Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Фентъзи
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
prayer4eto
Евриуан хиър wink.gif. За него само RIP и чакаме последната част rolleyes.gif
lodborg
Какво значи "чакаме последната част"?
scion_of_storm
От цялата мозайка, наречена КнВ.
Аз най-накрая започнах Амбър, добро е. Леко забързано действие, но е доста идейно и ми харесва smile.gif
lodborg
Ma не, някой знае ли нещо за "последна част"?
scion_of_storm
За "A memory of light" се знае, че Хариетка ще твори яко...дано не го омаже... :/
lodborg
ZOMFGЮ!

Аз все пак съм доста доволен от новината, защото така ще има завършек на историята. Пък и ако се вярва на слуховете, тя е отговорна за не малка част от последните две-три книги. Което хем означава, че вече има донякъде опит, хем означава и че тя най-вероятно е виновницата за омзването на историята. Както и да е, ще го чакам с нетърпение.

Между другото, аз да си попитам пак сериозно. Това за издаването на книгата потвърдена информация ли е?
prayer4eto
По официалния блог на вече покойния, братовчед му Уилсън се зарече, че феновете трябва да са спокойни, защото ще направят всичко възможно да се довърши историята. Самият Джеймс (по думи на Уилсън) една вечер е седнал заедно с тях и им е разправил сюжетната линия изцяло. Освен това със сигурност имат и аудиозаписи от Джордан, така че историята има напълно завършен характер - само трябва да се развие действието.

Може и след 5 години да е, но всички фенове чакаме - "A Memory Of Light" bowdown.gif
Duh5
Цитат(scion_of_storm @ Dec 4 2007, 11:02 PM) *
Аз най-накрая започнах Амбър, добро е.

Чак ти завиждам, че тепърва ще го откриеш..

Излезе втората част на Сарантийска мозайка - Бог на императори на български. Само че, заради една тъпа курсова още не мога да я започна sad.gif
scion_of_storm
Това е втора част на Сарантиона, нали?
Бог да те благослови ако е, с баща ми от колко време я търсим, ще изтичам тея дни до книжарницата да си я взема!!!!
Duh5
Хаха, бог да благослови издателството, че я пуснаха за коледен подарък:) Сега ще разберем коя е жената, която дойде при Криспин на последната страница...
scion_of_storm
+11111111111

Баси как се чудих коя е, и не разбрах. Мерси за добрата новина, братко!!
Vermic
Искам да ми препоръчате фентъзи.Пишете на ЛС.До сега съм прочел две книги на Толкин:
Властелина на пръстените.
Децата на Хурин.

prayer4eto
Хареса ли ти "Децата на Хурин" ? wink.gif
sharon
Цитат(scion_of_storm @ Dec 5 2007, 09:34 AM) *
Това е втора част на Сарантиона, нали?
Бог да те благослови ако е, с баща ми от колко време я търсим, ще изтичам тея дни до книжарницата да си я взема!!!!

Първата част беше култова! Иначе да, това си е втората, преди няколко часа я зърнахме на фестивала на книгата bowdown.gif
Vermic
Цитат(prayer4eto @ Dec 5 2007, 09:50 PM) *
Хареса ли ти "Децата на Хурин" ? wink.gif

Да.Не бях очаквал такъв край.Предполагам и ти си я чел щом ме питаш.Еми и аз ще те питам дали ти е харесала? smile.gif
prayer4eto
^ Ми - Толкин си е Толкин - разказваческото му умение е ненадминато wink.gif Аз се чудя дали и филм не могат да направят по това, ама като се сетя как могат да го омажат ... и се отказвам да мисля rolleyes.gif
Duh5
А има ли нещо общо с оригиналната сюжетна линия от Силмарилион-а? И носи ли същото настроение?
То е ясно, че ще е коледен подарък, ама да питам..smile.gif
prayer4eto
То си Е от Силмарилиона, само че като отделен разказ, малко доразвит и шлифован whistle.gif
А онова чувство на обреченост, примесено с носталгия и тъга, и съвсем леката нотка надежда ... само Толкин може така bowdown.gif
scion_of_storm
Не е от Силмата, част от Недовършени предания е, още когато издателство Абагар издаваше Толкин. Баща ми тогава си ги е купувал, имаме два тома Властелинът, 1 Силмарилион и два Недовършени предания - част I и II wink.gif
prayer4eto
Е така де, така wink.gif. Само че - мисля, че и в Силмата я имаше ? Ако не ме лъже паметта ...
Vermic
Сдобих се с Недовършени предания и в една книжарница ми обещаха Силмарилион(но и те не са сигурни дали ги имат в количество).
Сега остава да питам за други книги на Толкин?
prayer4eto
"Билбо Бегинс или дотам и обратно" А.К.А. "Хобитът", макар че тя е с по-весел характер и по-детски написана. И други няма май от категория фентъзи ?

