Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Кои са лидерите на метъл сцената?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
SepulTeraHead
ОК! Щом нямам граници ми кажи Френска група...
Цитат
Ако не намираш никаква разлика между Blind Guardian и Helloween

Там ще да е проблема...
The Metal Dragon
blink.gif blink.gif blink.gif brickwall.gif blink.gif brickwall.gif blink.gif blink.gif brickwall.gif blink.gif blink.gif brickwall.gif
Не е истина просто. Не сте ли ги слушали тез групи изобщо?!?!
Crafter
Цитат(SepulTeraHead @ May 28 2004, 09:46 AM)
ОК! Щом нямам граници ми кажи Френска група...
Цитат
Ако не намираш никаква разлика между Blind Guardian и Helloween

Там ще да е проблема...

Муихаххахахаххахахаххахахахахаххахахахахахахаа
Кой идиот каза, че няма разлика между групите?
Sw1tched
Цитат(SepulTeraHead @ May 28 2004, 09:46 AM)
ОК! Щом нямам граници ми кажи Френска група...

Watcha i Pleymo Rule headbang[1].gif
Warrior Of Ice
Цитат(SepulTeraHead @ May 28 2004, 08:46 AM)
ОК! Щом нямам граници ми кажи Френска група...

Anorexia Nervosa, Heavenly, Elend, Fairyland, Headline, Penumbra, Atrocious Devoured, Invictus, Blaspheme, Warning, Sortilege, Manigance...
alpha prime
Цитат
Кой идиот каза, че няма разлика между групите?

az
edguy(kolkoto i da sym im fen se uplashih kogato slu6ah cd-to s tehni par4eta i s takiwa na freedom call ) , --> freedom call(no comment=helloween) , helloween
Iced Girl
Цитат(The Metal Dragon @ May 28 2004, 06:18 AM)
за добрия метъл граници няма, ама гадните шваби постоянно ходят по концерти!

Еми тва е, щото си ги правят! И има с кого да си ги правят. wink.gif
А ние тука - 2,3 пъти в годината примираме от кеф, ако дойде някоя позалязваща група и ... тва ни е! hmm.gif
alpha prime
ako iska6 da widi6 dobri grupi moje da razgleda6 programata na klubowete
wse 6te nameri6 ne6to koeto da ti haresa makar i neizwestno po sweta ... wink.gif
Iced Girl
Цитат(alpha prime @ May 28 2004, 09:19 AM)
freedom call(no comment=helloween) , helloween

Таман сутринта слушах именно Freedom Call и изобщо, както и при всяко друго тяхно прослушване, не ми е идвала асоциация с Helloween, пък!!! huh.gif С Edguy могат да се правят аналогии по-скоро, да.
Като стана дума за прилики и подражания, се сещам за Primal Fear, които като ги чух в 1 момент помислих, че слушам Judas - така ми дойде. tongue.gif И продължава да ми иде wink.gif
SepulTeraHead
Цитат(Sw1tched @ May 28 2004, 10:34 AM)
Watcha i Pleymo Rule headbang[1].gif

No. They fuckin suck! Слушал съм и много се дразня като ми ги дадат за пример за Френска група. Мизерни са.
Sadistic
za strani ne znaia ama az sam ot V Turnovo i znaia che tuka ima baia metali
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif
alpha prime
Цитат
za strani ne znaia ama az sam ot V Turnovo i znaia che tuka ima baia metali

мани зеха ми акъла само веднъж съм ходил на конниците ... май повече не ща ... иначе си е верно че тука има метална среда
The Metal Dragon
Значи за Edguy мноооого отдавна престана да се твърди (сериозно), че копират от Helloween. Поне според мен, основателно.

Iced Girl, знам защо си имат концерти и защо ние си нямаме, ма това не ми пречи да си протестирам. wink.gif


м/у др., Сеп, като казах, че няма граници, нямах предвид, че навсякъде се прави добър метъл. Аз и от Триндидат и Тобаго не мога да ти кажа група напр. Исках да кажа само, че добър метъл може да се прави навсякъде по света теоритично. В тая връзка, колкото и да са ме кефят германските групи напоследък, никога не мога да сравнявам Helloween с Maiden. Така че май страните могат да се сравняват главно по количество.
Beoulf
още една ужасявящо глупава тема.

