Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Странни прилики...
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Sadistic
Ei malko sam na gradus Nazdarve na sichki!!!
a da vi kaj che na sepultura teritorry i amen mnogo si mkiazat
sahto ina cradle hallowed be thy name i na maiden hallowed be thy name mn si prilichat
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif
tva e
alpha prime
Цитат
sahto ina cradle hallowed be thy name i na maiden hallowed be thy name mn si prilichat


muahahah .. ebati otkritieto tiq maiden sa ebati cover grupata na cradle tongue.gif

typo e mqzaneto s sywetskqi hymn .... ko ti kaja bezideinici sa si fc thumbdown.gif
Crafter
Сори, че връщам тема от майка си време, обаче страшно се издразних на ENTOMBED - SEEING RED

Бриджа е 1 към 1 с Ace Of Spades. На всичкото отгоре го свири и бас с дист точно като Ace of Spades. Баси гадното...
gad
Началото на Crematory - The Loss и съответно на P.I.F - Невидимо дете
Sw1tched
Цитат(Lord Ash @ Apr 9 2005, 02:52 AM)
Сори, че връщам тема от майка си време, обаче страшно се издразних на ENTOMBED - SEEING RED

Entombed rock headbang[1].gif
Blashyrkh
Blind guardian - at the gates of moria = Dvorjak - a symphony from the new world 4 част (албума от миналия век беше май и направо кърти) tongue.gif

blind guardian са плагиати thumbdown.gif tongue.gif wink.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Blashyrkh @ Apr 10 2005, 05:58 PM)
Blind guardian - at the gates of moria    =      Dvorjak - a symphony from the new world 4 част (албума от миналия век беше май и направо кърти) tongue.gif

blind guardian са плагиати thumbdown.gif  tongue.gif  wink.gif

Не са плагиати, просто правят интерпретация, както и много други метъл банди интерпретират произведения на класически композитори. Като стана въпрос за това, в "The Wizards Last Rhymes" на Rhapsody е използван същия мотив от "Симфония на новия свят" на Дворжак.
Angermeans
Едно е нотите да са същите, друго е нещо да бъде изсвирено 100% едно към едно.

Та като говорим за такива случаи: "CANDLEMASS - Well of Souls" и "NILE - Unas, Slayer of the Gods". Много харесвам NILE и по-специално предпоследният им албум, но тази прилика наистина не мога да повярвам, че е случайна (все пак CANDLEMASS не са кой да е в метъла).
Lethe
My Dying Bride -The Return Of The Bеautiful (емблематична песен от емблематичен албум!) / How Like A Winter - A Flower That Sears In Silence

Цигулката е изкопирана едно към едно.
Напоследък свалих разни по-нови дуум групи с по едно, две демота.Ок, явно харесват MY Dying Bride, повече от очевадно е, но тези са попрекалили.
Още с първото пускане на песента и веднага в съзнанието ти изплува My Dying Bride, пък как са нацелили любимата ми песен точно laugh.gif
Blashyrkh
Цитат(Warrior Of Ice @ Apr 10 2005, 04:08 PM)
Не са плагиати, просто правят интерпретация, както и много други метъл банди интерпретират произведения на класически композитори. Като стана въпрос за това, в "The Wizards Last Rhymes" на Rhapsody е използван същия мотив от "Симфония на новия свят" на Дворжак.

Шегувам се бе човек. Разбира се че не са плагиати. При този случай за плагиатство изобщо не може да става дума. Освен това малко се различава. Само мотива е същия. На Rhapsody е доста по точна.
deadman_walking
Абе хора това вече няма ни`кво значение .Всички вече използват семпли . И никои не го брои за кражба или как се казваше ,, интелектуално пиратство,, laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Crafter
Цитат(deadman_walking @ Apr 12 2005, 12:09 AM)
Абе хора това вече няма ни`кво значение .Всички вече използват семпли . И никои не го брои за кражба или как се казваше ,, интелектуално пиратство,, laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

хахахахаха
Учи се от drummer и ще сполучиш smile.gif
Wolfheart
Интродукцията на Слави Трифанов - Магьосница е открадната от Iron Maiden - Prodigial Son

Mercenary - Time Without Changes силно е взаимствана от Iron Maiden - Brave New World

Част от солото на Cradle Of Filth - Fifty Little Secrets прилича на солото на Iron Maiden - Public Enema Number One

