Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Бира
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
StianThornsen
По принцип Туборг и Хайнекен ми харесват,но пия най-много Арияна щото е най-евтина biggrin.gif
Arq
Tuborg и Ариана. Tова са фаворитите ми от доста време...Инак и Beck's като ми попадне и няма от предните.
sgoh
Абе Каменицата не бях пил от едно кило време, ама нещо съвсем не ми допада вече. Много мощно са я развалили. no.gif
Vlad
Че тя кога е била цвете, че да я развалят laugh.gif
sgoh
Затова казах "съвсем не ми допада вече" biggrin.gif
Harvester of Sorrow
Всякаква аз не избирам пиене ли е пия !!!
Нафта съм пил и бензин съм но по убоу от "БУРГАСКОТО" нема drinks_drunk.gif
Blackmores_night
Загорка! Навън с приятели обикновено, когато ни е топло.
Rolf
Бялата Болярка се оказа много сполучлива, чак да не повярваш!
gadabout
^Това пък кво е? Къде да намеря, как изглежда, на какво мяза... Я раздуй малко.
_Moonshield_
Ей, в Казанлък няма Болярка (освен в БИЛА), иначе много ми харесва като бира.
Rolf
Цитат(gadabout @ Feb 4 2009, 11:42 PM) *
Това пък кво е? Къде да намеря, как изглежда, на какво мяза... Я раздуй малко.

Ами нормална вайс бира, оказа се, че от около година е на пазара. Хубав вкус са докарали. Аз си купих няколко от Метро, но предполагам, че се намира и по магазините.
Urungela
drinks_drunk.gif Абе, с хубави хора на поляна предконцертно всичката бира върви ... САМО ДА Е ГАЗИРАНА И СТУДЕНА guin.gif
ZawHeR
Стела, стела.... най-красивата! smile.gif

Шуменското вече е народната бира, ама има и защо, също владее! smile.gif
Tikal
Загорка и Шуменско :]

тези ги харесвам най-много
Desperate Cry
Загорката води drinks_drunk.gif аз съм за Шуменско. Пия около мама и тате suicide.gif suicide.gif suicide.gif suicide.gif suicide.gif
karelian
преди ЛЕДЕНИКА, сега КАМЕНИЦА и АРИАНА
Fish
Кайзер! drinks_drunk.gif
AXTUNG! Wehrwolf
Цитат(Rolf @ Feb 4 2009, 06:26 PM) *
Бялата Болярка се оказа много сполучлива, чак да не повярваш!

Най - първото което ще кажа за тази бира е, че само на 60% е докарват ... не достатъчно за мене : )
има някакъв привкус, все едно е правена на същите им машини след обикновенната им болярка която не е въобще добра.
Второто нещо което ще кажа е, пакетната им политика е много крива и да искам да пия Болярка Weiss, трябва да се изръся за 8 лева за 5-те бутилки и чашата. (така се продава) Мисля, че веднъж видях да се продава на парче стъкло, обаче от там до сега не съм видял и бутилка. Много слабо, така въобще не се представя бялата бира пред нашата публика. Добре, че столично не следват такива глупави политики и стъкло / наливно има почти навсякъде да поне тъмната да спечели някакви привърженици.

Пил съм и някаква странна бира, зелена на цвят с подправки... имаше едно драконче на нея.
Българските които пия:
Кайзер, Столично, Хайникен, Каменица.
За останалите и ако някой има въпроси, да пита :]
MrsLinda
aз не пия бира smile.gif
gadabout
Днес най-накрая пих Pilsner Urquel!!! И наистина е великолепна.

Пробвах и прословутия Strongbow. Сайдерът е хубаво нещо.
MetallicaAntiFan
От наш'те бири най - тача Пиринското, което го няма в анкетата и Закорката.

А от чуждите ми е много приятна Стелата...

Обаче най - благо е да си вземеш една двулитровка Пиринско за 2,40, хем блага хем на разумна цена. По-хубаво от т'ва здраве му кажи!
Discipline
Не мога да отлича някоя българска бира като много по-добра от друга. King's, Kaltenberg (и двете произвеждани от Болярка) ми харесват. Holsten също е доста приятна, както и Столично тъмно. Като цяло повечето чужди бири, които се произвеждат от наши пивоварни си имат от вкуса на Каменица, Загорка, Шуменско, общо взето. От чуждестранните най-много ми харесва Pilsner Urquell, невероятна е. Преди имаше в Метро от по 660мл. Също така и Radeberger.
Во Царствии Твоем


Най-хубавата и ароматна бира, която съм пил!!! Няма Grolsch, или масовите бири ала : Amstel, Heineken, Tuborg, Carlsberg... Може би другата хубава бира, за която се срещам е ЧЕШКИЯТ Будвайзер.
MetallicaAntiFan
От къде мога да взема едно "бутилче"?

