Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Ayreon / Arjen Anthony Lucassen
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
abydos
Аз поне нищо грозно не виждам, даже напротив.
Warrior Of Ice
Добре е направено, грозно или отблъскващо не бих го нарекъл в никакъв случай, но от друга страна, не усещам никаква връзка между картина и музика...
Elnahir
Направете съпоставка с един от малкото клипове на Ayreon - The Stranger From Within и пак погледнете Beneath The Waves. От чисто техническа гледна точка, да, много по-добро, но и самото внушение е различно. Според мен се връзва перфектно с цялостното внушение на 01011001. : ) Хем механично, хем всичко се движи и създава леко усещане за хаос, хем в същото време го има живота (онези странни квадратни "неща", примерно?), хем е някак организирано и самоподредено. На мен ми харесва страшно много, въпреки че не очаквах нищо такова, да си кажа пак.

DVD-то е musthave обаче.
abydos
CGI-то ще е с 5.1 звук на ДВД-то. Силно се надявам и самият албум да е миксиран за 5.1.
wqwrrr
Интересно, колко дълго време ми отне да реша каква оценка ще дам на клипа. Може би това говори добре за него, но някак си не ми направи впечатлението, на което се надявах. За момент обаче си го представих като 3D холограма и въздействието сякаш изникна пред мен.
И все пак, май по-скоро не ми хареса. Песента е твърде красива за такъв клип, колкото и нагло да звучи.
MadHatter
^Не звучи нагло. До някакъв момент клипа ми харесваше страшно много, но в момента, в който нещата почнаха да се повтарят невъобразимо много, ми стана досадно. Като качество мога да кажа, че е добър, има известна връзка с музиката, но повече - не.
scion_of_storm
Didn't like it, didn't like 'em.
Предполагам просто не са мой тип smile.gif
In Death's Embrace
^+1
Някой само може ли да ми каже къде пее Йонас от Кататония?
abydos
Waking Dreams е с него и Анеке само.
Пее малко в The Fifth Extinction, за друго не знам.
[Tom Englund:] And as the smoke slowly rises
[Jonas Renkse:] Our planet's bare and cold
[Tom Englund:] But as the black sky brightens
[Jonas Renkse:] A wondrous world unfolds
lodborg
^^ Пее в "The Age of Shadows", "Newborn Race", "The Fifth Extinction", "Waking Dreams", "Unnatural Selection", както и в може би любимата ми (като изключим завършека) част в "The Sixth Extinction".
abydos
Днес си поръчах deluxe limited edition http://www.smf-bg.com/details.php?myid=26185 . Към 15-20-ти следващия месец трябва да си го получа. Жалко, че се забавих толкова, поръчали са малко бройки и са се изчерпали. Обадиха ми се и ме попитаха дали не искам другото издание, но не се съгласих. Ако някой друг направи подобна поръчка и му се обадят, не се съгласявайте. Ще ви кажат, че разлика няма, но има - бууклета на това издание е с 10 страници повече.
lodborg
Имаме си и фраза на български в току що лийкналия Guilt Machine. Ама една изключително философска и дълбока таква:

"Във края на краищата всичко се оправя. Ако не се оправи, значи още не е дошъл краят."

biggrin.gif biggrin.gif Да ни е честита.
_TNT_
Днес станах с огромното желание да си пусна Ayreon. tongue.gif

Edit: Пускам новото чудо. smile.gif
Edit 2: Хахах, чак сега загрях цитата на lodborg biggrin.gif
lodborg
Ето сега имаш и повод, и възможност. Албумът звучи доста приятно за момента. Трябва напълно да се потопиш в него, да седнеш да слушаш, за да го схванеш както трябва (нормално, все пак за Arjen си говорим), но като цяло съм доволен. Малко разтеглен ми се струва засега обаче. Ще видим...
abydos
Доста познати мелодии има от последните 2 Ayreon-а, но все пак звучи доста добре. Определено някак ми е постно само с един вокалист обаче, много по-добре щеше да звучи ако имаше повече гласове и хармонии. Leland Street е супер, определено любимия ми момент е когато ползва гласовете и различните езици. Китайката или каквото е там последната най-много ме кефи :д

