Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Музиката, създадена от нас
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gadabout
За да не ставам егоист, направих темата да е за всеки, който има какво от себе си да пусне като музика.

От мен следното:
Преди малко се усетих, че вероятно интереса към музиката ми, проявен от двама-трима човека, е заради описанието на музиката, която слушам. С риск да отблъсна въпросните хора от творчеството си, ще кажа, че всъщност не правя метъл, макар че имам десетина парчета, които обаче едва ли са добри и макар че известно време бях по групите насам натам, ама все несериозни хора уцелвах и се отказах... Ще ви пускам това, което правя в момента.
И ще карам "на час по лъжичка". Така днес започвам с едно парче.

Това е моят начин да се преклоня пред гения на Робърт Джордън, като съответно бях вдъхновен от Колелото на Времето.

gadabout - The Breaking

И Сянката легна над земята, а Светът се срина камък върху камък. Океаните се отляха и планините бидоха погълнати, а народите се пръснаха по осемте краища на Света. Луната стана на кръв, а Слънцето се превърна в пепел. Моретата възвряха и живите завидяха на мъртвите. Всичко се разпадна и всичко се изгуби, освен спомена, и един спомен остана над всичко, за оногова, що доведе Сянката и Разрушението на Света. И го нарекоха Дракона...


Робърт Джордан - Колелото на Времето


Приятно слушане и ще се радвам да прочета коментарите ви!
Mwintersun
уххаа не се възгордявай на мен това много ми допада..прилича ми на филмова музика и определено одобрявам - чакам още : )
scion_of_storm
Кар-а-Карн, възвиси се!

Носталгично, епично, и някак...сякаш носещо вятър със себе си, не знам smile.gif Хареса ми, продължавайте!
Twilightfall
Прослушвайки творчеството ти днес, смея да твърдя да че си реализирал идеите си по много добър начин. Оценявам композициите ти, като фен на филмовата музика, а не като такъв който я прави (макар и да имам жалки опити...).
"The Breaking" ми хареса като цяло, но едно от другите ти парчета ми направи още по-добро впечатление (не помня заглавието, но описанието беше някаква предстояща битка или нещо от сорта...).
И да използвам възможността да те питам - какво използваш за правенето на музиката си, имам в предвид софтуер, или не само?

...

В интерес на истината, отдавна се чудех дали да пусна такава тема, но все ми излизаше от акъла... :Д

Първо давам опитите си за създаване на метъл:
1. Forces Of The Dark - не искам да изглежда като самохвалство, но това наистина ми хареса как се получи. Просто стана точно това което исках. Единственият проблем е кофти звукът на ФЛ и тъпо-звучащите китари... Трябва да го довърша. ;]
2. Black Is The Deep Eternal Darkness - това е по-старичко.

А тук са част от "нещата" извън метъла, които (се опитвам да) правя. Използвам единствено и само FL Studio 7 Producer`s Edition за всичко.
1. Glory Of The King - бях го замислил като саундтрак, но по мое мнение не стана точно това. Има още какво да се прави по него...
2. A Journey Through The Ancient East - музика вдъхновена от музиката на древния изток... как му викат... World Music? Пак не е довършено...
gadabout
Цитат(scion_of_storm @ Apr 1 2008, 07:53 PM) *
Хареса ми, продължавайте!

много се радвам, но защо говориш в множествено число? unsure.gif

Stormrider, ползвам същото като теб, а след това понякога Цоол Едит... сега навлизам в Сонар-а.
качи някъде другаде парчетата. вероятно е от мен, ама трябва да ги слушам на парче по 3 секунди... чакам, чакам - не зарежда, баси...
scion_of_storm
Ох, извинявай, тотално съм отнесен днес, мислех че не си само ти, ама сега прочетох началото на темата, че са твои неща.
Просто видях цитат от Колелото и като фен веднага в него ми се заби взора.. blush.gif

