Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Книги
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4
Metanoia
Цитат(Sw1tched @ Aug 1 2003, 10:56 AM)
прости необразоваността ми, но кво по ангелите е езотерика smile.gif?

Aми като за необразован - магия и окултизъм. salut.gif wink.gif

А това с "ангелите" ми е много познато... ама не очаквах от теб точно да го ползваш.
Sw1tched
да бе сетих се..бела е вещица..аре нема да я бесиме понеже е метълка smile.gif. Това с ангелите...просто така ми дойде, понеже някой тук са на мнение че сатаната е пи4 реших да използвам гадните копеуета
Metanoia
Цитат(Sw1tched @ Aug 1 2003, 11:52 AM)
да бе сетих се..бела е вещица..

Да ти кажа - нищо не си се сетил. lamo.gif Не ти и трябва' wink.gif cool.gif
SepulTeraHead
6ibani angeli.
Angelite otkradnaha vednuj 4 koko6ki na dqdo mi. I vednuj gi vidqh kak biqt edna babi4ka!
Gadni kopeueta!
Sw1tched
Цитат(Metanoia @ Aug 1 2003, 01:23 PM)
Цитат(Sw1tched @ Aug 1 2003, 11:52 AM)
да бе сетих се..бела е вещица..

Да ти кажа - нищо не си се сетил. lamo.gif Не ти и трябва' wink.gif cool.gif

бъзикам се бе, но съм съгласен че не ми и трябва..макар да не съм от хората които се ограничават с предразсъдъци. Като доказателство мога да ви кажа че аз съм нео метъл фен без да се притеснявам да харесвам дино бургер и децата от езерото бодом...само да бяха хора вокалистите им sad.gif
FuckMeJesus
Цитат
Warrior Of Ice Posted on Aug 1 2003, 10:12 AM
--------------------------------------------------------------------------------
Sega pro4etoh "Jelezniqt svetilnik" na Dimitur talev"... Dasi qkata kniga! 
- Аз в момента съм на "Гласовете ви чувам". Цялата четирилогия е невероятна!

az samo purvite dve sum 4ela, ne mojah da si namerq ostanalite, no su6to mnogo mi haresaha
Beerzebub
Не е лоша терталогията "Железният Светилник"! В 11-и клас имах задание да направя сравнение м/у нея и "Под Игото"!! Разгони ми се фамилията... ама отървах матрурата biggrin.gif
BELLA
uf da mu se navedi, tukno napisah otgovor i ne6to se precaka i go zagubih
hahah ne sum, ve6tica vupreki 4e imam dosta skorostna metla. tongue.gif
ami otnosno ezoterikata- tova e literatura svurzana nai-ob6to kazano s misticizum i transcedentalnoto. putqt na du6ite sled smurta, prerajdaniq, aka6evite zapisi, somati, paralelni svetove, ogledalen svqt, somati, ufo, da su6to i okultizum, drevni u4eniq. Strahotni avtori sa kastaneda, tai6a abelar, florinda doner. taroto su6to e 4ast ot ezoterikata. a za magiqta tq ima mnogo izmereniq. nai- vajnoto e da moje6 da razvie6 suznanieto si na neobhodimo nivo, 4rez koeto da pravi6 ne6ta, koito drugite ne mogat...... tova oba4e ne zna4i , 4e az sum ot tezi, koito mogat. az sum si suvsem obiknovenna tongue.gif smile.gif
BELLA
mejdodrugoto mnogo hora me podozirat v tova zaradi vun6niq mi vid. kosata mi e kato sfetofar i se zabelqzva ot 100 kilometra- mnogo puti mi kazvat , 4e zaradi kosata i sarkastizma sum prili4ala na takava- hahahahah tongue.gif
ISTORIK
Kosata - kato svetofar?

Prez nyakolko minuti sveti razli4no?

