Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
> Групи, които много ви хвалят, ама не можете да харесате, край на хейтърството
Svetyl
коментар Mar 16 2006, 01:10 AM
Коментар #1


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Хрумна ми идея за една тема свързана с предразсъдъците. Сигурен съм, че има групи от любимите ви стилове, които по една или друга причина не са ви грабнали. Кажете кои са и защо и току виж някой добър юзър ви помогнал със съвет за някоя яка песен да ги харесате. smile.gif
При мене това са:
Blind Guardian-еми не става, насилвах се и не става.
Stratovarius-само една дума: непълно.
Helloween-трудно ще ми е дори да помисля, че мога да ги харесам но пък току виж станало.


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
29 страници V   1 2 3 > »   
Start new topic
Отговори (1 - 99)
lastnikolas
коментар Mar 16 2006, 01:23 AM
Коментар #2


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 88
Регистриран: 8-January 06
Град: варна
Потребител N: 1109



lost proffits
Go to the top of the page
 
+Quote Post
t0xIc
коментар Mar 16 2006, 01:26 AM
Коментар #3


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1599
Регистриран: 26-April 03
Потребител N: 83



Не мога да броя дотолкова ,но сигурно са около 90 % от групите ,които слушат юзърите на форума
rolleyes.gif


--------------------
as time slips away
the cage will rust
life will go on
as you fall to dust
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Mar 16 2006, 08:23 AM
Коментар #4


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28356
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Svetyl @ Mar 16 2006, 01:10 AM) *
Helloween-трудно ще ми е дори да помисля, че мога да ги харесам но пък току виж станало.

Ако си слушал двата класически "Keeper"-а и не са те грабнали поне малко, значи наистина няма надежда групата да ти допадне някога...

За Blind Guardian - на тях всеки албум им е различен и имат поне три обособени периода в творчеството си, така че не знам какво да ти препоръчам. До "Tales From The Twilight World" си жулят бесен спийд, после до "Imaginations From The Other Side" / "The Forgotten Tales" правят образцов епичен пауър метъл, а оттам насетне започват да експериментират с прогресив и повече оркестрални елементи. Лично за мен "Nightfall In Middle Earth" е най-големият им шедьовър.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Mar 16 2006, 09:12 AM
Коментар #5


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Nevermore - е така и не ми харесаха тия, колкото и да се опитвах...


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
feather
коментар Mar 16 2006, 09:18 AM
Коментар #6


какво ме гледаш, а?
*****

Група: Потребители
Коментари: 1460
Регистриран: 3-November 04
Потребител N: 653



Така и не успях да харесам Judas Priest. biggrin.gif Много ми повлия отношението на двама техни върли фенове, които прекалиха с агитацията за тях към мен. Не мога да го понасям Халфорд, наистина. no.gif И Motorhead са ми лекинко противни, хехе. biggrin.gif Покрай Пешо преди време се насилих да ги попреслушам обстойно, но при всеки опит Леми ме отказваше много успешно. tongue.gif
Black Sabbath имам чувсвтото, че никога няма да могат да ме пленят. Дио - да, но защо ли не си пускам нещата му от този период? suicide.gif Много е далеч от мен таз банда...
За други точно сега не се сещам. Май не са чак толкова много подобни групи в моя списък. wink.gif Ако се сетя за още, ще драсна по-късно. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
коментар Mar 16 2006, 09:24 AM
Коментар #7


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 401
Регистриран: 25-October 05
Град: Хангар 18
Потребител N: 996



AC/DC и Motorhead ...и Black Sabbath с Ozzy...и Accept...айде стига толкова biggrin.gif


Как можах да забравя - Death, Тази група имам чувството, че всички я харесват, но аз така и не намирам нищо в нея hmm.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Mar 16 2006, 10:35 AM
Коментар #8


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Аз пък така и така не можах да харесам Sepultura и Soulfly,колкото и да ми ги пропагандират много оз познатите ми hmm.gif ...просто не ми харесват.За друго май не мога да се сетя,поне засега.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Mar 16 2006, 10:58 AM
Коментар #9


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



Една от най-хвалените групи-Metallica.

Приятни са. Имат някои много хубави парчета. One и Fade To Black са песни, които много харесвам. Но това е. За мен не са толкова страшна и велика група. Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен. Последният им албум ми харесва повече от други техни, защото си падам по Стонър.

Това се сешам в момента.


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
StormWarrior
коментар Mar 16 2006, 11:28 AM
Коментар #10


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 41
Регистриран: 4-July 05
Град: World hate center
Потребител N: 859



RAGE и SKYCLAD - на тия две групи НИЩО не можа да ми хареса no.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Mar 16 2006, 11:33 AM
Коментар #11


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28356
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(InsArtTure @ Mar 16 2006, 10:58 AM) *
Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен.

За човек, прослушал екстремен метъл със съвременни и високо технични групи, навярно е така. За 84-та година, обаче, подобна композиция си е абсолютно революционна.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ThE-SaMe-IdIoT
коментар Mar 16 2006, 11:49 AM
Коментар #12


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 550
Регистриран: 28-November 05
Град: Козлодуй/Правец
Потребител N: 1048



Behemoth ...


--------------------
I min ensomhet vet jeg likevel
At jeg ikke har noen andre å takke enn meg selv
Derfor er jeg rolig når
Repet strammes rundt min nakke
--------------------------------------------
http://myspace.com/thesameidiot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dagon
коментар Mar 16 2006, 11:53 AM
Коментар #13


Прогресиращ
****

Група: Приятели
Коментари: 505
Регистриран: 11-October 04
Град: гр. София
Потребител N: 630



Към Mort: Според мен, ако не слушаш траш и дет метъл, Nevermore трудно биха ти допаднали, но албум като "Dead Heart In A Dead World" е просто съвършенство в метъла. Пробвай първо с песни като "The Heart Collector", "Evolution 169" и "Insignificant", а чак след това премини към по-тежките композиции smile.gif

Към Feather: При положение, че си фенка на Blind Guardian, не мога да разбера, че не харесваш албуми като "Defenders of the Faith", "Painkiller", или "Angel of Retribution" например. Но пък ако Халфорд наистина те дразни, тогава няма какво да се направи sp_ike.gif

Щом харесваш DIO, но не и Sabbath, бих ти препоръчал "Dehumanizer" - най-яката резачка на Sabbath, с доста злокобна атмосфера, страшни вокали на Dio и наистина ужасно тежки китарни рифове... devil.gif


--------------------
Brutallica on Z-Rock
brutallica@zrockbg.com
www.zrockbg.com
www.myspace.com/brutallicashow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Mar 16 2006, 12:12 PM
Коментар #14


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Цитат(Dagon @ Mar 16 2006, 11:53 AM) *
Към Mort: Според мен, ако не слушаш траш и дет метъл, Nevermore трудно биха ти допаднали, но албум като "Dead Heart In A Dead World" е просто съвършенство в метъла. Пробвай първо с песни като "The Heart Collector", "Evolution 169" и "Insignificant", а чак след това премини към по-тежките композиции smile.gif

Абе слушам малко и траш и дет, ама просто Nevermore и по-специално вокалиста (то всъщност точно заради пеенето му май не могат съвсем да се класират като траш група) не ми понасят. Въпреки че мога да оценя, че нещата са им стойностни.


