Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Doom Metal
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
SoulOfPerdition
Новият Daylight Dies e страшен!
sharon
^ С известно закъснение се подписвам под това. Така и не успях да му обърна необходимото внимание и стигнах до него едва тези дни, но албумът е просто великолепен. Личи си, че този път са работили извънредно над вокалните линии и дори Opeth-ският звук е в рамките на допустимото за мен. Добър повод да си преговоря по-старите записи, но като цяло съм предоволна от "A Frail Becoming". Въобще, годината беше благосклонна към дуум метъла едновременно откъм качество и количество. Поздрав по случая с едно неофициално видео на любимото парче.
lodborg
Цитат(SoulOfPerdition @ Oct 9 2012, 08:46 PM) *
Новият Daylight Dies e страшен!

Факт. Блестящо завръщане! Тия дни се цикли на "A Frail Becoming".

Цитат(sharon @ Oct 22 2012, 07:46 PM) *
Въобще, годината беше благосклонна към дуум метъла едновременно откъм качество и количество.

Още един факт. Както не съм от най-големите ценители на стила, тази година определено беше доминирана от дуума при мен. Paradise Lost и Candlemass ще са ми в десятката за годината със сигурност, а така като гледам е възможно и Daylight Dies да се озове там. Отделно, имаше и чудесен My Dying Bride тази седмица, а и малко ли неща сме изредили преди това в темата (кой каза The Foreshadowing).
pa®tci
Цитат(lodborg @ Oct 22 2012, 08:59 PM) *
... чудесен My Dying Bride...

Просто "meh" MDB албум. Нищо особено, но то не може само ол тайм класики да се изкарват.

THE FORESHADOWING-а също не ме грабна.

За дуум тая година ALCEST ми скриха шапката (още нещо ми се мота, ама не мога да вдена към момента), DD-то още не съм го чул, ама ше му дам едно ухо, като толко го хвалите, да може да го оплювам подобаващо след това. tongue.gif
pa®tci
Спрехте да слушате дуумец у тоя форон... как да е, виж ти нещо българско (при това доста, доста читаво).
Possessed
Кои бе ,няма такова нещо по успокояваща музика НЯМА без това не може.

http://www.youtube.com/watch?v=kpPLDOnSCUE

Наще са на ниво започват и тук да се случват нещата БРАВО! icon_headbang[1].gif
Possessed
Evoke Thy Lords пуснаха нов албум - става.

http://www.youtube.com/watch?v=u1l1-wnqyu4
Myst
Гледам,че не се пише много в тая тема...
Не съм много по дуума, но любимите ми групи са Katatonia,KYPCK и Mortal Love. Въпреки че последният албум на Katatonia ми е малко слаб като че ли... Днес тъкмо си мислех колко ми липсва онази невероятна Каварна с Тиамат и т.н.
pa®tci
Ха!

Нов DEATH SS!

И звучи... идиотски добре. blink.gif
спътъх
OBSIDIAN SEA - български дуум, онзи ден имаха концерт с UPYR у софия и сцепиха

ВЕДНАГА ДА СИ КУПУВАТЕ АЛБУМА!!!
samoth
От миналата година се кефя на стила...характеризирам го с адски тежките рифове!

Katatonia - пълни фаворити! Last Fair Deal..., Viva Emptiness, Tonight's Descision... уникални албуми
Paradise Lost - Tragic Idol(2012) - няма толкова тежки рифове, уникален албум! Имат и други яки албуми от по-ранните!
My Dying Bride - For Lies I Sire (2009) и The Barghest O'Whitby(2011) - мнооооого тягосно!

И това засега! Мъчих и Candlemass, Tiamat, Cadaveria, the Gathering, Crematory, Anathema, Swallow the Sun , Type O'Negative, Nevermore... но я ме кефи 1 песен, я 5 и дотам!