Пък и...Музиката, създадена от НАС, затова ;д
gadabout
аха, хах, ясно
TerminalFrost
The Breaking - парчето ми хареса, въпреки, че поне за мен на места е малко монотонно, но мисля, че ако е в подходящ контекст, например в саундтрака на филм ще звучи съвсем на място. Браво!
gadabout
ами, да, общо взето жанрово се определя като саундтрак, макар че обобщено е по-точно симфонична музика или по-скоро опит за такава.
радвам се, че и на теб е харесвало. утре друго rolleyes.gif
Ta' Zhal
Хм, само на мен не ми се отваря значи. С файърфокс съм, да имате идеи?
Aggressive Perfector
Пфхахаха, ако тръгна да качвам всичките си простотии и опити за писане на музика ще стане много забавно... rolleyes.gif
Ама айде, за да не остана и аз по-назад, ето нещо що годе свястно:
http://4storing.com/z1lz3/6fae84182a8b6078...ce50882526.html

Давайте, смейте се на воля... laugh.gif
gadabout
Цитат(Ta' Zhal @ Apr 1 2008, 10:02 PM) *
Хм, само на мен не ми се отваря значи. С файърфокс съм, да имате идеи?

амииии... едва ли е от файрвокс... пф...

пробвай тук, ама слушай само дъ брейкинг, че да са изненада другите, хаха:
http://www.bg-sonic.com/members.php?id=404

Aggresive Perfector, ТъпаЧетириминутнаСкука саундс куул като заглавие, но се опасявам, че е твърде подходящо... би могло да мине за ембиънт, но дори и за него е твърде "несъбитийно", а след 2:30 забравих, че слушам музика, по-скоро уиндоуса ми все едно даваше грешка и през 20сек ми бийпваше.
дай да чуем нещо друго.
Twilightfall
И моите ги качих в PutFile.com, трябва да работят вече.
Агресив, сега тегля твоето.
gadabout
@ Stormrider, слушам Glory of the King и пиша... твърде много ми се е изнежило ухото и синтетичните звуци ме дразнят зверски, но важното е друго - в парчето има идея и усет. Започни да работиш с качествени плъгини и ще усетиш как сам ще започнеш да изразяваш идеите си по-добре. Това парче е с много точна атмосфера. Звучи малко наивно, но това съвсем няма да е така с по-добри инструменти.

A Journey Through the Ancient East е наистина източно звучащо, а да се докарат тези тоналности, е трудно. Бедно е като инструменти и хармония, а и няма смисъл да се повтарям за плъгините. Намирам аналогии с Майк Олдфийлд и Дет Кен Денс, но лаишки, ест... в сми, и аз съм лаик, просто е явно, че си се занимавал малко - давай още, има какво да се чуе от теб, мисля...

Terminal Frost - като група свирите супер, определено сте добри, обаче самата песен никак не ме грабва като слушател. Дали защото не харесвам пауър метъл, дали тоналността е някак... абе не знам, въпрос на усещане е все пак.
Иначе сте страшни, евала!

A на Бях определено си му разказал как се правят нещата, много ме изкефи видеото, хах.
Aggressive Perfector
Цитат(gadabout @ Apr 1 2008, 10:10 PM) *
Aggresive Perfector, ТъпаЧетириминутнаСкука саундс куул като заглавие, но се опасявам, че е твърде подходящо... би могло да мине за ембиънт, но дори и за него е твърде "несъбитийно", а след 2:30 забравих, че слушам музика, по-скоро уиндоуса ми все едно даваше грешка и през 20сек ми бийпваше.
дай да чуем нещо друго.

Лоол, ми то заглавието си казва всичко, пък и ви предупредих... suicide.gif
Утре вече ще се поровя из харда и из дисковете.
prayer4eto
То кат' сте почнали .. .къде без мене ?

за пореден път - http://myspace.com/rosenzah whistle.gif
Danny47
Заповядайте да ме чуете на живо! whistle.gif Свирим нео/алтърнатив с Psycho Might Go.