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Mar 16 2006, 12:22 PM
Коментар #15


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Хехе, каква тема сте си спретнали... biggrin.gif


Цитат
Приятни са. Имат някои много хубави парчета. One и Fade To Black са песни, които много харесвам. Но това е. За мен не са толкова страшна и велика група. Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен.

Извинявай, но това е наивно, субективно и нереално мнение. Warrior ме е изпреварил, но бих допълнил, че да твърдиш, че Metallica имали няколко много хубави парчета - то ти не си се запознал достатъчно подробно с ранното им творчество. И сигурно знаеш, че абсолютно всички "модерни" бандички, които слушаш, са се учили и творили на основите, които Metallica са поставили.

Mort, изчакай лятото... icon_headbang[1].gif

feather, жалко - аз пък обожавам Халфорд! И не мога да взема насериозно мнозинството нови хеви/пауър вокали, пред личност като Роб...

Lucretia, ти си жена - простено ти е за Death. biggrin.gif
Но не мога да разбера мъж, който да не се прекланя пред Death. Death са философия...

Иначе аз ако не харесвам някоя група - просто я игнорирам. Не се опитвам да я иронизирам или други такива гейски работи...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feather
коментар Mar 16 2006, 12:30 PM
Коментар #16


какво ме гледаш, а?
*****

Група: Потребители
Коментари: 1460
Регистриран: 3-November 04
Потребител N: 653



Цитат(Slash @ Mar 16 2006, 12:22 PM) *
Иначе аз ако не харесвам някоя група - просто я игнорирам.

Точно по тази причина може и да съм пропуснала доста добри неща на Sabbath, Judas... Обещавам, че при първа възможност (т.е. тогава когато ме отмързи tongue.gif) ще чуя каквото е препоръчал Стоян. biggrin.gif

Аз принципно знам за тези им яки албуми...желание ми липсва и мързелът е в повече, за да ги чуя, хехе. openwidehug.gif
Когато си освободих малко съзнанието от предразсъдъци осъзнах колко велики са Death! blackmetal.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lastnikolas
коментар Mar 16 2006, 01:29 PM
Коментар #17


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 88
Регистриран: 8-January 06
Град: варна
Потребител N: 1109



Цитат(InsArtTure @ Mar 16 2006, 10:58 AM) *
Една от най-хвалените групи-Metallica.

Приятни са. Имат някои много хубави парчета. One и Fade To Black са песни, които много харесвам. Но това е. За мен не са толкова страшна и велика група. Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен. Последният им албум ми харесва повече от други техни, защото си падам по Стонър.

Препоръчай нещо Stoner
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spartan117
коментар Mar 16 2006, 01:56 PM
Коментар #18


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 249
Регистриран: 1-December 05
Потребител N: 1055



Приятели ми препоръчваха Manowar.Не ги харесвам ама които ги кефи да си ги слуша.
Вуйчо ми пък ми препоръчваше Металика.Тои само тях ги слушал на мойта възраст и по-нагора,8-ми,9-ти клас.Не ми харесаха в началото,ама сега много ги слушам


--------------------
Яко хеви метъл,масови онлайн игри и военна фантастика.Тва е моя живот
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revenant
коментар Mar 16 2006, 02:03 PM
Коментар #19


Cosmic Sailor
*****

Група: Потребители
Коментари: 1451
Регистриран: 15-March 05
Град: Half Moon Cay, the Bahamas
Потребител N: 771



Цитат(lastnikolas @ Mar 16 2006, 11:29 AM) *
Препоръчай нещо Stoner

Kyuss

Ами има наистина групи към които имам някакви предрасъдаци и ме дразнят в определени моменти, но в музикален план имат и добри песни ...ето някои
-Slayer - правят се на големи звезди...вижте ний сме Slayer... K.King ме дразни като го гледам ...
-Motorhead -имат и добри песнички, но като цяло no.gif
-Manowar - добре де разбрахме че сте войни и имате по 2 меча ...едно време ми бяха интересни ма да сменят малко плочата
-Sodom, Kreator, Destruction и изобщо целия немски траш - има нещо кофти в звука ...предпочитам Testament и Annihilator
-Immortal -изглеждат ми смешно на повечето снимки (явно много обичат да се снимат) а и на сцена... въпреки че имат невероятни песни гласа на Abbath почва да ме дразни след 2-3 песни незнам що
-Burzum - къв е тоз kvlt към него ...ambent песните му не стават а и като цяло е паляк
-Cradle of Filth , Cannibal Corpse - цялостната им консепция
- 99% от готик бандите с мъжки вокали изглеждат гейски

има още доста ма ще спра до тука ...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rodd1ck
коментар Mar 16 2006, 02:21 PM
Коментар #20


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1117
Регистриран: 11-September 05
Потребител N: 931



Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 16 2006, 11:33 AM) *
Цитат(InsArtTure @ Mar 16 2006, 10:58 AM) *
Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен.

За човек, прослушал екстремен метъл със съвременни и високо технични групи, навярно е така. За 84-та година, обаче, подобна композиция си е абсолютно революционна.

Ами въпреки това, което съм слушал преди тях, много ми харесват Death и дори и в най-ранните албуми има супер атмосфера, а и вокалите и музиката..

Иначе по темата и аз не се кефя много на Metallica не могат да ме грабнат до толкова, че да ги смятам за много велики! Както не харесвам и прехвалените heavy, power групи, само някои песни! Някои ще кажат, че не съм ги слушал достатъчно, ами в повечето случаи е така, не мога да издържа! biggrin.gif
Coldplay са ми супер противна група и честно казано винаги съм се чудил какво харесват някои в тях чак пък толкова, както и цялото явление бритпоп!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lastnikolas
коментар Mar 16 2006, 02:23 PM
Коментар #21


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 88
Регистриран: 8-January 06
Град: варна
Потребител N: 1109



kyuss ги обожавам, но имам албумите им само на касетки с изключение на Wellkome to the sky walley
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Mar 16 2006, 02:42 PM
Коментар #22


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Последните няколко на Summoning. 100% са стойности, но все още не успявам да им пробия черупката. Складирал съм ги, ще им дойде времето.

