Ревюта
Група: Warbringer      Албум: Wrath and Ruin      Автор: Лилкоff      Февруари, 2025
Warbringer - Wrath and Ruin (ревю от Metal World)

Когато говорим за траш метъл банди от Лос Анджелис, първите имена, които ни идват на ум, са повече от респектиращи. Metallica, Megadeth, Slayer, Testament, Machine Head и Suicidal Tendencies са само част групите, чиито корени произлизат от най-големия град в щата Калифорния. Настоящото ревю е посветено на едно от по-новите имена от така наречената „възродена траш сцена“ – Warbringer.

В началото на века, когато причинилия непоправими щети върху тежкия саунд гръндж тъкмо бе изпаднал в будна кома, а ню метъл жанрът бе по-комерсиален от всякога, няколко банди, всички от които основани през 2004-та година, напук на тенденциите започват да творят в хваналия плесен от почти две десетилетия траш. Bonded by Blood, Hatchet, Havok и може би придобилите най-сериозна популярност от всички изброени имена Evile, заедно с героите на материала сформират “trash metal revival scene” – нещо като “The Big 4”, но в далеч по-умалени мащаби. За 21 години момчетата от Warbringer успяват да извървят трънливия път от гимназиална банда до едно от актуалните имена в редиците на един от най-големите метъл лейбъли в днешни дни – Napalm Records. Въпреки текучеството в състава, калифорнийският квинтет е в топ форма и седмият им студиен албум “Wrath and Ruin” е може би най-тежкият в дискографията им.

В последното десетилетие се наблюдава плашеща тенденция при доста групи – албумите им биват изпълнени с твърде сложни композиции и наситени с безумни прогресии. Това води до липсата на така наречените „кукички“ в припевите, които и без това не са ясно изразени, и резултатът в повечето случаи не е добър. Това важи дори за властелините на прогресив метъла Dream Theater, да не говорим за Metallica, които от 34 години не могат, не искат или не умеят да издадат компактен запис. Точно обратното са направили Warbringer. Не помня откога не съм слушал нов албум, съдържащ осем парчета – перфектната бройка за един траклист. Единствено откриващата “The Sword and the Cross” и “Cage of Air”, за която можем да кажем, че е най-тежката композиция в записа, излизат от рамките на радио формата с времетраене от над шест минути. Всички останали песни се слушат на един дъх – рифовете са на ръба на дет метъла, вокалите са класически за „старата школа“, барабаните поддържат високото темпо в рамките на 38 минути, a продукцията е на най-високо ниво. Всеки инструмент се чува перфектно, а цялостният саунд не е твърде дигитален – един от бичовете на съвременната тежка музика.

“Wrath and Ruin” ще излезе на пазара на 14-и март, а след това ще бъде представен на живо в доста европейски градове (Истанбул е най-близо до нас) в компанията на Kreator, които ще бъдат хедлайнери на турнето. За по-паметливите меломани не е тайна, че Warbringer са идвали два пъти в България: през 2014-а като съпорт на Iced Earth и през 2017-а със самостоятелно шоу. Надяваме се и новите им композиции да бъдат изсвирени и на родна земя в скоро време!

Ревюта за 2025 година
Ревюта за 2024 година
Ревюта за 2023 година
Ревюта за 2022 година
Ревюта за 2021 година
Ревюта за 2020 година
Ревюта за 2019 година
Ревюта за 2018 година
Ревюта за 2017 година
Ревюта за 2016 година
Ревюта за 2015 година
Ревюта за 2014 година
Ревюта за 2013 година
Ревюта за 2012 година
Ревюта за 2011 година
Ревюта за 2010 година
Ревюта за 2009 година
Ревюта за 2008 година
Ревюта за 2007 година
Ревюта за 2006 година
Ревюта за 2005 година
Ревюта за 2004 година
Ревюта за 2003 година
« Обратно
Коментари   Коментирай!

www.metal-world.info © 2003 - 2024
Изработка на уеб сайт