Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
> Блек Метъл, Критика
Eaten_Back_To_Li...
коментар Oct 15 2008, 08:48 PM
Коментар #1


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 10
Регистриран: 13-October 08
Град: Търговище
Потребител N: 3046



Преди да започна всеки да знае че това си е лично мое мнение.
-"Няма грешно мнение,има различни гледни точки"

Та, блек метъл за мен в този жанр няма нищо стойностно. Музика и идей зад музиката (лирики), нека на така да разделим тази полемика.
Музика - Аз също съм човек занимаващ се с музика (не дръзвам да се нарека музикант още) и разбирам от това и онова по песните и записването им. И мога да ви кажа че повечето блек метъл групи не правят много стойностна музика, но има изключения но от това което съм слушал са малко, много малко. Да поговорим за китарите и басс-а (по простата причина че там съм "най вещ"). Китарите обикновено са повтарящите се рифф-ове който са обгърнати от high gain distrosion-и и бая оловим реверб,нищо сложно до тук. Виждал съм доста блек метъл групи без сола в песните им, а мисля че солата дават най голям диапазон на израз на китаристите. За басса бих казал че просто не го чувам! Се пак е трудно да се чуе този прекрасен инструмент като целите песни са пропити от клавири.
Разберете ме не съм фен... това са впечетления от две групи които мой приятел ми е пускал - Cradle of Filth, Dimmu Borgir.

Идеята зад музиката - Хмм, блек метъл най бързата асоциация която мога да направя е сатанизма. Но вижте това донякъде е стериотип, представете си че едно време са мислили Джаз-а за "музиката на дявола". Но все пак има групи на който се средоточават главно към сатанизма и те ме дразнят най много. Та сатанизъм, интересна дума найстина, но тя не е едно общо,тя има три подразделения:
1.-Сатанизъм на ЛаВей
2.-Сатанизъм на "Храмът на Сет"
3.-Модерен Сатанизъм

1. Сатанизмът на ЛаВей ми се харесва най-много, там Сатаната е синвол на човешките желания и нагони. Естествено че ритуалите и магията са една от главните засегнати теми, но всъщност се набляга на атейзма и че единственият възможен бог може да е човека.( интересен факт както 10 божий заповеди, Ла Вей дава описание на 11 сатанински правила на Земята и 9 сатанински гряха, като на първо място сред греховете е тъпотата.)
2. Философията на този сатанизъм (по скоро организация-секта) е "простветения идивидуализъм" или човек да се учи сам от грешките и успехите си в собствения си житейски път.
3. Модерният Сатанизъм така може би това е "горивото" за станинският блек метъл. Може би първият "сатанински култ" са били Илюминатите, общество учени опитващи се да представят идеята че науката и религията могат да варвят ръка за ръка.Но църквата ревностно отхвърляла тези твардения и държала монотейзтичният фронт без да се поклати, но обществото на Илюминатите се разрастнало и тогава църквата видяла нова опастност и голяма опозиция,за това почнала да си измисля че Илюминаните са ... сатанисти,че правят гротескни ритуали и магий,че комуникирали с Дявола и така нататъка. Тези твърдения на църквата са рефлектирани от историческото огледало и са приети за Модерен Сатанизъм.
Така и тук си идваме на думата, всички модерни сатанисти са "религиозни позьори", пък защо трябва в музиката ти да е свързана с дявола и възпяването му,ако си сатанист защо трябва да се показваш че си... сатанист? И да още един проблем пре-парадирането с това за мен това си е чист рекламен трик. Лириките и сценичното поведение са си просто маркетинг, даже мога да си позволя да кажа че по-комерсиалната част от тази музика е направо "чалгата на метала"

П.П това са някой мисли относно този жанр, очаквам коментари. И моля не се бъркайте с философското движение Сатанизъм, това са други води smile.gif Друго е че с ръка на сърцето мога да кажа че Enslaved - Heavenless има най супер мощно интро и много ме радва smile.gif Надявам се да не съм обидил някой.


--------------------
You can take the 80's away from the man,but you can't take the man out of the 80's.
http://www.myspace.com/rapehammer - Моята група :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Отговори
the_mess
коментар Oct 15 2008, 10:09 PM
Коментар #2


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 491
Регистриран: 15-June 08
Град: From the deepest depts of human mind
Потребител N: 2797



По принцип блекото не ме кефи ама немога да не призная че Marduk и Hecate Enthroned са невероятни според мене! Даже последния албумец на първите си го взех на оригинал шото твърде много ме накефи! Инак по принцип блек метъла омръзва... поне на мене...


--------------------
Only the foolish believe that suffering is just wages for being different.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Пишете в тази тема
Eaten_Back_To_Life   Блек Метъл   Oct 15 2008, 08:48 PM
blood   Какво блекаджийско си слушал? Изреди.   Oct 15 2008, 08:50 PM
Eaten_Back_To_Life   Цитат(Eaten_Back_To_Life @ Oct 15 2008, 09...   Oct 15 2008, 09:00 PM
Nikola Bathory   Цитат(Eaten_Back_To_Life @ Oct 15 2008, 09...   Oct 16 2008, 09:47 AM
Warrior Of Ice   С много приказки нищо не си казал. Като всяко обоб...   Oct 15 2008, 09:02 PM
gadabout   И аз не харесвам блек. Ама 'ич! ДеД(о) мет...   Oct 15 2008, 09:06 PM
blood   Човече, верно, обема, за сметка на качеството при ...   Oct 15 2008, 09:27 PM
abydos   Аз за музиката мнение няма да давам, но ще ти обър...   Oct 15 2008, 09:27 PM
blood   И да, кво против Cradle Of Filth, друсаш ли!?   Oct 15 2008, 09:35 PM
ludspamer   Чуй едни Venom/Mayhem първо   Oct 15 2008, 09:58 PM
_Moonshield_   То пък Venom свирят един блек метъл...   Oct 15 2008, 10:04 PM
Deathcrush   Цитат(_Moonshield_ @ Oct 15 2008, 10:04 P...   Nov 19 2008, 01:25 AM
the_mess   По принцип блекото не ме кефи ама немога да не при...   Oct 15 2008, 10:09 PM
Rolf   Пич, разбирам, че изпитваш някаква неприязън към б...   Oct 16 2008, 09:38 AM
the_mess   ^^хабсолютно съм съгласен! Пък току виж ти хар...   Oct 16 2008, 09:56 AM
blood   А сега всички, дето му писахте, ми кажете що мрази...   Oct 16 2008, 10:23 AM
Jesus Goat   Като ти чета "разсъжденията" за сатанизм...   Oct 16 2008, 02:14 PM
tankard73   Ами какво да ви кажа? В страната родина едва ли не...   Oct 18 2008, 12:53 AM
Rolf   Не знам как го постигаш, човече, но винаги успяваш...   Oct 18 2008, 10:08 AM
Aggressive Perfector   ^^...виртуозно свирене = добра музика?!?!?...   Oct 18 2008, 11:15 AM
blood   ^^ ъХЪ :>   Oct 18 2008, 02:19 PM
lodborg   Преместих последните няколко поста по дискусия, ня...   Oct 18 2008, 07:39 PM


Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 21st September 2024 - 04:17 AM