За друго не се сещам, освен може би последните на Einherjer. Но тях не съм ги слушал внимателно, така че не се брои.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Mar 16 2006, 02:51 PM
Коментар #23


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



Цитат(Rodd1ck @ Mar 16 2006, 02:21 PM) *
Coldplay са ми супер противна група и честно казано винаги съм се чудил какво харесват някои в тях чак пък толкова, както и цялото явление бритпоп!

И на мен не ми понасят puke.gif
****
Иначе в момента не мога да се сетя група,която да са ми хвалели и да не съм харесала,просто в съзнанието ми изникват все любими групи openwidehug.gif Може би защото когато някоя група не ми хареса,не се насилвам да я слушам,сигурно много изпускам така,но не ми ли хареса не си правя труда да я слушам,не говоря за външен вид,говоря за мелодия, която случайно съм чула или цяла част от песен...
П.С. сигурно след малко ще се сетя за около 5-6 групи,точно когато не трябва sp_ike.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blame
коментар Mar 16 2006, 05:48 PM
Коментар #24


Silver
*****

Група: Потребители
Коментари: 1348
Регистриран: 21-November 05
Град: Габрово
Потребител N: 1032



Имало е не една група,която при първо чуване ми е била дори гадна,а след време ,по някаква причина чула ги отново се влюбвам. Всичко сие до емоцията....

Та не се насилвам да слушам музика,която не харесвам. Не казвам че не е стойностно или е боклук,просто на мен не ми допада и толкоз.
Metallica - Няколко песни,които по стечение на обстоятелствата харесвам и всичко друга ми бива доста неприятно.
Lacuna Coil - с тези буквално се опитвах да се обедя,че има нещо ценно в творчеството им. Така и не успях.

Всички величаят Мейдън, Мотрохед и Manowar (т'ва не му измилих кирилицата)....и 3-те ми останаха много далечни.


--------------------
Life changes.. People don't.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stage
коментар Mar 16 2006, 06:32 PM
Коментар #25


In search for my Eloise...
*******

Група: Приятели
Коментари: 3314
Регистриран: 16-October 05
Град: Планета тип 13
Потребител N: 977



ph34r.gif mindown ph34r.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anonimna_dx
коментар Mar 16 2006, 07:28 PM
Коментар #26


... 2 hEaRtS ...
****

Група: Приятели
Коментари: 837
Регистриран: 10-October 03
Град: Gb
Потребител N: 305



Manowar - Така и не ми харесват...Почти не ги понасям ph34r.gif
Ассерt - Преди не ми харесваха... и по едно време малко почнаха да ми харесват.. Вокала ме дразнеше преди.. но сега си ги пускам според настроението biggrin.gif
Металика - Малко песни ми харесват.. а пък "Нотинг елс"-а почти не ми харесва.. huh.gif
Моторхед - мне, не ме кефят hmm.gif

За сега това се сещам.. dry.gif


--------------------

...Like a true nature's child
We were born, born to be wild
We can climb so high
I never wanna die
Born to be wild
Born to be wild....

Go to the top of the page
 
+Quote Post
giggle
коментар Mar 16 2006, 07:29 PM
Коментар #27


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 848
Регистриран: 27-February 04
Потребител N: 408



повечето от хеви и поуър групите дето са ми дали не могат просто да се вмъкнат в плайлиста...по никакъв начин.
някои спомена колдплей , тях също не разбирам какво толкова...
100% има и други в момента не се сещам.


--------------------
Wake up
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rodd1ck
коментар Mar 16 2006, 07:46 PM
Коментар #28


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1117
Регистриран: 11-September 05
Потребител N: 931



Аз се сетих за многото пънк групи, които са толкова харесвани, а мен с нищо не ме завладяват!
Много от тях не ми допадат особено, германският пънк въобще( не съм сигурен как се пишеха някои групи smile.gif ) !
Въобще ако не броим хардкора и грайнда, ми е много далечен тоя стил!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
t0xIc
коментар Mar 17 2006, 03:10 PM
Коментар #29


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1599
Регистриран: 26-April 03
Потребител N: 83



Trivium
зарибих се нечовешки покрай една песен - Pull Harder On The Strings of your martyr .... и като дръпнах албума се изнервих супер...баси как може една песен толкова да ме грабне и след тва да съм супер разочарован


--------------------
as time slips away
the cage will rust
life will go on
as you fall to dust
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 17 2006, 03:32 PM
Коментар #30


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Savatage - Може да са прогресив, да свирят добре, ама така и не могат да ми харесат. Просно всичките им песни ми се струват еднакви и все-едно съм ги слушал някъде другаде.

Annihilliator - Също не можаха да ми харесат. Може би само някоя баладка ми хареса - In your blood

Godsmack - Някои хора ми разправят, че са нещо повече от обикновен нео-метал и бла-бла. Албума Facelees го слушах няколко пъти и ми се струва същия шит.

Blind Guardian - Албумите от спийдарският период страшно ме радват (разбирай Follow The Blind и Battalions Of Fear ). После не бих казал, че са лоши, но я няма тръпката от първите.

Metallica - От черният албум нататък. Особенно черният албум, винаги съм се чудел, какво толкова му харесат(Убийте ме с камъни) - вярно е, че е много добре изсвирен и е образец по звукиозапис, но песните ми се струват шаблонен рок от сорта на AC-DC. Може би The Unforgiven и My Friends Of Misery правят изключение.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Mar 18 2006, 11:48 AM
Коментар #31


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 16 2006, 08:23 AM) *
За Blind Guardian - на тях всеки албум им е различен и имат поне три обособени периода в творчеството си, така че не знам какво да ти препоръчам. До "Tales From The Twilight World" си жулят бесен спийд, после до "Imaginations From The Other Side" / "The Forgotten Tales" правят образцов епичен пауър метъл, а оттам насетне започват да експериментират с прогресив и повече оркестрални елементи. Лично за мен "Nightfall In Middle Earth" е най-големият им шедьовър.

Браво Уориър изключително точно представяш нещата за тази велика група, точно както и аз ги разбирам.
А що се отнася до групите, не се сещам в момента примери. Но виждам, че доста от писалите по темата казват - "насилвах се да ми харесат, но не стана" - ами много ясно, че с насилване нищо няма да стане.


