Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Фентъзи
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
scion_of_storm
к'ви доставки бе пичове, баща ми каза, че го е видял в СОФИЙСКА книжарница о.О

и нямам идея кой вариантъ.
sharon
Ба, къде? mellow.gif Booktrading/Хеликон трябва да имат по нещо, предполагам. hmmm.gif
lodborg
Аз от доста време вече съм се захванал да си препрочитам Колелото - в подготовка за The Gathering Storm. В един момент преминах и на английски даже. Да, ама както хиляди неща са ми на главата в момента едвам докретах до шестата, така че имам още много време преди да стигна до така желаната дванайста книга. Но поне скучно не ми е smile.gif Благодарение на майсторството на Джордан, мир на праха му.

Поръчах си и първите четири книжки (или книгища по-скоро, ако вземем предвид значението и качеството им) за Ендър на Орсън Скот Кард в един доста приятен бокссет. Да отговоря на въпроса на Дил, която ме попита какво е качеството - сет е чудесен, четирите книжки са пакетирани в една добре изглеждаща картонена... хм, кутия да я наречем. За съжаление самите книги са с меки корици и определено не ми всяват доверие, че след време и подходящ брой прочитания няма да започнат да се разпадат. Но все пак нещо което просто нямаше как да липсва от колекцията ми.
Airin Of Ancelot
Цитат(scion_of_storm @ Dec 10 2009, 03:45 PM) *
к'ви доставки бе пичове, баща ми каза, че го е видял в СОФИЙСКА книжарница о.О

Чудесно! smile.gif И без това не ми се чака още половин година Бард да я преведат...
prayer4eto
Ах, какво получих за коледните празници wub.gif

http://picasaweb.google.com/prayer4eto/The...Li2iuqPjdrx-wE#
lodborg
Познай сега колко хора ти завиждат най-мръсно. biggrin.gif Сите, дето имат пост в тая тема сигурно.
scion_of_storm
Цитат(prayer4eto @ Dec 21 2009, 11:05 PM) *
Ах, какво получих за коледните празници wub.gif

http://picasaweb.google.com/prayer4eto/The...Li2iuqPjdrx-wE#

Вече и аз имам същото! Една бройка имаше в Мола и беше открадната веднагически!

At the end of time,
when the many become one,
the last storm shall gather its angry winds
to destroy a land already dying.
And at its center,
the blind man shall stand
upon his own grave.
There he shall see again,
and weep for what has been wrought.
sharon
^^^ В скоро време ще бъде заграбена, в момента се занимавам с това - страхотен дебют, впечатлена съм. Тези дни въобще съм задълбала в по-ъндърграунд авторите, доверието е оправдано, поне съдейки по "Monument".
Kent
Е, някой прочете ли новата на Джордан? Впечатления?
prayer4eto
^ A good one! smile.gif No drawbacks tongue.gif
scion_of_storm
Топ 3 любими ми стана. Невероятно оживление с оглед на последните 3-4!
Kent
Това сигурно защото не го е писал само Джордан. happy.gif Аз обаче ще изчакам превода.
Rolf
И на мен ми хареса книгата. Наистина е доста по-увлекателна от последните няколко, в които Джордан основно разтягаше локуми.
scion_of_storm
*или Хариет.

По-вероятно моята версия, съдейки по кройките, чайовете, дантелите и не знам си какво си. :Д
prayer4eto
http://www.dragonmount.com/News/?p=1193
Alföðr
По принцип аз съм голям фет на творбите на Пратчет. Последната поредица, която четох беше Вещерът на Сапковски. Друга книга, която много ми допадна е Пурпурен Мрак. Иначе в момента започнах Колелото на времето.

ПП: Някой чел ли е "Донесете ми главата на принца" и какво е мнението му, защото мисля да си я взема?
Warrior Of Ice
Цитат(Alföðr @ Feb 14 2010, 08:16 PM) *
Някой чел ли е "Донесете ми главата на принца" и какво е мнението му, защото мисля да си я взема?

Уникално забавна и увлекателна - като всичко на Зелазни. Чети, няма да сбъркаш.
scion_of_storm
Присъединявам се. Много добро книжленце е.
lodborg
Страхотна книга, няма да сбъркаш. Зелазни управлява. А ако ти хареса, мога да ти препоръчам нещо в същия дух и дори още по-здраво - "Добри поличби" на Тери Пратчет.
Alföðr
Специално тази не съм я чела , но тя ще една от следващите. happy.gif
abydos
Цитат(scion_of_storm @ Jan 23 2010, 07:50 PM) *
Топ 3 любими ми стана. Невероятно оживление с оглед на последните 3-4!

Май съм сред малкото, които харесват почти всички книги еднакво. Последните нямаше толкова екшън, но пък имаше много други неща. Трябва малко политика, интрига, нещата детайлно да се разгърнат, а не само в последната книга да ми кажат "тоя отиде там, сби се с едни, наеба други и сега е тука за края". Според мен тази книга щеше да е много по-интересна ако само Джордан я беше писал, но уви. И аз ще чакам първо превода, че съм му свикнал.
Rolf
Точно последните 3-4 книги от Колелото са сред най-отегчителното фентъзи, което съм чел. Просто си личи, че са изкуствено разтеглени и писани за пари. Новата е доста по-добра, за щастие.
prayer4eto
Ликувай, народе! drinks_drunk.gif
Diablo
Любимец ми е Салваторе! smile.gif Харесвам и книжките на Кнаак.
ZerraX
Последно прочетох "Крондор"(страхотна книга, те всъщност всичките от поредицата Войнота на разлома са резачка :ave:) сега съм на Колелото вол. 2 - Великият лов.
Ghost
Хора, някой тук да е чел този Ейдриън Чайковски в оригинал, или поне да е чувал отзиви? Гледам, че Бард превеждат поредицата му, пък нищо не знам за автора. unsure.gif
Sile
Като събера пари ще си купя поредицата "Дневниците на вампира".
abydos
Hello all, I am currently involved in setting up a website that will be making available Terry's stories that he wrote whilst working for the Bucks Free Press newspaper in the 1960s - these are previously unpublished, so I figure it is rather exciting!

