Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Защо намаляват металите в България?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2
arise
Как мислите защо с всяка изминала година феновете в България взеха да намаляват?
dambov
ми според мен метъл феновете се увеличават поне в мойта среда е така не знам при теб как е icon_headbang[1].gif
Niilo
Ъъъ ебаси темата...
Forsaken
Цитат(arise @ May 3 2006, 04:18 PM) *
Как мислите защо с всяка изминала година феновете в България взеха да намаляват?


Те не са намаляли. Доста от тях одъртяха(като мен самия) и просто не се забелязват. Много рядко да тръгна с фланелка на AC/DC или пък с рокерията. И много други хора са така, btw!

Надеждата ни е във вас - младите:). Да поддържате имиджа и да не давате повод на селянията да си въобразява, че мнозинството е преимущество. Пък била тя наречена "чалга" или каквото и да било друго.
metal.gif

Stripes of the tiger don't wash away, cause manowar's made of steel not clay...
guitar.gif whistle.gif guitar.gif
Blashyrkh
Напротив - увеличават се. Аз поне така виждам, катосе разхождам по улиците. А има ужасно много хора, които слушат активно метъл, но не им личи (визирам себе си happy.gif )
SepulTeraHead
Цитат(arise @ May 3 2006, 04:18 PM) *
Как мислите защо с всяка изминала година феновете в България взеха да намаляват?

Надежден източник ми сподели, че ДПС са си присвоили част от средствата, отпуснати от Министерството на културата с цел развиването на метъла в България.
InsArtTure
Метълите категорично се увеличават както е и навсякъде. Най-малкото метълът се превръща с бързи темпове в нормална популярна музика, по достъпна въпреки нашите медии, по-разнообразна, по-качествена, на по-префесионално ниво. Абсурд е феновете да намаляват. Откъде впречем изтече тази информация за спада?

^А Сеп, сигурен ли си, че са ДПС присвоилите?
scion_of_storm
^Аз лично също не мисля,че намаляват,а обратното-увеличават се.Наистина налице е и факта,че голяма част си мислят,че слушат метъл,като любимците са им Linkin Park и тем подобни...
stage
Цитат(arise @ May 3 2006, 04:18 PM) *
Как мислите защо с всяка изминала година феновете в България взеха да намаляват?


Нека Ниило да ни каже защо bye.gif а не да ъ-ка
Wrath_Child
не намаляват,бе.ей ме и мене-и аз съм нов фен rolleyes.gif (позьорче,ахахагх) tongue.gif tongue.gif
`Xandria`
Цитат(Blashyrkh @ May 3 2006, 05:24 PM) *
Напротив - увеличават се. Аз поне така виждам, катосе разхождам по улиците. А има ужасно много хора, които слушат активно метъл, но не им личи (визирам себе си happy.gif )

+1
бройте ме и мен така
***
Наистина,факт е,че се увеличават феновете,музиката е по-достъпна напоследък,но ако трябва да говоря за хората около мен-чувствително намаляват.Знам защо е така-просто попчето и чалгата са заляли буквално маса хора, където и да идеш това звучи, бръмчи ми главата от подобен род песни само като мина по улицата, край кафета, в автобуса всеки божи ден шофьорът надува чалга, вече в училище започнаха и на телефоните си да пускат тази пумия, и да вървят и слушат...Просто това е реалността.Туко виж се намерил някой добър човечец,който да прослуша, но след като се върне от някоя дискотека, където са пускали бози, и ефекта отива по дяволите...
Напоследък забелязвам доста хора,които леко започнаха да послушват метъл около мен, някои рок, но ще видим какво ще стане.
no.gif
P.S.До автора:България се пише с главна буква happy.gif
Wrath_Child
Цитат
Знам защо е така-просто попчето и чалгата са заляли буквално маса хора, където и да идеш това звучи, бръмчи ми главата от подобен род песни само като мина по улицата, край кафета, в автобуса всеки божи ден шофьорът надува чалга, вече в училище започнаха и на телефоните си да пускат тази пумия, и да вървят и слушат...