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Mar 18 2006, 12:04 PM
Коментар #32


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Sodom.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thrash
коментар Mar 18 2006, 12:56 PM
Коментар #33


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 218
Регистриран: 27-March 05
Потребител N: 778



Антракс hmm.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Mar 18 2006, 01:05 PM
Коментар #34


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Срамота...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Mar 18 2006, 01:35 PM
Коментар #35


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Bathory. Малко хора са ми говорели за тях, но всеки от тях задължително много им се кефи. Аз пък не можах да разбера какво толкова им се кефат като ги чух - нищо особено. Противно на собствените ми очаквания обаче музиката на оная откачалка Варг Викернес много ми допадна преди време.


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Mar 18 2006, 02:36 PM
Коментар #36


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Точно така. И аз се чудех коя група ми се губи. Bathory!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dambov
коментар Mar 19 2006, 01:58 PM
Коментар #37


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 651
Регистриран: 6-March 06
Потребител N: 1200



sodom постоянно ми ги хвалят ама не ме радват thumbdown.gif


--------------------
I sold my soul for Heavy Metal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Mar 19 2006, 02:48 PM
Коментар #38


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Стратовариус и Рапсоди също. Доста ги хвалят, ама са си некви детски групета - на мен даже са ми отегчителни.


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Mar 19 2006, 03:12 PM
Коментар #39


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Symphony X е група, която получаваше много ГОЛЕМИ хвалби отвсякъде, където ставаше дума за нея...от 1 година дискографията им ми седи в плейлиста...слушал съм всеки албум поне по 10* пъти и не могат да ме хванат с нищо.Само вокала има прекрасен глас, китариста перфектна техника, но уви...липса на идеи hmm.gif

Wolfheart, ти за кой период на Savatage приказваш, че малко ми е смешничко....група дето смени 11 стила в 11 албума и песните им били еднакви...някак си не се връзваш.Не се заяждам, ама според мен изобщо не си се хванал да слушаш brickwall.gif
Така навремето бях препоръчал на един френд Nine Inch Nails и му записах дискографията...след седмица той ги оплю тотално...бил слушал всичките песни..ала бала.Един ден в нас му пускам целия им последен албум и от първо слушане почнаха коментари от негова страна 'Абе кои са тия ве, леле супер яко, мале тия са много добри...', стана ми странно, казах му че се казват Найтмеар(това ми дойде на акъла) и продължих да му пускам песни от всички албуми...и се изкефи на всичките
Моето мнение е че допускаме грешка понякога като ни препоръчат нещо - слушаме една песен - предубеждаваме се...и спираме...

* не смятам това за насилване както някой се изрази, защото само комерса може да те хване от първо слушане. Прогресива е музика направена за да се потопиш в нея и всеки път да откриваш нещо ново в нея...не просто да си слушаш ритъм, мелодийка и отдавна изсвирена хармония...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Mar 19 2006, 03:20 PM
Коментар #40


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 03:12 PM) *
Symphony X е група, която получаваше много ГОЛЕМИ хвалби отвсякъде, където ставаше дума за нея...от 1 година дискографията им ми седи в плейлиста...слушал съм всеки албум поне по 10* пъти и не могат да ме хванат с нищо.Само вокала има прекрасен глас, китариста перфектна техника, но уви...липса на идеи hmm.gif

Доста се изненадах, когато прочетох, посочил си една моя любима група, естествено всеки си има вкус, но се чудя къде точно намери липса на идеи? Похвално, че си слушал всички албуми, но дали си вникнал, специално в "The Odyssey" всяка песен носи някаква идея, свъразно е с митологията, и не само... За Сър Russell Allen и Michael Romeo думите са излишни smile.gif
И все пак се изненадах.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Mar 19 2006, 03:33 PM
Коментар #41


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28356
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



За Symphony X подкрепям `Xandria`. Точно тази група е една от малкото, които по никакъв начин не могат да бъдат упрекнати в безидейност. Най-малкото защото с всеки албум правят някаква огромна крачка напред в музикално отношение, а и текстовете им са много съдържателни - не някакви псевдофилософски безсмислици. Наред с това са сред бащите на пауър-прогресив течението и са недостижими във въпросния стил. За разлика от повечето прог банди, които се чудят как да изкопират максимално прецизно Dream Theater, Symphony X правят нещо уникално.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Mar 19 2006, 04:11 PM
Коментар #42


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Потретвам мнението за Symphony X - безидейност и Symphony X просто не се римуват. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Mar 19 2006, 04:38 PM
Коментар #43


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Да, може би наистина не се изразих правилно...Имах предвид, че оригиналността им липсва.Бяхме малки и недорасли, когато смятахме всеки натрошен и усложнен ритъм за прогресив. За мен хамалогията, която праскат на моменти е точно от липса на екстравагантни идеи и запълване на времето межу някоя друга идея.Най ме дразни еднаквото звучене на всички песни...
Не виждам по-какъв начин може да се убедя в нещо, което просто не съществува... може би от прекаленото слушане на Сър Ингуи на времето, тези групи ми звучат страшно еднообразно.Гледах двучасовите уроци на китариста на Симфони Екс и пак смея да твърдя, че техниката го измуква откъм идеи...такава си е и тенденцията в повечето такива групи...свирене по схеми, цифри...скорострелно и по метроном... guitar.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 19 2006, 04:39 PM
Коментар #44


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 01:12 PM) *
Wolfheart, ти за кой период на Savatage приказваш, че малко ми е смешничко....група дето смени 11 стила в 11 албума и песните им били еднакви...някак си не се връзваш.Не се заяждам, ама според мен изобщо не си се хванал да слушаш brickwall.gif

На компа на работата имаше Poets And Madmen, Handful Of Rain и Dead Winter Dead. Циклих ги няколко пъти, но с нищо не ме хванаха.
Вкъщи имах едно цд с албумите им до Hall Of Mountain King. Прослушах ги на бързо, но пак не ме хванаха. Ако ги послушам няколко пъти може и да ми харесат, но на стека има още доста неща отгоре.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thrash
коментар Mar 19 2006, 04:51 PM
Коментар #45


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 218
Регистриран: 27-March 05
Потребител N: 778



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 02:38 PM) *
Не виждам по-какъв начин може да се убедя в нещо, което просто не съществува... може би от прекаленото слушане на Сър Ингуи на времето, тези групи ми звучат страшно еднообразно.Гледах двучасовите уроци на китариста на Симфони Екс и пак смея да твърдя, че техниката го измуква откъм идеи...такава си е и тенденцията в повечето такива групи...свирене по схеми, цифри...скорострелно и по метроном... guitar.gif

Добре казано.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 19 2006, 04:57 PM
Коментар #46