Иначе фентъзи автори много: Робътр Джордан(Колелото на Времето), Реймънд Фийст(Сага за войната на разлома), Урсула Ле Гуин(Землемория), Стивън Кинг(Роланд и черната кула), Тад Уилямс(Спомен, печал и тръни), Тери Пратчет(макар че той е в жанра фентъзи-хилеж за мене smile.gif), Тери Гудкайнд(Първото правило на магьосника) ... Имаше и едно "Песен за Огън и Лед", но не си спомням автора ... това за Сарантиона не съм го чел, та не знам как е wink.gif

Като цяло са много, така че не избързвай да четеш всичко - едно по едно. Хем така ще разбереш кое те кефи. Някои истории са странни, честно казано ... smile.gif
lodborg
Цитат(prayer4eto @ Dec 6 2007, 04:26 PM) *
Имаше и едно "Песен за Огън и Лед", но не си спомням автора
icon_axe.gif

То по него не се ли снимаше нещо? Сериал май. Не се ли чува нещо по темата?
prayer4eto
Джордж Р. Р. Мартин, беее suicide.gif . На езика ми беше whistle.gif . Бе чу се нещо такова по едно време, ама не знам дали има напредък ... Като гледам чичко Google показва само новината, че HBO се е захванало с това, но нищо повече не открих smile.gif
ludspamer
Мен лично ме радват следните книги:Ерагон,Хало(и трите които с в БГ но съм чувал че има оше), Орки(тази не е толкоз известна ше вида на кой точно автор беше), Землемория, бе такива разни.Не съм чел много въпреки, че по едно време се бях хванал повечко, но не съм намирал време напоследък.Много джитки, пиене, ходене по жени, нали знаете rolleyes.gif
Gelu
Е голям гъзар си бе, аз не намирам време от некви шитове, като даскало dry.gif
ludspamer
^
Е не че и аз имам много време, физиката и химията са ми доста сериозен проблем.И все пак happy.gif
scion_of_storm
Окей, втората част на Сарантиона е в мен...ох на батя, довърших вчера Амбъра, сега го започвам него.
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Mangalf
Александър Димитров

Не много хора са чували за него, но пише наистина много увлекателно и грабва читателя още с първите изречения. Няма да съжалявате ако се позаинтересувате.
Duh5
^^ Само да си посмял да кажеш какъвто и да е спойлер за историята те убивам, да знаеш smile.gif
А хареса ли ти Амбър? И филосовски въпрос - повече първата или втората част ти хареса?
scion_of_storm
Не, аз довърших само първата, но сега съм напълно пленен от "Бог на Императори". Нищо няма да разкривам , само ще ти кажа едно нещо - Кай отново доказва, че може да не пише километрични томове с истории и сюжети, но КЪРТИ!
Изключително талантливо е написал и Бог-а. Веднага като можеш - чети!
Alti
Ето ти един гайд как да минеш през фентъзи:
ти си почнал с толкин добре.След него почваш в този ред книгите:
1.Сага за войната на разлома-5 части
2.Войната на студенокръвните-4 части
3.Песен за огън и лед-4 част bowdown.gif
4.Стигаш до най-доброто в съвременното фентъзи-Малазанска книга на мъртвите-6 части icon_headbang[1].gif bowdown.gif

Мисля че това ще ти е полезно wink.gif
prayer4eto
Цитат(lodborg @ Dec 4 2007, 11:27 PM) *
Между другото, аз да си попитам пак сериозно. Това за издаването на книгата потвърдена информация ли е?

http://en.wikipedia.org/wiki/A_Memory_of_Light
scion_of_storm
SHOOT MEH

Ок, признавам го. След общо някъде 6 прочетени негови книги, признавам Гай Гавриел Кай за един от най-добрите, талантливи, и завъртащи сюжета писатели въобще, не само във фентъзито. Вчера пак съм седял по нощите да я дочета книгата, и беше нещо просто невероятно.
Оги, мани изпити, глупости, започвай я, после да видим дали и ти ще си толкоз впечатлен!
Alti
В средата на 2008 излиза малазанска книга на мъртвите 7 част icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif Заедно с песен за огън и лед 5 част.Така ми казаха поне вчера на панайра на книгата smile.gif
sharon
^^ Абсолютно! Вярно, че първата беше шедьовър, но не очаквах "Бог на императори" да е на чак толкова високо ниво. Определено си заслужава отделеното време, колкото до Кай - прав си, човекът владее сюжетната игра до съвършенство.