Megadeth
Цитат(TerminalFrost @ Apr 1 2008, 10:32 PM) *

icon_headbang[1].gif Страхотно :>
Wolfheart
То като сме почнали.....къде без мене?

http://free.bol.bg/lonewolf/mysounds/

Сигурно някъде преди време съм го пльоскал из форума този линк. В последно време нямам много време и нерви да творя нови неща...
gadabout
имаш... интересен подход...
саундс лайк супермариокор. FLStudio, нали?
Ataegina
^^ шизофренични са smile.gif
а тази последната - тоталната конфузия, ми напомни една игричка, която играехме с брат ми - Vikings (май беше)

"(TerminalFrost @ Apr 1 2008, 10:32 PM) *
Новата песен на моята група"
Инструментала е много добър, но гласа ми звучи твърде напрегнат.
Twilightfall
Волфхарт, бих определил нещата ти като някаква смесица между сайкъделик рок и електронна музика с прогресив елементи. ;Д
Имаш интересен подход, наистина.
gadabout
Докато не съм забравил и днес, да ви пусна едно друго мое творение:

gadabout - Morana

Morana (Морана или Мора, Морена) е славянската богиня на зимата, студа, страданието и всички, свързани с тях емоции.

Вдъхновено от зимата, от виелиците, от преспите и леда и... посветено на съвършеният миг, който винаги е само и единствено "сега" и чиято прелест често пропускаме, кройеки планове за бъдещето или вторачили се в миналото... Създадено, за да пресъздаде цялата палитра от усещания, феерията от звуци, картини и емоции, запечатани в това неуловимо "сега" и за да запази поне частичка от тях във времето... Искрено се надявам да успее...

Приятно слушане!
Twilightfall
^ Бях го слушал преди, докато ти разглеждах линка в подписа. Много добро, напомня ми на някаква соната, или нещо от сорта. А, и да те питам, какви плъгини използваш, че не съм много наясно с тези неща, пък и искам някакви по-свястни инструменти в тоя FL...

Ето и нещо ново от мен:
Stormrider - March Of The Unholy Hordes
gadabout
работя с плъгините на East West/Qantum Leap Symphonich Orchestar Silver и Gold, както и Symphonic Choirs.
a твоят линк ми дава грешка при отварянето на плеъра...
Twilightfall
Няма грешка бре, отваря го без проблеми. o_O

Инак, от де се сваля тая чудесия, че навсякъде ми дава "FREE DOWNLOAD - ONLY $1000!"?
gadabout
Ще ти обясня в ЛС. wink.gif
TerminalFrost
С новата ми група Quid Pro Quo вече направихме една малка репетиция, и идеята е да запишем няколко инструментални парчета, някои от които базирани на класики възможно най-бързо. Очаквайте скоро нещо от нас, мисля, че ще бъде добро.
gadabout
Чакаме! icon_headbang[1].gif
Twilightfall
Ето нещо от мен:
Stormrider - Sahara

От по-старите ми е.
Ta' Zhal
Харесва ми мотивът. Много мелодично и приятно. Според мен му трябва само нещо като соло или нещо, което да се вписва в ритъма, да го разнообрази. Иначе бих слушал такава песен с много кеф.
Хм, не съм гледал тази тема от доста време, а сега ми се спи. Утре като я видя, ще прослушам всичко.
cunt
тук само метъл/метълосвързана ли?
Warrior Of Ice
Не, разбира се. Ако беше само за метъл, щеше да е в съответния раздел на форума.
cunt
so check this out :
8==
harsh noise, няма грешка, не е подигравка. някой тук интересува ли се от тази част на експерименталното изкуство?
Megadeth
Ти пита дали е за метъл, но да беше погледнал заглавието все пак, там пише музика!?
Twilightfall
Цитат(xcuntkillerx @ Apr 17 2008, 09:54 AM) *
so check this out :
8==
harsh noise, няма грешка, не е подигравка. някой тук интересува ли се от тази част на експерименталното изкуство?