не мисля, че би трябвало да се спори, че за Black - това е Норвегия, за Heavy - Германия, а за Death - САЩ
ThrashIsNotDead
България smile.gif само дето още не сме го разбрали biggrin.gif

devilsmiley.gif могат да се намерят хубави вокалистки с големи ... fuck you

но тва не е към темата ... иначе сериозно ... Норвегия , САЩ /разбира се / ... Германия ... чувал съм че има и хубави японски групички wink.gif
bye.gif
_SiegfrieD_
Цитат(The_Burnt_Hell @ May 30 2004, 05:11 PM)
devilsmiley.gif могат да се намерят хубави вокалистки с големи ... fuck you

Ако не вмъкнете по някоя простотия просто не става...
Sadistic
alpha prime hahahha az mn chesto sam tam stavat prostotii ot vreme na vreme (daje po chesto)
ti otkade si btw?
the_SentineL
ШВЕЦИЯ icon_headbang[1].gif
НОРВЕГИЯ icon_headbang[1].gif
ФИНЛАНДИЯ icon_headbang[1].gif
The Metal Dragon
=> СКАНДИНАВИЯ icon_headbang[1].gif

Еееееееех, къде остана добрата стара класическа Британия....
Ghost
Шведите - без конкуренция! icon_headbang[1].gif След това и останалите скандинавци... Финландските и норвежките групи са ми на кантар, но май последните надделяват с малко заради по-силната си готик сцена.
the_mess
Шведите, американците и германците!
Slash
Цитат(Ghost @ Jan 18 2009, 04:58 PM) *
Шведите - без конкуренция! icon_headbang[1].gif
Void KD
Аз.

Хмм... може би шведите.
gadabout
Макар темата да е малко безпредметна... САЩ и Швеция са най-най за МЕН и това е понятно.
_Moonshield_
Толкова труден въпрос, между другото съм се чудил защо французите нямат нито една изявена метъл група. В ъндърграунда имат някои много интересни работи и до там...
Warrior Of Ice
Чак пък нито една... wink.gif Групи като Blut aus Nord, Adagio, Nightmare, Manigance, Heavenly, Deathspell Omega, Anorexia Nervosa, Yyrkoon, Carcariass, Scarve, Arkhon Infaustus, Gojira и др. са доволно известни и извън родината си. Но като цяло отстъпват на другите големи европейски държави, да.

Иначе по темата - Швеция, разбира се. През последните четири-пет години газят конкуренцията в почти всички стилове.
_Moonshield_
^Мда, не се сетих за Gojira (които не са ми въобще приятни, но наистина са изявени). И от където да се погледне тамошната метъл сцена е слаба, залага се на по-скоро авангардни проекти. Съседката им Италия е на светлинни години пред франсетата icon_headbang[1].gif
Vlad
Чехите са много силни. За тежка музика имат сигурно най-добрите фестове и при това са няколко, а през останалото време всяка седмица има концерти. Едни Napalm Death сега след концерта в София имаха 5 концерта там, a са доста малка държава. А чешкия грайнд просто нема равен drinks_drunk.gif
Despair
Какво им е лошото на авангардните проекти huh.gif ? За някои хора са дори по-важни happy.gif .
И аз някога си мислех подобни неща за франсетата, но явно при тях "ъндърграунд" има някакво съдържание. Достатъчно е да се споменат Les Legions Noires, плюс още две-три групи освен вече изброените, и започвам сериозно да недоумявам с какво точно ги превъзхождат така италианците, например.

Понеже е пределно ясно в коя държава* откривам комбинацията от голям брой групи и качество в почти всяка една от тях, се чудя, също така, дали би могла да се добави анкета към темата?


EDIT: Прекрасно, благодаря! Иначе се чувствах твърде спамърски само да изброявам...