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^Хех... скорострелно не означава безидейно.
Човек, като свикне на по-бавно темпо после скорострела му се струва безидеен.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Mar 19 2006, 05:13 PM
Коментар #47


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 04:38 PM) *
Имах предвид, че оригиналността им липсва.За мен хамалогията, която праскат на моменти е точно от липса на екстравагантни идеи и запълване на времето межу някоя друга идея.Най ме дразни еднаквото звучене на всички песни...
техниката го измуква откъм идеи...такава си е и тенденцията в повечето такива групи...свирене по схеми, цифри...скорострелно и по метроном... guitar.gif

Точно оригиналността е нещото, което ги отличава-оригиналност и откъм текстове, и откъм начин на свирене. По твоята логика на всички групи ще им звучат еднакво песните,ами нали са си техен стил, това са те самите, естествено, че ще свирят по своя начин. Прекалената техничност не е нещо, което е минус за една група, напротив, особено след като се допълва и от оригиналност и идеи, както е при Symphony X.

Това разбира се е мое мнение, щом не ти допадат, значи просто не са за теб... sp_ike.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Mar 19 2006, 05:42 PM
Коментар #48


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28356
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 04:38 PM) *
Имах предвид, че оригиналността им липсва.

Напротив, никак не им липсва оригиналност. Преди Symphony X няма много групи, които да правят толкова мощна и енергична музика, която същевременно да се вписва в прогресив стила. Малко са и бандите, чието звучене изобщо се доближава до тяхното. Това, което наричаш хамалогия, го има при абсолютно всяка прог метъл банда в някаква степен и не знам защо си решил, че точно при Symphony X трябва да те дразни. Изказването ти за еднаквото звучене на песните е смехотворно и показва колко малко си ги слушал, няма да го коментирам...


Цитат
Не виждам по-какъв начин може да се убедя в нещо, което просто не съществува...

Това, че ти си неспособен да откриеш нещо, не означава, че то не съществува, а само, че си неспособен да го откриеш - поради една или друга причина.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Mar 19 2006, 05:59 PM
Коментар #49


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 04:38 PM) *
Имах предвид, че оригиналността им липсва.

Цитат
Най ме дразни еднаквото звучене на всички песни...

Говори доста зле за музикалната ти култура да пишеш такива неща точно за тази група. Хората вече обясниха защо твърденията ти са абсурдни. Мога само да те посъветвам да преслушаш албумите на SymphonyX още доста пъти и по-задълбочено. И като не харесваш (или не разбираш) дадено изкуство, това не го лишава автоматически от достойнства, така че не се изказвай като последна инстанция - само предизвикваш смях.


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thrash
коментар Mar 19 2006, 06:00 PM
Коментар #50


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 218
Регистриран: 27-March 05
Потребител N: 778



Ингви Малмщеин незнам никога не съм чувал нищо негово, но хората около мене нищо добро не са казали за него. Може би спрямо него съм най предубеден.
Просто понякога възприемането на определена група зависи и от хората с който контактуваш.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Mar 19 2006, 06:29 PM
Коментар #51


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Като изключим китарните му похвати и революцията в музиката, която прави с двете си ръце - той е само един гениален музикант...
Наистина мнението ти е... hmm.gif Веднага да търсиш-теглиш-куфееш на Yngwie Malmsteen!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Mar 19 2006, 07:04 PM
Коментар #52


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Адски ми е еднообразен. Присецва с некви бесни скорости китарата. Това на концерти съм го забелязал. Иначе има шедьоври - Black Star - изтегли си и я чуй!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FAKBGDG
коментар Mar 20 2006, 09:06 PM
Коментар #53


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 33
Регистриран: 27-January 06
Потребител N: 1130



За мен групи като металика AC/DC(до някъде) и други по-стари си остават много добри, въпреки че отначало повечето не ме кефеха но всичко е до нагласа, настроение и компанията в която си. Но въпреки всичко не мога да се изкефя на SymphonyX и още няколко за които не се сещам в момента но за сметка на това (поне тука във В.Търново) винаги ще се кефя на "Епизод". icon_headbang[1].gif


--------------------
So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
No nothing else matters!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
коментар Mar 21 2006, 09:29 AM
Коментар #54


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 401
Регистриран: 25-October 05
Град: Хангар 18
Потребител N: 996



Сетих се и за King Diamond hmm.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Mar 21 2006, 11:39 AM
Коментар #55


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Ааа, Мъстейнката много се излага нещо smile.gif Чуй Mercyful Fate тогава, те може повече да ти харесат.


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
коментар Mar 21 2006, 02:12 PM
Коментар #56


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 401
Регистриран: 25-October 05
Град: Хангар 18
Потребител N: 996



^ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Mercyful Fate по-стават, но просто такъв вокал някак си не ме радва tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alpha prime
коментар Mar 21 2006, 06:19 PM
Коментар #57


алфонс
******

Група: Потребители
Коментари: 2959
Регистриран: 8-August 03
Град: Пловдив, градът на "Ботев"
Потребител N: 232



na pyrwo mqsto manowar ... nikoga ne sa bili ne6to powe4e ot banda pozyori za men
oswen tqh sepultura taka i ne mi grabnaha ushoto ... sonata arctica i oshte mnoogo sred koito izpykwat Freedom call
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Mar 22 2006, 07:05 PM
Коментар #58


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



На мен Machine Head много са ми ги рекламирали, но въпреки всичкото ми добро желание, не ме впечатлиха с почти нищо. Ами съжалявам, но освен 2-3 хита, нямат нито кой знае какви парчета, нито пък са кой знае какви музиканти...


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 22 2006, 07:12 PM
Коментар #59


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Сега се сещам за Lordi и Angra.
Винаги съм се чудел, защо всички, които НЕ харесват King Diamond, не ги харесват предимно заради вокала.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Mar 22 2006, 08:47 PM
Коментар #60


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



И аз съм като Ролф по отношение на Machine Head... от песните им ми харесват само 3-4, другите някак си не ме грабват. hmm.gif Иначе се сетих за още една-две групи - Motorhead и Exodus, също и Annihilator не ми харесват, въпреки че съм ги слушал.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
коментар Mar 23 2006, 09:03 AM
Коментар #61


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 401
Регистриран: 25-October 05
Град: Хангар 18
Потребител N: 996



^^Що бе, аз не харесвам King Diamond заради вокала, обаче пък Lordi много ги харесвам wub.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sepulturatr
коментар Mar 23 2006, 12:12 PM
Коментар #62


