Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Коя кола предпочитате?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
karelian
Цитат(Beholder @ Jul 4 2011, 10:28 PM) *
Цитат(karelian @ Nov 26 2010, 11:59 PM) *
Прекаленият култ на българина към Mercedes по-скоро ме отблъсква

Няма такова нещо като прекален култ, когато говорим за най-великата марка коли! bowdown.gif

Аз съм по-скромна. Това например би ме зарадвало изключително много, признавам си!

sharon
^ Нали... laugh.gif Аз пък наскоро видях едно ей такова съкровище да се шляе из квартала и се влюбих нещастно до гроб.
Маруш
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 5 2011, 09:10 PM) *
И аз май станах жертва на култа, живот и здраве септември пристига от Бремен. happy.gif

Каква е?
Warrior Of Ice
C220 CDI BE
lobodomized
Карам Ситроена на нашите и не се оплаквам. wink.gif
Frog
Цитат(karelian @ Jul 6 2011, 06:03 PM) *
Аз съм по-скромна. Това например би ме зарадвало изключително много, признавам си!


Не са ли неоправдано скъпи тия Волвота?
Hellraiser
Ауди. shifty.gif
Frik
Големи гъзари сте станали нещо. metal.gif
RunningWild
Цитат(ludspamer @ Jul 5 2011, 10:29 PM) *
...пък разните Е39ки ми причиняват диария с модерния си вид.

Aко за теб тази кола на 12 години e модерна...
ludspamer
На външен вид изглежда доста по-модерна от старите култове;)




Кажи ми, че второто не е 25 пъти по-добро:)
SPYBORG
На мен ми трябва една такава зверщина...
Маруш
Цитат(ludspamer @ Jul 29 2011, 08:18 PM) *
Кажи ми, че второто не е 25 пъти по-добро:)

Ами много ясно! Не че и по-новата не бих я карал де. wink.gif
Diablo
Баварците от края на 80-те са ми голяма слабост...
LordZombie


<3
tricycle
Цитат(serem na vas @ Apr 14 2011, 11:42 AM) *
Вчера се возих в новата BMW 5-ца и ми останаха очите. censored2.gif

Тясна и неудобна. wink.gif От Е-класата е на светлинни години назад.
RunningWild
^Пич, съжалявам, но имам приятели, които работят в шоурумове на мерцедес и мога да ти кажа, че последните две Е-класи са най-пробитите мерцедеси.


Цитат(ludspamer @ Jul 29 2011, 08:18 PM) *
На външен вид изглежда доста по-модерна от старите култове;)




Кажи ми, че второто не е 25 пъти по-добро:)

Точно мен не трябва да ме питаш, защото съм притежател на БМВ и за мен почти всички модели са уникални. Конкретно между тези двете:
Ами тази тройка си е класика, няма спор. Е30-ката е автомобил, в който УСЕЩАШ карането и нищо не може да ти достави по-голямо удоволствие. Бях карал едно такова шест цилиндрово, 130 коня, 89-та година. Няма такова усещане човек!
Е39-ката за мен е невероятен автомобил първо, защото се води луксозен клас и изобщо не са му толкова скъпи частите и човек с нормален доход пре-спокойно може да си го позволи. Страшна кола с много екстри и готина возия. Карал съм М5-ицата на тази генерация за 5 минутки (на един познат) и копелета...... дъха ми остана. Еба ти звука, и мощността....
ludspamer
Цитат(RunningWild @ Aug 3 2011, 10:13 PM) *
Е30-ката е автомобил, в който УСЕЩАШ карането и нищо не може да ти достави по-голямо удоволствие. Бях карал едно такова шест цилиндрово, 130 коня, 89-та година. Няма такова усещане човек!

Като цяло не разбирам особено от коли, затва пък точно тва е супер важно за мене. Не искам като излезна на магистралата и дигна 130 да се усеща като 60. В момента карам шофьорски, Нисан Алмера 110коня, 2001ва ако не се лъжа. Добра е, обаче завърша ли ги тия курсове, първата кола, която ще карам е жигулата на дядо ми biggrin.gif Лада 2107, тотална класика icon_headbang[1].gif
Иначе и Е39ка не отказвам, но ако зависи от мене няма да се замисля smile.gif
tricycle
Цитат(RunningWild @ Aug 3 2011, 10:13 PM) *
Пич, съжалявам, но имам приятели, които работят в шоурумове на мерцедес и мога да ти кажа, че последните две Е-класи са най-пробитите мерцедеси.

По кой показател точно са най-пробити? Или и това е поредното предубедено мнение от собственик на "новия Голф"? laugh.gif
RunningWild
Това, че карам БМВ значи, че карам "новия голф" ли? Не знаех...
tricycle
Ами така им викат от доста време - едно, че не са кой знае колко по-добри, а и на старо вървят за почти същите пари. laugh.gif

На въпроса ми няма ли да отговориш?
RunningWild
Първо искам да уточня следното нещо:
По никакъв начин не хуля мерцедес, защото съм голям фен на марката, просто имам някои наблюдения.
На въпроса ти:
Споменавайки E-класите, имам предвид конкретния модел W211 2003-2009. Избери си от къде да започна... Дюзите на дизелите им са адски калпави (предполагам знаеш колко струва едно почистване, камо ли смяна...), смяната маслата и филтрите е банално да се споменава, автомобилът работи с два акумулатора - един отпред и един отзад, като втория е 600 лева, а заминава доста често, дифузьора и всмукателния колектор са изключително калпави, на всеки втори такъв мерцедес EGR клапана задължително заминава, признавам че автоматиците на мерцедес са уникални, но на w211 и на обикновените и на AMG сериите дават сериозни дефекти (най-често не иска да връща назад предавките).
Като цяло - калпав е и е скъп.