______
*Норвегия, няма как иначе blackmetal.gif
Warrior Of Ice
^ Готово, вече можете да гласувате.
LordZombie
Финландия и САЩ ми се струват лидерите...
winterstorms
Гласувам за Финландците, големи неща направиха тия хора. bowdown.gif Шведи и германци също се представят на висота.
lodborg
Аз също гласувах за Финландия поради лични пристрастия. Другите държави, които също заслужават глас, са САЩ и Швеция. А едно време щеше и Германия да се присъедини към Г-4.
Slash
Дайте да направим краен срок за гласуване и гласувалите за страната победителка да я посетят на разноските на админа. wink.gif
_Moonshield_
^Тогава да гласуваме за Австралия, поне като ще дава пари за пътни да е както трябва rolleyes.gif
Vivi
^Нали идеята е да се видят групите, да се изпие по 1 бира с тях, да ни направя по някоя и друга серенада, женската част да се повъзбуди малко rolleyes.gif

ZerraX
Pagan/Folk сцена -> Русия и Германия

ПП.лол искаш да видиш гласовете и то автоматично си гласува за някого...интересно...
gadabout
Абе... Швеция е ок, ама като става дума за дет метъл САЩ водят с един хуй. Щом тр да гласувам за едно само, гласувам за САЩ.
ludspamer
Англичаните също знаят как се прави дет!
gadabout
Щом казваш. Говорим в по-голям план, а не за отделни банди, колкото и да са велики. Англичаните изградиха стабилна сцена в последните 6-7-8 години, но в по-голямата си част е доста подземна, така че мнението ти не е дотам адекватно.
Airin Of Ancelot
Невъзможен избор! Финландия, Швеция, Италия, Германия - във всяка от тях имам любими групи. Засега се въздържам от гласуване, ще поразмишлявам... happy.gif
Ulair
Норвегия, Швабия, Русия и Швеция - разбира се тука визирам бляка и пагано-фолкЪ, при все, че не едно и две ''трю-та'' са оприличавали съвременната тъмна норвежка сцена на купчина лайна... rolleyes.gif
Rolf
Цитат(lodborg @ Jan 19 2009, 04:13 PM) *
А едно време щеше и Германия да се присъедини към Г-4.

Защо едно време? Според мен нивото на немските банди не е паднало, даже никак. Да не би Gamma Ray, Blind Guardian, Kreator да са се изложили? Има и доста нови групи оттам, които правят отличен метъл...

Аз ако трябва да гласувам, ще е или точно за Германия, или за Швеция.
Twilightfall
Всяка от изброените държави е дала по нещо на метъл сцената (изключаем може би Япония), така че спорът е излишен. Все пак гласувах за Полша, главно заради Vader и Behemoth.
ZerraX
^ е и Япония започват да навлизат на метъл сцената. По-добре късно, отколкото никога. Нали има понятие j-rock. Тук даже спадат доста от групите от метъл сцената им. Аз не съм запознат много-много с нея, но един приятел много се кефи на японски метъл ^^"
scion_of_storm
Няма лидер.
Warrior Of Ice
Цитат(Stormrider @ Jan 21 2009, 03:24 PM) *
Всяка от изброените държави е дала по нещо на метъл сцената (изключаем може би Япония)

Японците си имат много качествени банди. Едни Loudness и X Japan ако не могат да се нарекат култови, то не знам как. Иначе Sigh, Concerto Moon, Onmyouza, Galneryus, Kadenzza и Blood Stain Child са абсолютно първокласни групи.
Slash
Японците не са решили нещо, не са го направили. Въпреки че метъла е музика от Европа и Северна Америка основно, японците са сред най-готините от останалите географски ширини. И все пак те си имат свое различно усещане за нещата около себе си, така че тези които не копират стандартното хеви, а правят нещо по-авангардно, го представят по техен си начин, нещо като киното.

Добре е да се чуят и HeavensDust, които правят много свеж модерен метъл с японски мотиви.
fewgtg
Цитат(Warrior Of Ice @ Jan 21 2009, 08:06 PM) *
Цитат(Stormrider @ Jan 21 2009, 03:24 PM) *
Всяка от изброените държави е дала по нещо на метъл сцената (изключаем може би Япония)

Японците си имат много качествени банди. Едни Loudness и X Japan ако не могат да се нарекат култови, то не знам как. Иначе Sigh, Concerto Moon, Onmyouza, Galneryus, Kadenzza и Blood Stain Child са абсолютно първокласни групи.

Да не забравяме и Maximum The Hormone smile.gif
Twilightfall
Хубаво де, колко влиятелни групи има в Япония (т.е които са направили нещо значително, такива без които даден стил, или дори метълът като цяло не би бил същия...)?

Качествени банди може и да има, но такива има и на много други места.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.