Ревюта
Група: Cain      Албум: Triumvira      Автор: Battle Magic      Септември, 2007

 

Lord Vampyr винаги е бил сред моите любимци, особено след като Theatres Des Vampires издадоха “Bloody Lunatic Asylum”. Тогава наистина забелязах тази банда, както и гения на Лорда. Но след като италианците издадоха най-зрелия си албум, по незнайни причини той ги напусна и днес групата не е това, което беше. Но ето, че през 2007-ма година Lord Vampyr напомни за себе си, и то как! “Triumvira” е един чудесен мелодичен блек албум, в който музиката е на ниво, а текстовете обхващат тематика, която не е често използвана от метъл групи - древната Римска империя. Лириката е изцяло на италиански език. В записа са пресъздадени някой от най-важните битки, които са водили римляните, но също така е представен и динамичния им живот извън войните.

С “Il Tempio Del Bifronte” започва тази чудесна творба. С доста добра мелодия, която обаче не отстъпва по бруталност на предишните писания на Lord Vampyr. Атмосферата наистина е доста римска и има моменти, в които ти се струва, че говори някой римски центурион. “Carmina Praetoria” изобилства от мачкащи рифове, но мелодията отново не е на заден план. В “Ama Il Ferro”, вярна на концепцията на албума, историята продължава. “Il Cantico Della Carogna” е най-разнообразното парче в тавата. То започва с викове на войници, влезли в ръкопашен бой, като на този фон се включват акустични китари. По-нататък тази апокалиптична атмосфера се смесва с дерящите се вокали на Лорда, които звучат повече от удачно. После чуваме и неговата пламенна изповед, под звуците на чудесната мелодия. “Carma Pitagorico” се явява като продължение на “Il Cantico Della Carogna”. Силните й страни са отново свързани със схемата: мачкащ блек метъл с включени съвсем на място акустични китари. Ритъм секцията също е безпощадна, но все пак това се очаква от една блек метъл формация. “Lapis Niger” е най-блекарската песен от всички, с доста олдскуул звучене на моменти. Определено има шанс да се хареса и на по-закоравелите блек метъл фенове. “Catacomb Worms” отново ни пренеся в центъра на сражение, което обаче е завършило с победа. След нея обаче има хиляди жертви, на които е посветена цялата композиция. “Dioscuri Aurea Saecula” е закриващото парче, което перфектно изгирава ролята си. Отново стартира с пряко включване от някоя битка, като продължава с маршов ритъм. Тази композиция е най-дългата в тавата, но освен това, в нея присъстват най-много среднотемпови моменти. Тя завършва с кашлянето и викането на Лорда, което е и край на страхотния блек метъл продукт – “Triumvira”.

Записът не блести с особена оригиналност, въпреки няколкото доста впечатляващи хрумвания. За олдскуул блек метъл не можем да говорим, въпреки че има и такова влияние. Като цяло, “Triumvira” би се харесал от почти всеки блек фен, но разбира се, ще бъде предпочетен от почитателите на по-мелодичния. Единственото мога да кажа в заключение, че силно се радвам, че Lord Vampyr издаде албум, който на всичкото отгоре и е добър. Смятам, че би било чудесно да продължи да ни радва с подобна музика и занапред.

Ревюта за 2025 година
Ревюта за 2024 година
Ревюта за 2023 година
Ревюта за 2022 година
Ревюта за 2021 година
Ревюта за 2020 година
Ревюта за 2019 година
Ревюта за 2018 година
Ревюта за 2017 година
Ревюта за 2016 година
Ревюта за 2015 година
Ревюта за 2014 година
Ревюта за 2013 година
Ревюта за 2012 година
Ревюта за 2011 година
Ревюта за 2010 година
Ревюта за 2009 година
Ревюта за 2008 година
Ревюта за 2007 година
Ревюта за 2006 година
Ревюта за 2005 година
Ревюта за 2004 година
Ревюта за 2003 година
« Обратно
Коментари   Коментирай!

www.metal-world.info © 2003 - 2024
Изработка на уеб сайт