Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Кои са лидерите на метъл сцената?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
lodborg
Ицо, Anthem къде ги забрави! Да се бутнат в графата с Loudness и X Japan! dry.gif

Въпросните японски групи не са кой знае колко известни извън границите на родината си и заради това не са повлияли на световната сцена кой знае колко. За сметка на това в родна Япония са нещо като богове. В световен мащаб не са много групите, които са свирили пред 100 хиляди човека публика, а X Japan в последните пет години от съществуването си са свирили често пред толкова хора. Разбира се, не са имали и почти никакви концерти извън Япония...

Едит: за посещаемостта е малко преувеличено, разбира се, но е факт, че на реюниън концертите им е имало по над 50 хиляди - капацитетът на разпродаден Tokyo Dome.
Jesus Goat
Норвежците, с подгласници шведите. Както е било винаги.
Dreamtale
Глас за Финландия за мен. Пристрастен съм, но и много важни групи излязоха от там.
Hetfield
Много ясно че Америка! bowdown.gif
LordZombie
Ми чи къ, нали Металика са от там
Vivi
Тихо, че ще изпрати чичо Джеймс още веднъж...
Fish
В САЩ имаше велики групи, но повечето от тях само си лежат на лаврите от години. Гласувам за шведите, които за мен са най-свежи, продуктивни и интересни.
Lionnight
Още един глас за Финландия! Може би защото харесвам техния Power Metal! metal.gif
sgoh
От един билюк хора, само аз съм дал глас за Великобритания ufiw4.gif
hybridtar
Вече сме двама punk.gif drinks_drunk.gif
Michael
Въпреки че най-любимата ми група е Scorpions, гласът ми отива за финландците. Младите фински групи са просто невероятни.
Kent
На мен финландците ми най харесват. biggrin.gif
Dark_Temlar
Метъла е традиционата музика на Финландия... Неслучайно всяка година изпращат метъл групи на Евровизия! Макар че и Германия има много силна сцена smile.gif
Twilightfall
Цитат(Dark_Temlar @ Feb 11 2009, 07:57 PM) *
Неслучайно всяка година изпращат метъл групи на Евровизия!

УАУ, супер лудница!
sgoh
Хеле ако имаше още "Мелодия на годината" можеха и там да пратят, че да станат Баш коравата метъл нация!
StianThornsen
За мене е Норвегия, най-много любими групи са ми от там. icon_headbang[1].gif
winterstorms
^^ & ^^^ Колкото и да пикаете газ, факт си остава, че в една държавица с има-няма пет милиона население свирят стотици качествени групи и сред хората там тази музика е на първо място. wink.gif
kamen_rapehammer
Южноамериканската сцена рулира. Гласувах за бразилия. smile.gif Според мен това е най-добрата страна за траш метъл.
sgoh
Цитат(winterstorms @ Feb 16 2009, 10:25 AM) *
Колкото и да пикаете газ, факт си остава, че в една държавица с има-няма пет милиона население свирят стотици качествени групи и сред хората там тази музика е на първо място. wink.gif

Голям трън в очите ми е тая финландия ши знайш. suicide.gif

Почти толкова противни са ми колкот шведите, нищо чудно да участват в световния заговор на шведските евреи. Само се замисли, що няма българин с нобелова награда. whistle.gif
ludspamer
^Та за кои си ти, за турците?
sgoh
^ На слабо време се включваш. Пробвай пак wink.gif
Despair
Цитат(winterstorms @ Feb 16 2009, 10:25 AM) *
факт си остава, че в една държавица с има-няма пет милиона население свирят стотици качествени групи

Норвегия, нали?
Дано поне с една нобелова за мир се уредим. happy.gif
power_metal666
Кви са тия глупости,Швеция била лидера на метъла.Финландия е ,била и ще бъде винаги лидера на метъла bowdown.gif
scion_of_storm
Азе па казвам НЙЕ!
pa®tci
Цитат(power_metal666 @ Feb 25 2009, 08:00 PM) *
... Финландия е ,била и ще бъде винаги лидера на метъла bowdown.gif

Дойчланд, Дойчланд убер а-А-алес, сам юнак на ко-о-Oня. bg.gif

+ малка щипка СЛАЙЕР, за вкус.