Припева на Стенли - Обсебен е откраднат от HIM - Resurrection

Мелодията преди припева на Bon Jovy - It's My Life прилича на Backstreet Boys - Larger Than Life *Повръщ*
Sw1tched
А защо по дяволите си слушал въпросните песни ? laugh.gif
SepulTeraHead
Е не може всеки да слуша само нео-метъл, нали?
Crafter
Цитат(wolfheart @ Apr 12 2005, 01:05 PM)
Mercenary - Time Without Changes силно е взаимствана от Iron Maiden - Brave New World

Да. Страшна прилика! И в двете песни има вокал...
Wolfheart
Цитат(Sw1tched @ Apr 12 2005, 11:23 AM)
А защо по дяволите си слушал въпросните песни ? laugh.gif

Е, случва се да ти ги пуснат в рейса и да няма с какво да си запушиш ушите. wink.gif

BTW сега се сетих за Primal Fear - Chainbreaker, чиято мелодия на куплетите е гепната от Ingwie Malmsteen - Rising force
Warrior Of Ice
Цитат(wolfheart @ Apr 12 2005, 06:05 PM)
BTW сега се сетих за Primal Fear - Chainbreaker, чиято мелодия на куплетите е гепната от Ingwie Malmsteen - Rising force

Primal Fear като цяло ги бива в "гепването" на разни елементи от други банди... wink.gif
Crafter
Цитат(Lord Ash @ Apr 12 2005, 02:56 PM)
Цитат(wolfheart @ Apr 12 2005, 01:05 PM)
Mercenary - Time Without Changes силно е взаимствана от Iron Maiden - Brave New World

Да. Страшна прилика! И в двете песни има вокал...

Аре наистина кажи каква е приликата в двете парчета де... аз нищо не видях..
Slash
Абе само на мен ли ми се струва или Kamelot - The Black Halo и Yngwie Malmsteen - Unleash The Fury, са ми много еднакви в началото с китарите... иначе обожавам и двете парчета.
InsArtTure
Цитат
иначе обожавам и двете парчета.

Е ти ако обожаваш едното-ще обожаваш и другото, щом си приличат wink.gif
Warrior Of Ice
Тия дни, слушайки немската пауър формация Insania (да не се бърка с финландската със същото име), попаднах на песента им "Paradox". Припевът е изкопиран 1:1 от "Melancholy" на Iced Earth. happy.gif
thrash
Наскоро чух някаква група на име Cage-Kill the devil началото на тая песен много ми напомня на Alone in the dark на Testament.
Wolfheart
Цитат(Sturmfuhrer @ Apr 13 2005, 04:36 PM) *
Цитат(Lord Ash @ Apr 12 2005, 02:56 PM)
Цитат(wolfheart @ Apr 12 2005, 01:05 PM)
Mercenary - Time Without Changes силно е взаимствана от Iron Maiden - Brave New World

Да. Страшна прилика! И в двете песни има вокал...

Аре наистина кажи каква е приликата в двете парчета де... аз нищо не видях..

Пак ги прослушах двете песни....в 1-вата минута са еднакви. Разликата е само в инструмента...и някой полу-тон може би
Друга прилика, за която се сещам е китарното соло в началото на Primal Fear - A Question Of Honor много напомня на това на Helloween - Power
Също и мелодията на вокалите на куплетите на Nightwish - Dead Gardens и Stratovarius - Tomorrow доста странно си приличат.
Slash
Ами аз наскоро открих прилика между една песен от творчеството на Азис и едно творение на David T. Chastain, но предполагам че това е нещо нормално, имайки предвид общата китарноинвенционална тематиката между двамата. И все пак искрено се надявам, първият да се върне към корените си, а именно - мелъди рок-а...
Rodd1ck
Ми въртеше се по-рано една песен на чалгарката Емилия, не помня точно име!
Има едни моменти с цигулки в песента, които много ми напомнят една песен на Therion!
Но пък кой от чалгарите знае Therion? unsure.gif
3eMeH-4ePBe1
по-копирана песен от kalifornia love нема
и нема да има е тва е
`Xandria`
Цитат(Rodd1ck @ Apr 30 2006, 02:00 AM) *
Ми въртеше се по-рано една песен на чалгарката Емилия, не помня точно име!
Има едни моменти с цигулки в песента, които много ми напомнят една песен на Therion!
Но пък кой от чалгарите знае Therion? unsure.gif

Човек,това е пълна глупост.Ако нямаш какво да напишеш по-добре недей,отколкото това. no.gif
Емилия и Тherion в едно изречение,това ме убива...
SepulTeraHead
Абе какво по дяволите ти се е случило за да слушаш Емилия?
Blashyrkh
Човек и добре да живее му се случва!
Rodd1ck
За песента на Therion незнам, но все пак ми зазвуча много близко, може и просто съвпадение да е или така да ми се струва..