А тези българи OBSIDIAN SEA не звучат зле! Аз веднъж гледах Wartime, та и те бяха силни, но нещо вокала им не ме радва!
спътъх
баце кви анатеми и кви невърмори и кви тайп о негативи - нали доом ти се слуша? и кво крематори, кой ги слуша въобще тия пробити цървули

black sabbath
pentagram
saint vitus
candlemass
solstice
solitude aeternus
count raven
the obsessed
spirit caravan
unorthodox
cathedral
sleep
witch
graveyard rodeo
доста неща на corrosion of conformity
И НАЙ-ВЕЧЕ TROUBLE - мноо велика група, АМА МНОО

и DISEMBOWELMENT - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. по-як доом от тех нема


a Obsidian Sea като за единствената дуум банда в България звучат страхотно :О
pungent_stench
solitude AETURNUS



biggrin.gif
спътъх
леко баце, леко

аз не ги слушам тия , ко ме ебе как се пише :О
sharon
Нечовекът от Clouds ми обра точките наскоро. Издава албум догодина, дотогава можете да слушате демотата на Heaven Was Blind to My Grief и You Went So Silent.
pa®tci
НОВ ALCEST! НОВ ALCEST!
sharon
Alcest изобщо не ми потръгна. Там вече трудно говорим и за пост-рок, но пък и Neige е твърде зает да храни метъл миналото си. Карай.

Докато сме на темата за франсетата, напоследък си наваксвам с миналогодишния Ataraxie.
tireheb
доом анд глоом

http://www.youtube.com/watch?v=xHnQI1Ndybo
beyondtheblack
Технически албумът е траш/дуум

Triptykon - Melana Chasmata

http://theothersidezine.wordpress.com/2014...BD%D0%B8%D1%8F/
metalurgiq
http://doomclouds.bandcamp.com/releases

Doom албума на 2014
Warrior Of Ice
Аз по-скоро бих номинирал новия Pallbearer. wink.gif
mordor
Ранните Veni Domine също изпалняваха добър дум метъл , някъде 91-92 година ,сега незнам, трябва да преслушам по новите им неща и да преценя whistle.gif
Cunnus Diaboli
Novembers Doom - Bled White

Няма толкова як албум!
satyricon73
Е това е невероятна атмосфера - реално е нива над всичко до сега излизало: http://solemntheyawait.bandcamp.com/releases


Музика в стила на Doom Metal се характеризира с тежка и мрачна атмосфера, изпълнена с тъга, депресия и меланхолия. Doom Metal, като правило, е много бавен и drawling темпове, поради ниските настроени китари и широкото използване на дисонанс в музиката. Звукът е да предоставя функции като вискозни и нискочестотни рифове, рядка перкусии и бавно разлагаща соло. Той също така се характеризира с значителна роля на екзотични инструменти като ключове, скърцат, флейта, а в някои случаи има и звуци на органа. Вокал може да е толкова "чисти" мъжко или женско, и с добавянето на бруталното "рева" (ръмжи), но тъй като в Doom Metal музика, основната характеристика е от бавния темп на изпълнение. Въпреки, че стила и принадлежи към една от най-трудните, докато тя също така представя на слушателя, много изразителни и мелодичен.В текстовете на песните, фокусирани върху описанието на специални чувства, отразени в тъга, самота, депресия, безнадеждност, отчаяние и смърт. Също така, доста често боравене някои Doom метъл групи към религията. Един от основателите на Doom Metal традиционно се счита за английската банда Black Sabbath, издаден през 1970 г. едноименен албум "Black Sabbath". Звукът на албума беше хард рок с бавни и спокойни елементи елементи. Въпреки че музиката им след това имаше малко общо със стила, който сега се счита за съдбата, но това е, което е началото на нова посока към основата. Това бе последвано от други команди (Пентаграм, Черно Widow), влияе на формирането на звука нововъзникващите стила на Doom Metal.Най-голямото достойнство на гибел започва да набира през 80-те, с появата на нови екипи (Candlemass, Saint Vitus, проблеми). Музиката им става по-силно привличане към по-бавни темпове, погребението епична а някои бруталност, но музиката продължаваше пропити с тежка Мата. До началото на 90-те години, започнаха да се появяват на сцената Doom Metal банда от ново поколение (Изгубеният рай, My Dying Bride, Катедрала, Tiamat), най-накрая формира независим стил. Но също така е класически Doom Metal започнал да обогатява елементите на други области (Gothic, Death, Черно Metal), които могат да доведат до нови substyles. Въпреки това, до края на 90-те години, много отбори започнаха да се движат далеч от бруталността, превръщайки се в готически дизайн (Изгубеният рай, Tiamat). Всичко това доведе до факта, че много от класическия звук на метал дуум отбори става по-лесно извън границите на стил.


Също така един невероятен проект - уникална музика! http://exgenesis.bandcamp.com/releases
Scorpio
Поздрав за всички фенове с
https://www.youtube.com/watch?v=hMIHY2UeQb4 .
Страхотни! Впечатляващо бе и изпълнението им в Каварна.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.