Primerno, ako u4itelyat ti po istoriya (primerno toy) te popita dali si znaesh uroka...
Kosatata ti stava zelena, ako - da ili 4ervena, ako - ne. Moje bi, julta - ako se zamislish nad otgovora...
BELLA
HAHAH AMI NE ZA SUJALENIE NQMAM TAKIVA VUZMOJNOSTI, NO SKORO MOJE DA SE ABGRATENA I DA GI PRIDOBIQ. MI NE PROSTO E MNOGO DULGA I ROZOVA- ZABELQZVA SE OT DALE44444E
Sw1tched
а за екзотериката не съм на твоето мнение но много обичам да обсъждам такива работи защото в спора се ражда истината..в прекомерения загива (на някой да му е познато:) )
BELLA
hahah ne si suglasen za koe? a i osven tova se kazva EZOTERIKA a ne ekzoterika- tva zvu4i kato ne6to ekkkk tongue.gif zoti4no
Sw1tched
става дума че някои неща са по-прости отколкото най-възвишените и интелигентни хора могат да си ги представят..като например - смъртта, ми не помня да съм умирал но мисля че прост "край" заспиваш без сънища и т'ва е. Не изключвам другите вероятности но.. А иначе това за възможностите на разума съм съгласен че лимит няма
BELLA
za tva za smurta moga da ti govorq s 4asove i da ti izloja fakti kato TULKO naprimer- no edvali znae6 kakvo e , a v toq forum naistina ne stava da se obsujda taka. nqkoi drug put
Sw1tched
не отричам възможността. НИЩО АМА НИЩО НЕ Е СИГУРНО НА ТОЗИ СВЯТ.
БТВ, чата освен за безмозъчни комплексари представлява и форма за общуване на хора били те с еднакви или различни интереси които искат да стигнат до някакво заключение или поне да поработят в тази насока.
BELLA
astiga be, tova e neveroqtno otkritie- wow, nqkoi put moje da probvam- hehehehe tongue.gif
Sw1tched
бъзикай се щом ти доставя удоволствие..и аз обичам да хвърлям някоя и друга лига но и сериозността носи удоволствие според мен
BELLA
da be du6o znam tongue.gif are 4ao, 4e ina4e pak 6te otkaram do 100 4asa
Sw1tched
дреме ти...а нищо чудно да ти дреме - почти 12часа е...знам ли може пък да обсъфим книгите и в темата за книги
BELLA
ABE DREME MI 6TOTO NIKOGA NE SI LQGAMPREDI 2 4ASA. OBA4E KATO SVUR6A S PC-TO SI IMAM RAZNI RABOTI PONE 2-3 4ASA. TAKA, 4E NQKOI DRUG PUT MOJE PUK DA SE JER4TVAM DA VLQZA I V KANALA-HEHEHE.AMA TAM STE SE MUJKI TVARI I ME E 6UBE tongue.gif ARE SA DA HODQ, 4E RABOTATA ME ZOVE, PAK 6TE ZAKUSNEQ
Sw1tched
аа не сме само мъжки - и зигфрид и фуцкмеяесус ( biggrin.gif ) са там...всъщност кво от това?
FuckMeJesus
mnogo transformacii preturpq moq nik... biggrin.gif
i vse pak, poneje sme v tema za knigi(!!!), da spomena, 4e v momenta 4eta razkazi na 4ehov...nqkoi da haresva ruska klasika?
Gandalf
Цитат(ISTORIK @ Aug 1 2003, 01:26 AM)
Istori4eska i arheologi4eska literatura - monografii, mnogotomnici, re4nici - vse po specialnostta... Pomoshtni na istoriyata nauki (vsi4ki ostanali)...

Istori4eska fantastika - "Ogun i led" mnogo me kefi.

Прочети поредицата за Айла ... сега и да ме убиеш не мога да се сетя за точното име. 9 или 10 томмна нещо подобно на споменатата от теб книга... но подобно просто заради времето в което се развива. Всъшноаст е адски по реална и информативна макар всъщност това да е само фона на цялата история. Всъщност книгата по-скоро прилича малко на сапунен сериал но се чете учудващо лесно а нещата които описва като фон са повече от добри. Като казах описва....... книгата е писана от жена. При това доста съвестно се е отнесла към цялата работа. Ходила е на уроци за оцеляване в природата, Учила се е да стреля с прашка (класическата като на Давид) изчела е адски мног за всичко свързано с праисторическите хора. Просто една от малкото ми любими нефантастични книги.
Gandalf
Цитат(Metanoia @ Jul 22 2003, 04:21 PM)
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 22 2003, 03:23 PM)
Хубаво де, заимствал е от нордическата митология, но какво от това?! Нали резултатът е важен...