Иначе дочетох "Хроники на западния бряг" от Ле Гуин, и двете съставни части са прекрасни, както винаги. Не е истина колко завладяващо пише тази жена excl.gif
Duh5
Цитат(scion_of_storm @ Dec 9 2007, 11:35 AM) *
SHOOT MEH
Оги, мани изпити, глупости, започвай я, после да видим дали и ти ще си толкоз впечатлен!

Утре, утре е денят!
А 6 - защото броиш Фионавар за 3, или си чел нещо в оригинал? Признавам, че се опитах с "Бог на императори" на английски и не успях..
scion_of_storm
Фионавар ги броя за 3, да, ама ги четох отдавна и съм ги позабравил smile.gif В оригинал ще да е тегаво, мисля, давай си на български wink.gif Като наркотик е, казвам ти!
Alti
Върни ми утре 6та малазанска плс smile.gif
prayer4eto
ПРЯСНО, ПРЯСНО !!!

http://www.tor-forge.com/NewsArticle.aspx?articleId=647

EDIT: Венци, време е да зарежеш скептицизма, че книгата няма да бъде издадена wink.gifbiggrin.gif
scion_of_storm
Добре, добре, няма да е същото, ама и поне Хариет няма да я пише цялата, а ще едитва само. А това ме втф-ризира:

The last four books in the series were all #1 New York Times bestsellers, and for over a decade fans have been eagerly awaiting the final novel that would bring the epic story to its conclusion.

Точно пък последните 4...
wqwrrr
Разбра се датата на излизането на осмата книга от Malazan Book of The Fallen озаглавена Toll the Hounds, за която може да се очаква на пазара от Bantam Books на 30 юни. Кога ще стигне преведена до родния пазар не е ясно, но за челите седмата част на английски, изникна нещо любопитно - пролога на Toll the Hounds можете да намерите във форума на Malazanworld.com - тук.
Lanfear
Я! Аз няма как да не се разпиша в такава тема smile.gif
Гледам, че хората преди мен са изброявали любимите си книги от жанра ...
Ето я и челната тройка засега smile.gif
Най-любимата е пределно ясна - Колелото На Времето... /не коментирам разводняването, то е ясно но не може да ме откаже от поредицата - прекалено голям фен съм!/
Мечът На Истината - Гудкайнд /Първото правило на магьосника ми беше станала настолна книга по едно време.../
Песен За Огън И Лед - Мартин
Напоследък за огромно мое съжаление нямам кой знае колко време за четене и не съм захващала някоя друга интересна книжка от жанра /те повечето са поредици както всички знаем и ако тръгна да чета... ще трябва да не спя изобщо хах!/
Но мисля да зачета Абмър-а, Влад Талтош...
crazyfan_metal
Salvatore - Icedind Dale Trilogy wub.gif
scion_of_storm
Търъътътътътъммм, бъмпз0рд.

За неразбралите още - имаме още една нова преведна книга на батко Реймънд Фийст - "Нокът на сребърния ястреб" или нещо такова. С alti говорихме, и се стигна до решението, че май е продължение на Войната на студенокръвните, което е...съмнително, защото не харесвах толкова горепосочената, но пък ще е интересно.

10 кинта, около 300 страници. Ако проимам пари ще си я купя, ако не - Жореее wub.gif

Фийст! icon_headbang[1].gif
wqwrrr
Всъщност е част първа от "Конклавът на сенките", друга поредица, очевидно. Брад я пуснаха на родния пазар още на 21 април. =)
scion_of_storm
А пък Конклавът на сенките е продължение на Студенокръвните, това имах предвид wink.gif
wqwrrr
Книжката съм си я взел, като имам време ще я прочета, засега имам добро предчувствие. whistle.gif
Mort
Оу, как ще се чете туй!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.