Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Оцени албума
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
winterstorms
9 мисля, че е в реда на нещата. Сигурно ще се намери някой да каже, че са поредните последователи на Dissection, обаче за разлика от повечето групи, които само ги копират, Necrophobic имат свое звучене и визия. А и предвид, че "Darkside" ми е любимият им албум, няма как да му дам по-малко. smile.gif

Einherjer - Blot
Midnightsun
Добър албум. Жалко, че Einherjer престават да съществуват, а не продължават в същия дух.
Някои песни много ми харесват, някои леко доскучават. 8/10


Kalmah - For the Revolution
ZerraX
^ btw Einherjer се събраха отново
Колкото до For the Revolution, албумът хич не ме хвана. По-старите албуми ми харесват доста повече като Swampsong смятам за най-добър. Та 6.5/10 му давам на тоз, но май новият ще е нещо грандиозно, ще поживеем пък ще чуем.

Forefather - Engla Tocyme
Warrior Of Ice
Най-знаковият им албум, редом с наследника му "Ours is the Kingdom". Тук си е познатото Forefather звучене - все още ненапълно ошлайфано, но уникално и много емоционално. Малко по-бавен и атмосферичен от последните два, "Engla Tocyme" все пак си е неоспоримо култов и получава 8.5/10.

Следва Dream Evil - Dragonslayer.
Midnightsun
За мен им е най-добрият албум, въпреки, че е първи. Има по-специфично звучене, дава заявка, че ще е една по-различна банда. Обаче после нещо "олекват", не че са лоши, но звучат повече като едни от всички.

Skiltron - Beheading The Liars
Airin Of Ancelot
Чудесен албум на една незаслужено неизвестна банда. Когато ги чух за първи път, малко се изненадах, че толкова добър фолк пауър се прави в Аржентина. Според мен Skiltron с нищо не отстъпват на едни Elvenking, примерно. На "Beheading the Liars" му давам 8, а следващият да коментира:

Epica - The Phantom Agony
cherryjam
Перфектен като всички останали. Невероятна атмосфера. За мен Епика просто нямат слаб албум 10/10 . Следащият да оценява:

Macbeth - Gotteskrieger
Beyond the Grave
Тъпотия. Слуша ли още някой такива групи? 2/10


Order of Ennead - Order of Ennead
MetallicaAntiFan
Е това е групата на нечовеците!! Темпото на Стив не може да бъде догонено, солата на Джон не могат да бъдат по-виртуозни, Скот безмилостно бъхти баса, а Кевин продира гласните си струни като никой друг. Дебютът е изключителен албум. Радвам се, че се намери още един техен фен у тоя форум! Март-Април чакаме нов запис. Ако той бъде успешен нищо чудно да положат основите на един нов стил.
Аз пускам за размисъл ето това -
Head Of David - Head Of David или LP според архивите... което сигурно означава "Long Playing"..
Enslaved
Една от онези експериментални групи, без които не само метълът, но и музиката като цяло нямаше да е това, което е! Първият им албум си остава най-добрия, затова му давам заслужена десетка.

Jesu - Conqueror
killer_rose
Не съм особено запознат с творчеството на групата, преди време бях слушал песни от този албум. Като за стила си са добре, но това просто не е моята музика. wink.gif Не мисля че би било умишлено да поставям оценка, за да не те разочаровам. Просто това не е музика за мен... smile.gif

Аз давам:

Sarah Jezebel Deva - A Sign Of Sublime
Warrior Of Ice
7.5/10. Първоначално не ме хвана особено, но с малко повече слушане има какво да оцени в него човек. Намират се доста добри идеи, но е налице и известна разпокъсаност - сякаш до последно не са знаели дали искат да постигнат по-симфонично или по-метъл звучене. В този смисъл албумът на Angtoria е с една класа отгоре. Иначе гласът на Sarah си е един път.

На следващия поверявам Covenant - Nexus Polaris.
Во Царствии Твоем
Велик албум , невероятен Астену... Всичко е изпипано до най-малка подробност. Лично съжалявам за последвалата им трансформация към по "електронно"звучене... 10/10 без да се замислям!

От мен :

Mekong Delta - kaleidoskope
Rolf
Велик албум на една от най-оригиналните групи изобщо. Идеи и свирене колкото иска човек, а интерпретацията по Хачатурян е нещо култово. Давам му 9 единствено защото намирам предишните няколко за малко по-добри.

