Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Шахмат....
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mor Galad
Така с линкове ми се вижда по-нагледно. Не всеки има желание да чете ходове и да си ги размества по шахматната дъска. Аз го направих за вашите партии де biggrin.gif . Като си свършите партията натиската бутона send to e-mail или нещо такова и си го пращате на себе си, да кажем. После влизате през мейла си в този тип запис на партията и копирате линка тук. Лесно е. wink.gif
stage
всичко ок, само където нямам такъв бутон. sp_ike.gif
Mor Galad
^Той се появява само след като си свършиш партията. Не можеш да си изпращаш партии, които си играл вчера, мисля.

Ето една от най-странните партии, които съм играл. Рейтингът на този човек в никакъв случай не предполагаше толкова комичен финал.
http://www.chesscube.com/gameViewer/index....gameID=46718339
stage
Имам само това

явно защото съм рег през ФБ имам само опция за постване на стената.

Както и да е. Свободен съм за игра ако някой има време, сега до към 5. И после след 9.
Megadeth
Две царици, втф.? Не е ли под достойнството на добрите играчи да възпроизведат втора царица, при условие, че вече имат една на полето?
След 9 ще те пробвам ;>
Mor Galad
След 21.00 и аз съм на линия за една партия.
stage
^окей-докей

Цитат(blood @ May 27 2010, 02:20 PM) *
Две царици, втф.? Не е ли под достойнството на добрите играчи да възпроизведат втора царица, при условие, че вече имат една на полето?
След 9 ще те пробвам ;>

ах ще чакам кръве
Mor Galad
Mor Galad (white) vs stage (black) 1:0

http://www.chesscube.com/gameViewer/index....gameID=50565480
stage
кратък коментар в стил White Can't Jump:

-Fuck me! ("Да се еба в главата")

вместо да изравня след Bxc3 Rd1+ exchange and Nc1
изиграх маломното Rd1+?? веднага. Но както си говорихме с михо, рисковете на професията openwidehug.gif
иначе вериоятно реми щеше да стане.
Mor Galad
Имах лек превес в позицията след 14 h6, който загубих след не достатъчно интелигентното 19 Nc5, което си беше празен ход. 19 Be3 може би беше по-правилният вариант, който освобождаваше топа и правеше неизбежното Nb3 по-безболезнено за мен. Играта наистина закономерно трябваше да завърши реми, но се случват и такива досадни грешки. smile.gif

Аз днес успях да си дам дамата и да загубя спечелена игра.
stage
на 20. Be3 бях подготвил коня да отскочи на d3 и черните като най-малко пак са равни.
Както и да е biggrin.gif ще те урочасам за недяля. Убре убре Митре сипи сипи...
Mor Galad
Цитат(Mor Galad @ May 27 2010, 10:38 PM) *
Имах лек превес в позицията след 14 h6


Пак говоря глупости. Активният ми ход беше 15 е5, друг е въпросът, че 14 h6 ми даде инициатива.
prayer4eto
Мислех си днес да ви мачкам, ама изникна спешна работа... sad.gif
Ако някой иска да играе с мене тази вечер - след 23h. smile.gif
stage
Ако съм на линия и ако някой друг не ме изпревари, ще те поканя.
Megadeth
SHE`S GOT THE JACK
SHE`S GOT THE JACK
SHE`S GOT THE JACK
SHE`S GOT THE JACK
SHE`S GOT THE
JACK
SHE`S GOT TJE
JACK
SHE`s GOT THE
AJCK
JACK JACK JACK JACK JACK JACK JACK JACK JACK JACK JACK
SHE`S GOT THE JACK
stage
Убре дебре Митре сипи сипи сипи
зарежеи зарежи Митре не сипвай
sharon
И аз ще съм на линия днес след 23:00, ако има някой наоколо по това време, директно да праща покана там.
Svetyl
Извинявам се на всички, но поради независещи от мен обстоятелства нямам интернет. Поради това не мога да играя. Дано да има следващ турнир.
Mor Galad
^Няма проблеми! Не играем за световната купа! biggrin.gif

