Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Moonspell
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4
scion_of_storm
Аnneke = wub.gif wub.gif wub.gif
бати гласа.
telia
Странно. Специално тази песен не ме кефи особено. И Anneke слабо ми размазва някак атмосферата. Явно съм на обратно. huh.gif
Warrior Of Ice
Цитат(wqwrrr @ May 7 2008, 09:57 PM) *
И друго, Ицо, Дил, какъв ви е проблемът с Anneke? laugh.gif

Просто е отблъскваща. И като глас, и като излъчване... Хубавото е, че поне в "Scorpion Flower" пее по начина, който композицията изисква.
wqwrrr
^ За излъчването и визията й няма да споря, там е субективно. Но защо не й харесваш гласа? Според мен си има всичко, което трябва на вокалистка от такъв клас. Дълбочина, тембър, характер, разнообразие, в известна степен. Не, че аз съм й голям фен, но чак отблъскваща ми се струва твърде силна дума. Още повече, в тази песен се представя блестящо, а си спомням и други нейни участия в проекти, които ми правят впечатление. whistle.gif
scion_of_storm
Аз говоря за Анеке принципно, телия, ако е към мен де ^^
Warrior Of Ice
Йоане, точно дълбочина и разнообразие са две качества, които много ценя и които никога не съм откривал в пеенето на Anneke. За мен е една от твърде надценените фронтдами в рока. Споменаваш участията й в проекти - в доста такива наистина се представя добре, точно защото не пее като себе си. wink.gif
InsArtTure
Цитат
Просто е отблъскваща. И като глас, и като излъчване

Пази, боже, Ицо! Оглушал си! laugh.gif Не съм чувал подобни неща за Анеке, каквито видях в темата тук, хихи. Странна работа, аз защо я обожавам??
Warrior Of Ice
То си е до вкус, Киро... Не твърдя, че не пее правилно, просто на мен ми е отвратителна.
InsArtTure
^ Така де, за вкус говорим, просто ми е чудно. Аз съм си тотално утру де...


А клипът хич не ми хареса. Пак за вкус говорим, тия скорпиони и куцукащи моми, не ми е по вкуса. Песента обаче е великолепна. Жалко обаче за Анеке, включва се истински чак накрая. Като с The Haunting, където Симоне се чува колкото и басът!
wqwrrr
Всъщност представата ми за стила на пеене на Анеке се влияе повече от споменатите проекти, отколкото песните с The Gathering. Уважавам позицията ти, Ицо, но явно разбираме различни неща под дълбочина и разнообразие. Или пък имам навика да помня предимно песните, в които харесвам пеенето й.
telia
Сционе, не е към теб. Така възприех песента заедно с нейния глас - размазано. И на клипа не ми се връзва нещо. А песента е хубава.
Arq
Видеото ми допадна доста... Обожавам налудничевата физиономия на Фернандо, но дамата определено не ме грабна... визията не толкова, колкото гласа й... изобщо не ми харесва... но всеки си има вкус в крайна сметка...
sharon
^ И разбирам защо, както вече казах. Тук обаче Anneke ми звучи достатъчно добре, че да се връзва с песента, но наистина замисълът го изисква. Виж, ако се появяваше в още една-две песни, досега да съм ги отписала, не бива да се прекалява. Всъщност никога не съм я харесвала като певица, а виждам, че много хора я одобряват - може проблемът да е в мен, но това няма да ме накара да променя мнението си.
winterstorms
Хубав клип, доста детайлен и изпипан. Ще ми се да бяха заснели такъв по някоя от по-тежките песни, но решението все пак е разбираемо - трябва да се зарибят повече хора. Анимацията е страхотна!

И да, Анеке е зле. wink.gif
_Moonshield_
http://www.youtube.com/watch?v=9znaEPSXGko Лапетии biggrin.gif
pa®tci
Цитат
Dia 19 de Maio, dia do lanзamento do disco NIGHT ETERNAL, os MOONSPELL sгo convidados do Programa da Manhг, na Antena 3. Vai-se conversr sobre o disco e afins e o Ricardo e o Fernando irгo interpretar ao vivo alguns temas deste em formato acъstico.



mais info www. antena3. pt

a partir das 7.

00, Segunda Feira

MOONSPELL are guests on the biggest morning radio show in Portugal in national radio, you can hear them playng me of the NIGHT ETERNAL songs acoustic (Fernando and Ricardo) online at www. antena3. pt then look for manhгs da 3.

Enjoy!!!