Warrior Of Ice не е само от нея. Несъмнено Толкин е бил много интелигентен и знаещ човек, с голяма литературна дарба, но талантите му се изчепват до там. При него почти всичко е крадено и то доста конкретно от различните езици и митологии. Не само от скандинавските, а и от египетската и т.н. Ако не се лъже елфическия беше почти копиран от древноегипетски... Прекалено много мои познати се занимават с различните древни вярвания и езици за да го приема насериозно... но пък литературния му талант не може да се отрече де... wink.gif

От финландския е smile.gif
Всяко нещо на тоя свят е крадено .. всичко сме копирали от природата smile.gif при Толкин може и да има тотално копирано но определено повечето неща които пише като легенди езици и т.н. са толкова променени от него и с толкова много вкаран труд от своя страна че можеби е човека крал най-малко на фона на това, че все пак прави най-пълнокръвния изкуствено създаден свят. А и в крайна сметка това за митологията .. ами той много ясно сам си казва smile.gif че е искал да има една британска митология подобно на нордическата защото в детските си години е изчел сума неща но все за други митологии. А защо нордическа, ами ... нали норманите окупират Британия в древността, предполагам макар и на чужд народ тази митология е много близка, почти "домашна" във съзнанието на повечето англичани.
Gandalf
Цитат(bgm @ Jul 20 2003, 09:32 PM)
По принцип Толкин е добър писател (бих казал само добър, за велик ще му е много), но целия тоя комерс около него ме отвращава.

Мене ме отвращава даже повече smile.gif Навремето харесвах Толкин заради хубавата история .... след години пак го харесвам но то определено не заради историята му smile.gif Ако един човек не харесва стила му няма лошо но из други форуми в които съм писал по темата винаги се е случвал да не се отбележи труда който е хвърлил. Абе Толкин е голяма тема smile.gif и май понякое време ще отворя една отделна тема ако до тогава някой не го направи.
abigor
полет над кукувиче гнездо- К. Киси- психария до край
страдание и възгорг- за Микеланджело bowdown.gif
дядо Горио- няма нужда да се казва за автора... в същия дух - портретът на Дориан Грей (Уайлд) и отсам рая (Фицджералд)
inavm2978
lamo.gif Az 4eta Steinbeck, Sumurset Moam, James Clavel, Al. Dumas, history...
widowmaker
Howard Lovecraft
alpha prime
swetlyo ot hipodil blagodarenie .... kupih si q otdawan skoro q pro4etoh .... awe ima izrut6tini smile.gif
M-16A2Rifle
drinks_drunk.gif
xskacorex
Сега чета Любовно Докосване на Д-р Андрю laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
alpha prime
koito moje da mi pomogne da si namerq pylno izdanie na dante bojestwenata komediq na bylgarski mnogo 6e go obi4am ...
prase
Дийн Кунц.....няма да сгрешите bowdown.gif
anonimna_dx
Наи-различни, но за момента:Стивън Кинг, Роджър Зелазни, Дийн Кунц, Кен Киси.... и още мноооооого други, но в момента немога да се сетяяяяяяяяяя:( Като се сетя- ще допълня:) wacko.gif headbang[1].gif bounce8.gif
elen
Принципно чета всичко наред, но напоследък преоткрих сайбър пънка - Брус Стърлинг и Уилям Гибсън - Count Zero, Neuromancer и так далее...

