Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Коледа!
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4
ludspamer
Честита Коледа, ай дано се напием хибаво таз вечер drinks_drunk.gif
Ulair
Весело Рождество и от мен (за тези ,които още си правят труда да го празнуват)!

На останалите...ми честито Зимно слънцестоене!

Каквото и да празнувам днес ,ще го полея обилно!!! drinks_drunk.gif


pa®tci
Цитат
Ще почиваме от 1 май до Гергьовден
Правителството взе днес решение за шест последователни почивни дни през май
10.01.2008


Шест почивни дни се събират за празниците 1 и 6 май. Това стана възможно с разместването на почивните дни, което правителството одобри на днешното си заседание.
Кабинетът обяви 2 май (петък) и 5 май (понеделник) за почивни дни. Те ще се отработват на 10 май (събота) и 17 май (събота).
Решението предвижда още да се почива на 31 декември (сряда), а отработването на този ден ще е на 20 декември (събота).
Промените се правят, за да не се прекъсва работната седмица, което би се отразило неблагоприятно на трудовия процес, както и да се осигури по-ефективно използване на почивните дни, мотивира се кабинетът.
На днешното си заседание правителството утвърди и датите на религиозните празници през 2008 г. на вероизповеданията, различни от източноправославното. Те могат да се ползват като почивни от хората, изповядващи съответната религия.
Празниците на католическата църква са 24 март - вторият ден на Великден, 29 юни - "Св. Св. Апостоли Петър и Павел", 1 ноември - "Вси Светии", и 8 декември - Непорочното зачатие на Света Богородица.
Мюсюлманското вероизповедание ще празнува Рамазан байрам на 30 септември и 1 октомври и Курбан байрам - на 8 и 9 декември.
За религиозната общност на евреите в България празниците са на 20 април - Песах, 30 септември - Рош Ашана (еврейската Нова година), 9 октомври - Йом Кипур, и Сукот - на 14 октомври.
Арменската апостолическа православна църква ще празнува Бъдни вечер и Рождество Христово на 5 и 6 януари, Сурп Вартананк на 31 януари, Великден на 23 март и Задушница на 24 април.
Празничните дни за обществото "Бяло братство" са 22 март - Ден на пролетното равноденствие, Съборните дни - 12 юли и 19 август, и Денят на кончината на Учителя - 27 декември.
Църквите на адвентистите от Седмия ден ще празнуват четири съботни дни, ако според трудовия им или служебен договор са задължени да работят в тези дни.
Празници за Бахайската общност са 21 март - "Ноу-Руз" (Бахайска Нова година), Празник "Резван" - на 21 април, Обявяване мисията на Баб - на 23 май, и Рождението на Бахаулла - на 12 ноември.
Празници за Общество Кришна съзнание са Гаура Пурнима на 21 март, Нарасимха Дева - на 18 май, Ратха Ятра - на 4 юли, и Кришна Джанмаштами - на 24 август.
Диамантен път на будизма - България, ще празнуват на 7 февруари първия ден от Новата година, на 21 март - Ден на чудесата на Буда Шанямуни, на 18 юни - Весак (ден на раждане, просветление и паранирвана на Буда Шакямуни), а на 18 юли - първо преподаване на Буда Шакямуни.
Свидетелите на Йехова в България отбелязват Възпоминанието за смъртта на Исус Христос на 22 март.
За празници на Съюза на Евангелските Петдесятни църкви в България са определени 15 и 16 юни - Петдесетница и Свети дух.
Clayman
Празнувате ли Коледните и Новогодишните празници и как ? Имате ли някаква прадиция.
(и преди да кажете че кой не ги празнува и такива работи незабравяйте че някой се изживяват като големи зли сатанюги)
_Moonshield_
Хахха, сатанюги те, всички си празнуват по един или друг начин smile.gif
_TNT_
тук и тук
Празнувам Нова Година. Религиозни щуротии - no thx. Комуто са нужни да си ги празнува. А, и не съм сатанист, btw. wink.gif
_Moonshield_
^На Бъдни вечер не се ли събирате по някакъв начин семейството, много много малко хора в България не го правят?
abydos
Тц.
_TNT_
@Moonshield: не по-различно от нормална вечер.
_Moonshield_
Е да де, аз не ти говоря нещо кой знае по-различно, просто в нашто семейство се гледа да има нечетен брой ястия и всички да седнат да се хранят заедно. Като цяло идеята си е много яка, след това идва Коледа където се напиваш и всичко се оправя biggrin.gif
_TNT_
При нас така или иначе се вечеря заедно. Математиката не ми е силната страна и се затруднявам с нечетните ястия. wink.gif А и вегетарианската кухня не ми понася особено.
Aggressive Perfector
MadHatter
Цитат(_Moonshield_ @ Dec 24 2008, 12:46 PM) *
Е да де, аз не ти говоря нещо кой знае по-различно, просто в нашто семейство се гледа да има нечетен брой ястия и всички да седнат да се хранят заедно. Като цяло идеята си е много яка, след това идва Коледа където се напиваш и всичко се оправя biggrin.gif

И при нас тъй, от край време, даже ме кефи да си правя баниците и боба happy.gif Инак и ние си ядем заедно, ама така поне имаме повече време да си поприказваме за живота, вселената и всичко останало...и да изпия една допълнителна чаша вино без да ме усетят biggrin.gif
Blashyrkh
Някой мнения ми звучат в стил "Няма да си ходя на бала, защото мразя хорската показност и лицемерие и няма да падам на нивото на чалгари..." biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
_TNT_
С разликата, че балът е веднъж, а коледа - цял живот. wink.gif
Aggressive Perfector
^Освен ако не си абортиран ембрион.