Think I'm Just Happy...
*****

Група: Потребители
Коментари: 1368
Регистриран: 19-January 06
Потребител N: 1121



Колкото и всички да хвалят едва ли не най великите IRON MAIDEN ни най малко не ми допадат ......
Има и още много но тва е първата група която се сещам ...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Faget
коментар Mar 23 2006, 11:44 PM
Коментар #63


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 90
Регистриран: 27-January 06
Потребител N: 1128



аз също така и не можах да ги харесам Iron Maiden no.gif Judas Priest също


--------------------
...I'm just a pretty boy, living in this fucked up world...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Mar 24 2006, 09:10 AM
Коментар #64


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Цитат(Lucretia @ Mar 23 2006, 09:03 AM) *
^^Що бе, аз не харесвам King Diamond заради вокала, обаче пък Lordi много ги харесвам wub.gif

Lordi не са кой знае какво като музиканти, но пък спечелиха финландската евровизия icon_headbang[1].gif - гласувайте за тях като отидат в Гърция! То ще е някво интересно руса изкуствена мадама, до рус гей до зомби laugh.gif !


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
коментар Mar 24 2006, 09:15 AM
Коментар #65


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 401
Регистриран: 25-October 05
Град: Хангар 18
Потребител N: 996



^Хехе, това не го знаех. Смешно ми звучи, спечелили Евровизия biggrin.gif Сигурно, защото винаги съм го смятала за тъп конкурс. Все едно The Revenge Project примерно да спечелят Златният Орфей biggrin.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 27 2006, 07:49 PM
Коментар #66


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Сега се сетих за Юръп.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vaskes
коментар Mar 27 2006, 08:12 PM
Коментар #67


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 412
Регистриран: 21-January 05
Град: Dirty olde town of Sofia
Потребител N: 729



Сещам се за Rhapsody. Не че не ги харесвам, но така и не ми допаднаха толкова, пък и няма да седна ей така да ги слушам.
От нещата, които слушах наскоро - Bullet For My Valentine и Paradise Lost, ама аз такива групи така и така не слушам.
По Gamma Ray също не можах да се запаля. Имам някои техни песни, които супер много ме радват и си ги слушам, но като цяло не ме зарибиха.


--------------------
To light a candle is to cast a shadow...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sepulturatr
коментар Mar 28 2006, 08:06 AM
Коментар #68


Think I'm Just Happy...
*****

Група: Потребители
Коментари: 1368
Регистриран: 19-January 06
Потребител N: 1121



Цитат(Faget @ Mar 24 2006, 12:44 AM) *
аз също така и не можах да ги харесам Iron Maiden no.gif Judas Priest също

Савсем спокойно мога да кажа че и аз не харесвам Judas : boxed.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Mar 28 2006, 08:21 AM
Коментар #69


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Няма да забравя, когато преди години си слушах основно хард рок и един приятел ми препоръчва една метъл група Judas и то с електро-поп-гей периода им. На мен Purple ми се виждаха по-твърди сравнение с тоя боклук, добре че малко по-късно открих HammerFall иначе сигурно изобщо нямаше да почна да слушам метъл.


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Mar 28 2006, 08:36 AM
Коментар #70


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Аз имах щастието първо да чуя "British Steel"... bowdown.gif


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Izkufelia
коментар Mar 28 2006, 08:44 AM
Коментар #71


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 316
Регистриран: 28-June 05
Град: София
Потребител N: 851



Цитат(Dagon @ Mar 16 2006, 12:53 PM) *
Щом харесваш DIO, но не и Sabbath, бих ти препоръчал "Dehumanizer" - най-яката резачка на Sabbath, с доста злокобна атмосфера, страшни вокали на Dio и наистина ужасно тежки китарни рифове... devil.gif

Евала за този съвет. Това ми е любимият албум на Сабат с Дио.

Групите, които не мога да харесам са много ама ето някои основни - Kreator, Nightwish (и въобще целия скандинавски метъл), Blind Guardian, Sepultura (без великия Arise разбира се), Soulfly ... е сигурно има още много ама засега толкова.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Mar 28 2006, 08:47 AM
Коментар #72


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Цитат
(и въобще целия скандинавски метъл)

e, за това изобщо не си прав Nightwish може и да не ти харесват, но има други стотици скандинавски групи в най-различни стилове, не може поне една да не ти допадне - просто не си чул.


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Mar 29 2006, 07:55 AM
Коментар #73


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Те хората са свикнали по подразбиране да свързват скандинавските банди или с някакъв примитивен блек, или с пауър метъл от тип Stratovarius. Както каза Mort, богатството на групи и стилове там всъщност е необятно.


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Mar 29 2006, 09:41 AM
Коментар #74


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



^ Това дори аз го признавам...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Izkufelia
коментар Mar 29 2006, 10:51 AM
Коментар #75


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 316
Регистриран: 28-June 05
Град: София
Потребител N: 851



Цитат(Mort @ Mar 28 2006, 09:47 AM) *
Цитат
(и въобще целия скандинавски метъл)

e, за това изобщо не си прав Nightwish може и да не ти харесват, но има други стотици скандинавски групи в най-различни стилове, не може поне една да не ти допадне - просто не си чул.

Абе сигурно си прав, ама досега несъм попаднал на някоя скандинавска банда която да ми хареса. Тези които съм слушал и се сещам вкарват едни специфични напеви, които никак не ми допадат. Повечето от известните на мен наистина са блек и пауър или от типа на Nightwish, които не ми харесват.
Мои приятели се кефят на разни ск. банди:"Копеле чуй това, чуй онова!", ама каквото съм чул не ми хваща ухото.
А, че има със сигурност стойностни банди там, за това спор няма ... но не съм попаднал на такава (поне за мен).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Mar 29 2006, 11:32 AM
Коментар #76


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Изкуфял, моите предложения:

ШВЕЦИЯ:

Morgana Lefay
Evergrey
Pain Of Salvation
Meshuggah
Theory In Practice
The Haunted
Therion
Tad Morose
Arch Enemy
Dark Tranquillity
In Flames
Opeth
Edge Of Sanity
Vintersorg
Hypocrisy
Platitude
Ancient Wisdom
Andromeda
At The Gates
Non-Human Level
Amon Amarth
Bathory
Lost Horizon
Nightingale
Nocturnal Rites...

