Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Вашето мнение за ПОЛИЦИЯТА
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ShannonLarkin
Ма ний тука куки ли имаме?!
Mago De Oz
^^а не е ли така ?
Beerzebub
Мисля че точно ти нямаш право да се оплакваш от лошо отношение. Първо виж ти как се държиш с хората. А и продължавам да мисля, че тебе не съм те обидил с нищо.
Mago De Oz
^аз се държа, така както заслужават такива като теб
conguestadors
Няма смисъл да се карате. Полицията в по голямата си част си върши работата. Вярно, че и там има доста корупция, но кажете ми къде няма?
InsArtTure
Сашо, не изхвърляй негатвина енергия. smile.gif

ПО темата ще си кажа моята вече клиширана приказка. Хората са си хора. Полицай е просто професия. Да, професия с повече власт, но пък представете си, че в малкото магазинче в квартала ти продадат развалено месо. Некоректността, безхаберието, нечовешкото отношение на този търговец а.к.а. служител на дадената професия по-благо ли е и по-недостойно ли е за FUCK THE Бакали!?

Хората са хора. Има кофти индивиди.
conguestadors
^Наистина добре казано. Точно това имах впредвид и аз. drinks_drunk.gif
ShannonLarkin
Нали знаете, че в полицията всичко се знае. Всеки наркобос и абсолютно всеки занимаващ се с наркотици и пр. Никой нищо не прави защото не може. Съгласен съм...хора са...има и свесни...които се мъчат да си вършат работата, но определени обстоятелства им пречат. Повечето просто са си корумпирани или са едни censored2.gif !
thrash
Полицията в България е пълна пародия - като самата държава.
ShannonLarkin
Цитат(thrash @ Apr 30 2007, 08:50 PM) *
Полицията в България е пълна пародия - като самата държава.

много добре казано wink.gif



"Обичам родината, Мразя държавата"
Beerzebub
Цитат(magodeoz @ Apr 30 2007, 08:10 PM) *
^аз се държа, така както заслужават такива като теб

И повечето в тоя форум сме такива?
При това положение, на твое място, аз бих допуснал възможността проблемът, поне отчасти, да е в мен...

Киро, нямам негативна енергия. smile.gif
Колкото до хората с власт. Изтръпвам при мисълта... hmm.gif


PS. А набор 90-та да не се изказва за държавата!!
Mago De Oz
^повечето не, но има няколко индивида като теб, дълбоко комплексирани, които си мислят, че когато могат безопасно за тяхното нежно и крехко тяло, да се правят на важни, от това по-голяма "мъжкария" няма. Хора с власт, под един или друг вид, винаги ще има, без значение дали ти харесва или не, така че примирявай се и свиквай. И аз не мисля, че тук става въпрос за негативна енергия, това са просто комплекси. И много правилно, че хора 90 набор, няма какво да кажат за държавата, засега те са и длъжници на нея, а не тя на тях. Нормално мнение тук беше на на InsArtTure, изказано нормално, а това че разни пикльовци на по 14-18 години си мислят, че много знаят и разбират...проблема си остава техен
Beerzebub
Айде сига намеци за физическа саморазправа, а? mad.gif
Mago De Oz
^спокойно, нямам намерение да си цапам с ръцете с теб smile.gif успокой се и спи спокойно. Говоря по-принцип, че ти си точно от този тип хора, които са "мъжкари", само когато са в относителна безопасност. И пак ти казвам, няма намеци...ако ме интересуваше това, вече щеше да ти се е случило, така че дишай спокойно и не се плаши
Svetyl
Имам чувството, че на нашия чичко полицай професията му е изпила мозъка. Аман от изкривявания... И какво, като съм на 18 нямам право на мнение ли? Полицията вони... изпитал съм го...
ShannonLarkin
ама някои от тях бягат бързо бе мама му стара... brickwall.gif като се сетя още ми държи топло на вратъ boxed.gif
Svetyl
Не съм се провинявал никога... но съм имал работа с тия... ужасно.
Mago De Oz
^^ и що си бягал? защото си стоял мирен и кротък ще да е....