Утре ще му отделя повече време, че сега само 2 песни имам време да слушам. Сигурни ли сме, че тази фраза по-горе не я е изпратил nikoi, че доста прилича на неговите псевдо-мисли :д

Баси, сега го чух това. ВЪВВВВВВВВВВВВВВВВВВ края.... а и такъв ефект му е сложил и тоя по такъв начин го чете, все едно слушам комунистическа пропаганда :Д
killer_rose
"Във края на краищата всичко се оправя. Ако не се оправи, значи още не е дошъл краят."

Може ли да уточните къде е тоя момент, защото не съм обърнал внимание. rolleyes.gif
lodborg
^ В "Green and Cream".

P.S. Албумът ми харесва все повече с всяко следващо слушане.
_TNT_
Цитат(lodborg @ Aug 23 2009, 08:35 PM) *
P.S. Албумът ми харесва все повече с всяко следващо слушане.

+1
От вчера го слушам само него. В началото ми се стори муден и отвеян, но след като му отделих повече внимание това усещане изчезна. Щеше да е още по-яко, ако имаше и други вокалисти, но музиката е брилянтна така или иначе. Arjen bowdown.gif!
Elnahir
И аз много се учудих като разбрах, че ще има само един вокалист, но като слушах албума днес и свързах нещата с решението да се използват мисли от фенове.. ами, просто е гениално.

Мислех си как мъката сполетява всеки от нас с хиляди различни гласове. Повечето от тях може и да са неразбираеми и да говорят за различни неща, които ни разкъсват. Тези неща ми се вързаха чудесно с фенските включвания в песните, та.. е, май ще си пусна отново албума. =)
Airin Of Ancelot
Много добър албум, и аз го слушам много. Съвсем непретенциозен като за Arjen Lucassen, но носещ характерното за него звучене. Явно е искал да направи нещо по-задушевно, вместо поредния огромен проект с дузина вокалисти. Чудесно се е получило, макар да не може да се сравнява с шедьоврите на Ayreon.
Elnahir
На MySpace страницата e качен bonus track - "Michelangelo" c вокалите на Arjen. =) Enjoy.
Crafter
Имаме ли някаква информация каква е идеята на присъствието на тази фраза в песента, кой я казва или нещо подобно?
sharon
Един приятел от Холандия е присъствал на представянето на разни инструментални семпли, които Arjen готви за бъдещия албум на Star One. Били типично в стила на проекта с изключение на една, която по думите му звучала почти като чист дуум, интересно. Все още са в процес на начална разработка, разбира се, но това ме заинтригува. Никъде няма официално инфо, но все пак Arjen е казал, че през 2011-та ще издаде тавата.
lodborg
Много голям е Arjen!! Просто е неотразим както винаги! Star One-ът е буквално всичко, от което имах нужда.

Аlien Lucassen! bowdown.gif bowdown.gif
sharon
Ще чукна едно интервю в скоро време, всякакви въпроси са добре дошли. Иначе си много прав, Венци:

lodborg
Да, използвах ти лафа, защото си е много точен.
Elnahir
За предстоящия солов албум

Всеки път като чуя нещо ново от него ме побиват тръпки. Нямам търпение да разбера каква история е подготвил този път. smile.gif
sharon
Щом Mr. L е на линия, значи всичко е тип-топ. icon_twisted.gif
lodborg
Това нямаше ли да е някакъв лек психеделичен рок? Не че се оплаквам (съвсем не), ама краткото трейлърче си звучи съвсем като Ayreon / Star One, плюс артуъркът не ми навява асоциации за рокче. Яко, нямам търпение да видя какво ни е забъркал пак. icon_headbang[1].gif
Elnahir
Име на албума + обложка