Annihilator - Schizo Deluxe
Beyond the Grave
Става. Като за 6. Примерно.


Rudra - The Aryan Crusade
winterstorms
Голяма лудница е този албум. Свирят, та се късат малайзийците. Много свежа изненада от този край на света - 8.5

Quo Vadis - Defiant Imagination
MetallicaAntiFan
Смея да твърдя, че това са истинските наследници на Death! Тук може да звучи доста остро, но според мен, Defiant Imagination е по-добър от The Sound of Perseverance, а и от Control Denied. Страхотия! 8.5/10 щото на моменти е много мелодичен.

Да видим какво мислите за Dying Fetus - Destroy The Opposition
DISSIDENT AGGRESSOR
Е кво да мислим, освен че е баси якия. Една от много малкото такива групи, на които мога изслушам цял албум, без да ми писне на третата песна. 9/10 заради малко дългите песни.

MONSTROSITY "Millennium"
MetallicaAntiFan
Много любима група! Ще оставя, обаче, друг да коментира албума.
Enslaved
9/10 - дет метъл за ценители! Скриват топката на много групи, които се водят по-именити. Не само с този албум.

Ulver - Svidd Neger
killer_rose
Много атмосферичен и отпускащ албум - определено по-добър от Lyckantropen Themes.Все пак любим си ми остава първия! - 7/10

Аз ви давам:
Abyssos - Together We Summon The Dark - дано има хора,които са го слушали. rolleyes.gif whistle.gif
winterstorms
Приятна мелодична блекария по всички критерии, но втория им го харесвам повече. Жалко за разпадането, можеха да направят още добри неща. 7/10

Следващият да каже за Swallow the Sun - The Morning Never Came.
Warrior Of Ice
Перфектен дебют, който въпреки страхотните по-късни опити, все още не са успели да надминат. "The Morning Never Came" е едно от най-силните издания в сферата на мелодичния дуум, които съм чувал. Още в него Swallow the Sun успяха да създадат свое звучене, което по-късно доразвиха. 9/10


Unleashed - Midvinterblot
Ghost
Най-добрият Unleashed за мен, директно 10. metal.gif Само с първите им два мога да го сравня.

The Sins of thy Beloved - Lake of Sorrow
Airin Of Ancelot
Много изящен албум на една група, която така и си остана непозната за масовия метъл слушател. Едни от най-добрите готик/дуум парчета, които съм чувала, са точно в "Lake of Sorrow", така че спокойно му давам 9/10.

Wuthering Heights - Far From the Madding Crowd
killer_rose
Много силен албум. С The Shadow Cabinet го надминават, но въпреки това албумът показва класата на европейския пауър метъл. Сложни композиции, граничещи с прогресива... - 9/10

Tiamat - The Astral Sleep
sharon
Правилната стъпка след един диамантен дебют като "Sumerian Cry". При все че не бих го съпоставила с още по-блестящия му наследник "Wildhoney", албумът си е повече от задължително стъпало от дискoграфията на такива експериментатори като Tiamat. Далеч не е за всички, но ако ти хареса веднъж, няма пускане.

7/10 и Insomnium - Above the Weeping World
Warrior Of Ice
Щях да напиша, че е шедьовърът им, ако го нямаше "Across the Dark". Група с много характерно, нетипично звучене са Insomnium, а точно в "Above the Weeping World" развиха изказа си в нещо изключително. Заслужава си една стабилна девятка.


Следва The Foreshadowing - Days of Nothing.
blame
7,5/10
Чух го от нямане какво да слушам и за да драсна в темата, но ме изненада доста приятно. Колкото ми напомня на някакви близки по стил, слушани преди неща, толкова и в цялостното изпълнение имаше някаква уникалност. Доста приятно есенно албумче, леко тегаво, но нормално за есените албумчета. Това,което ме изненада бе,че 3ма от членовете на бандатата са и от Klimt 1918, с койтои съм бегло запозната, но така и не ме грабнаха. Тук нещата идват много по на място.

Та, neXt:
Theatre of Tragedy - Aegis (искрени извинения,ако повтарям, нямам сили да преглеждам цялата тема)
Sile
laugh.gif Като отворих за първи път тая тема се изкефих, че последната група ми е позната. До сега знаех само Venus, която ми е супер лична песен. Доволна съм от албума, изслушах го целия, даже се забравих и сега се повтаря. Музиката им е тъжна, но е странно, че не ме депресира. Творчеството попива от емоциите на създателя, които е вложил в направата му, после при слушането ние ги попиваме. Не знам колко мрак са вложили, но явно самите хора са положителни, защото музиката им не ме натоварва. Някакси меланхолично успокояващо ми действа.
Забравих да оценя - заради Venus давам 10!