Fernando Ribeiro

guitar.gif openwidehug.gif suicide.gif crying.gif
pa®tci
suicide.gif !!!КОПЕЛЕТАААА!!! suicide.gif
sharon
Еха! Било е жестоко, без съмнение, за същото говорят и качените клипчета, които гледах. Всъщност това май е първият концерт, на който свирят "Night Eternal" и "Scorpion Flower". Самият албум се появява официално днес, ако не греша, интересно кои други парчета от него ще изпълняват занапред. happy.gif
Ataegina
Без съмнение - много хубав сет-лист. Да се надявам, че ще успея да се организирам за техен следващ концерт.
Megadeth
suicide.gif suicide.gif suicide.gif suicide.gif suicide.gif suicide.gif
Човече, това е било по-яко от секс.
pa®tci
Зависи с кого го правиш, все пак rolleyes.gif

Иначе като започнаха с първите две от "Wolfheart" и Воистина ми идеше да се suicide.gif Не бях очаквал такава кочинищина, чес'но. Направо се разкъртих, мазах и прочее ритуално самопринесох в жертва suicide.gif
sharon
Днес отскочих за лимитираното издание на "Night Eternal", който се интересува, качих ТУК бонус песните - Age Of Mothers и двe други версии на Scorpion Flower. ^ Считай, че съм се отчела за доставеното инфо и снимките. laugh.gif
pa®tci
Направо цялото издание да го качиш, моля аз; понякога има някакви разлики по това... blush.gif
telia
Страшен концер ша да е било! И снимките са много... красиви rolleyes.gif
pa®tci
Нямаш си на идея - още не мога да го осмисля brickwall.gif

http://www.metalheadtv.com/TV56/index.php


А това са моите слики, N-джойnt guitar.gif
telia
Малии, аз па как грамотно съм си написала поста.... suicide.gif А колко народ сте били? Не ми се вижда фрашкано.
pa®tci
3000 + народ. Беше си пълен амфитеатъра, с изключение на тия по-страничноте сектори, ама пък те бяха и отцепени smile.gif
Warrior Of Ice
Видеоклипът на Night Eternal
pa®tci
МНОГО ДОБРО! По добре стои от "Scorpion Flower" определено! Иххх, как ме присети... Ицооо, педерас'че openwidehug.gif Човек да не вземе да не си влиза в МайСпейса за около седмица, дева boxed.gif
lodborg
Откърти ме безпощадно тоя клип! Категорично ме кефи пъти повече от Цвекето, който също беше много як.
_TNT_
Много здрав клип. Евала! Ще взема да си пусна албума пак тези дни.
sharon
Страхотен е, по дяволите. Има нещо страшно грабващо, което кара и мен да го предпочета пред "Цвекето" (не говоря само за липсата на Анеке, не, че не е фактор laugh.gif). Самата атмосфера е докарана по-достоверно, няма какво да го увъртам. А краят е тотален! wub.gif bowdown.gif

Боби, снощи налазих тазгодишния им концерт от Rock In Rio, ще го закача някъде и давам линк.
blue_eyes_
Клипчето кърти отвсякъде. wub.gif
pa®tci
Цитат(sharon @ Jul 14 2008, 01:48 PM) *
... Боби, снощи налазих тазгодишния им концерт от Rock In Rio, ще го закача някъде и давам линк.

Чакамзи ви бите guitar.gif openwidehug.gif
Airin Of Ancelot
Клипът е направо перфектен - чудно се връзва с настроението на песента, визията е умопомрачителна. Анимацията е на изключително ниво.

Присъединявам се към чакащите лайва. rolleyes.gif
Ataegina
ъхъха icon_twisted.gif пух и прах - страшен клип. Много хубаво си ги подреждат, един след друг, в една и съща стилистика.
И все пак на мен scorpion flower по ми лЕжи на срцето.
Warrior Of Ice
Ето го обещаният линк: Rock in Rio 2008.
winterstorms
Благодарности, дърпам веднага!
telia
И клип и песен са страшни! Изобщо...
Dementia
Това е една от наистина малкото готик групи, които ми харесват. metal.gif
Nwarth
Амааааа, както беше казано, феновете на Moonspell са свикнали всеки път да бъдат яко изненадани :Р.
Е, този път въобще не бях! Още след Under Satanae се надявах този албум да не звучи така, а той взе че прозвуча :Р. От начало до край не ме изненада с нищо...
Велик албум ^^. First Light е новият химн... Фернандо най-сетне дава всичко от вокалите си, въобще нямат по-професионален запис, толкова добра продукция и уж.. гениални песни :РР. Ако издадат още един такъв ще се разсърдя на Фернандо и няма да си го пускам цяла седмица! Но знам, че ако не следващия, то тогава по-следващия ще се превърне в нов The Antidote, че Irreligious и Sin/Pecado просто няма как да се върнат ;р. Или Фернандо ще си реализира желания солов проект, Майк и Рикардо ще основат мелоблек бандичка, а Moonspell ще издават през 2-3 години по един "Night Eternal"... И пак надали света ще види толкова мрак другаде ;р.
sharon
Цитат(Nwarth @ Jul 23 2008, 02:05 AM) *
Ако издадат още един такъв ще се разсърдя на Фернандо и няма да си го пускам цяла седмица!