Като филми (прилагам схема -> Johnny Mnemonic) засега изпълненията не са особено добри, но иначе жанрът определено си гази... icon_headbang[1].gif
Beoulf
Ст. Кинг е за малки деца, от 2-3 години изгубих интерес към него, Д.Кунц пък го копира, сега наблягам на спиращ дъха ужас, който смразява костите.
Чета само на пълнолуние.
Чувството е влудяващо.
````````
Ami sega 6te se postarq da vi napi6a nai lubimite si knigi do momenta..v reda v koito sym gi pro4ela
1.'Вечната Амбър'- Катлий Уиндзър
2.'страдание и възторг'- Ървинг Стоун
3.'Греховната любов на Зографа Захари' - не помня автор
4.Властелинът на пръстените - смятам 4е няма нужда от автор
5.'Всичко е съдбовно'- Стивън Кинг (за съжаление не съм чела негови книги с изклучение на тази)
I wsy6tnost nqma da vi zatormozqvam...prosto isakh da dam svoq prinos kym foruma.Prosto isakm da otbeleja 4e ia z 4eta ne6to de:)ne samo u4ebnici.
GorpNats
Михаил Булгаков - Майстора и Маргарита !
Стивън Кинг - почти всичко
alpha prime
finally uspqh da si namerq brave new world na oldus hyksli nadqwam se da mi haresa wse pak e wdyhnowila lyubimata mi pesen (ne 4e e garanciq de) . smile.gif
Inid
Shto li samo 1 4ovek spomenava Heinlein... ei tfa mu se vika avtor. Kosmosi i seksualna revoliuciq biggrin.gif i na vis4koto otgore jenite v negovite knigi vfinagi sa sys specialen status wink.gif

Ako za v momenta, 4eta Karlson, koito jivee na pokriva i Jack the ripper - case closed. Ina4e 10 liubimi knigi ne moga da napisha shtoto sa mnogo pove4e
ama moga da seprobvam s 10 liubimi avtora

1. Arthur Hailey
2. Robert Heinlein
3. Clifford Simak
4. J. R. R. Tolkien
5. Patricia Cornwell (koet me navejda na misylta 4e nikoi mai ne spomena jena pisatel do sega, s izkliu4enie na Anne Rice)
6. Nick Hornby
7. Philip Pullman (za nai-strahotnata trilogiq sled Vlastelina)
8. Terry Prattchett
9. Meg Cabot (sram ne sram)
10. Sylvia Plath

I mejdu drugoto toz topic e qk, shtoto mi napomni za nqkoi neshta deto mi se do4etoha pak. tongue.gif
Hansi
Цитат(Inid @ Dec 9 2003, 04:43 PM)
Shto li samo 1 4ovek spomenava Heinlein... ei tfa mu se vika avtor. Kosmosi i seksualna revoliuciq biggrin.gif i na vis4koto otgore jenite v negovite knigi vfinagi sa sys specialen status wink.gif

И на мен много ми е чудно, той просто е легенда. Признали са го всички негови колеги, а от доста е смятан въобще за най-добрия фантаст.

А това за жените важи само за една част от книгите му. Кажи ми само какъв специален статус имат, особено в Friday например. wink.gif
Warrior Of Ice
В момента чета "Трудно е да бъдеш бог" на братя Стругацки... Бях я чел преди 4-5 години и много ми хареса, та сега си я припомням. smile.gif
Inid
[/QUOTE]А това за жените важи само за една част от книгите му. Кажи ми само какъв специален статус имат, особено в Friday например. [QUOTE]

Mi Friday mi e edna ot Liubimite mu knigi. Kak kakyv statut. Vij kak se kazvashe, Jen mai beshe. Ima si dvama muje, tq reshava kakvo sha stava v kyshtata, s koi sha se lqga, koi shte gotvi i t.n. Ili pyk Anita det cqlo semeistvo Komandosva i pak ne e prosto domakinq. Obsho vzeto vyv vsi4kite mu knigi ima dominirashti jeni det si vyrtqt myjete na malkiqm pryst i vypreki tfa sa si nezavisimi. I koeto e nai-gotinoto ot cqlata rabota, kat kajat 4e iskat seks s nqkoi, nito im se syrdi nqkoi, nito nishto.... de da znam kefi me kak pishe za jenite toq 4ovek.
Ti btw koi negovi knigi imash, shtoto az sym 4ela samo 3-4 mai i si tyrsq oshte smile.gif))
Hansi
Мисля, че имам всичко което е издавано тук.
Луната е наставница сурова - любимата ми книга може би въобще.
