Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Душа и прераждане
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2
Warrior Of Ice
Ясно, стига патетика... wink.gif Светът е такъв, какъвто е - нито нашето виждане, нито нашите желания, могат да го променят и на йота. Да, хората са елементарни. Защо - няма да обяснявам, то е очевидно за всеки с поне малко умствен багаж и склонност да се пооглежда отвреме навреме. Но кога не са били такива?

Колкото до смисъла на живота, всеки си го определя сам. Ако целта ти е да направиш света едно по-добро място, по-добре се гръмни още сега, за да не съжаляваш за времето, изгубено напразно, когато те гръмне друг. Можеш да промениш единствено себе си, като се превърнеш в нещо по-съвършено според твоя собствен мироглед. А по този начин влияеш и на света, макар и нищожно...
Peter
Da be... svetut e takuv, kakuvto e i davai da se primirim i da si jivurkame tuka mizerno... Horata vinagi sa bili elementarni, no prosto 4ove4estvoto e stignalo do takuv etap na evoljuciqta, 4e ve4e e zagubilo cennostite si i ne6tata, v koito vqrva i za tova osuznava kolko e elementarno.


Цитат
Можеш да промениш единствено себе си, като се превърнеш в нещо по-съвършено според твоя собствен мироглед. А по този начин влияеш и на света, макар и нищожно...

To4no taka! Ni6tojno e dumata... wink.gif Kak edno malko mizerno 4ove4e moje da promeni sudbata na 6 000 000 000 du6i? To4no tova e tragediqta - nikoi ne iska da promeni ni6to. Mnogo qsno, 4e sam nikoi ne e sposoben da napravi promqna, no ako horata se obedinqt... samo deto ne iskat, za6toto taka im e po-lesno.
Ataegina
Peter ami smisylut na moq jivot e imenno v tazi drebna sueta - v celiq mi egocentrizum - ne e losho da si egoist. Az si priznavam, che sym takava egoistka deto navsqkyde gi ima. Drebnite zaqjdanici sa izlishni, a ne e mizeren problema shtom e moj.
Цитат
Можеш да промениш единствено себе си, като се превърнеш в нещо по-съвършено според твоя собствен мироглед. А по този начин влияеш и на света, макар и нищожно...
vliqesh dobre ili zle v zavisimost ot tova kakvo si si izbral da bydesh.
black_coffin
Цитат
Ej kato go kaje nqkoj tova bezcelni i posredstveni si padam prosto - ja kajete kakvi sa vashite celi? Globalni promeni?!?! - a ako ne sa takiva komu sa nujni osven samo za vas?
I do koga shte gi sledvate? - dali ako nqkoj vi otneme vyzmojnosta za tova shte se borite a? I kolko vreme shte se borite? I dali shte predpochetete vsushtnost posredstveniq si jivot???

poneje wqrwam, che towa beshe nasocheno kym mene mai shte trqbwa da mu otgoworq.
moite celi ne im e tochno tuk mqstoto da gi raziskwam a i e prekaleno lichno wse pak, no moga da kaja, che si zalujawa da sym jiwqla ako gi postigna nqkoi den..ako postogna dori nqkakwa malka chast ot tqh. i te opredeleno NE SA da promenqm sweta, obshtestwoto ili dori samo edin mizeren chowechec-te ne me byrkat, dokolkoto ne se zanimawat s men. komu sa nujni- ne men - estestweno- az ne sym nqkoq milostiwa maika Tereza.zashto? da ne bi twoite celi da sa w ogromna polza na chowechestwoto-ti sama kaza, che si egoist [kato powecheto ot nas btw]
do koga shte gi sledwam-do kraq "dokato smyrtta ni razdeli.." wink.gif i estesweno, che shte se borq- winagi sym se borila drugite da me ostawqt na mira.i do koga- ami pak syshtoto - dokato pukna, zashtoto ako mi sysipat celite i neshtata, koito obichat kakyw e smisyla ot jiwota mi?i za men posredstwen jiwot=jiwurkane=bezsmislie

Цитат
Horata sa smotani i mai naistina jiveem samo, za da se mu4im ili po-to4no, za da umrem.

da - smotani sa i Ataegina -bezcelni i posredstweni sa, no sym se otkazala da gi promenqm..prosto sym gi ignorirala i mi wtrysna da me zaliwat otwsqkyde sys smyrdqshtata si prostotiq..samo gi nabliudawam...'wait & observe'
kakwo smisleno moga da wijdam w towa, koeto wylnuwa wsichki naokolo-kakwo shte pliuskat dnes, s koi shte izlqzat na kafe, kakwo sa si kupili , kak izglejdat , koi shte gi chuka[ne me cenzururaite] , kak shte prepishat na kontrolnoto i koq poredna intriga da zawyrtqt i wse nqkakwi takiwa drebni i powtarqshti se neshta...
i w kraina smetka mnogo malko ostawqt neshto sled sebe si - za men smisleno e wsichko kreatiwno nai-obshto ..nz..wsichko izprostqwa i wsichki si mislqt, che sme w razcweta i progresa na chowechestwoto, a wsyshtnost degradirame wseki den i nikoi ne go osyznawa