^^^ Светъл, имаш право на мнение, спор няма...но нямаш жизнен опит за да имаш мнение по всички въпроси
SepulTeraHead
Бягането едва ли е било добра идея laugh.gif

Цитат(conguestadors @ Apr 30 2007, 08:14 PM) *
Няма смисъл да се карате. Полицията в по-голямата си част си върши работата.

Именно. И мсиля, че всички тук (над 16 примерно) се съгласихме с това.

На мен лично обаче ми стана неприятно първо, че като ме пребъркваха(което е унизително, предполагам сте наясно с това) без никаква причнина, бяха и груби на всичкото отгоре, и второ, че после тук magodeoz ми обяснява, че трябвало да ме и набият.
ShannonLarkin
^^е как няма да бягам бе...кво да им се дам ей тъй да ме приберат без да се опитам да избягам? не мерси...+тва и да не бяхме бягали пак щяха да ни приберат и да звънят на наще...и всички викат "от първия път те пускат...чак на третия път те водят в районното и звънят на ваще" ...дааа бе да
80% от куките SUCK !!
Mago De Oz
^е, първо ми кажи, какво си направил...или те е срам хахаха
Svetyl
Защо когато се водя за свидетел на дребно престъпление (а аз не бях, мамка му!), се мъчат да обвинят и мен, че даже и в по-голямо такова...
Някакви трима свиваха трева, бяха много близко до мене, аз просто си седях. Обаче бяха отишли там след мен и не знаех въобще, че са там. Дойдоха полицаите, задържаха ги и държаха и мен поне 2-3 часа. Бахти пипкавата работа. После следователя ме разпитва цял час като с всичката си наглост се мъчеше да уличи и мен. Бахти лайнара... Че даже и два пъти ме разпитва...
Mago De Oz
не питах теб, а онзи беглеца..ама както и да е. Това , първо и бил дознател, а не следовател, има разлика. Второ, след като са те задържали за свидетел, и са те пуснали след 2-3 часа, да ти кажа, пак бързо са действали, такава е системата, а не колегите. Трето, напълно нормално е дознателя да те поизмъчи малко, все пак не те познава, нали така? Ти знаеш, че нямаш вина, но той това не го знае и му е трябвало време да се убеди. Така е в цял свят, дори ако трябва да бъдем честни, в Западна Европа са доста по строги отколкото в България, само за пример във Франция има закон който разрешава използването на насилие при предварителното разследване, в определени случай
Svetyl
Добре де, но аз бях на 15-20 метра от тях и те се бяха скирили. Видях ги чак когато полицаите дойдоха. Очеизвадно беше, че не съм с тях... А колкото до това с насилието... донякъде го разбирам.
Обаче я ми кажи, защо полицията се занимава само с някви кокошкари? Що не тръгне да гони големите риби? Отговорът е ясен smile.gif
conguestadors
Цитат(Svetyl @ May 1 2007, 01:15 PM) *
Обаче я ми кажи, защо полицията се занимава само с някви кокошкари? Що не тръгне да гони големите риби? Отговорът е ясен smile.gif