За коя група или за кого да питам... unsure.gif Айде да е за Brendan Perry - Ark.
abydos
10/10 за Ark. Нямам дар слово, за да опиша достойно качествата на този албум и колко страхотен и емоционален е. Не знам колко години съм го чакал, но всяка минута си заслужаваше. Който не го е слушал пропуска много.

Nevermore - The Obsidian Conspiracy (за мен лично голямо разочарование, много скучно, почти нищо интересно в него. огромна стъпка назад).
S.I.N.
Вярно не е нищо ново албумеца. Не бих казал че е стъпка назад, по-скоро застой по мое мнение. А очаквах повече от Nevermore. Липсват по-запомнящи се моменти сякаш. Оценка 7/10 само защото като цяло е приятен и става за слушане (А може би дори 7/10 му е много?).
От мен:
Crypt of Kerberos - World of Myths
ПС: Само се надявам, да има хора които са го слушали rolleyes.gif .
Enslaved
Един от най-добрите дет метъл албуми завинаги! И няма как да е другояче при такова струпване на велики музиканти. 10, без да ми мигне окото. И повече заслужават.

Ram-Zet - Escape
Airin Of Ancelot
Много откачена група, така и не я разбрах напълно. Не са точно моя стил, но имат някои неоспорими качества, така че - 7/10.

А какво мислите за God Dethroned - The Lair of the White Worm?
scion_of_storm
8/10

Стандартен Год-ец. Наред с The toxic touch ми харесва най-много от техните неща.

Gamma Ray - To The Metal?
Warrior Of Ice
7 му давам с чиста съвест. Имат доста по-емблематични и ударни албуми, но класата си е класа. Дори когато го дават малко по инерция, Gamma Ray пак превъзхождат огромната част от обитателите на пауър метъл царството. Има някои по-безлични парчета в записа, но има и няколко страхотни такива. Какво пък, оптимист съм за следващия.

Като сме тръгнали с актуални неща, защо да не изкоментираме и Dark Tranquillity - We are the Void?
_Moonshield_
8.5/10

Много силен албум. Определено една идея по-мрачен и по-"индъстриъл" от другите. Не че има кой знае какви такива елементи, но такова чувство носи самият албум - студенина и отчужденост някак си. Но определено DT могат повече, аз да кажем много им харесвам експериментите с чисти вокали, като в Projector.

Какво мислите за Sodom - Persecution Mania?
Wolfheart
Офтопик, но пичове, преди да натискате "НОВ ОТГОВОР", гледайте дали в момента някой пише в темата, иначе може да се получи някоя конфузна ситуация...
Cunnus Diaboli
Цитат(_Moonshield_ @ Jul 19 2010, 08:11 PM) *
Какво мислите за Sodom - Persecution Mania?

Мисля, че няма да го надминат никога. Най-добрия Sodom. За много блек метъли това е образец.


Anathema - Serenades
karelian
Със Serenades през 1993-94г. открих Anathema - групата, която си остана и до днес една от най-любимите ми.
Първи албум в дискографията им, по звучене много по-различен от останалите. Тежък, меланхоличен и депресивен дуум - какъвто най-много обичам. Песните (с малки изключения - Sleepless; J`ai fait une promesse) са относително еднообразни, звучат монотонно, плачещо.

Личните ми фаворити са Lovelorn Rhapsody, Under a Veil (of Black Lace) и Sleep in Sanity
"It is not I who sleeps
It is you who sleeps... you sleep

Insane you sleep, I sleep in sanity
"
Тези на пръв поглед скучни слова, съчетани със също толкова монотонна композиция от 7 минути въздействат по особен начин на слушателя, при повече повторения дори имат способността да го оставят емоционално нестабилен. Но хайде да не изпадам в емоционални изблици! За феновете на този тип музика Serenades е добър избор.

7/10


The Gathering - How to Measure a Planet?
Enslaved
Префърцунена и досадна история, също като останалите им албуми. Никога не съм разбирал истерията покрай тази група, отчайващо посредствена е за мен. Дори няма да го оценявам, защото ще е обидно.