Ама ако ще си говорим реално, GB > You. Да посоча банди, казвате, ми ОК: PINK FLOYD (нема как, просто), QUEEN (дотука с рока), IRON MAIDEN, JUDAS PRIEST, VENOM, BOLT THROWER, NAPALM DEATH, CARCASS... мързи ме да мисла зъ още...
Twilightfall
И My Dying Bride, Anathema, Paradise Lost...
sgoh
Всъщност вие сега просто "пикаете газ", че финландицте са толкоз велики dry.gif
pa®tci
Дамз, газ пикаем. smile.gif



... в устата ти. cool.gif
Slacoth
Bathory, Dismember, Entombed, Grave, At the Gates, In Flames, Samael, гласувам за Швеците.
Със същият ентусиазъм бих гласувал и за Англичаните: Cathedral, Paradise Lost, Anathema, My Dying Bride ...
Нека да не почвам пък с Норвежците щото много ще избягам от темата.
Понеже не слушам нито пауър, нито хеви-траш, Германците не ми харесват. whistle.gif
pa®tci
Цитат(Slacoth @ Feb 26 2009, 09:03 AM) *
... Samael, гласувам за Швеците...

SAMAEL са от ШВЕЙЦАРИЯ. rolleyes.gif


Междувпрочем, това е една страна, "Дала" някои доста интересни банди, като горепосочените, CORONER, CELTIC FROST, MESSIAH, KROKUS, ALASTIS...
Slacoth
О.К. Швейцария, изложих се.
Абе защо в анкетата липсва Англия? Че там почва всичко!
pa®tci
Великобритания според теб какво е/къде се намира? whistle.gif
ludspamer
Пък и по-правилно е шведите:0

Като стана дума за Швейцария, вчера прослушах Хейдеволк icon_headbang[1].gif

Както и да е, като че ли напоследък най-много банди слушам от Финландия и Норвегия, но не мога да кажа само една...
ZerraX
^ Heidevolk са от Холандия.
Braindead
Хахаха, тук се е получила голяма психопатия с тея държави. laugh.gif

То тук малко се размива дали говорим кой какво е "дал" или коя банда днес се изявява с най-пълна сила. И, наистина, това за момента са скандинавските държави, макар да имам доста малко любими групи от тях (езиците им ми стигат, хаха). unsure.gif

От друга страна повечето банди, които се появяват сега (в близките, да речем, 5 и повече години), са "всяко чудо за три дни", тъй че и "лидерството" ще е до време.
RPAngelov
Швеция и Великобритания.
scion_of_storm
Абе за мен холандците и австрийците са много подценявани държави. Не, че са лидери, но имат рядки горе-долу проявления на ОМФГОМФГ?! групи.

И Дания малко така.
Twilightfall
Право думаш, шефе.

ОсобенНо Холандия - дет сцената им е УБРЕ ДЕБРЕ. The Gathering също.

Канада също трябва да се спомене.
RPAngelov
Кои са лидерите ли? Ми циганите естествено, а па кой не верва да види тук и по-точно - лидера на 40 секунда.
Emko_
Финландия и Германия bowdown.gif
azoteccccc
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif Мексико icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Sepultura
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif Бразилия icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
MetallicaAntiFan
Бати.... всяка държава има адски силни банди и е трудно да избера коя измежду сите. Американците няма как да не ги изпусна, макар, че европейската сцена е по - добра като, че ли. В Европа държави като Полша, Германия, Англия, Франция, Норвегия, Швеция и т.н. има много добри и продуктивни групи.
И все пак аз ще заложа на Канада. Не знам на какво се дължи уникалността и тежестта на повечето групи от Канада, може би е от климата... знам ли?...

ЕДИТ - Бразилия също се слави с добри банди, но за мен само заради Сепултура. smile.gif

УОУ, само двама будали сме гласували за Канада...
Helloween
+1 за Германия
Поздрав с това icon_headbang[1].gif http://www.youtube.com/watch?v=QYLpSTclFUU
winterstorms
Цитат(MetallicaAntiFan @ Aug 26 2009, 09:05 PM) *
ЕДИТ - Бразилия също се слави с добри банди, но за мен само заради Сепултура. smile.gif

Всъщност с изключение на тях, Angra и няколко ъндърграунд дет групи, не се сещам да са дали много повече на метъла...
abraxas
САЩ.
Ad Absurdum
Норвегия няма конкуренция. И никога не е имала.
_Moonshield_
Да, в един стил. А к'во ще кажеш за Швеция - дет, мелодет, блек, пауър, готик.... и т.н.
sharon
^ Именно. За сметка на това една Финландия напоследък се излага, докато шведите залагат най-вече на стиловото разнообразие.
Slash
Цитат(_Moonshield_ @ Dec 22 2009, 11:01 PM) *
Да, в един стил. А к'во ще кажеш за Швеция - дет, мелодет, блек, пауър, готик.... и т.н.

Ти не разбра, той вика, че западно швеТско нямало конкуренция biggrin.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.