^аз отдавна намерих решението на това-по улици,автобуси и пр. си ходя със mp3 player-а ...
`Xandria`
^Ferril, това няма да промени нищо, аз мога да си вървя със слушалки, но това няма да оправи положението, разбираш ли.....
(а и нямам мп3 плейър tongue.gif )
Vlad
Бе кво значение има дали намаляват или се увеличават?И изобщо от къде идват тия статистики, че нямалявали? Единствено може да се съди по продажбите на албуми и посещаемостта по концертите.Ма дори и да може цифрите ще са смешни сравнение с изкупуваните хиляди фанелки rolleyes.gif Ще излезе че обличащите се така са много, а слушащите такова са много малко suicide.gif
Wolfheart
Явно средата, в която се движиш те кара да мислиш, че намаляват метълите, защото забелязвам все-повече хора да прослушват жица. Индивиди, които преди години метъла им беше нещо марсианско, сега имат значителен запас от mp3-ойки с метъл музика. А и групи, като Nightwish и HIM започнаха да правят по-достъпна музика, навлязоха в широкия пазар и изпреварват много известни поп-идоли.
Ако и ню-метъла ще го броим към графата метъл, то почти не познавам младеж под 18 години, които да не слуша ню-метъл.

През 1998 година положението беше по-тежко, когато рейва беше залял голяма част от пазара и повечето ми познати само това слушаха. А в последните години почти никой не иска да чува за рейв. Като гледам, какво се пуска по радиостанциите в последно време - ретро до дупка - същите поп простотии, само че малко по-стари. Явно поп-индустрията значително се е изчерпала, щом повечето радиостанции приягат към кашоните с прашните касети и дискове.
slayer_fen
Ми аз смятам че наистина намаляват, като имаме напредвид ,че в началото на 90-те години се е слушало масово метал.Сега само малко хора слушат тази музика.Дори и да се овеличават, не са толкова много, колкото старото поколение.
Svetyl
Според мен истинските фенове като поглед върху музиката наистина намаляват. Да, все по-често виждам хора, слушащи популярните тиражирани групи, но това май не е достатъчно.
SepulTeraHead
А вас всъшност какво ви ебе какво слушат другите? И мислите ли, че би имало нещо хубаво в това повече хора да слушат метъл? Или пък това, че кенефи като Nightwish и HIM правят мазен поп и карат поп фенове да се мислят за метъли, хубаво ли е по някакъв начин?
Blashyrkh
Точо този метъл бум през 90-те доведе до затихване после. За това и аз не мисля, че възхода е нещо положително. Пък и всичките тази "метъли", после станаха гангстери, а сега си обуват ботушки "Енерджи" до гъза, "нацапани" дънки за 500 лв и носят очила за флекс. Така че тези неща са относителни...
onnellinen
Цитат(`Xandria` @ May 4 2006, 11:51 AM) *
^Ferril, това няма да промени нищо, аз мога да си вървя със слушалки, но това няма да оправи положението, разбираш ли.....
(а и нямам мп3 плейър tongue.gif )


Аз като имам, ама без батерии,питаш ли ме? Не мога да си пусна мп3ките и карам на някви аудио, дето... блях no.gif
Иначе в уни-то искам да звучат Sepultura и Nightwish

Цитат(Benedict XVI @ May 4 2006, 07:35 PM) *
А вас всъшност какво ви ебе какво слушат другите? И мислите ли, че би имало нещо хубаво в това повече хора да слушат метъл? Или пък това, че кенефи като Nightwish и HIM правят мазен поп и карат поп фенове да се мислят за метъли, хубаво ли е по някакъв начин?