Резултати Mor Galad VS prayer4eto 2:0

http://www.chesscube.com/gameViewer/index....gameID=50969275

Това е втората ни партия. Първата забравих да я изпратя на мейл. Там досадна грешка ми даде топ в повече (очевидно съм направил някаква магия и stage го бих така). smile.gif
stage
Цитат(Mor Galad @ May 30 2010, 07:49 PM) *
Това е втората ни партия. Първата забравих да я изпратя на мейл. Там досадна грешка ми даде топ в повече (очевидно съм направил някаква магия и stage го бих така). smile.gif

Убре убре дебре Митре сипи сипи
prayer4eto
Както се вижда, сгреших фатално на 13-ия ход в тази втора партия... А иначе в първата си беше чиста проба недоглеждане (някакви магийки прави МорГалад, явно, ама после му ги върнах в третата партия tongue.gif).

Между другото, много интересно се разигра една друга партия, нямаща нищо общо с MW турнирчето. Проследете неосъзнатата ми гениалност на 34-ия ход. whistle.gif rolleyes.gif Аз лично не го разбрах по време на самата игра sp_ike.gif

http://www.chesscube.com/gameViewer/index....zah%40yahoo.com
Mor Galad
Този топ колко време стоя там без и двамата да го видите biggrin.gif
Mor Galad
Аз имам един шахматен въпрос. Свързан е с нещо, което прочетох в книга на Ласкер, касаещо дамския гамбит. Ето какво ме мъчи:

След:

1. d4 d5
2. c4 e6
3.Nc3

ходът, който се предлага за черните е c5. Аз тук виждам неприятно развитие за черните след 4 dxc, което може да има две измерения: 1) загуба на пешка след 4... Oxc5; 5 смяна и на другите пешки и после вземане с дамата
2) смяна на дамите и лишаване от рокада за черните след 4... dxc. Но в книгата си Ласкер дори не разглежда вероятността белите да вземат 4 cxd, което съпоставено с факта, че той е световен шампион, а аз аматьор, означава, че не виждам нещо. Чудех се дали някой може да ми каже какво пропускам?

Очевидно съм доста глупав и не виждам нещо, което всички други виждат, тъй като нито веднъж, когато съм разигравал с черните такова начало в chesscube.com, опонентът ми с белите не си е позволявал да вземе 4 cxd.
stage
1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 c5 4. dxc5
(4. cxd5 exd5 5. dxc5 Nf6 (5... d4 6. Ne4
Nc6 7. Nf3 Bf5 8. Ng3 Bg4 9. Qc2 Nf6 10. h3 d3 11. Qxd3 Qxd3 12. exd3 Bxf3 13.
gxf3 Bxc5) 6. Be3 Nc6 7. Nf3 Qa5 8. a3 Ne4 9. Rc1 (9. b4 Nxc3 10. Qb3 (10. bxa5
Nxd1 11. Rxd1 Be6) 10... Nxb4 11. Qxb4 Qxb4 12. axb4) 9... Be6 10. Qa4 Qxa4 11.
Nxa4 Na5 12. b4 Nc4 13. Bd4 a5)
4... d4 (4... Nf6 5. Bg5 Bxc5 6. e3 d4 7. exd4
Bxd4 8. Nf3 Bxc3+ 9. bxc3 Qxd1+ 10. Rxd1 Nbd7)
5. Ne4 Bxc5 6. Nxc5 Qa5+ 7. Bd2
Qxc5 *


в случая 4...Nf6 е по-добрия вариант за черните отколкото главното 4... d4.
a 4.cd е главния вариант за белите.

a за 3 ход на черните освен c5 има и по-спокйно продълженя като c6, Be7 и Nf6.
prayer4eto
^^ Всичко опира до това кога точно черните ще вземат пешката.

http://beastyboys.hit.bg/table.html

Обикновено първо се изкарва коня g8-f6 , за да защитиш точно тази съдбоносна пешчица на d5. Позицията няма никакво предимство откъм взет материал, въпросът е в развитието на фигурите. Ако белите вземат, могат после да изгубят инициативата(дадена им от правото на първи ход). wink.gif
Mor Galad
Благодаря!
prayer4eto
Stage-и доста силничък се оказа wink.gif
2:0 за него.