Хъхъхъхъхъхъхъ.
_TNT_
Хъхъхъ indeed! Разваляш темата, баси.
Ulair
Аз пък реших да не празнувам Бъдни вечер и Рождество (логично), а Коляда и т.нар. ''Прелом на Зимата'', от което следва, че ме очаква една седмица обилно ядене и пиене... а след това и Нова година!! drinks_drunk.gif viking.gif
scion_of_storm
Абе я поздрав за Коледата с Therion - Typhon

Ааахх bowdown.gif
Renegade
Я па не вервам у коледа, оти съм атаист. cthulhu.gif
Aggressive Perfector
WHY TRY?
WORLD DIES
CHRIST HIDES
WHEN SATAN RULES HIS WORLD
DISEASE
RUN FREE
KILLING
WHEN SATAN RULES HIS WORLD
RELIGION
INFLICTION
OBSCENE
WHEN SATAN RULES HIS WORLD
WITNESS
DISMISSED
EXECUTED
WHEN SATAN RULES HIS WORLD







...весела Коледа на всички! smile.gif
_Moonshield_
Весела Коледа!!! smile.gif
Blashyrkh
весела
Braindead
Весела Коледа на всички! Най-вече да сте живи и здрави, много да се усмихвате и да прекарвате страхотни моменти с чудесни хора! И хубаво да си хапнете по празниците (което май си е неизбежно, де). rolleyes.gif
Clayman
Весела Коледа хора : http://store2.data.bg/angelhell/vesela_kol...sela_koleda.swf
Atrocity
^ Много е яко това.


Весела Коледа! wink.gif
LordZombie
Весела...ХАНУКА !!! whistle.gif
Arq
Честита Алкохоледа! И Прасоколеда ииии Ханука ии..Коледа... laugh.gif Бъдете усмихнати! smile.gif
Aggressive Perfector
Цитат(LordZombie @ Dec 25 2008, 03:17 PM) *
Весела...ХАНУКА !!! whistle.gif

AUSCHWITZ!!! mat.gif mat.gif mat.gif

Sadistic
Metal Christmas And Heavy New Year!
Chaotic One
Весела Прасоколеда..ъм,така де - Коледа. happy.gif
Ta' Zhal
^ ХО.ХО.ХО.

Весела на всички, живи и здрави да сте ми.
Chaotic One
^ "Не,не и не! Трябва да вложите повечко живот в смеха,да ме прощавате за неволната обида." (към Смърт) xD

Хубаво е и тук да видя фенове на Пратчет! happy.gif
Arq
^е че как? ние сме гвардия!
pa®tci
http://www.youtube.com/watch?v=lc19VrRERDg
























happy.gif
sgoh
У тоя форум било пълно с комунисти... "Не празнувам религиозните простотии бла бла бла..."
В празниците не може да има нещо лошо. който не го разбира си е сдухан. :Р

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НЕСДУХАНИ! drinks_drunk.gif



И btw Що Кольовците черпят на Никулден, а не на Коледа? unsure.gif
Megadeth
Цитат(_Moonshield_ @ Dec 25 2008, 10:52 AM) *
Весела Коледа!!! smile.gif
ZerraX
Ем Весела да е Коледата~
gadabout
^^^ Напълно се солидаризирам с теб.
Честито на несдуханите. Убийти са от ядинье и пийнье!
Jesus Goat
Цитат(sgoh @ Dec 26 2008, 06:03 PM) *
У тоя форум било пълно с комунисти... "Не празнувам религиозните простотии бла бла бла..."
В празниците не може да има нещо лошо. който не го разбира си е сдухан. :Р

Не можеш да задължиш някого да празнува някакъв празник, ако за него той е лишен от смисъл и съдържание, само защото така е прието. Това е сдухано.
sgoh
Ма аз, другарю, никого не задължавам. Философи като тебе, които търсят някакъв много дълбок и възвишен СМИСЪЛ даже и в празниците, никой не може да ги спаси suicide.gif
Jesus Goat
Ма аз, господине, нищо възвишено и дълбоко не търся. Просто когато на една дата не чувствам празнично настроение, ми е доста смешно другите да ми натрапват своето такова. Нищо повече.
Slash
Вие ме пратихте в сериозни размисли бе, образи! Сега ще си мисля за празници със съдържание... blackmetal.gif

Весели почивни дни на всички!
Magne
Aggressive Perfector
^Всички разбрахме че си педераст, вече можеш да спреш.
Megadeth
^^ Haхахаха яко :>>>
onnellinen
Разбира се, в демократична република с официална религия източноправославно християнство, членка на ЕС и известна с толерантността си към други етноси и вероизповедания трябва да се бъзикаш точно с Исус Христос... А покрай него с държавата, с Конституцията на държавата, с религията изобщо, с християнството в частност, с Всеобщата декларация за правата на човека, с всички заблудени християни, които случайно пишат тук.
Защо не пробваш друг път колаж с Мохамед, легнал върху персийски килим?
LordZombie
All gods = shit
Ta' Zhal
[random thought]Странно ми е. Ако някой каже нещо срещу чалгата, ще го изядете. Срещу гейовете - също. Срещу турците - също. За циганите няма да го правя на въпрос. И като цяло сте ми умнички и толерантнички. Само дето когато някой започне да си ръси лайната срещу религията, си траете, нали? Сладури. Понякога се чудя, дали говорим за толерантност, или за мерене на оупънмайдеднес. Дали широката ви скроеност не е плод на стереотипи, в които се затваряте?[/random thought]
abydos
Цитат(onnellinen @ Jan 2 2009, 06:51 PM) *
Защо не пробваш друг път колаж с Мохамед, легнал върху персийски килим?

Няма толкова интересни за карабината.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.