Звездни рейнджъри - филмът беше пълна трагедия.
Спечели облог за сатаната - с оригинално заглавие Job: A Comedy of Justice нищо общо с превода. wink.gif
Странник в странна страна
Двойна звезда
Сираци на вселената
Децата на Метусела
Фрайди
Достатъчно време за любов. Животите на Лазарус Лонг
Уолдо
Зелените хълмове на Земята
Врата към лятото
Пътят към славата
Котката, която минаваше през стени
......
Сигурно забравям някоя, но за момента се сещам за тези. А колко негови книги не са издавани тук просто не ми се говори. Между другото е бил забранен в България преди 10.XI.1989г. от какъв зор не ми е ясно.
Inid
Moje bi zabravqsh zvezdniq zvqr... i ne znam do koga e bil zabranen, ama az taq kniga q imam ot biblioteka galaktika i mislq 4e daje za pryv pyt q 4etoh okolo 89 i bashtata si q imashe otdavna... a sigurno e bil zabranen zaradi seksualnata i socialnata revoliuciq det predlagal... a kolkoto do lunata... verno best book ever... v original e oshte po-qka
blood_freak
Стивън Кинг .... преди няколко дена прочетох Цикълът на Варколака
много готина сяка 2-ра страница има картинки .. и то много готини

иначе преди бях почнал да четя ТО ама стигнах до 30 стр. и ми стана тъпо
Peter
V momenta 4eta edna kniga za revoljuciqta v Ispaniq 1936-1939 - anarhizum v deistvie... dobre sa si jiveeli horata, po-dobre otkolkoto sega (vupreki 4e e bilo voenno vreme...), bili sa svobodni a ne kati nas sega icon_headbang[1].gif
Hansi
Цитат(Inid @ Dec 12 2003, 10:57 AM)
Moje bi zabravqsh zvezdniq zvqr... i ne znam do koga e bil zabranen, ama az taq kniga q imam ot biblioteka galaktika i mislq 4e daje za pryv pyt q 4etoh okolo 89 i bashtata si q imashe otdavna... a sigurno e bil zabranen zaradi seksualnata i socialnata revoliuciq det predlagal... a kolkoto do lunata... verno best book ever... v original e oshte po-qka

А не съм, но доколкото ме осведомиха не било пълно издание, така че не му обърнах никакво внимание. А поне докато е бил жив със сигурност е бил забранен тук. А точно тази книга може да се е харесала на някой от ЦК или Политбюро и да е минала между капките. wink.gif Каква социална, каква сексуална революция много ми е интересно защо никога не се зачита мнението на авторите. Забранен е заради цитирам "крайно десните му убеждения".
_SiegfrieD_
В момента чета "Варгсмол"-"Речите на Варг"(предполагам всички са чували за Burzum,Варг Викернес известен още под псевдонима Count Grishnackh).Който не е чувал си е негов проблем!
Натъкнах се на книгата в нета и то на руски .Но имам все пак някакви елементарни познания по този език и мога спокойно да разбера повечето текст и главното значение.
В общи линии стилът доста се доближава до този на "Моята Борба"(надявам се всички да знаят кой е нейния автор),която нямах време да прочета,а само съм преглеждала отгоре-отгоре и то от любопитство.Почти на всяко второ изречение се плюят еврейте и християнаката религия и (анти)култура,както я нарича Варг.Норвежо-германецът с малко шведска кръв,но повече немско самосъзнание,говори за арийската раса(обожествява най-вече германците),светлосините очи и чистотата на духа.Като оставим расистките теми книгата съдържа доста интересни неща от Скандинавската митология и езичеството.Викернес тълкува различните знаци,ритуали и символи използвани от религиите,което винаги е събуждало интереса ми.
Всъщност ако изключим "малко" нездравите поучения и хвалби към германците и норвежците от тази книга могат да се научат и доста любопитни неща.Не е лошо да се прочете ей така от общ интерес и култура.Не е нужно да вярвате не Варг нали?
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.