Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Метъл Опера
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Mort
Скоро се заприказвах с един приятел, ако имаше пари да направи метъл опера, кои музиканти би поканил и каква би била историята. Заговорихме се защото и двамата бяхме на мнение, че все още идеалната метъл опера не е сътворена, първо защото не са толкова много, за да има сериозен критерий и второ, защото в съществуващите има пропуски. Интересно ми е да чуя и вашето мнение.
Mort
E, никой не ще да напише нищо (добре, че е темата "какво слушате в момента", че иначе секцията съвсем ще замре sad.gif hmm.gif ), затова аз ще напиша.
За злодеите (нека са двама по-приятно е) определено смятам, че блек вокалите ще са подходящи и това трябва да са Шагарат (Боргир) и Дани Филт (знаете от къде). Но гадовете няма да са просто гадове, а ще са изчадия адови, затова наистина е подходящо да са блек вокалисти. Главните женски вокали ще бъдат поети естествено от Таря (иска ли питане biggrin.gif ) и Кимбърли Гос, като предвиждам малки, но съществени по значение включвания от Шарън (Within Temptation). Чистите вокали ще бъдат поети основно от Рой Кан, със специалното участие на: Паси Рантанен (Thunderstone), Марко Хиетала (Nightwish & Tarot), Vortex (Borgir), Тобиас Замет и Анди от Brainstorm. На соло китара естествено Алекси Лайо, с приятни включвания от Яри Маенпаа, ритъм китаристи - пичовете от Имперанон (особено новото попълнение, за който се говори, че е изключителен китарист). Предвиждам двама барабанисти Юка Невалаинен и Андерс Йохансон. Кийборди - Яне Уормен и Туомас Холопайнен, който ще направи и оркестрациите с Пражкият Симфоничен оркестър. За текстовете ще си стинат ръцете Дани Филт и Тобияс Замет - ще стане много интересно biggrin.gif . За бас китаристи нямам претенции, който падне, най-добре Марко и без друго ще пее... А, за хоровете ще потърся певците от Терион. Това е то...
Mort
Продължавам да си пиша сам, нищо поне с интелигентен човек си говоря biggrin.gif tongue.gif wink.gif . Та как можах да изпусна Канс! Той също трябва да има съществена роля...
Nightwish
Хехе:))) Реших да се вмъкна, та да не си говориш сам..не съм много компетентна личност по този въпрос, но бих добавила своето лично мнение, без да споменавам имена и т.н.smile.gif
Според мен би било много хубаво ако се направи някакъв такъв проект и се създаде една метъл опера..мисля дори, че ще звучи много , много интересно и хубаво:)
Но като знам, колко човека трябва да вземат участие , това ще стане трудно да се съгласят всички и така.
А Nightwish, те пробваха вече как е да имаш албум с помощта на симфоничен оркестър,и то мисля, че се получи много добре, да не кажа наистина прекрасно:) така че мисля, че за тях няма да има проблем с участието. Но дано, с големи надежди очаквам не ние , а някой от групите или поне отделни личности да се заемат с подобен проект:)И някой ден да се създаде една наистина перфектна, от където и да погледнеш опера:)
Warrior Of Ice
Общо взето тоя dream team на Mort е страхотен, само бих внесъл някои корекции (по мой вкус, разбира се). Като още една китара бих добавил Luca Turilli от Rhapsody, заради уникалния му стил на солиране, най-малкото. С изборът на барабанисти можеше да се постараеш повече - както и да го погледнем, Jukka не е нищо особено, а Anders е твърде праволинеен за подобен проект. Аз лично бих се спрял на Richard Christy - този човек е в състояние да свири всякакъв стил метъл, при това крайно виртуозно. Ако не той - тогава Maxence Pilo от Heavenly и Twilight. А за вокалистите - един Hansi би придал доста характер на операта с няколко подбрани включвания...
InsArtTure
Абе интересна тема, ама и двамата си дадохте лиубимите музиканти и тва е! Е, малко скучно трябва да призная. Защото то се знае, че аз искам Стане от Д.Т. да е злодей също biggrin.gif

Иначе и аз бих съставил опера от тези музиканти...много ясно!
moonshield
Не знам за опера, но Death Metal Symphony in Deep C на Waltari ми скри шапката:-)
Mort
Цитат
Jukka не е нищо особено
Защо бе, нали си гледал DVDтата, според мен е изключително добър и разнообразен барабанист - половината от музиката им се гради на ритъм секцията. По мое мнение той е най-добрият музикант на групата. А Richard Christy всъщност не знам кой е, къде е свирил?
Warrior Of Ice
Цитат(Mort @ Feb 20 2005, 02:18 PM)
Защо бе, нали си гледал DVDтата, според мен е изключително добър и разнообразен барабанист

За Nightwish е добър, но няма нито необходимата скорост, нито необходимата техника, за да се нарече такъв и извън рамките на звученето им. wink.gif

Цитат
Richard Christy всъщност не знам кой е, къде е свирил?