Нали знаеш това изказване за NW къде да си го завреш. ИзвинЯАй! HIM и Rasmus са кенефи..... особ първите ебаси деградирането, дето демонстрираха. Лаури пък е с бирено коремче и писка много:) Няма на какво отгоре да сложиш NW наравно с тия.... помии
Аз кво да кажа, като се кефиш на Machine head, за мене това са лайна пък, е и?
SepulTeraHead
Be happy, be onnellinen.
Beerzebub
Sepulturaaa!
Йебаньеее!!

Metyli, pff... brickwall.gif
Svetyl
Той Сеп си е вечно прав smile.gif С него не спори, че е царя на праведността...
И честно да си кажа, като намаляват мятълите да намаляват. Повече бира за нас :п
SepulTeraHead
Кво да съм прав? Аз само зададох няколко въпроса...
feather
Металите? dry.gif
Ами предполагам, че ги изчерпваме бавно, но сигурно. wink.gif
TerminalFrost
Цитат(feather @ May 5 2006, 01:03 PM) *
Металите? dry.gif
Ами предполагам, че ги изчерпваме бавно, но сигурно. wink.gif


smile.gif smile.gif smile.gif You rock...
stage
InsArtTure
Цитат
А вас всъшност какво ви ебе какво слушат другите? И мислите ли, че би имало нещо хубаво в това повече хора да слушат метъл? Или пък това, че кенефи като Nightwish и HIM правят мазен поп и карат поп фенове да се мислят за метъли, хубаво ли е по някакъв начин?


Аз всъщност предпочитам метълът да си остане музика за отбрани хора. Не говоря за елит или интелигенция, защото поне в България подобни понятия са се размили утрепващо много. Но пък заради групи като Найтуиш, хората могат да научат за метъла. Иначе откъде подяволите?
Освен ММ, не се сещам за друга телевизионна програма, която да е пускала метъл изобщо. ПО БТВ НАско от БТР съобщава, че бандата им свирела нео-метъл huh.gif, а многоуважаваният Береков се съгласява и повтаря на зрителите как нашите момчета правят неометъл.Медиите са ни страхотни,знаете. По радиото знаете как е положението.

Та, как един млад човек да чуе тази музика-тя не е нещо вродено-тя е манталитет. Аз лично едно време чух Найтуиш по Тангра и тогава истински се запалих да търся представители на този музикален жанр. А в тази връзка, ако днес не пускаха понякога тази група по ММ, как някой изобщо ще разбере какво е метъл музиката и как ще бъде заинтригуван? От това да виждаш разни тъмно облечени по улицата няма да ти закипи метълът в кръвта. Като всяко нещо и това си иска възпитание.