... И т.н. и т.н.
Съвсем произволно се сетих за няколко, сигурно пропускам още МНОГО качествени и уникални групи... Норвегия и Финландия, оставям на другите. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 29 2006, 02:51 PM
Коментар #77


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^ Е па ти направо го смаза smile.gif


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pyjamka
коментар Mar 29 2006, 03:17 PM
Коментар #78


ПринЦецка
*****

Група: Приятели
Коментари: 1227
Регистриран: 5-October 05
Град: Pyce
Потребител N: 962



Много странно! В тази тема някои изреждат имената на сума ти и групи и допълват, че сигурно имало и още, които да не харесват, а аз - откакто тази тема съществува се опитвам да измисля такава група, но не мога. hmm.gif Личи си колко много около мен се говори за метъл...
И все пак прозрението дойде. Преди секунди го измислих! Insmouth. Не че имат колекция от албуми, безброй много издавани и неиздавани материали, но двата им албума, които съм слушала (дано само не се окаже, че нямат два, а по-малко...), не са ми харесали. Единствените песни, които ми допадат са "Freak" и "One Minute Feel". А за Insmouth по едно време здраво се пропагандираше около мен. Явно... явно вкусът ми е развален, защото, признавам си, досега не съм срещала човек, който за тази група да каже, че не я харесва.


--------------------
Наоколо е светлина и мрак -
едновременно! -
звуци и безмълвие, болка и наслада, смисъл и безсмислие, отрицание и възторг, Север и Юг.
Наоколо е ексил без спомени, безкрайна умора и волтова дъга от високо напрежение. Стени, за които епидермисът съобщава, че са изкъртени. От чужди изстрели? От собствени зъби? - какво значение има това! - пещерата е ехо на детската люлка и Лот се люлее, хванал се с две ръце за пръчките (ако все още има ръце!), все по-високо и по-високо - главозамайващо е! Ще се превърти през глава! - докато люлката се превърне в катапулт и го изстреля в самото сърце на
...Бога.

Сигурна съм, че в живота има две неща, на които може да се разчита: удоволствието на плътта и удоволствието на литературата. Аз имах щастливата съдба да събера и двете и да ги изпитам заедно изцяло.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Mar 29 2006, 03:26 PM
Коментар #79


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



И аз не харесвам Insmouth. wink.gif Нито пък Redrum, като стана на въпрос...


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pyjamka
коментар Mar 29 2006, 03:30 PM
Коментар #80


ПринЦецка
*****

Група: Приятели
Коментари: 1227
Регистриран: 5-October 05
Град: Pyce
Потребител N: 962



Е, аз под "човек, който за тази група да каже, че не я харесва" имах предвид някой, по-навътре в жанра, ако ме разбирате. Rolf, аз съм с впечатление, че ти си ориентиран в съвсем друга посока на метъла и, ако е така, е Ok, че не харесваш Insmouth (и Redrum). smile.gif


--------------------
Наоколо е светлина и мрак -
едновременно! -
звуци и безмълвие, болка и наслада, смисъл и безсмислие, отрицание и възторг, Север и Юг.
Наоколо е ексил без спомени, безкрайна умора и волтова дъга от високо напрежение. Стени, за които епидермисът съобщава, че са изкъртени. От чужди изстрели? От собствени зъби? - какво значение има това! - пещерата е ехо на детската люлка и Лот се люлее, хванал се с две ръце за пръчките (ако все още има ръце!), все по-високо и по-високо - главозамайващо е! Ще се превърти през глава! - докато люлката се превърне в катапулт и го изстреля в самото сърце на
...Бога.

Сигурна съм, че в живота има две неща, на които може да се разчита: удоволствието на плътта и удоволствието на литературата. Аз имах щастливата съдба да събера и двете и да ги изпитам заедно изцяло.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thrashy
коментар Mar 29 2006, 08:15 PM
Коментар #81


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 81
Регистриран: 29-January 06
Град: Diskordia
Потребител N: 1133



az puk kato chuya Manowar i mi se draifa / s izvinenie/


--------------------
http://store3.data.bg/sataniclilit/rooney.gif

The prison system, inherently unjust and inhumane
Is the ultimate expression of injustice
and inhumanity in the society at large.
Those of us on the outside do not like
to think of wardens and guards as our surrogates, yet they are.
And they are intimately locked in a deadly embrace
with their human captives behind prison walls.
By extension, so are we.
The terrible double meaning is thus imparted
to the original question of human ethics
"Am I my brother's keeper?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Izkufelia
коментар Mar 30 2006, 08:42 AM
Коментар #82


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 316
Регистриран: 28-June 05
Град: София
Потребител N: 851



Цитат(Slash @ Mar 29 2006, 12:32 PM) *
Изкуфял, моите предложения:

ШВЕЦИЯ:

Morgana Lefay
Evergrey
Pain Of Salvation
Meshuggah
Theory In Practice
The Haunted
Therion
Tad Morose
Arch Enemy
Dark Tranquillity
In Flames
Opeth
Edge Of Sanity
Vintersorg
Hypocrisy
Platitude
Ancient Wisdom
Andromeda
At The Gates
Non-Human Level
Amon Amarth
Bathory
Lost Horizon
Nightingale
Nocturnal Rites...

... И т.н. и т.н.
Съвсем произволно се сетих за няколко, сигурно пропускам още МНОГО качествени и уникални групи... Норвегия и Финландия, оставям на другите. biggrin.gif

Е браво бе пич, ти ме разби!
Ша почнъ да ги издирвамъ и като попадна на нещо детъ (DEATH biggrin.gif ) ми харесвъ щ'и кажа. Благодарско!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Mar 30 2006, 11:58 AM
Коментар #83


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Цитат(Pyjamka @ Mar 29 2006, 04:30 PM) *
Е, аз под "човек, който за тази група да каже, че не я харесва" имах предвид някой, по-навътре в жанра, ако ме разбирате. Rolf, аз съм с впечатление, че ти си ориентиран в съвсем друга посока на метъла и, ако е така, е Ok, че не харесваш Insmouth (и Redrum). smile.gif

Тук ме хвана. happy.gif Наистина не съм особено навътре в модерните имитации на метъл...


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Mar 30 2006, 01:49 PM
Коментар #84


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Цитат(Izkufelia @ Mar 30 2006, 08:42 AM) *
Е браво бе пич, ти ме разби!
Ша почнъ да ги издирвамъ и като попадна на нещо детъ (DEATH biggrin.gif ) ми харесвъ щ'и кажа. Благодарско!