Това въобще не зависи от полицията, а от нещо доста по нагоре от тях.
Svetyl
А не трябва ли да зависи от нея?
conguestadors
По принцип да. Но все пак тъй-наречените големи риби спонсорират партийните лидери и затова полицията е с вързани ръце. А и доста по голяма роля играе прокуратурата, защото след като полицията хване големите риби, тя ги пуска пак на свобода.
Mago De Oz
и не само прокуратурата, следствието също, но това всичко се решава отгоре, а не от полицайте които са те задържали за 2-3 часа
ShannonLarkin
Ходихме да мацаме на един блок. Бяхме двама и беше 3:30-45 сутринта. След 3-4 минути забелязахме, че прозореца на една сграда зад нас беше отворен и светеше. Точно след 2 минути дойдоха копойките. Единия слезе, ние тръгнахме да бягаме към блока на момчето, с което бях и оня ни настигна. След малко дойде и патрула, прибраха ни флаконите и ни заведоха в районното.
conguestadors
Ти да не си очаквал да ви отворят по една бира за награда, за това че си мацал в 4 сутринта по блоковете. ohmy.gif
ShannonLarkin
Нямаше да е лошо... Очаквахме само да ни запалят вратовете, да ни вземат флаконите най-много и да ни пуснат. Поне първия път трябваше да е така... В районното се замислиха дали да звънят ами да ни заведат просто до блока на онва момче и така. Ама си решиха най-накрая да звънят...
Mago De Oz
^ти си поредното доказателство, че първите 7 години са най-важните за един човек
Svetyl
^^ ДОбре бе младеж... вие мацате и очаквате да не ви приберат?! Това ако не греша се води дребно хулиганство и глобата е нещо от порядъка на 50-100 лева...
Mago De Oz
лично аз ако бях, щях да ги накарам да го изтрият или щях да им измисля някаква гадория, така че повече да не им минава през главата да "мацат". Зависи колко са повредели, от това зависи глобата, за кой път ги хващат, как се държат...и не е плащат те, а родителите им, затова по-добре да има понякога шамари, поне им държи влага
Svetyl
^Почти съм съгласен с теб. Да "мацаш" е хубаво, но си има специални места за това.
SepulTeraHead
Въпрос на закон е. Споре мен лично няма нищо лошо в един готин графит. Обаче понастоящем рисуването по сгради е незаконно, а на полицията работата й е да следи за спазването на закона. Не да решава кое е правилно и кое - не, сещате се...
Mago De Oz
и аз не съм против графитите, но за тях си има места, както каза Светъл и това не са фасадите на блоковете
ShannonLarkin
къде съм казал, че са направили нещо лошо? отначало въобще аз се дърпах да ходим да го правим тва нещо защото бях сигурен че ще ни хванат. е все пак не мога да ги боготворя че са се обадили на наще 4 часа сутринта за дето глупавото им синче си е ходило и си е рисувало по блоковете посред нощите...но все пак направиха добре и ни беше за обица...повече с такива работи не сме се занимавали...
dambov
^поне ти е дошъл акъла smile.gif

по темата: имам уважение към органите на реда,макр и да има случаи,в които те злоупотребяват с привилиегиите си,които са им дадени поради това,че са държавни служители.
Rodd1ck
Никой не ме разбира! Всички ме мразят! Родителите ме мразят! Дееба и шибаните куки..
Bleak
От преки мои наблюдения мога да кажа, че въпреки всичко поне част от полицията изпълнява дълга си.
Ето, за пример, преди две-три седмици се звъни на вратата на апартамента ни и двама полицаи цъфнаха, защото са се обадили в районното, че имало проблеми на даден адрес. Стана ясно, че са объркали входа и въпреки липсата на асансьор през онази вечер, са се качили. Дали след това са отишли на правилното място, вече не знам. mellow.gif
Тъй че има служители на реда, дори да са малко, които вършат работата си.
ShannonLarkin
^Да така е. Съгласен съм с това. Не слагам всички куки под общ знаменател. За съжаление добрите полицаи са МНОГО МНОГО МНОГО МНОГО УЖАСНО малко.
Battle Magic
Стига с тая Полиция, въпреки , че и аз имам защо да съм недоволен ... Един път към 18 часа си вървях по улицата и някакви 2ма наркомани ме заплашиха с ножове да им дам мобилния си телефон. Ем дадох им го ... какво можех да направя , но след това те хукнаха да бягат и странно защо и аз хукнах след тях . И ги догоних чак до Лъвов мост , където имаше спирка и те се скирха в тълпата , но можех да ги видя . И в този момент се обърнах назад и видях полицай . Беднага му казах , че са ми откраднали телефона даже му ги посочих , а той ми каза само ,, Гони си ги сам ''... Но аз си мисля, че дори повечето да са като оня нещастник, все пак се намират и полицаи, които изпълняват дълга си .
Mago De Oz
^в такъв случай му вземаш номера на значката, и подаваш ти или родителите ти оплакване срещу него в инспектората на МВР и тоя селянин го наказват или уволняват!
zelatorr
Да бе да. Нищо няма да му направят на полицая. Най-много като те види следващия път да ти зашлеви един шамар!
Battle Magic
Предполагам знаеш какво е да те заплашат с нож , при това като си невъоръжен и безпомощен е мн стресиращо ... пък и оня се държеше се1 мен ще арестува...
Virgin_Steel
Цитат(magodeoz @ May 1 2007, 01:08 PM) *
не питах теб, а онзи беглеца..ама както и да е. Това , първо и бил дознател, а не следовател, има разлика. Второ, след като са те задържали за свидетел, и са те пуснали след 2-3 часа, да ти кажа, пак бързо са действали, такава е системата, а не колегите. Трето, напълно нормално е дознателя да те поизмъчи малко, все пак не те познава, нали така? Ти знаеш, че нямаш вина, но той това не го знае и му е трябвало време да се убеди. Така е в цял свят, дори ако трябва да бъдем честни, в Западна Европа са доста по строги отколкото в България, само за пример във Франция има закон който разрешава използването на насилие при предварителното разследване, в определени случай