Death, Control Denied, Iced Earth, Leash Law, Acheron, Spastic Ink... Лично за мен е един от най-добрите живи барабанисти, може би в Топ 3 дори.
Mort
Цитат
Абе интересна тема, ама и двамата си дадохте лиубимите музиканти и тва е!
Ми кажи си ги и ти бе wink.gif
Цитат
Death, Control Denied, Iced Earth, Leash Law, Acheron, Spastic Ink... Лично за мен е един от най-добрите живи барабанисти, може би в Топ 3 дори.
Ясно...
Crafter
БРАВО МА, не говорите за басисти ХИЧ?!!?!?!?!

Тъй като измислихте някаква сюжетна линия свързана с добри и лоши... мога да кажа, че първото име, което ми идва като злият вокал/басист е Леми Килминстър smile.gif Разбирате ме защо smile.gif
А тъй като в свиренето на Леми има малко бас и много злодейство трябва да има и някой истински басист... личните ми предпочитания клонят към Harris и ДиДжорджо.

А да не забравяме най-важното:
Цигулара и акордеонистът на Корпиклаани трябва да са у мелето ХАХХААХАХАХХАХАХАХАХ
Svetyl
Prawi mi wpechatlenie, che klonite kym heavy, power i progressive muzikanti.
Spored men loshite trqbwa da sa primerno Max Cavalera, King Diamond, kakto estestweno i Dani i Shagrath. Kym dobrite bih dobawil Hallford, wypreki che nadali bi se sprawil na tiq godini, Dickinson, dori Eric Adams(choweka si ima super glas wypreki Manowar). Inache jenski wokali... kategorichno Floor Jansen! Drugoto ne me interesuwa smile.gif Za kitaristi... Malmsteen, Jeff Watters, Alexi, Luca Truili... i oshte baq. Basist si e Harris i towa e smile.gif Barabanisti... hm hm chestno da si kaja nai mi idwa Fritz deto beshe ot SaXoN. smile.gif
Crafter
Хахха учудва ме, че не каза:

SaXon и Блейз заедно тва е метъл операта wink.gif
Angermeans
Аз - цигулка
Щурмфюрера - арфа
Glenn Benton - пиано
Софи Маринова и Nocturno Culto - вокали

Те т'ва е опера !
Sw1tched
Цитат(Angermeans @ Feb 20 2005, 08:56 PM)
Щурмфюрера - арфа

And Gaypocalypse began...

laugh.gif
Angermeans
Ааа да, теб за контрабас те вземам wink.gif
Svetyl
Цитат
SaXon и Блейз заедно тва е метъл операта 


Bahti kak propusnah Blaze! smile.gif
Mort
Може би трябва да помислим, че все пак има музиканти, които просто не бихи свирили или пяли заедно sad.gif
abductor
Цитат(moonshield @ Feb 20 2005, 02:25 PM)
Не знам за опера, но Death Metal Symphony in Deep C на Waltari ми скри шапката:-)

Брей! Тоз албум не съм го слушал! Да знаеш къде го има?
InsArtTure
Цитат
Може би трябва да помислим, че все пак има музиканти, които просто не бихи свирили или пяли заедно


Е, глупости сега-нали в първия си поуст спомена " ако имате средства". Пък то ако имаме средства няма музикант който да откаже щом го снабдим с нашите капитали tongue.gif

Цитат
Аз - цигулка
Щурмфюрера - арфа
Glenn Benton - пиано
Софи Маринова и Nocturno Culto - вокали


Буаха-ха-ха-ха-ха. Е тва ме уби laugh.gif
autumn
Цитат(Angermeans @ Feb 20 2005, 05:56 PM)
Аз - цигулка
Щурмфюрера - арфа
Glenn Benton - пиано
Софи Маринова и Nocturno Culto - вокали

Те т'ва е опера !

Вземете ме и мен!
Ще свиря на гребенче!!!


Иначе, ако имах пари, щях да напражя нещо от сорта на black/gothic metal опера...много, много атмосферична и с много хорови партии, които да приличат на тези от саундтрака на "Властелина", или ако е възможно, бих използвал хор(малък) от дерящи се вокали. icon_headbang[1].gif не знам, как би звучало, но бих опитал...иначе цялата опера би трябвало да звучи като "One rode to Asa bay" на Mystic Circle. И бих ограничил употребата на симфоничен оркестър до абсолиутния минимум.
за да се получи достатъчно атмосферично, бих взел Лиза Жерард от Dead Can Dance на вокалите в определени по-отнесени моменти. Задължително бих вклиучил Dannie Filth заради особения му глас, като неговата роля няма да е централна. Ще взема и Тил Линдеман от Rammstein също заради този груб и мощен глас, който е така характерен за немскоезичните групи.