За мен най-хубавото нещо за тая кола е мотора 2.7 CDI и дизайна на колата.

Тия неща не съм си ги измислил, aма дай да се обиждаме на кой каква кола кара...
tricycle
Аз имах предвид последния модел (W212). Маса проблеми изчистиха в него, новите двигатели са направо трепач, а дизайна просто не го коментирам. За старата ековица съм съгласен, че само видът и возията й са на ниво.
RunningWild
Ами в интерес на истината W211 наистина е доста красив за мен, но само до тук. А пък за w212 нямам никакви наблюдения. Щом казваш, че няма същите проблеми съм склонен да ти повярвам, обаче не ми е ясно нeщо друго. Щом говорим за най-новата Е-класа, значи говорим и за най-новата петица. А за въпросното BMW e глупаво да ce твърди, че е тясно или неудобно.
Beholder
На BMW единственото предимство им е, че минават за по-спортна марка. Само дето като динамични качества не са кой знае колко различни от Мерцедес, за сметка на което пък разликата в комфорта е голяма.
Маруш
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 7 2011, 04:49 PM) *

От мишоците в Балканстар ли? Кви пари?
tricycle
BMW 3-series vs Mercedes C-class
kartofa
Абе, я покажете тука кой какво кара?
SoulOfPerdition
Ей това е колата!!! smile.gif
tricycle
Симпатична е, ама за тия пари човек може да си купи Audi A4. wink.gif
conguestadors
Жена ми кара Ford Fiesta 1.8 XR2i 16V (130 Hp), а аз в момента карам Fiat Ulysse. За жалост, продадох любимото Субару.
RunningWild
Продадох БМВ-то и вече съм горд собственик на W220:
http://images.wikia.com/mafia/images/4/47/W220.jpg
Уникален автомобил! S320, 204 коня, дизел, автоматик, всякакви екстри, 2003-та година. Малко се поизръсих за него, но определено изобщо не съжалявам!
Скоро очаквайте и актуални снимки!
Маруш
Евалата, много добър избор! Тия около 20к вървяха май?
RunningWild
22 300 лева, а я спазарих за 21 100 wink.gif Добре де, приятеля, с който бях той я спазари, че в търговската дейност го бива повече smile.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Маруш @ Aug 16 2011, 11:03 AM) *
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 7 2011, 04:49 PM) *

От мишоците в Балканстар ли? Кви пари?

От тях, разбира се. Нямам връзки директно с производителя. wink.gif Иначе - малко над 65.
tricycle
Цитат(RunningWild @ Sep 3 2011, 08:47 PM) *
Продадох БМВ-то и вече съм горд собственик на W220:
http://images.wikia.com/mafia/images/4/47/W220.jpg
Уникален автомобил! S320, 204 коня, дизел, автоматик, всякакви екстри, 2003-та година. Малко се поизръсих за него, но определено изобщо не съжалявам!
Скоро очаквайте и актуални снимки!

Браво и от мен за избора, ама нали доскоро критикуваше дизелите на Мерцедес? tongue.gif
RunningWild
Критикуваx 2.2 CDI мотора, както и цялата идея на W211. wink.gif
А аз като цяло трябва да съм луд за да си взема S класа бензин с тия цени и тоя разход.
Маруш
Вади снимките, де. smile.gif
metalheart1993
wv polo 1997 комби не гори много, просторно е и е мнго удобно.
kartofa
Цитат(RunningWild @ Sep 5 2011, 11:16 AM) *
Критикуваx 2.2 CDI мотора, както и цялата идея на W211. wink.gif

За стария не знам, но актуалният 220 CDI е феноменален!
ZerraX
Честито, да си я караш със здраве и умната drinks_drunk.gif
Маруш
Колко вдига?
Warrior Of Ice
Още не съм тествал, но по документи - 230.
Megadeth
Цитат(Warrior Of Ice @ Nov 27 2011, 05:08 PM) *
Още не съм тествал, но по документи - 230.

WTF?! ДА СЕ ОЖЕНИШ ЗА ЖЕНА ПРЕДИ ДА СИ ПРАВИЛ СЕКС С НЕЯ?! ЧОВЕЧЕ?!?!? Ааа да тестваш скоростта, мислех, че самата кола не си тествал, пък си я купил.
Warrior Of Ice
Дизелите се карат по-кротко първите 1000-2000 километра, иначе с удоволствие. tongue.gif
tricycle
Цитат(conguestadors @ Sep 3 2011, 05:11 PM) *
За жалост, продадох любимото Субару.

Ее, как можа, това е велика кола. От години съм с такава и не я сменям за нищо!
tricycle
Нещо за феновете на малките коли. wink.gif
Rolf
^ Доста по-добре изглежда в сравнение с конкуренцията в този клас.
Во Царствии Твоем
някой има ли наблюдения на Rover автомобилите, специално ме интересува ниският клас 200. Как са като качество, цени на консумативи за тях и т.н.?
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.