The website address is:

www.terrypratchett.weebly.com

This is where I need other peoples opinions... does this pique the interest of other fans out there, or am I working on something that might not be of much interest to anyone? Comments or feedback on the site here or via the comments form on the website would be much appreciated... it is a work in progress, but I am adding to it daily and hope to have everything in place and visible before the end of May.
Sile
unsure.gif да не ти е обърсала шамар английска ръка през устата?
abydos
К'во протестираш?
Sile
Не простестирам, базикам се biggrin.gif
sharon
От БАРД най-накрая се сетиха да изкарат нещо отделно на Брандън Сандърсън. Според мен се справи доста добре с "Буря се надига", сега са подхванали поредицата за Мъглородния. bounce8.gif
Rolf
^ Това изглежда добре! Чете ли го?
prayer4eto
^, ^^ Първата книжка е съвсем добра. По мащаб едва ли може да се сравнява с големите поредици, но пък г-н Сандерсън определено пише интересно и доста увлекателно. wink.gif Очакваме продължението!
sharon
^^ Точно приключвам, наистина пише адски увлекателно този човек. Директно взимай, няма да сбъркаш. Поредицата се очертава страхотна!
sharon
mellow.gif Сандърсън е започнал собствена сага в добавка, явно се е вдъхновил покрай Колелото:

Цитат
The Way of Kings is an upcoming epic fantasy novel by Brandon Sanderson to be released on August 31, 2010 by Tor Books. It is the first volume in a planned multi-novel (plotted to require ten books to complete) series called The Stormlight Archive.

Brandon Sanderson plans to write two The Stormlight Archive books and then write one book in another world. At this rate, assuming one book a year, the full ten-book series will take fourteen years to complete and the concluding volume will be published, at minimum, in year 2024.
lodborg
Той да свършва Колелото! mat.gif В сравнение с него, слабо ме интересуват всичките му останали неща.

А моето препрочитане на Джордънските книги в очакване на Towers of Midnight стигна до Crossroads at Twilight, общо взето най-тегавата част. Учудващо обаче, Winter's Heart, която в последните две прочитания ми беше досадна, сега ми се стори изключително увлекателна. Да видим дали и с Кръстопътищата ще стане така.
sharon
Явно е хиперпродуктивен пичът, кротко. openwidehug.gif Бурята определено компенсира някои недоразумения, които пък на мен ми се сториха скучновати, така че ще го следя и на двата фронта.
Mor Galad
Аз все повече се потапям в Малазан и наистина се чувствам обсебен от този свят. Наистина никога не съм чел нещо такова. Действа ми като много силен наркотик. Радвам се, че сега ще имам една седмица, през която ще съм свободен от всякакви научни задължения и ще мога да се отдам на фентъзи.

Това не знам дали трябва да го пиша тук, но играх една ролева игра по "Песен за огън и лед" - Battle of Westeros e името. Препоръчвам я на всички фенове на Мартин. Героите са взети от книгата и са направени изключително достоверно и съгласувано с историята (след като изиграхме една игра, в която Грегор Клегейн мина собственоръчно буквално през цялата армия на Старк, чията злополучен командир бях аз, и двамата с опонентът ми се съгласихме, че на този са му объркали името и трябва да се казва Чък Норис). Бойната система е доста добра и има баланс между шанс и стратегия.
MetallicaAntiFan
Братовчед ми ми даде ето таза книга, каза, че е добра -

Мисля да я почвам smile.gif
sharon
^ Екстра пишат Вайс и Хикман, навремето ме грабнаха доста с хрониките. Драскай в скайп като прочетеш, ще ти метна разни песни, вдъхновени от четивото. whistle.gif
Mor Galad
The fact that Erikson isn't available in the States is a crying shame. Personally, despite the US publishing companies statements of Erikson's books being 'too complicated' to be understood by the American reading populace I'm going to be cynical here and say:

CULTURAL ETHNOCENTRISM... Or something like that

Това го открих в един форум за Малазанските серии. Наистина е скандално.
scion_of_storm
ХАХАХАХХАА
дебили!
Elf_s_karirana_riza
След Толкин веяе не чета фентъзи.Не че не се опитвам-просто ме лови бяс...
scion_of_storm


.
Hellraiser
Добра ли е тази поредица?
scion_of_storm
Общо-взето най-доброто във фентъзито, което можеш да намериш, по мое скромно мнение.

Стига да се пребориш с хаоса на първата книга, която после ще ти стане ясна.
prayer4eto
^ Аз се боря доста усилено с хаоса във всички книги от поредицата whistle.gif rolleyes.gif
scion_of_storm
Е ти пък, другите са много по-подредени, пък и веднъж като усетиш нишката, няма никакъв проблем. Кое те притеснява, да разясняваме ако трябва :д

9-та е страхотна засега, не разочарова Ериксън.
Hellraiser
Мисля да ги започвам. rolleyes.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.