А то нищо не ми се случва! laugh.gif
Сега като всички имат телефони с mp3-ки навсякъде слушам един нов хит! biggrin.gif
Някаква песен на Софи Маринова, направо ми се е промила в главата, където и да идеш всеки пуска това на телефона си! Вече се плаша..
Wolfheart
Sentenced - No One There и Forgive Me Not - Zvezdoy
Мелодията в началото е почти еднаква. Разликата е само в инструмента

Sentenced - Neverlasting и Forgive Me Not - Petlya
Също има малко прилики в началото
Wolfheart
Mercyful Fate - Gypsy
и
Sabaton - In The Name Of God
Тука приликите са ушевадни още при първо слушане.
Airin Of Ancelot
^ Вчера Ицо ми обърна внимание на същото, обаче не съм много съгласна. Така ви се струва, само защото рифовете са изградени от едни и същи акорди и се свирят в близко темпо. Иначе не мисля, че са сходни.
Warrior Of Ice
Scorpions - Send Me An Angel и Sonata Arctica - The Power Of One

Не е от най-силно изразените прилики, но има нещо...
Dragontear
Солото към края на песента на Dark Moor- The Bane Of Daninsky
И началния риф на Stratovarius - A Million Light Years Away
lodborg
А какво ще кажете за Scorpions - The Sails of Charon и Therion - Tuna 1613?
Wolfheart
А какво ще кажете за
Stratovarius - Black Diamond и Lords Of Decadence - Where The Rain Is Pain
brainwash
А я сега си пуснете да чуете песента на Judas Priest -Running Wild от албума Killing Machine 1978 и после на Iron Maiden - The Wicker Man от Brave New World и открийте разликите smile.gif
И двете песни започват с един и същи риф.
RocknRollNigger
Queen - The Show Must Go On / Преслава - Лъжа biggrin.gif biggrin.gif
Iron Maiden
Iron Maiden - 2 Minutes To Midnight/Grave Digger - Heavy Metal Breakdown
Началният риф си е абсолютно същият , явно на Grave Digger им е харесал рифът на Iron Maiden и са решили да си го изсвирят във дебютният им сингъл от 1-вият им албум
Legionnaire
Първата фигура от Man on the Silver Mountain и Dream Evil на Dio. Почти 1 към 1, което не е съвсем странна прилика, бих казал закономерна, но поне да бяха смъкнали китарите с 1 полутон от благоприличие към оригинала smile.gif
lodborg
Ако гледаш само тоновете, приликата наистина е подозрителна, но двата рифа имат коренно различна ритмика, което и прави парчетата доста далеч едно от друго. Направо се чудя как си го забелязъл! Браво, добър слух!
Legionnaire
Ми то ми се наби в ушите още при първо слушане. Само че ми трябваше малко време да зацепя откъде ми е познато smile.gif точно защото има разлика в ритмиката, но въпреки това съм сигурен, че е откраднато умишлено. Освен ако автора на музиката Man on the Silver Mountain не е Дио, но силно ме съмнява smile.gif
Друга неслучайна прилика, убеден съм, има между вокалните партии на Carry On на Manowar и Queen, точно на припева където се пее: "For as long as we together then..."
Predator-S
Scorpions - Always Somewhere
Deftones - Simple Man

Началото е почти 1:1

А я покажете някои обложки.





Доста си приличат, може да са от един и същи художник?
Airin Of Ancelot
Да, един човек ги е рисувал. smile.gif
sepulturatr
Coal Chamber - Loco
KoRn - Kill You

В началото са си направо еднакви ...Само се чудя кои от кои са крали laugh.gif laugh.gif
Нео метълчета кво да ги правиш ...
Sirenia_fan
не знам дали са крали, но една част от песните на стратовариус много приличат на найтуишовските. и не само това - има дори цели "парчета" от по няколко секунди, които са едно към едно с тонове от музиката на найтуиш.
lodborg
Добре бе, човек, говори с имена на песни. Една част от едните приличали на една част от другите. В твой преден пост прочетох нещо от сорта на "страшно ме кефи едно парче на ..., само че не си спомням как се казваше". Нали разбираш, че в този си вид постът ти казва едно голямо нищо.

Колкото до Nightwish - Stratovarius са с пъти по-стара група, така че ако една от двете банди ти звучи като другата, то по-логично е Nightwish да ти звучат като Stratovarius, а не обратното. Нещо повече, самият Туомас е казвал многократно, че албумите Oceanborn и Wishmaster ги е писал вдъхновен предимно от Stratovarius и това, както отбеляза, е видно.
Svetyl
Еми финландци са... нормално е да се влияят...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.