Изглежда интересно, а щом и е чешка значи е КАЧЕСТВЕНА!
Во Царствии Твоем
Hoegaarden-a е белгийска. Интересното при тази бира, е че не е филтрирана и в нея си плуват парченца хмел и т.н., но е невероятно ароматна. Има я навсякъде по Бенелукс, за БГ не съм сигурен. Колкото до чешкия будвайзер, мисля че в Метро имаше по едно време.
gadabout
То друг, освен чешкия Будвайзер, няма.
_Moonshield_
Във вторник отивам в Чехия, Австрия и Унгария за 5-6 дена, та споменете някои бири, които са задължителни за опитване?
Discipline
^
Чешките бири са най-добрите, според мен (а и не само). Истинският Старопрамен е много по-различен от тукашния. Pilsner Urquall е най-хубавата бира, която съм пил. Също имат една Kozel, много яка. Иначе в Чехия ходи в Кауфланд и си купувай от всички видове, излиза тънко и опитваш бая много.
_Moonshield_
Ще се вслушам в съвета. drinks_drunk.gif
Во Царствии Твоем
Цитат(gadabout @ Aug 9 2009, 06:05 PM) *
То друг, освен чешкия Будвайзер, няма.

Всъщност има!!!
http://budweiser.com/ - The Great American Lager - според техните собствени думи.
gadabout
Знам, че има американски. Това ми беше идеята.

Впрочем, американският е Lager. Което е абсурд, защото и в рамките на марката, и в рамките на бирената история, lager идва от pilsner. И, разбира се, е по-скапано. И по-евтино. И, респективно, се пие повсеместно.
Во Царствии Твоем
Проблемът, е че чехите не могат все още да се преборят за името... И да прав си в този смисъл, друг Будвайзер освен чешкия, няма!
pa®tci
На някой скоро да му е правило впечатление, като пие българска бира, без значение каква, след това да му излизат газове и да разтоварва редко сутринта? Напоследък все по-често ми се случва, а снощи стана дума и се оказа, че комай не съм сам в тез' тегоби.
Megadeth
Е па тряа сте по-близо да завода на някои от българските бири, последствията са по-лоши biggrin.gif
krava_v_kosmosa
Radeberger - прекрасно светло пиво, пилзенски тип. Помоему нЕма по-добро от т'ва съкровище. wub.gif Неслучайно людете я зоват "кралска" бира.
Discipline
Истина е, много хубава биричка.

На мен много ми харесва и една белгийска - Leffe, светлата.
ludspamer
Оф аре са ше се лигавим с разни чужди и кой знае колко струващи бири.....друго си е евтина българска бира
Ефекта накрая е същия, нали?
Ма си се напил за по-малко пари.

Кво съм рапе laugh.gif
sharon
Приятна е Radeberger, мдаа... За мен тази, моля:

lobodomized
Откакто я има у нас съм фен на Туборг.
EvilBowlOfCereal
От българските- Шуменско!
От чуждите- ...хммм, труден избор м-у Туборг и Хайнекен, по спомен имаше Negra Modelo или нещо подобно, братовчед ми донесе бутилка след връщането си от Мексико... не беше в много добро състояние, но бирата си я биваше доста!
Void KD
^Кое не е било в добро състояние, брачед ти или бирата? tongue.gif j/k(демек just kiding)

Tuborg хич не ми хареса последния път като пих. За тва си перкам на Шуменско и Пиринско drinks_drunk.gif
_Moonshield_
Напоследък нещо се ориентирам към Каменица...
blame
Аз останових,че от Загорка много боли глава. Прекално много. dry.gif
Warrior Of Ice
Откакто започнаха и в нея да сипват спирт, е така... wink.gif
_Moonshield_
Дам, развалиха любимата ми бира, толкова е спиртосана, че вече е сред най-непредпочитаните от мен!
stem
Аз имам два фаворита: АРИАНА и ХАЙНЕКЕН само че в повечето случаи пия АРИАНА 'щото нема кинти за ХАЙНЕКЕН ;D
ludspamer
Абе кво приказвате, у траш зоната изпием 3-4 загорки и некоя водка и нищо не ме боли, освен някой крайник може би, щот от Плиска до Румъското не е леко прибиране:Д
hammer
Цитат(_Moonshield_ @ Mar 8 2010, 11:15 PM) *
Напоследък нещо се ориентирам към Каменица...

и аз excl.gif
Varney
Ами най се кефя на Загарката,но ако няма пия и Бекс или Туборг drinks_drunk.gif rolleyes.gif
LordZombie
Днес за пръв път опитах бира Guinness. 2,50, но определено си заслужава. Тотално промени представите ми за бира, просто това е ИСТИНСКА бира ! Препоръчвам на всеки поне по един път да опита !
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.