Цитат
Можеш да промениш единствено себе си, като се превърнеш в нещо по-съвършено според твоя собствен мироглед. А по този начин влияеш и на света, макар и нищожно...

za towa sym napulno syglasna
Peter
Цитат
Ej kato go kaje nqkoj tova bezcelni i posredstveni si padam prosto - ja kajete kakvi sa vashite celi? Globalni promeni?!?! - a ako ne sa takiva komu sa nujni osven samo za vas?
I do koga shte gi sledvate? - dali ako nqkoj vi otneme vyzmojnosta za tova shte se borite a? I kolko vreme shte se borite? I dali shte predpochetete vsushtnost posredstveniq si jivot???

Tova po-skoro be6e za men.
Da moqta cel e imenno promqnata, promqnata na misleneto na horata. Tova e cel, koqto si zaslujava! Smqtam da se porq cql jivot sre6tu sistemata i bezrazli4ieto na horata!
Ataegina
black_coffin, Peter
uspeh tongue.gif
````````
Успех! Блажени вярващите..... и борещите се. Да сме живи и здрави.
black_coffin
Цитат
black_coffin, Peter
uspeh 

Цитат
Успех! Блажени вярващите..... и борещите се. Да сме живи и здрави

Blagodarq...az w obshtestwoto mnogo ne wqrwam, no wqrwam w pone sebe si
Peter
Цитат(Ataegina @ Dec 17 2003, 07:52 PM)
black_coffin, Peter
uspeh  tongue.gif

Tova, koeto kazva6 zvu4i ujasqva6to ironi4no. Az se opitvam da promenq ne6to. Ne go pravq za sebe si, a za horata i te kazvat "mi na nas kakvo ni dreme, uspeh", vse edno ne se otnasq za tqh... blink.gif
Ataegina
Peter
ah, ne trqbvashe da zvuchi ironichno. Spored men tova e mnogo blagorodna cel, no kakto e kazal edin dreven: vseki ot nas dejstva kato lisica, no zaedno umovete ni sa bezplodni - tova koeto lipsva e razbiratelstvo. (i pone edna Charizmatichna lichnost moje bi)
Peter
Цитат(Ataegina @ Dec 18 2003, 09:53 PM)
Peter
ah, ne trqbvashe da zvuchi ironichno. Spored men tova e mnogo blagorodna cel, no kakto e kazal edin dreven: vseki ot nas dejstva kato lisica, no zaedno umovete ni sa bezplodni - tova koeto lipsva e razbiratelstvo. (i pone edna Charizmatichna lichnost moje bi)

Ne ni trqbva harizmati4na li4nost. Trqbva horata da mislqt sami!
Ataegina
Che te horata si mislqt sami i otchasti imenno v tova e problema. Lipsva obedinenie.
Beerzebub
Цитат(Ataegina @ Dec 20 2003, 06:49 PM)
Che te horata si mislqt sami i otchasti imenno v tova e problema. Lipsva obedinenie.

Бих добавил: в редките случаи, когато мислят...
Абе казавал съм го и преди. Красиво звучи, като цел, като идеал... Но не мисля че е постижимо, просто природата ни е такава. Колкото повече живея, толкова повече се замислям - най-вероятно накрая просто ще се самоунищожим, като цивилизация, вид (или и двете). Дали това ще стане бързо (напр. ядрена война) или бавно (глобално замърсяване на планетата) е друга тема. И ако крахът не е пълен, то малкото оцелели ще забравят за горчивата кончина на предците си и ще ги сполети същото... Дано да греша! hmm.gif
Peter
Svetut se sriva, a na nas ne ni puka... Vsqko ne6to, koeto ima na4alo, ima i krai i 4ove4estvoto edva li pravi izklju4enie.
Ataegina
Цитат
Колкото повече живея, толкова повече се замислям - най-вероятно накрая просто ще се самоунищожим, като цивилизация, вид (или и двете). Дали това ще стане бързо (напр. ядрена война) или бавно (глобално замърсяване на планетата) е друга тема. И ако крахът не е пълен, то малкото оцелели ще забравят за горчивата кончина на предците си и ще ги сполети същото... Дано да греша! 

ami ne greshish naj-obshto kazano
mnogo malko hora se interesuvat ot tova kakvo shte stane s prirodata
ako se samounishtojim to smqtaj che za ima nqma dwe-tri hilqdoletiq i planetata shte si e kato raj - nqma da ima i pomen ot vsichki pogromi, koito sa napravili horata (tuk tame shte ima polezni izkopaemi i tolkova)
ako unishtojim samata planeta - to tova shte znachi, che naistina horata sa virusi
Beerzebub
Съмнявам се, че Земята ще се отърси толкова бързо от спомена за хората. Доколкото си спомням от часовете по хими периодът на полуразпад на урана е към 6000 години (за толкова време се разпадат едва половината от урановите атоми)... Това в случай че погромът е в резултат от ядрена война!
При екологични замърсявания (то не че една война не води след себе си и еколгочна катастрофа) пак се съмнявам, че всичко би се нормализирало толкова бързо...
