Ревюта
Група: Suldusk      Албум: Anthesis      Автор: Killer Rose      Април, 2024
Suldusk - Anthesis (ревю от Metal World)

През последните години ставаме свидетели на нова вълна от талантливи жени, които навлизат уверено в териториите на екстремния метъл и търсят пресечната му точка с жанрове като фолк, дрийм поп и шугейз. Myrkur, Chelsea Wolfe, Anna Von Hausswolff поведоха това ново движение, доказващо, че нежният пол също има място на тази сцена. Сред тях е и талантливата Emily Highfield, която през 2019-а година направи силно първо впечатление с дебютния албум на проекта си Suldusk – “Lunar Falls”. Наследникът му “Anthesis”, издаден от Napalm Records, e сериозна крачка в развитието ѝ, тъй като в него австралийката е решила да си сътрудничи с повече музиканти и това е трансформирало соловият проект в пълнокръвна банда.

Заедно с Shane Mulholland (китара), Josh Taylor (китара), Frankie Demuru (барабани) и Hayley Anderson (цигулка), Emily e успяла да реализира амбициозен запис за скръбта и приемането. Притеснението дали интимната атмосфера на проекта ще се размие с включването на още четирима нови членове се оказа напразно. “Anthesis” запазва характерното за групата мистично усещане и дори го издига до нови висоти. Подобно на дебюта “Lunar Falls”, музиката тук е перфектно допълнение към мрачните дни, като едновременно завихря ураган от силни емоции и действа утешаващо в по-тихите си неофолк моменти.

Албумът започва с краткото, но завладяващо интро “Astraeus”, което отваря портите към един по-различен свят. Ангелските вокали на Emily веднага се превръщат във фокус, преплетени с деликатни синтове. Композицията се оказва подходяща прелюдия към всичко, което предстои. Останалите парчета се характеризират с все така изтънчени мелодии, допълвани от неочаквани блек метъл избухвания, които придават динамика и дълбочина на музикалното пътешествие. За разлика от много други колеги в техния жанр обаче, Suldusk успяват да постигнат задоволителен баланс между различните елементи. Въпреки постоянството в качеството, ядрото на записа са акустичните парчета “Sphaera”, “Mythical Creatures” и “Crowns of Esper”, които демонстрират умението на Emily да въздейства на слушателя по най-чистия и директен начин. Това по никакъв начин не подценява щедрите изблици на блек метъл ярост, по време на които гласът на вокалистката се издига като дракон сред бурята, а безмилостните бластбийтове валят като камъни.

С “Anthesis” Suldusk застават на фронта на атмосферичния блек метъл през 2024-та година. Забележителното израстване на Emily Highfield още във втория ѝ албум прави бъдещето още по-вълнуващо и интересно.

Ревюта за 2025 година
Ревюта за 2024 година
Ревюта за 2023 година
Ревюта за 2022 година
Ревюта за 2021 година
Ревюта за 2020 година
Ревюта за 2019 година
Ревюта за 2018 година
Ревюта за 2017 година
Ревюта за 2016 година
Ревюта за 2015 година
Ревюта за 2014 година
Ревюта за 2013 година
Ревюта за 2012 година
Ревюта за 2011 година
Ревюта за 2010 година
Ревюта за 2009 година
Ревюта за 2008 година
Ревюта за 2007 година
Ревюта за 2006 година
Ревюта за 2005 година
Ревюта за 2004 година
Ревюта за 2003 година
« Обратно
Коментари   Коментирай!

www.metal-world.info © 2003 - 2024
Изработка на уеб сайт