Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: САУНДТРАЦИ
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3
pa®tci
Джиджахме си сношке с некакви пиьеници на тъз тема за таквъз тема, та хей го-в-на. Ще си изложа сега част от моите най-прешъс такива, няма да се престаравам много, че ма мързи лекинко blush.gif

Саундтракът на Саундтраците. Просто няма такава тегавост, депресия и психария. Това даже е първият филмов саундтрак (тип класическа музика де, на МОРТАЛ КОМБАТ този не се брои tongue.gif ), дето чух навремето (мале какво издирване беше...). Уширената му версия има някои добри попадения ("Combat Drop" просто, кърти, рути и извозва!), ама май по кратката... де да знам, тя пък ми е прекалено кратка rolleyes.gif

Всичките четири + PORTAL-а. Просто са У-Н-И-К-А-Л-Н-И. Кели Бейли ми се е превърнал сигурно в лИбимия композитор о.О Все се каня да седна да изровя още някакви негови неща, ама нали ме мързи...

Този с Антъни Хопкинс дето е. Просто невероятна музика за един невероятен филм - мрачен, романтичен, атмосферичен отвсякъде.

Хехе, тези двата са доста интересни, най-вече заради а-ла индиянският/африкански или ебем-ли-го-какъв-ритъм на основната тема. Наистина доста интересно за слушане.

Тез всичките са ДОСТА читав и здрав индъстриъл. Музиката е писана от SONIC MAYHEM. Чак се втрещих от кеф като ги чух за първи път О.О

Tоз засмалко да го пропуща в настоящата презентация, ама смятам засега да завърша с него. Невероятно завладяващ. Основната тема, мисля, няма нужда от коментар. Всъщност, останал съм с впечатлението, че това е най-масово известният саундтрак. Има защо, определено smile.gif
Ta' Zhal
Howard Shore bowdown.gif
Няма слабо при този човек.
scion_of_storm
Бест саундтрак - Tenacious D icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

Иначе примерно на една огромна част от аниметата OSTовете са много добри!
Rodd1ck
Aglarana

Саундтракът съм го циклила със седмици...
sharon
Когато става дума за саундтраци ми изникват неминуемо две имена - Vangelis и Hans Zimmer. Без нито капка преувеличение, специално тези титани са застраховани от грешки и посредствени творби. Ще се отчета с някои невероятно любими неща, тези на Zimmer са твърде много, затова обръщам специално внимание на гръцкия гений:

1492: Conquest Of Paradise

Blade Runner
Ludnichar

Човекът, правил саундтрака на тази игра, е просто гений! Мисля че се казваше Джаспър Кид!
Това със сигурност ми е най-любимия саундтрак въобще!
Aggressive Perfector

Красота... wub.gif
Eddie_The_Beast
Аз пък цикля на тфа...

Vermic
Цитат(Ta' Zhal @ Apr 20 2008, 02:40 PM) *
Howard Shore bowdown.gif
Няма слабо при този човек.

Всичко на този човек е велико wink.gif

Howard Shore - The Uruk-hai

Howard Shore - Isengard Unleashed (Featuring Elizabeth Fraser & Ben Del Maestro) <- тази песен и по точно часта където ентите нападат аисенгард ме кара да потръпна smile.gif
Arq
За Вангелис и Зимер съм с две ръце във въздуха!

Аз цикля от седмици на:

има страхотни попадения smile.gif
usmif
Ей, Raquiem For A Dream !!! и филма и саундтрака са невероятни!!! Добре, че ме подсети, Боби, няма лошо да го изгледам отново rolleyes.gif

Иначе ето ви саундтрак от мен:

Яко Beatles, но с нов, по-различен аранжимент. Мен ме радва много, незнам за вас happy.gif

pa®tci
Цитат(Eddie_The_Beast @ Apr 20 2008, 05:28 PM) *

А това беше Сайлънт Хил, или?

Цитат(Vermic @ Apr 20 2008, 06:22 PM) *
... Howard Shore...

Това от на Властелина филма ли?

Хитмен-че мисля да му дам шансЕ smile.gif
Ta' Zhal
Да, Властелина е най- добрата му работа, ама и другото не е за изхвърляне. Страшен е.
pa®tci
Мдам, ясно защо не съм го чувал/слушал happy.gif
crazyfan_metal
Berserk, Blood (играта, уникален е), DBZ eng, Final Fantasy VII + filma i VTM: Bloodlines. Забравих и Jesper Kyd biggrin.gif.
Warrior Of Ice
Саундтраците на Half Life наистина са нещо феноменално, поклон пред Kelly Bailey. Иначе моят личен фаворит е музиката към Planescape Torment, дело на гениалния Mark Morgan:

Плътно зад него се нарежда не по-малко култовият японец Akira Yamaoka и шедьоврите му към поредицата Silent Hill:

Чак след това идват саундтраците на игри като The Witcher, Divine Divinity, Warhammer 40,000: Dawn of War, Chaos Gate и др.
Distant Sun
Ами повечето ги казаха, но ето още малко. smile.gif

