метълите беше чиста глупост. Дали ви е страх или не, смъртта е факт.

Лека им пръст на хората, поредните жертви на хорската немарливост.
_Moonshield_
Остави, на господин nikoi му е много голяма философската уста, както винаги.

Мир на праха им, само като видях снимки, където се виждаше колко близко до брега е потънало корабчето и всичко става още по-нелепо. no.gif
Mor Galad
BTW не видях, че Scion-ът е писал по този въпрос в друга тема иначе нямаше да отворя тази.
Ghost
Да почиват в мир хората, много нелеп инцидент...
Preacher
Цитат(nikoi @ Sep 6 2009, 09:20 AM) *
Mor Galad, аз не мисля, че металите(защото ти пишеш на тях) се страхуват или бягат от смъртта. Иначе да, вчерашното събитие бе ужасно, но не мислиш ли, че ТЯ(смъртта) е винаги ужасяваща, ала за БЛИЗКИТЕ(в случая телевизията ни приобщава към трагедията, а по-принцип става въпрос за роднини, приятели, тези, на които от близо ще им замирише на смърт) на нейните жертви. Отвъд тези, на които им пука, Тая с КОСАТА просто твори статистика. Колко пенсионери умират всеки ден? На теб, който стоиш пред екрана, дреме ли ти за тези, за които телевизията не отдава "почитта си"(Политиката и медиите си приличат - и двете трупат дивиденти върху труповете на живота!)? Мисълта за тази страна на живота(смъртта) би те подтиснала, нали?! Тя не е екранна мисъл коронясана с венци.
Вчерашната трагедия е наистина неприятана, но ако не можем да издържим на поредицата от трагични събития наречена Живот, това означава, че вече сме мъртви!

Стига плямпал да му еба майката.
Докарваш ми мигрена през монитора.
И не знаеш кога да се спреш.

Лека им пръст.
Mor Galad
Цитат(Preacher @ Sep 6 2009, 07:08 PM) *
да му еба майката.

Това позволено ли е в този форум? Да знам в случай, че и на мен ми се прииска да му дръпна една.

Днес чух нещо по телевизията, което наистина ме вбеси. Пловдивският митрополит заяви, че тази трагедия не е случайна и това било "Божие отмъщение заради концерта на Мадона". Религиозността е едно, но демагогстваното на гърба на това нещастие е меко казано малоумно. Не че се кефя на концерта на Мадона, но такова тъпо изказване нашето духовенство май не беше правило.
scion_of_storm
позволено е, мор.

и на мен ми направи впечатление.

чумав кръст с бръшлян нека се издигне за този, който с лека ръка махва на смъртта и корени естеството й в отказ за заобикаляне на бизнеса.

и корени нека изстискат душата от тялото му и не я пуснат.

:>
vile
Цитат(Mor Galad @ Sep 6 2009, 11:21 PM) *
Днес чух нещо по телевизията, което наистина ме вбеси. Пловдивският митрополит заяви, че тази трагедия не е случайна и това било "Божие отмъщение заради концерта на Мадона".

А концертът на Dimmu Borgir на Богородица (или какъвто идиотски празник беше тогава), как така остана ненаказан. Явно Dimmu наистина вече не са TRVE biggrin.gif Щом и поповете предпочетоха Мадона... unsure.gif
ZerraX
Явно митрополита не слуша Боргир.

Много жалко за загиналите и техните семейства. Дано почиват в мир и в бъдеще се надявам да се избегнат подобни инциденти. Дано се поучат от станалото, а не за няколко хартиики да застрашават или отнемат човешки живот.
SepulTeraHead
По-яко беше, че някои медии бяха цитирали Нешка Робева, която е треньор по фигурно пързаляне да му еба майката, и също беше казала, че Ванга била казала, че "ще страдаме защото сме безбожници". Колегата журналистически гений, който е потърсил коментар от Нешка Робева за трагедията в Охрид, печели Пулицър директно. Смисъл... как им минава през акъла въобще...
Crafter
То това, че глупостта ходи по хората надали е нещо особено ново.
Night
Това да плашиш хората с Божие наказание не излезе ли от мода преди кажи-речи 500 години?
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.