Вярвате ли, че може да се получи и без да е кичозно?

ДА! Бих направил мюзикъл с пените на Nightwish. Това би било съвършено. Ще променя малко текстовете, без да се губят основите, ще вкарам малко пове4е мъжки вокали, ще олекотя стила, за да го възприемат костюмарите(няма как, не можеш да клатиш глава, когато си в театър)


За мен най-добрата метъл опера е The Human Equation на Ayreon.
Crafter
Цитат
За мен най-добрата метъл опера е The Human Equation на Ayreon.


туйто не е метъл
autumn
Цитат(Sturmfuhrera @ Feb 26 2005, 10:54 PM)
Цитат
За мен най-добрата метъл опера е The Human Equation на Ayreon.


туйто не е метъл

метъл е




това че Lucassen не се ограничава само с типичните за метъла техники е нещо различно.
Warrior Of Ice
Цитат(Mormegil2 @ Feb 27 2005, 01:05 AM)
метъл е

това че Lucassen не се ограничава само с типичните за метъла техники е нещо различно.

Имай предвид, че спориш с басист. wink.gif А дали е метъл, е повече от ясно...
Mort
Цитат
метъл е
така и не успях да го възприема музиката на Ayreon, при все че там участват много от любимите ми китаристи, ама някак си се отдалечава доста от нещата, които слушам, може би ми е и прекалено леко като стил.
moonshield
Цитат(abductor @ Feb 21 2005, 10:53 AM)
Цитат(moonshield @ Feb 20 2005, 02:25 PM)
Не знам за опера, но Death Metal Symphony in Deep C на Waltari ми скри шапката:-)

Брей! Тоз албум не съм го слушал! Да знаеш къде го има?

Късничко отговарям, но все пак...дръпнах си го от P2P както може да се предположи, използвам e-mule. Много е шантав албума.
Crafter
Цитат(Mormegil2 @ Feb 27 2005, 02:05 AM)
Цитат(Sturmfuhrera @ Feb 26 2005, 10:54 PM)
Цитат
За мен най-добрата метъл опера е The Human Equation на Ayreon.


туйто не е метъл

метъл е




това че Lucassen не се ограничава само с типичните за метъла техники е нещо различно.

Лесно мога да кажа, защо не е метъл!

От гледна точка на твърдост на саунда няма какво да се коментира! 1/3 от песните в албума китарата не е доминиращ инструмент. Е има и 1/3 дето са наистина метъл...
Според мен е много правилно да се каже просто РОК, прекалено е всеобхватен албума!
abductor
Цитат(moonshield @ Feb 27 2005, 12:57 PM)
Цитат(abductor @ Feb 21 2005, 10:53 AM)
Цитат(moonshield @ Feb 20 2005, 02:25 PM)
Не знам за опера, но Death Metal Symphony in Deep C на Waltari ми скри шапката:-)

Брей! Тоз албум не съм го слушал! Да знаеш къде го има?

Късничко отговарям, но все пак...дръпнах си го от P2P както може да се предположи, използвам e-mule. Много е шантав албума.

И аз го дръпнах вече по P2P, но за съжаление не можах да го намеря на по-добро качество от 128 sad.gif
autumn
Цитат(Lord Ash @ Feb 27 2005, 10:26 PM)
Лесно мога да кажа, защо не е метъл!

От гледна точка на твърдост на саунда няма какво да се коментира! 1/3 от песните в албума китарата не е доминиращ инструмент. Е има и 1/3 дето са наистина метъл...
Според мен е много правилно да се каже просто РОК, прекалено е всеобхватен албума!

добре, съгласен съм.
но точно защото е прекалено всеобхватен албума, няма смисъл да му слагаме етикети. И понятието рок също не го побира изцяло. И така трябва да е. Когато човек прави нещо толкова мащабно, би било глупаво да се ограничи само с емоции, които могат да се изразят, чрез тежъл саунд.

Но не си прав, че метал елементите в The Human Equation са толкова малко. И освен това метълът не винаги звучи тежко и агресивно. Да не говорим, че именно този албум показва, че с тежка музика могат да се разкриват и чувства като любов wub.gif , а не само мрачна агресия. Салва Богу! super.gif

Колкото до аргумента ти за китарата като доминиращ инструмент. Едно на ръка, че в The Human Equation има достатъчно guitar.gif , второ, че ако това беше толкова непристъпен критерий, групи като Apocalyptica, нямаше да ги броят за метал. icon_headbang[1].gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.