Тотална токсично-психарска зверщина! Preservative E211 е секта.
Много добър индъстриал, твой ли е!?
Браво, ако е така.
И аз правих опити преди в тази насока, само, че дарк ембиънт. Ако ги изнамеря, ще ги дам.
cunt
не се вписва навярно в общоприетите норми на музиката, но разбирай го като нещо друго, System of a down.
иначе - от двама души се състои проектът (it aint just me ya know), обаче да го наричаш индъстриъл е малко гадно (прекалената обобщеност на понятието), защото навява други асоциации. lets stick to noise.
ембиънта не е най-красивото нещо, но с тези си опити замислял ли си се за публични изяви?
Twilightfall
Не, просто по едно време много се бях зарибил, и реших да направя нещо подобно. Ровейки из дебрите на харда си обаче, установих, че май не ги пазя.
Ще се разровя по дисковете днес, трябва да са някъде там.
Aggressive Perfector
http://4storing.com/0ee9q/6e9e742d8953b59b...ec9b07dddb.html
Twilightfall
Сълзи ми тръгнаа! crying.gif

Ахах, шегувам се.
Мотивът бива, но пробвай с други инструменти (а не с орган, каквото си използвал, ако не се лъжа). Разръчкай разните му там клавири, падове, мадове, пиана, ала-бала, цък-цък, и намери нещо, което пасва.
И много отрязано свършва, направи му край, или го направи да се намалява постепенно.

Мислех да споделя една бичкия (траш метъл), дето правих преди сума ти време, ама ме е срам, щото има вокали. :Д
Ако събера смелост ще го пусна.
gadabout
gadabout - Sacrarium

Ще се радвам да споделите впечатленията си от това ми парче, защото хвърлих много, много време и усилия по него. Все още има неща за доизкусуряване - снеъра е малко синт, по микса има какво да се желае доста, ниските на падовете, по хоровете малко работа и най-вече - да им вкарам текст, ама все не мога да се наканя...

Приятно слушане, чакам коментари!
gadabout
gadabout - Athame

Ето нещо ново и от мен. Този път не съм го правил 200 000 години, нито съм хвърлил 490241 човекочаса труд. Просто стана...

Структура на парчето е доста "метълска", не съм сигурен как точно да го обоснова. Иначе много си личaт влияния от Immediate music.

Особено важно е да прочета критиката ви сега, за да го доизпипам и след това завърша концептуално. Имам идея за това, но е още недоразвита, така че очаквайте разказ и нови хорове с текст.
Приемам и предложения за развиване на началото на парчето.

Приятно слушане!
Aggressive Perfector
^Страхотно!

Тва с коя програма ги правиш?
gadabout
FLStudio 7 XXL, понякога джиткам малко Cool Edit, ама тук не съм.
Плъгини - EWQL Symphonic Orchestra Silver (Голд-а сега не ми е по-силите) и EWQL Symphonic Choirs.
gad
и от мен малко, с един приятел се занимаваме
gadabout
Всичко е супер, ама на места използваните луупове са твърде ушевадни, както и че може да се разнообрази малко.
Иначе е откачено и ме радва.
Twilightfall
Индъстиал метъл (исках да направя), па то какво стана...

Свали от тук.
abductor
Както си ровичках из хардя днес, и нещеш ли попаднах на това инструменталче (или по-скоро част от инструменталче, при това частта по средата smile.gif ), и чак се изненадах малко като го чух, почти бях забравил, че съм записвал таквоз нещо smile.gif . Не знам какъв стил е точно, но има нещо прогресив в него, това е сигурно (никога не съм правил друго такова нещо). То, естествено, е недоклонирано бая (по-скоро само е нахвърляна идеята), но ако си нямате друга работа, може и да му хвърлите едно ухо.
gad
Цитат(gadabout @ May 12 2008, 05:57 PM) *
Всичко е супер, ама на места използваните луупове са твърде ушевадни, както и че може да се разнообрази малко.
Иначе е откачено и ме радва.

така е, еднообразничко е, но не толкова заради семплите а заради еднаквия ритъм през цялото време, трябва да го поразчупя
иначе мерси
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.