Иначе е ясно, че на нас не ни харесва идеята някой хем да се интересува от музика, хем да твърди, че харесва метъл, хем да е слушал само Найтиуш. Идиотско пък е когато на въпроса"какво слушаш" ми се отговаря-"ами найтиуш, хим и някои други" В такива случаи се чудя какво слуша този човек през останалото време.
Да, предпочитам метълът да се слуша от хора, които принципно се интерсуват от МУЗИКАТА. Които не я приемат като забавление или убиване на време, а като своя религия-упование и като част от културата и манталитета си. Всякакви други "фенове" и без друго са излишни.
MadHatter
^ За много неща съм съгласна с теб. Но пък виж, за радиата...не знам кой ще тръгне да ти слуша Хоризонт, но там честно казано съм слушала ужасно много метъл и ужасно хубави метъл парчета. От там и чух за Авантазията преди време ph34r.gif Има и поне още 1-2, които си имат програма от по 2-3 часа. Но въпроса е, че повечето хора са си създали и си създават впечатление от предрасъдъците ..като гледат да речем някъв пич, разнасящ агне и зад него разни обърнати пентаграми и той самия пеещ за Сатаната. Или ако сметнат, че Корн е метъл, коментарите са ясни...Не съм сигурна дали метълите намаляват като цяло, защото нямам такова впечатление. Дори напротив.
Wolfheart
По радио Хоризонт, освен метъл пускат и друга много хубава музика.
Но не се слуша, защото хората предпочитат чалгарските радиостанции или да слушат дискусия за сутрешната ерекция по "Тройка на разсъмване"
Mpa4ko
Честно казано нещо не усещам да намаляваме - просто качеството спада а и авторитета който имаха едно време метълите и респекта клонящ към ужас който изпитваха другите към тях е поизчезнал. Иначе като мина по коридорите на училището си и виждам минимум 6 пишлемета на възраст от 3-6 клас с тениски я на Maiden я на Metallica а вчера припаднах на награждаването на театралния фестивал когато едно от дечицата излезе с тениска на Dark funeral...И не че нямат какво друго да облекат децата, те яко си слушкат - даже ако ги препиташ на албуми и членове на групи може да остановиш че знаят доста повече отколкото ние на тяхната възраст.
Аз лично и персонално за благото на метълското войнство зарибих брат си на Metallica Falconer Guardian и Otep(братлето не е дете което ще слуша нещо насила). Мен ме зариби сестра ми с Nightwish а нея мама и тате с Purple Floyd Dire Straits Queen и прочее класики...та има някаква приемственост - на двама дърти метълисти/рокаджии се падат по 3 новоизлюпени метълченца...
rock on icon_headbang[1].gif
Niilo
Определено се наблюдава някакъв бая позасилен интерес към тази музика... специално тук, в Пловдив, се срещат все повече и нови лица, които се труфят целите в черно с онези безвкусни черни тениски със щампи... добре, че поне се къпят... май boxed.gif
comnetbg
мисля че не намаляват а дори обратното!!!
parabellum
Ето защо намаляват:
http://pub.tv2.no/nettavisen/english/article216564.ece
metal.gif
Forsaken
Ако трябва да сме по-точни в наблюденията - не метълите и рокаджиите намаляват, а останалите се увеличават!

Визирам най-вече почитателите на лесната музика. Било чалга, било рап, било някакъв дръм-синтезатор(забравих името на стила).

Всяка музика, която не се нуждае от слушане, ще се радва на все повече и повече фенове.

Както се казваше в един мой любим филм: " Пътят към тъмната страна е лесен и съблазнителен, но тръгнеш ли един път по тъмната пътека, съдбата ти вовеки под знака й ще мине"

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
SepulTeraHead
^ АХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХХ!!!!!!!!!!!111111

Лесната музика!!!!!!!!! Тъмната страна!!!!!!!!!!!! bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Nikola Bathory
Цитат(Ferril @ May 4 2006, 07:58 AM) *
^аз отдавна намерих решението на това-по улици,автобуси и пр. си ходя със mp3 player-а ...


Напълно правилно, и аз вече ще правя така, откакто си имам iPod blackmetal.gif
stage
^^Бухахаха

^иПод=лайно
Nikola Bathory
буахаха smile.gif

Завист, а? smile.gif
Иска ти се, АМА НЯМА, а? Това ли е проблема? жалка реакция... smile.gif
scion_of_storm
^Тц тц то и твойта е една реакция...И кво и аз имам иПод,ама подозирам,че никой от тук не го ебе,така че си мълча,ти какво,нещо искаш да се направиш на гъзар ли какво hmm.gif
Niilo
Цитат(Benedict XVI @ May 22 2006, 10:13 PM) *
^ АХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХХ!!!!!!!!!!!111111

Лесната музика!!!!!!!!! Тъмната страна!!!!!!!!!!!! bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif


За сефте сме на едно мнение bowdown.gif
Slash
Добре бе, пичове, няма ли да оправим проблема с металите в България? help.gif

Яжте повече зеленчуци, спестявайте вода за къпане и всичко ще е на 6!!!
Man Of Sorrow
Според мен не се увеличават метълите, а тези които се правят на такива, но след 3 чаша пак са на мнение че Азис е най-як и т.н.
Имала съм контакти с такива хора и положението е плачевно... suicide.gif
BlutEngel
Хехехе, след една две чашки верно, че си проличава всичко...