Горкият той... laugh.gif Както казах, за изненада спрямо приликата между "Night Eternal" и "Memorial" не може да става въпрос, донякъде с право добавяме и "The Antidote" към списъка. Специално при "Irreligious" говорим за интервал от над десет години и корените на Moonspell като цяло, не намирам нищо лошо в промяната. Лично съм по-скоро почитателка на по-късното им творчество, разбирай периода от след "The Butterfly Effect" до наши дни - не казвам, че дебюът не е легендарен сам по себе си, далеч съм от мисълта. Но е факт, че напипаната в последно време творческа схема ме накара да преоткрия групата така, както албуми от ранга на "Sin/Pecado" никога не биха го сторили. Колкото до Fernando - ами да издава, доказал се е като творец (вече не говорим за една конкретна сфера), не бих отказала, напоследък определено дава свобода на идеите си.
pa®tci
Цитат(sharon @ Jul 23 2008, 02:19 AM) *
... за изненада спрямо приликата между "Night Eternal" и "Memorial" не може да става въпрос, донякъде с право добавяме и "The Antidote" към списъка...

Mи тя разликата е ушебийна:"Memorial" е с по-олдскуул, твърдо звучене, а "Night Eternal" е доста по шлифован, мрачен и (дори (може би?)) тежък.
Не бих залагал като на какво биха издали като следващо произведение, но съм по-склонен да мисля, че ще става на въпрос за продължение на последният опус. Нещо ме съмнява да изкарат нещо толкова експериментално като "Sin/Pecado" (ехх...) или "Butterfly Effect".
Колкото до Рибейро, откъде таз информацияза соло-проект? Не бих отказал още един DAEMONARCH, всъщност rolleyes.gif
sharon
Аз също, именно за това става въпрос. Бих премахнала онова "може би" горе, от двата "Night Eternal" е по-тежък, такова беше и намерението на самата банда, а резултатът е налице. Иначе и аз не смятам, че бандата ще се върне към онова си звучене, било то и радващо ухото на слушателите за времето си, от албум-два-три насам ясно показват, че са далеч от тази мисъл.
Nwarth
За соловият си проект е говорил в разни интервюта, аз по принцип не пропускам да гледам всяко живо представление и интервю, което дават. Иска да направи някакъв готик/дарк уейв, електронно или напълно акустично, което да няма общо с метъла и където да ползва пълната способност на чистите си вокали. Страх ме е, че ако това стане той ще спре борбата си с Майк и Рикардо и в следващите си албуми Moonspell могат да изгубят атмосфера и разнообразие за сметка на тежест и мрак... Но засега нищо не е сторил за соловия си проект, доколкото знам, освен едно малко EP, което се продава с превода на работите на Ла Вей, който май още не е излязъл, в Португалия. Но пък за това EP (за което му е помагал някакъв приятел), доколкото разбрах музиката е блек в корените на Daemonarch. Засега никой нищо не е чул от него...
Memorial и Night Eternal си приличат по едно - и двата са правени с ясната цел втежняване и нацелване на по-голяма публика. Това бандата си го е признала, дори в последно време Фернандо се възмущава, че другите желаят толкова много да се връщат към "корените", Moonspell просто желаят най-сетне реализация. Затова съм много съгласен с тези албуми, още 1-2 от тях може и да се появят, но след това те отново ще имат възможността да запишат албуми като Sin/Pecado и The Butterfly Effect, макар че надали ще го направят чак така, вече никога няма да изпуснат толкова каишката на публиката :Р.
От музикална гледна точка може и Wolfheart да е най-близко до Night Eternal, но като идея, мотиви, желание за написване са далеч. Night Eternal е нещо, което можеш да чуеш приблизително от бандa като Crematory и производна нейна последователка. Аз знам, че ако не беше Memorial-a досега щях да си въртя Darkness and Hope и Irreligious и да им се кефя, но никога да не ги откривам истински... Обичам и двата албума (Memorial и Night Eternal), но докато първият бе трибют към дет/блек/дуум сцената от началото на 90те, то Night Eternal просто няма друго освен музикално извинение, за да съществува - просто добра музика :Р (btw някои въобще сеща ли се, че трябваше да бъде концептуален относно Майката земя? Е, много съм разочарован относно това, в бонус траковете имаше повече женственост отколкото в целия албум...). Албумът бе записан с цел Moonspell да задържат позициите си, както и презаписа на Under Satanae - да не се изгубят за цели 2 години от сцената. Тук вече изпадам в моите субективни разсъждения, нооо ще се позова на Ницше (един от любимците на Фернандо, цитиран в Under Satanae) - "Дори доброто в изкуството става излишно и вредно, ако е възникнало като подражание на най-доброто", тъй че Moonspell да си имат едно наум, да използват всички средства сега, а след 5-10 години, когато вече и без това агресията в тях най-вероятно ще е драстично намаляла, да измислят нещо ново, БЕЗ да се връщат към Sin/Pecado, защото това пак ще е подражание на най-доброто :Р.
Освен това за мен The Antidote е един от най-силните им като цялостно произведение на изкуството... Само така и не разбрах за какво служи "The Southern Deathstyle" ; PPP. Прекалявам ; D. Moonspell вече са направили всичко, за да останат в историята и каквото и да издадат ще се слуша с пълна сила, защото ще е изключително добро.
Warrior Of Ice
С едно не съм съгласен - че втежняването е еквивалентно на търсене на по-широка публика. Струва ми се, че тъкмо албуми като "Sin/Pecado" донесоха най-голямо признание на групата, а и мелодичният блек, към който клонят напоследък, беше много по-популярен в периода около 2000-та година, отколкото е днес. Не мисля, че понастоящем Moonspell подражават някому; по-скоро свирят това, което им се свири. Мен ситуацията ме устройва напълно.
Nwarth
Всъщност според статистиките Sin/Pecado и The Butterfly Effect са най-малко продаваните албуми на групата. Признанието за Sin/Pecado идва около 6 години след като е излязъл албума, преди това повечето медии и фенове го отричат, а с TBE нещата са още по-лоши, и до ден-днешен групата смята, че е грешка, оставяйки цялата музика в ръцете на Педро и тогавашния басист. Фернандо дори беше казал "Не разбирам, защо когато излезе албума (Sin/Pecado) всички го намразиха и ни отрякоха, а сега отново тези постоянно ни молят по форумите да свирим песни от него и да издадем втори такъв. След първата ни такава грешка скоро не смятаме да направим втора".
Каквото и да се говори Memorial и Night Eternal грабнаха във всички списания огромните оценки, Moonspell бяха поканени за пръв път на огромни фестове като Wacken, започнаха турнета с Napalm Death, Behemoth, Gorgoroth, дори успяха да убедят Katatonia да са им гости на цяло северноамериканско турне. И това след Memorial, когато повечето чисто нови фенчета (като мен) изведнъж наскочиха и казаха "Лелеее, колко брутална банда! Ей това е метъл, обаче само Wolfheart и Memorial си заслужават, всичко друго е поза!" :Р. Всъщност изглежда не трябва да се говори за "втежняване", а за самият елемент "МЕТЪЛ". The Antidote имаше ембиент, хард рок, изключително много doom и прекалено много изкуство и усложнения, за да се хареса на един метъл фен, който си слуша дет и блек. Опростяването и оставянето изключително на метъл елементите доведе по-голяма популярност (например основната критика на много списания към Memorial беше, че има прекалеееено много странични шумове, имаше се предвид инструменталите..). В крайна сметка метълът се купува от такива хора, а и като се вгледаме в последните години - Behemoth, Dimmu Borgir, Moonspell, такива банди хващат големите сцени и турнета.
Някой да ме банне, започна ли нямам спиране.. ;р
lodborg
Защо да те банваме? Почвай, никой не те спира. Тук сме, за да си говорим за музика.
Nwarth
Защото не говоря за музиката, а за социално-психологическите явления при появяването й и философските й аспекти :РР. Професионално изкривяване... ще се придържам да описвам музиката и настроението веч, инак хората ще помислят, че не чувам, а анализирам ;Р.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.