EDIT: BTW - Някой за утре ? tongue.gif
stage
След 8-9 и аз съм на линия обикновено.
Megadeth
Някой тая вечер?
stage
кисна от полвин час, никой друг няма. Още полвин час до 10 и пак утре ме търси.
sharon
Утре вечерта ще съм на линия, в събота/неделя беше мъртвило. Явно с prayer4eto ще сме на разположение.
prayer4eto
sharon : prayer4eto - 1 : 1 wink.gif

Игра 1
Игра 2

Първата с МорГалад

Със stage - <1> <2>
sharon
^ Следващият път и двамата ще трябва да не спим с отворени очи... и въобще. laugh.gif Инак ще гледам да съм наоколо тези дни след 22:00 ч., че се занимавам с разни курсови и т.н. подробности.
Mor Galad
Много интересни интересни партии сте направили. Особено първата като гледах как се развиват нещата, си мислех, че prayer4eto няма как да я загуби. Той на два пъти си предложи коня и вторият път беше фатално.

Аз днес съм на линия от сега до късно вечерта. Така че ако някой има желание да поиграем, да заповяда.
stage
stage - morgalad
1:0

1:1 резултатът
ако мора има линка нека пусне партията

а от мен един бърз post mortem анализ на партията

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Bxc6 dxc6 5. O-O Bd6 6. d4 f6?
(а)6... exd4 7.Qxd4 f6)
(б)6... Bg4 7. dxe5 Bxf3 8. Qxf3 Bxe5 9. Nd2)
7. dxe5 fxe5 8. Bg5?
(8.Nxe5! Bxe5 9. Qh5+ Kf8 10. Qxe5 Nf6+-)
8... Nf6 9. h3 Be6 10. Nbd2 O-O 11.
Qe2 Qe8 12. Nc4 Qg6 13. Nxd6?

(а)13. Rfe1=+)
(б)13. Bxf6 Rxf6 (13... Qxf6 14.
Rad1 Bxh3 (14... Rad8 15. Na5) 15. gxh3 Qxf3 16. Qxf3 Rxf3 17. Nxd6 cxd6 18.
Rxd6 Rxh3 19. Rd7=) 14. Nfxe5 Qg5 15. Nxd6 cxd6 16. Nf3 Qg6 17. Qe3 Bxh3 18.
Nh4 +-)
13... cxd6 14. Kh2 (14. Bxf6 Rxf6 15. Nh4 Qh6-+)
14... Nxe4 15. Bh4
Qf5 16. Rae1 Qf4+ 17. Bg3 Nxg3 18. fxg3 Qh6 19. Rd1 Bd5 20. c4 Bxf3 21. Rxf3
Rxf3 22. gxf3 Qf6 23. Kg2 Re8 -/+ 24. Qe4 g6 25. h4 Re6 26. b4 Qf5 27. Qxf5
gxf5 28. b5 axb5 29. cxb5 e4 ?! 30. fxe4 fxe4 31. bxc6 bxc6 32. Kf2 Rf6+ 33.
Ke3 d5 34. Kd4 Rf3 35. g4 Kf7 36. Rc1 Rf6?

(36... Rd3+! 37. Ke5 (37. Kc5 Rd2 38. a4 e3 39. Re1 e2 40. Kxc6 d4 41. Kc5 d3 42. Kd4 Rd1 -+) 37... e3-+)
37.g5 (37. a4 =+)
37... Rg6 =
(37... Re6 бе малко по-добро)
38. a4 h6 39. a5 Ke7 40. a6 Kd7? (40... c5+ !
41. Rxc5 Rxa6 42. gxh6 Rxh6 43. Rxd5 Rxh4 44. Re5+ Kd6 45. Rxe4 {реми})
41. a7 Rg8 42. gxh6 Kc7 43. h7 Rh8 44. Ra1 и белите печелят след десетина хода
Mor Galad
http://www.chesscube.com/gameViewer/index....gameID=51970329

Ето я партията. Обърках си ендшпила и загубих игра, в която ми се струва, че имах леко надмощие през почти цялото време като материал и минути. Stage е прав, че хода на Rg6 беше слабичък. С Rе6 инициативата оставаше в мен.
stage
Цитат
Обърках си ендшпила и загубих игра, в която ми се струва, че имах леко надмощие през почти цялото време като материал и минути.