Но обикновенно хората, които 'издържат' по-тежката музика не слушат чалга. А и не виждам смисъл в цялото упражнение. Като си слушаш рок, чалга, рап или каквото и да е там, просто си го слушай. Като си фен на музиката за душата и не ти пука какъв е стила, просто си го казваш.

А отностно това за намаляването... Металът и рокът все повече излизат от 'мода' за съжаление. Времето бавно, бавно отминава (поне класическите изпълнения). Сега ще дойде време на 'блек', 'дет', 'нео' и бог знае какви 'бунтарски' стилове... Не намаляваме, просто другите се увеличават bye.gif
Blashyrkh
'блек' и 'дет' не ги броиш за метъл, така ли????
BlutEngel
Не ги броя за нашумели стилове в близкото минало. Те не са и били.
Man Of Sorrow
Цитат(BlutEngel @ May 25 2006, 12:35 AM) *
Но обикновенно хората, които 'издържат' по-тежката музика не слушат чалга. А и не виждам смисъл в цялото упражнение. Като си слушаш рок, чалга, рап или каквото и да е там, просто си го слушай. Като си фен на музиката за душата и не ти пука какъв е стила, просто си го казваш.



Ще ти дам 1 примера от моето градче...
Така... Една мадама (приятелка на моя приятелка) си беше паднала по един пич, който слуша Блек... И естествено за да го впечатли момчето се присъедини към скромната ни компания, взе да си купува черни дрехи, да си пише с лак по ноктите БЛЕК МЕТЪЛ и да чете всякаква ингормация за блек бандите... Е, отдава й се - доста понаучи, но... (винаги има "но") ...Покани ни на рожден ден... Отидохме и познай какво звуча докато бяхме там - Планета ohmy.gif (а тя пи 3 водки и каза, че по - яка от Глория нямало, даже знаеше текста на всяка песен и си пееше)...Търпяхме 30 - 40 минути и АУТ... Е, пича се хвана с друга,а въпросната мадама заряза черните дрехи и захвана късите полички и даже си има рекламна блузка на Азис, която носи с гордос почти всеки ден... suicide.gif
Има и друга такава случка (същата) само че там главния герой беша момче (преструвки, фарс и накрая пак чалгата е N1...)!!! brickwall.gif
Сега разбираш ли защо някои хора лъжат за предпочитанията си???
BlutEngel
Хахаха, хахахаха. Това са някакви фарсове. Бих казал, че и двамата са puke.gif Както и да е, всеки си слуша това, което му харесва. Не виждам нищо лошо човек да е минал няколко стила, докато намери истинския за него. Лично аз съм слушал рап, класика, опера, чалга. Всичко, за което се сетиш. Но може би никога няма да се върна на изброените по-горе (с изключение на класиката може би...).
melhaer
Цитат
Има и друга такава случка (същата) само че там главния герой беша момче (преструвки, фарс и накрая пак чалгата е N1...)!!! brickwall.gif
Сега разбираш ли защо някои хора лъжат за предпочитанията си???


пич, аз ли да те уча, че в подобен лсучай, плющиш като за свтовно, а след това като не ти изнася какво слуша мадамата спираш да и обръщаш внимание...тя би постъпила по същият начин...
`Xandria`
Цитат(Man Of Sorrow @ May 25 2006, 09:41 PM) *
Ще ти дам 1 примера от моето градче.......

Само аз ли не захапвам какво общо има това с музиката? blink.gif Това, че момичето е тъпо и е готово да промени предпочитанията си толкова драстично и да се направи на такава, каквато не е, заради някакъв си там, какво общо има с метъла? unsure.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.