Май ще е бая далеч от лекия психиделичен рок. :Д Кефи ме как се заиграва с разни клишета и вади жесток звук. Търпението ми сериозно изтънява, докато гледам тия клипчета.. Очаквам силна тава!
Chaotic One
О, а дори не знаех, че готви нещо ново! Тъкмо ще мина и през останалите му проекти дотогава. happy.gif
А правилно ли съм разбрала, че новият албум е свързан с историята в The Human Equation или подхваща напълно различна нишка?
Elnahir
Заглавия на песните от Lost In The New Real

Цитат
CD1:
01] The New Real
02] Pink Beatles In A Purple Zeppelin
03] Parental Procreation Permit
04] When I’m A Hundred Sixty-Four
05] E-Police
06] Don’t Switch Me Off
07] Dr Slumber’s Eternity Home
08] Yellowstone Memorial Day
09] Where Pigs Fly
10] Lost In The New Real
* Bonus CD Rom section: ”Behind The New Real”
CD 2
01] Our Imperfect Race
02] Welcome To The Machine (Pink Floyd cover)
03] So Is There No God?
04] Veteran Of The Psychic Wars (Blue Oyster Cult Cover)
05] The Social Recluse
06] Battle Of Evermore (Led Zeppelin Cover)
07] The Space Hotel
08] Some Other Time (Alan Parsons Project Cover)
09] You Have Entered The Reality Zone
10] I’m The Slime (Frank Zappa Cover)
* Bonus CD Rom section: ”The Artwork”

Трепач! Сегашният фаворит е Pink Beatles In A Purple Zeppelin laugh.gif Очаквам страшно изтрещяване, а за кавърите нямам никакво търпение, особено за интерпретацията по Запа. :Д
Warrior Of Ice
Тук е качен видеоклипът на "Pink Beatles In A Purple Zeppelin".
Elnahir
Смахната история, точно като албума, че даже ме заболяха и очите от тия цветове. :Д
А по средата на клипа се сетих за редуващия pattern на Arjen и си представих след такъв 'лек' албум какво ли готви..
_TNT_
Новият Ayreon е невероятен. Страхотна музика и история, разказана по впечатляващ начин. Arjen отново надскочи себе си, а той отдавна е сам в състезанието.
sharon
На кантар ми е с DT за албум на годината. Arjen е сред музикантите, които не разочароват, дори когато очакванията са космически. Останалото е в ревюто. Заграбих това. sp_ike.gif
abydos
За мен това е адски слаб албум, прекалено много ми идват келявите вокалисти, които е избрал и фолк елементите ми се сториха в повече. Оставам си само с Фейтс явно.
Sile
Има няколко добри песни, но като цяло, съгласна съм, че не е грабващ. Сега готви нова поразия, чакам! Тези седмици доста въртях от всичките му албуми, но май нещо не се кефи на идеята за лайв.
abydos
Много трудно ще стане на живо с толкова много хора. Мисля, че някъде каза, че повече няма да има такива турнета и изяви. Ако някак си си пропуснала концерта и албумите на Star One (има и двд) може да наваксаш там. Вмъкват и няколко Ayreon песнички.
Elnahir
За каква нова поразия става дума?

От скоро се върнах на Lost in the New Real и зациклих яко на Welcome to the Machine. Бая мощ, бая нещо. smile.gif
abydos
Новият проект ще е с него и... Анеке!
sharon
И май ще е първият, който ще пропусна. Особено с обещаните акустики в добавка към гласа й очаквам нещо банално предсказуемо. Което не би трябвало да свързвам точно с името на Arjen.
sharon
Знам, че има доста време, но билетите и сега са проблемни. През септември догодина ще представя "The Human Equation" по време на три концертни дати в Холандия. Няма как да го пропусна, ако някой друг се интересува, ето линк.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.