Изобщо не беше леко. biggrin.gif След 13.Nxd6 и сътветно загубата на пешката, позицията ми беше загубена до горе-долу 40-я ход. Друг е въпросът, че и аз не видях 8.Ne5 и белите печелят бърже бърже, но и аз страдам от дебютна недостатъчност. happy.gif
prayer4eto
Цитат
Особено първата като гледах как се развиват нещата, си мислех, че prayer4eto няма как да я загуби. Той на два пъти си предложи коня и вторият път беше фатално.

По принцип изненадвам всички, дори себе си smile.gif)) Но все пак фаталната грешка беше на 58-ия ход, когато избързах с обявата на шах, a не бях обезпечил запушващия ход на c8. Едно b7 ми оправяше играта напълно до почетно реми tongue.gif
Mor Galad
Тоя турнир нещо позамря. Чудех се дали някой, с когото не сме играли, има желание да се бием на черно-бялото поле на честа тази вечер?
Svetyl
С безжичен съм, хванах си. Не знам дали е достатъчно бърз за игра, но утре примерно бих играл с някого.
Mor Galad
http://www.chesscube.com/gameViewer/index....gameID=52132686
http://www.chesscube.com/gameViewer/index....gameID=52135663

Mor Galad VS Slash 2:0 - под вещото наблюдение на stage smile.gif
stage
sharon или prayer4eto за игра тия дни?
светъл ще го оставя да потренира още малко.
lazardel
Здравейте. Като абсолютен шах маниак се израдвах на този форум. Играя онлайн в chesscube.com. Понеже живо се интересувам от шахматна теория съм направил сайт за дебютна теория на български и английски, който в момента е на ниво бета версия. Казва се allchessopenings.com. Идеята е да направя шахматна база данни, достъпна за всеки.
prayer4eto
^^ Може, след 22:30, обаче ...
sharon
Аз си записвам час за утре по същото време ^
Svetyl
Оказа се, че наистина съм с доста отслабнали шахматни умения. Обаче с постоянство всичко се постига, надявам се до няколко дни да вляза във форма, понеже играя по 5-6 партии на ден (в почивките от учене).
Mor Galad
Кратко резюме на резултатите в турнира до тук и временно класиране:





ИГРАЧ_____________ИЗИГРАНИ ПАРТИИ__________ТОЧКИ

Stage_______________ 6______________________ 5
Mor Galad ___________ 6______________________ 5
Sharon _____________ 2______________________ 1
Prayer4eto __________ 6______________________ 1
Slash _______________ 4______________________ 0

ИП - изиграни партии; Т - точки

Conguestadors, blood и Svetyl не са играли още.



Оставащи партии:

Mor Galad VS Sharon x 2
Mor Galad VS blood x 2
Mor Galad VS Svetyl x 2
Mor Galad VS conguestadors x 2
Sharon VS stage x 2
stage VS blood x 2
stage VS Svetyl x 2
stage VS conguestadors x 2
Svetyl VS Sharon x 2
Sharon VS Slash x 2
Sharon vs conquestadors x 2
Sharon VS blood x 2
blood VS prayer4eto x 2
blood VS Slash x 2
blood VS conquestadors x 2
blood VS Svetyl x 2
Slash VS Svetyl x 2
Slash VS conguestadors x 2
Slash vs prayer4eto x 2
prayer4eto VS Svetyl x 2
prayer4eto VS conguestadors x 2
conguestadors VS Svetyl x 2


Успех на всички!
Svetyl
Аз тия дни нямам проблем да играя вечерите, ама не съм никак във форма, стейдж правилно отбеляза, че трябва да тренирам.
Svetyl
Две загуби от Sharon, но съм доволен. Вървя нагоре.
Mor Galad
morgalad VS Svetyl 2:0

Това са игрите:

http://www.chesscube.com/gameViewer/index....gameID=52861494
http://www.chesscube.com/gameViewer/index....gameID=52859583

Играта, в която svetyl беше с белите се оказа доста заплетена. За другата се чудех какви би станало, ако на осми ход вземеше с коня дамската средна пешка и след вземане на черните с коня, да плени с офицера и пешката на g, което лишаваше черните от малка рокада.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.