Ревюта
Група: Gorgoroth      Албум: Instinctus Bestialis      Автор: Shogot      Юни, 2015
Gorgoroth - Instinctus Bestialis (ревю от Metal World)

Ето една забавна история – историята на (късните) Gorgoroth. Светъл символ на радикалния, ортодоксален блек метъл, норвежците така и не се докоснаха до магичната аура на грандиозните рецидиви, с които сънародниците им от Mayhem и Burzum популяризираха – или, нека си го кажем направо, комерсиализираха – навярно най-неслушаемата форма на музиката, позната на човечеството (без да броим субжанрове като грайндкор, нойз и европейски индъстриъл). И все пак, изключвайки острия недостиг на обществено полезни проявления като убийства, палежи и изнасилвания, на чисто музикално ниво Gorgoroth винаги са били Gorgoroth – дърво.

Къде обаче се загуби забавната част? Търпение! В годините Gorgoroth са извършвали немалко ротации. Някои източници твърдят, че общият им брой достига 25. Двадесет и пет различни музиканти в хода на 23 календарни години. Това е добър рекорд, но в крайна сметка решаващите попълнения се оказаха точно две. Единият – гарванокос басист с ясно изразен уклон към актьорската игра, другият – къдрокос отшелник с ясно изразен уклон към мъжки задници. Каква бе тяхната роля? Първият се опита да открадне групата от нейния пълноправен лидер Infernus, докато вторият не се поколеба да разкрие, че е хомосексуалист, малко след като целият свят вече го бе обявил за най-злото създание в историята на човечеството (Manson, целувай гейското четирибуквие на Gaahl!).

В края на краищата справедливостта възтържествува. Infernus си върна групата и направи Албума с краткото име (“Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt”). Междувременно King ov Hell и Gaahl създадоха God Seed, с което успешно подкопаха Gorgoroth, дебютирайки с готова концепция, отлежали идеи и влудяваща, клинична атмосфера. Един от по-малко известните факти е, че Gorgoroth всъщност имат точно три албума (“Pentagram”, „Twilight of the Idols – In Conspiracy with Satan” и “Ad Majorem Sathanas Gloriam”). “Instinctus Bestialis” не е четвъртият.

Проблемът не е в липсата на идеи. Рифът на “Dionysian Rite” е директен паралел на “Wound Upon Wound”, “Rage” – типичният за Infernus милитаристичен марш, “Kala Brahman” – петминутна аз-съм-истинският-Gorgoroth демонстрация и т.н., и т.н. Проблемът се корени във факта, че тази група официално се превърна във фосил. Фосилите са страхотна гледка, но, нали знаеш, от тях няма практическа полза. В сцена толкова консервативна, колкото е тази, фосилите са на особена почит. Но майната им! Майната им на всички консервативни копеленца. Майната им на фосилите.

И накрая, още веднъж: “Instinctus Bestialis”. Сега ще се посмеем заедно. Или, както се изяснихме, ще те пратя да вървиш на майната си.

Ревюта за 2025 година
Ревюта за 2024 година
Ревюта за 2023 година
Ревюта за 2022 година
Ревюта за 2021 година
Ревюта за 2020 година
Ревюта за 2019 година
Ревюта за 2018 година
Ревюта за 2017 година
Ревюта за 2016 година
Ревюта за 2015 година
Ревюта за 2014 година
Ревюта за 2013 година
Ревюта за 2012 година
Ревюта за 2011 година
Ревюта за 2010 година
Ревюта за 2009 година
Ревюта за 2008 година
Ревюта за 2007 година
Ревюта за 2006 година
Ревюта за 2005 година
Ревюта за 2004 година
Ревюта за 2003 година
« Обратно
Коментари   Коментирай!
от потребител
Да бяхте казали нещо съществено за албума...Все пак има хора, които слушат и такава "неслушаема" музика.

www.metal-world.info © 2003 - 2024
Изработка на уеб сайт