Ludnichar

Ау как можах да забравя саундтрака към играта Jets`n`Guns! Тoй е дело на изключително любимите ми шведи от Machinae Supremacy!
В интерес на истината дори не съм играл играта, обаче саундтрака размазва! Аз даже си го смятам за отделен албум на групата... smile.gif

Някой ако има желание да чуе за какво става въпрос може да свали основната тема от тук!
Ако му хареса, от тук може да го свали целия...
_TNT_
На прима виста ми идват само тези на "Gladiator" и "Gone in Sixty Seconds". Много любими. rolleyes.gif
Eddie_The_Beast
The Cult - Painted On My Heart

parcaleste,същото rolleyes.gif
lodborg
Идва ми да пиша много по тази тема, защото харесвам саундтраци и често си пускам. Обаче просто ще постна следния саундтрак и ще спра, защото няма смисъл да се говори повече.

Едно от най-най-най-любимите ми музикални произведения на всички времена. Поклон!
ViolentBeauty
Да видим сега happy.gif

wub.gif
Braindead

Голяма психария е, но е готин. Пък и то за такъв филм ако не е психария, не знам какво ще е.
Lanfear
Нели! Абсолютно култови саундтраци си подбрала!!! bowdown.gif
_TNT_
Как можах да забравя вчера да спомена "Snatch" и "Lock, Stock and Two smoking Barrels". Нечовешки филми и страхотни OST.
Braindead
В момента слушам този и е страшно готин (както и самия филм). (Ици, не ни бий, хах)

SepulTeraHead

Мега як, за разлика от филма, за който никой не си спомня сигурно.
Beerzebub
http://www.youtube.com/watch?v=5fa_rLO1ETs

icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

Превъртайки лентата май това е първият ми досег с метъла (в смисъл да забележа и да ме изкефят китарите). 97-ма някъде ще да е било...
onnellinen
^Че ти си бил доста старичък вече smile.gif

Цитат(Vermic @ Apr 20 2008, 06:22 PM) *
Howard Shore - Isengard Unleashed (Featuring Elizabeth Fraser & Ben Del Maestro) <- тази песен и по точно часта където ентите нападат аисенгард ме кара да потръпна smile.gif

Пропусна Evenstar. А специално моментът с ентите щеше да е точно нищо, ако я нямаше музиката, обаче в сегашния си вариант буквално разбива.
pa®tci
^ Добрее... заради цялата бутафорност, гротеска и не-знам-още-как-да-го-нарека, гаргара с книгата, просто не мога да се насиля да си го пусна това dry.gif

Да спомена един мега-култов, как ми се изплъзна оня ден, да се Е, добре че си завъртях диска днес: "the Omen" с композитор Jerry Goldsmith. Е те тава Е!
Duh5
Два много любими, е, малко мрън-мрън, ама то не може..

usmif
Как можах да пропусна brickwall.gif

sgoh

Toя ми е любимия guitar.gif

Напоследък често си въртя и The Godfather Trilogy OST. Oт него просто лъха на стил.

sharon

...End of discussion whistle.gif
Eddie_The_Beast
Аз само ще си позволя да постна още нещо,което ми е наистина любимо.

Duh5
Цитат(Arq @ Apr 20 2008, 06:25 PM) *

Това наистина е великолепно.
LordZombie

Един мощен саундтрак,от един мощен филм
````````
Някой беше споменал Berserk, но не му се обърна достатъчно внимание..тъй че ще го повторя и ще му сложа снимка. Особено ми харесва песента на Gatsu. Ето и още 3 предложения..

ludspamer

metal.gif
abydos

http://www.youtube.com/watch?v=OmjJKr90uOI
http://www.amazon.com/Abandon-Katie-Holmes/dp/B00006LWR0

И изобщо всичко, до което се докосне Clint Mansell

Mago De Oz
Joel Goldsmith - Kull The Conqueror

Това е САУНДРАКА, всичко друго е......

Eddie_The_Beast
Ми аз пак забравих нещо любимо ... smile.gif
sgoh
Пак ще избутам темата на първа страница, но просто сега се сетих за един монументален пропуск

Велик bowdown.gif
t0xIc

Сигурно пропускам много ,но за тези се сещам веднага.
Eddie_The_Beast
Незнам за саундтрака на The Fountain обаче филма е уникален bowdown.gif
t0xIc
ОСТ-а е още по-добър. Може да си го свалиш и да чуеш smile.gif
whistle.gif
Eddie_The_Beast
^Като гледам ни харесват едни и същи неща така,че обезателно ще го смъкна wink.gif
Все още не мога да спра да слушам Dead Can Dance - The Host Of Seraphim wub.gif
t0xIc
http://youtube.com/watch?v=5Mv867EFqJg
http://youtube.com/watch?v=iWPRLLUy8g8
http://youtube.com/watch?v=JG6DEW-PQMA&feature=related

whistle.gif icon_headbang[1].gif

Mass Effect OSt-а. Като излезе за PC задължително да я изиграете за да видите как пасва музиката smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.