Ми познавайки донякъде вкуса ти, бих ти препоръчал да започнеш с Morgana Lefay (затова и ги сложих на първо място). В тях има много траш и сигурно ще те изкефят максимално... icon_headbang[1].gif
Можеш да намериш разни техни неща тук и тук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rodd1ck
коментар Mar 30 2006, 02:43 PM
Коментар #85


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1117
Регистриран: 11-September 05
Потребител N: 931



Аме нещо ич не ми харесват Guns N' Rosses ! От всичко, което съм слушал може би само две песни и то едната до средата, нататък става банално! Чудя се въобще как може да имат толкова фенове..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Mar 30 2006, 11:46 PM
Коментар #86


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Цитат(Pyjamka @ Mar 29 2006, 04:17 PM) *
Много странно! В тази тема някои изреждат имената на сума ти и групи и допълват, че сигурно имало и още, които да не харесват, а аз - откакто тази тема съществува се опитвам да измисля такава група, но не мога. hmm.gif Личи си колко много около мен се говори за метъл...
И все пак прозрението дойде. Преди секунди го измислих! Insmouth. Не че имат колекция от албуми, безброй много издавани и неиздавани материали, но двата им албума, които съм слушала (дано само не се окаже, че нямат два, а по-малко...), не са ми харесали. Единствените песни, които ми допадат са "Freak" и "One Minute Feel". А за Insmouth по едно време здраво се пропагандираше около мен. Явно... явно вкусът ми е развален, защото, признавам си, досега не съм срещала човек, който за тази група да каже, че не я харесва.

Проблемът е във вашият приемник. icon_headbang[1].gif I Come With A Gun icon_headbang[1].gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Faget
коментар Mar 31 2006, 07:52 PM
Коментар #87


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 90
Регистриран: 27-January 06
Потребител N: 1128



sepultura никога не можаха да ми харесат за рзлика от Soulfly


--------------------
...I'm just a pretty boy, living in this fucked up world...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ol' Skull
коментар Mar 31 2006, 09:23 PM
Коментар #88


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 436
Регистриран: 27-August 04
Град: Пловдив
Потребител N: 599



Аре бе, Roots не те ли кефи?


--------------------
Влез ми в положение, да ти не влезна аз (отазад)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
p0w3r
коментар Mar 31 2006, 10:43 PM
Коментар #89


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 153
Регистриран: 13-January 06
Град: Няма ме в ничий свят .... аз съм там .... където вие не сте!
Потребител N: 1115



Nightwish - оперни певци колкото и е да се опитвам не мога


--------------------
Метълът не се измерва с броя
на рифовете в една песен,
а с рифовете, които ти спират дъха
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Apr 1 2006, 08:12 AM
Коментар #90


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Аз оперни певици мога, ама Найтуйч - не! biggrin.gif


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vaskes
коментар Apr 8 2006, 10:22 PM
Коментар #91


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 412
Регистриран: 21-January 05
Град: Dirty olde town of Sofia
Потребител N: 729



Сетих се за още една група, която всъщност е един от най-ярките примери при мен - Sonata Arctica. Да, Shy е хубава балада, ама иначе въобще не я слушам тази група, а познавам хора, които ги слушат в промишлени количества..


--------------------
To light a candle is to cast a shadow...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revenant
коментар Apr 9 2006, 10:52 AM
Коментар #92


Cosmic Sailor
*****

Група: Потребители
Коментари: 1451
Регистриран: 15-March 05
Град: Half Moon Cay, the Bahamas
Потребител N: 771



^Аз.. Аз ...For The Sake Of Revenge е един от най добрите LIVE албуми които съм слушал


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Satanic_Slut
коментар Apr 9 2006, 03:02 PM
Коментар #93


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 38
Регистриран: 18-February 06
Град: 9-я кръг на Ада
Потребител N: 1170



Е па Мейхим не моа ги дишам!!! Аз съм си за БУРЗУМ!!!


--------------------
APO PANTOZ KAKODAIMONOZ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elektra_
коментар Apr 10 2006, 08:04 PM
Коментар #94


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 4
Регистриран: 6-April 06
Град: у наЗЕ
Потребител N: 1275



ами на мен определено много ми хвалят HIM и Nightwish и всякакви подобни готик блек love и какви ли още не метъл групи все на същия хал wink.gif
обаче мен не ме кефят


--------------------
Съпротивата е ИЗЛИШНА!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Apr 10 2006, 08:20 PM
Коментар #95


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



^HIM и Nightwish?Нищо общо. Готик блек love?Няма такова нещо.Незнам откога Nightwish станаха готик група... wink.gif
П.С. поне изтъкнете някакви причини,поради които дадена група не ви е харесала,а не от сорта "зле са",съкс biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Apr 10 2006, 08:37 PM
Коментар #96


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Цитат
HIM и Nightwish и всякакви подобни готик блек love

^^ Не се сдържах извинете ме...Ахахахахахахаха icon_headbang[1].gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Da_Pizza
коментар Apr 10 2006, 08:54 PM
Коментар #97


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 33
Регистриран: 9-March 06
Град: Humid Teenage Mediocrity
Потребител N: 1205



Това прозвуча малко като една мацка с кожено палто в очз: "Оо, аз такива оперни въобще не харесвам - найтуиш, тристания, уидин темптейшън...."

То няма лошо да не харесваш. Какво си слушала на Nightwish принципно, може да не си случила на песни... Или цялата дискография, което е неспасяемо?

Btw не мога да прослушам Kamelot... Чух им дискографията, но малко отвеяно и после я изтрих. Може би да им дам втори шанс, ако някой бъде така добър да препоръча нещо конкретно, от което да започна...


--------------------
This reflection in the mirror
Can it really be me?
I see no connection
With who I wanted to be
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 10 2006, 08:58 PM
Коментар #98


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28356
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Da_Pizza @ Apr 10 2006, 09:54 PM) *
Btw не мога да прослушам Kamelot... Чух им дискографията, но малко отвеяно и после я изтрих. Може би да им дам втори шанс, ако някой бъде така добър да препоръча нещо конкретно, от което да започна...

Започни с "Karma" - което и парче да хванеш оттам, все е от високо качество. Първата песен на Kamelot, която чух, беше "Across The Highlands" точно от този албум - помня, че много ме грабна... По-натам слушай "Epica" и "The Black Halo" - най-големите шедьоври на групата, но хващат малко по-трудно.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Apr 10 2006, 09:03 PM
Коментар #99


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^^Някоя баладка, като Wander или Temples Of Gold няма как да не хване. Ако не си падаш по балади, пробвай със скоростно парче, като Forever или Wings Of Despair


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Apr 10 2006, 09:03 PM
Коментар #100


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



^^Наистина,Карма няма слабо парче. smile.gif

^^^Защо не опиташ конкретно с албумите "Кarma" + "Epica",наистина са талантлива банда,не напразно толкова хора се впуснаха да препоръчват...Ако не ти харесват и след това,няма какво да се мъчиш все пак.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

29 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 18th May 2024 - 12:51 PM