Абре мисля, че и ти май не си знаеш добре системата, аз от няколко месеца се движа с една дознателка и мога да ти кажа, че точно тяхната работа НЕ е да топят. Те чисто и просто представят документация на следовател. Свидетел си винаги доброволно и ако нямаш желание имаш ПЪЛНОТО право да не свидетелстваш. За третото ти отговорих... все си мисля, че ще е добре за българина да си знае правата. Четете НК, НПК, НРК че може да ви потрябва!!!
Mago De Oz
^Боби, говориш глупости, точно дознателите вършат повечето "мръсна" работа, все пак аз работя това, нормално е да знам повече от теб
Virgin_Steel
Това е което ми обясняват от няколко месеца насам, а може и те самите да не са наясно кво правят...общо взето както е винаги в нашата държава brickwall.gif
gadabout
Мъхах, случайно видях и се зарових в тая тема и се присетих за един мой случай отпреди доста години.

Лято, Самоков. 23:30-24:00 часа някъде, не помня. Градският площад. И все пак, странно, почти пълно мъртвило.
Аз и мой приятел, след като сме изпратили друга дрОгарка към тях, на връщане през площата изпростяваме нечовешки и решаваме, че ни се скача по храстите. Засилваме се, скачаме в един. После пак в друг. А храстите са около площада. Минават нек'ви хора, но в пристъп на крайна простотия не ги забелязваме. Случаен чичко, около или над 50 години, разговарящ прав в средата на площада с друг чичко, ни прави забележка... т.е., не, нагруби ни нещо, не помня какво, и ни каза да спрем. Ние тогава, малко или много с детски акъл, въобще не го отразяваме, минаваме малко нататък и пак скачаме. Той обаче ни фиксира, приближава се и ни вика.
Следват, примерно, десет минути обяснения и безсмислени разговори за това как не можело да скачаме, как нарушаваме обществения ред и какво, въобще, си въобразяваме?! Ние, повече дървено-философски, отколкото нападателно, се впускаме в словесна схватка, един от въпросите в която беше "Къв си ти, че да ни държиш сметка?!" Той казва, че има право да държи сметка и казва да престанем, за да нямаме проблеми...
Ние, разбира се, пак скачаме, при което въпросният пак идва и бута пистолет в гърдите на приятеля ми, понеже нещо последният много се беше разбеснял накрая. На въпрос, подобен на предния "Къв си ти, че да вадиш пистолет?!", той показа няква карта с неква червена линия, която трябваше да ни каже, че е некъв от полицията, некъв висок чин, ама не помня какъв.
Държа да кажа - беше цивилен, а очите му, не че нещо, светеха с лек блясък и червенееха. Не, че е вампир, по-скоро пийнал.

Преди да сте се учудили, пистолетът беше изваден достатъчно скромно и имаше достатъчно малко хора на почти изцяло мрачния площад, за да не се види нищо. Не сме повдигали обвинение и никой нищо не разбра за станалото. Остана просто спомен за мен и приятеля ми.

Че бяхме идиотчета, бяхме. Той обаче, че постъпи неправомерно, направи го. Не споделям случая, за да кажа колко зле са полицаите - просто любопитна случка. Като изключа това, не мога да кажа, че е имало други случаи полицаи да се отнасят грешно с мен.

Надявам се да сте ме разбрали.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.