А до унищожение на планетат, в буквалния смисъл, не мисля че изобщо би се стигнало... което НЕ значи, че не сме вируси wink.gif ...
Peter
Mnogo hubavo, 4e se zamislqte za tova, ama za6to ne vzemem da napravim ne6to? Vseki moje da pomogne (stiga da iska).
_SiegfrieD_
Какво-да правим живи вериги ли? Това не помага.
Beerzebub
На теб пък за к'ъв дявол са ти живи вериги?
Нали си имаш метални... blink.gif
Peter
Цитат(_SiegfrieD_ @ Dec 22 2003, 10:44 PM)
Какво-да правим живи вериги ли?Това не помага.

A tova da stoi6 i da 4aka6 pomaga li???
Vsi4ko zapo4va s osuznavaneto i s jelanieto da promeni6 ne6to, sled tova vinagi 6te se nameri na4in za deistvie: plakati, lepenki, grafiti, protesti (kakuvto nai-veroqtno 6te ima skoro protiv bazite na USA v Bulgaria), statii,dori edin obiknoven razgovor s priqtelite ti za tova, kakvo se slu4va okolo tqh i kakuv e sveta.
Ataegina
okay Beelzebub =) - 6000 ili 10000 nqma da ima znachenie osven ako ne izbuhne slynceto - (ili nqkoj ne otkrie otgowora)


Цитат
kakuvto nai-veroqtno 6te ima skoro protiv bazite na USA v Bulgaria

mmm i men mnogo me draznqt tezi bazi - stavame si pokorni vasali
Beerzebub
Ставаме?!?
Ние от почти 14 години сме!
Пешо, знаеш колко обичам американците... Но не мисля че с протести може да се постигне нещо. Тъжно звучи, но си е 100% истина...
Peter
Цитат(Beelzebub @ Dec 23 2003, 09:10 PM)
Пешо, знаеш колко обичам американците... Но не мисля че с протести може да се постигне нещо. Тъжно звучи, но си е 100% истина...

Trqbva da pokajem, 4e ni ima i 4e ne sme suglasni! Moje i da nqma koi znae kakuv rezultat, no e po-dobre otkolkoto da stoim bezu4astni i da se pravim, 4e tova ne ni zasqga.
Sile
http://sanovnik.bg/n4-26947-%D0%9A%D0%B0%D...%B2%D0%BE%D1%82 Неодстатъчно, но все пак.
Striker
Две бебета си говорят в корема на бременна жена.

Бебе 1: Вярваш ли в живота след раждането?
Бебе 2: Разбира се, че вярвам. Очевидно е, че има живот след раждането.

Бебе 1: Пълни глупости! Не може да има живот след раждането. Можеш ли да си представиш що за живот ще е това?
Бебе2: Е, не знам подобности, но вярвам, че ще има повече светлина и ще можем да ходим с краката си и ядем с устата си.

Бебе 1: Глупости! Невъзможно е да ходиш със собствените си крака и да ядеш със собствената си уста! Това е нелепо! Имаме пъпна връв, която ни храни. Ето какво ще ти кажа: не може да има живот след раждането, защото истинският ни живот – пъпната връв – и без друго е твърде къса.
Бебе 2: Въпреки това, сигурно съм, че животът след раждането е съвсем възможен. Просто всичко ще бъде малко по-различно. Представи си само.

Бебе 1: Но никой не се е върнал от там! Животът просто свършва с раждането! С други думи животът не е нищо друго, освен страдание в мрака.
Бебе 2: О, не! Не знам какъв ще бъде животът ни след раждането, но със сигурност ще срещнем Мама и тя ще се грижи за нас.

Бебе 1: Мама? Значи ти вярваш в съществуването на Мама? И къде мислиш е Тя?
Бъбе 2: Тя е навсякъде около нас, ние пребиваваме в Нея, способни сме да се движим и живеем благодарение на Нея; без нея не можем да съществуваме.

Бебе 1: Дрън-дрън! Никога не съм виждало никаква Мама – следователно, повече от ясно е, че Тя не съществува.
Бебе 2: Не, не мога да се съглася с теб, понякога, когато всичко около нас утихне, я чувам да пее и усещам как гали нашия свят. Убедено съм, че истинският ни живот ще започне след раждането, а ти?

----------------------------------------------------------------------------

Да, има две възможности: да има нещо след смъртта или просто - Нищо.
Обаче някак си ми се вижда странно всичко това да е някаква случайност. Вселената, галактиките, планетите, елементите - човека - ДНК структурата му. Лично, вярвам, че има нешо повече. Не само след смъртта, а по принцип.
Религиите, по мое мнение са средство за контрол, нищо повече. Живеем в изключително материален свят, където интерес представляват най-вече парите, а духовното, разбирането за света и природата като цяло са на последно място. Харесвам Езотериката като материя, интересна ми е.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.