Направо давам Iron Maiden - Brave New World.
_Moonshield_
За десет години се превърна в класика, всъщност такъв беше и преди 5 години даже. Един от най-силните Мейдън албуми, като минус може да се отбележи започването на тази "повторяемост" в припевите, продължена и в следващите албуми. Но завръщането на Брус беше безкомпромисно, някои от най-любимите ми техни песни са от BNW - Blood Brothers, Brave New World и т.н. Оценка 8.5/10

Мнението ви за Man Must Die - The Human Condition?
telia
Една от любимите ми групи преди 1999г. Което, по една или друга причина, води и това, че цитираният албум не е сред любимите ми. Не само поради това, че е издаден след момента, в който Мейдън не бяха от такова значение за предпочитанията ми, а и защото според мен те претърпяха крах в творчеството си. Не усещам заряда, който ми носеха по-рано, а можех да продължа да ги харесвам с тая сила. Не усетих и почти никаква нова емоция. Еднообразен албум. Възможно е някой да ме опровергае по повод на изказванията ми за Sonata Arctica и няколко други групи, но не това е от значение. Музиката е твърде лично преживяване. Бих казала, че "The Nomad", " The Wicker Man" и "The Ghost of the Navigator", в която се носи по-добре въздействащата ми атмосфера/ откъм баса особено/, са ми по- слушаеми. Всичко друго някак ми се слива.
5/10
Amorphis- Tales From The Thousand Lakes
LordZombie
Страшен албум. Може би, любимият ми на групата. Лични фаворити са от него са ми Black Winter Day, Drowned Maid, Moon and Sun, както и Light My Fire (The Doors cover), но и други песни в него не са никак по - малко слаби.
Аблум изпълнен с доста чувство, мелодичен, колкото е нужно и достатъчно размазващ. Измества с една идея Elegy от личната ми класация за групата.

8/10

Sonata Arctica - Ecliptica
Etiainen
Готин албум, но на моменти ми идва малко в повечко 'пауър' звученето. Не толкова добър колкото следващите им албуми, но все пак поставя една доста стабилна основа, така да се каже smile.gif.
8/10

Eternal Tears Of Sorrow - Children Of The Dark Waters
telia
Чудесен! Екстра ми действа по улиците или на работа, за настройка. В подобни албуми казвам, че има композиции, не песни. Фаворити: "Аngelheart, Revenheart", "Baptized By The Blood of Angels", която всъщност ми действа от албума най-добре eмоционално, "Summon The Wild", "Diary Of Demonic Dreams" and "Nocturne Thule", която си ме провокира към разни мисли. Албумът е зверски просто. 9/10

Skyfire- Esoteric
karelian
Казах каквото имам да казвам след първоначалното преслушване на албума. Сега, почти година след излизането му, Esoteric ме радва с почти същия успех. Много мелодичен, по звучене бих го сравнила с "Timeless Departure". Само от време на време ме почовърква въпросът Wenngren или Karlsson? Но... не е болка за умиране.
Най-силни песни: "Esoteric", "Rise and Decay", "Seclusion", "Misery's Supremacy", "Linger in Doubt", "The Legacy of the Defeated". А бонус парчето "Within reach" всъщност е първото демо, записано през 1998г.

9/10


Summoning - Minas Morgul , ако ви е любезно.
Ghost
Страхотия! bowdown.gif Любимият ми Summoning за всички времена! Радвам се, че с този албум скъсаха с блека и се насочиха към нещо уникално. По-натам започват да звучат още по-величествено и изчистено, но тук атмосферата за мен е най-обсебваща. 10 направо, няма какво да му мисля.

Demiurg - The Hate Chamber devil.gif
Warrior Of Ice
8/10. Много ценен албум, доста го оциклих при появата му. Както съм казвал и друг път, Demiurg постигат много специфично звучене и атмосфера, каквато в редовите дет метъл банди е невъзможно да откриеш. В състава има невероятни музиканти, но впечатляват не с техника, а с идеи и оригиналност.


На следващия поверявам Edguy - Hellfire Club.
Airin Of Ancelot
Много хубав албум, който за съжаление постави началото на края за групата. Точно хард рок елементите, които внасяха много свежест и приятно разнообразие в "Hellfire Club", в следващите албуми станаха основен приом на Edguy за сметка на по-сериозното метъл звучене. Но дори така да е, с чиста съвест му давам 8.5/10. smile.gif

Какво ще кажете за Watain - Casus Luciferi?
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.