Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Бира
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Slash
Каква бира пиете? Кога? Сутрин, обед, вечер... когато ви е топло, когато ви е тъпо?
Когато сте с приятели... сами?
Beerzebub
Нямам си нито програма нито точно определена вечнолюбима бира. Засега съм зациклил на Stolichno (най-добре наливно, когато го има), но вече взе леко да ми писва. И Tuborg е мноо яка бира... А Amstel, откак го правят унас, съкс хард!
Ro6ava GarGa
icon_headbang[1].gif Stella Artoa! icon_headbang[1].gif
предимно вечер,не се препоръчва преди плуване...(wink) w00t.gif
Everblack
Tuborg - тя си е класика, но зависи къде съм... на места я предлагат за 2.50 малка в такъв случай си пия голяма Загорка за 1.20 biggrin.gif и Стелата много ми харесва... Иначе нямам такъв график - сутрин обед вечер... Бира пия предимно вечер smile.gif
Ol' Skull
Загорка (наливна icon_headbang[1].gif ). И Stella Artoa ми харесва, ама мно'о пари и рядко пия. Като стана въпрос за наливна Загорка, някой знае ли к'во по дяволите става със Shadows-а? Иначе бира пия когато съм жаден.
Blashyrkh
Добави Столично, за да мога да гласувам.
Иначе Арианката си я пиивам най-много. Наскоро пих новата Каненарка и ме накефи. Харесвам и Туборг и Бекс. Сега очаквам да тествам новата на Загорка - Старопламен. Мразя Славена.

Оо, как можах да забравя и "чистата" бира ММ специал - само 11,5 %.... Пиеш 3 и си нокаут drinks_drunk.gif


Пия, когато ми се пие, но гледам да поне след обяд, че ми се доспива много.
Slash
Цитат(Blashyrkh @ Jun 2 2005, 11:50 AM)
Добави Столично, за да мога да гласувам.

Цитат
Възможни отговори
Слагане по един отговор на ред. [ Максимум 10 отговора ]


Гласувай - Друга. wink.gif
Demiurg
Стела Артоа е №1, като е прясна. Иначе - Каменица! wub.gif
Жалко че Астика изчезна от кръчмите, а където случайно има, е доста престояла...
rage`girl
Каменица, Туборг и Бекс.
Задължително съм с една/не е задължително само една/ бира към плажа и така цяло лято.Попринцип особено лятото бирата като вода я имам, пък и зимата една Каменица добре ми идва.

П.С. Бира и цигара след секс рулз. icon_headbang[1].gif
Cynthia
Много ми харесва Шуменско Червено!!! wub.gif
Ама го няма по доста кръчми....
Така че по-често пия Каменица - много си я харесвам също!!! guin.gif

Иначе бира пия почти винаги, когато имам време.... drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif
SepulTeraHead
Туборг... Бекс...... двуумя се. icon_headbang[1].gif
Mort
Гласувах за Бекс, но всъщност най-хубаваите бири, които съм пил беше бялата Ердингер и Битбургер guin.gif, ма няма да ви казвам колко струват, че ще ви стане лошо.
Cynthia
Цитат(Mort @ Jun 2 2005, 02:32 PM)
Гласувах за Бекс, но всъщност най-хубаваите бири, които съм пил беше бялата Ердингер и Битбургер guin.gif, ма няма да ви казвам колко струват, че ще ви стане лошо.

Битбургер съм пила веднъж - наистина е добра.
Е, да - няма как да си позволя все от нея да пия ..... SPARK
Blashyrkh
Цитат(Mort @ Jun 2 2005, 12:32 PM)
Гласувах за Бекс, но всъщност най-хубаваите бири, които съм пил беше бялата Ердингер и Битбургер guin.gif, ма няма да ви казвам колко струват, че ще ви стане лошо.

Аз пих Гинес за 4 лв малката, така че имам представа... Поне си заслужаваше!
Mort
^ като спомена английска бира, се сетих, че съм пил Мърфис кафяво, ебати яката бира, ама добре че ме черпиха wink.gif
giggle
Ariana,6umensko, kameniza ! Kogato imam pari,predimno ve4er s kompaniq haeh, a v jegite osobeno 4esto.....
Alekto
Zagorkata e kult.
Pie6 3 i si murtuv. icon_headbang[1].gif
SepulTeraHead
Цитат(Alekto @ Jun 2 2005, 09:18 PM)
Pie6 3 i si murtuv. icon_headbang[1].gif

ПХАХАХАХАХАХХАХА!!!!!!!!!!!1111
deadman_walking
super.gif punk.gif Пиите Алмус -Ломсссска много яка wub.gif icon_headbang[1].gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif
Wolfheart
Цитат(Alekto @ Jun 2 2005, 06:18 PM)
Zagorkata e kult.
Pie6 3 i si murtuv. icon_headbang[1].gif

хм...една нула нещо липсва wink.gif

Иначе...наблягам повече на загорки. До сега още не съм експериментирал с вносни. Шейм он ми!
pi4
ей, браво, slash, удържа си на думата!
аз да си пробутам пак Бирения Пътеводител на Мюнхен с околностите.
аз миналия месец в софия изследвах подробно какво се предлагаше. първо място слагам за наливното столично тъмно. гласувах обаче за каменица тук, понеже също ми хареса. една вечер с един приятел обърнахме няколко литра (май се паднаха по 2 на човек). alekto, какви са тия три загорки, дето ставаш мъртъв? за литри ли говориш, или за галони? три малки не могат да ме закарат до wc още, па камо ли да ги усетя.

значи - хубавата бира се познава по това, че дори и топла става за пиене. познавам съвсем малко такива.

загорка не обичам, ако обича, някой да обясни защо я обича.

преди беше хубава астика, третинките, ама са я развалили.

каменица беше адски тъпа бира, сега обаче е станала много добра!

"у кмета" пих некаква кметска - пълна отврат, вкус на незаплакната бака от ланшен боб - гадост, при това безумно скъпа!

червеното шуменско е добро, но е малко безлично. шишетата шуменско са култ. обикновеното шуменско е добро, ако не са го развалили.

ако закъсаш, става и ариана.

старопрамен тъмното е доста добро, жалко, че е третинки. светлото е също добро, само и двете са малко скъпи и не се намират.

вносна бира не пия в софия. за какво?

най-хубавата бира е чешката. в една окаяна лафка насред полето съм пил най-хубавата бира в живота си, в жегата, ужасно точно изстудена и великолепна на вкус.

най-силната бира, която съм пил, е мюнхенската великденска, 4 халби (2 литра) и пълзиш по стълбите до вкъщи. силна е и октомврийската, там се дава на по литър. мярката ми е 4 литра, но после прибирането е терсене. и най-накрая - върхът на творението андекската doppel bock, нея пия само зимъска и то по малко, след 2-рата халба от мен започва да се дига пара като при йогите.
guin.gif
Alekto
Цитат(wolfheart @ Jun 2 2005, 06:59 PM)
Цитат(Alekto @ Jun 2 2005, 06:18 PM)
Zagorkata e kult.
Pie6 3 i si murtuv. icon_headbang[1].gif

хм...една нула нещо липсва wink.gif

Иначе...наблягам повече на загорки. До сега още не съм експериментирал с вносни. Шейм он ми!

Mi gledaite si rabotata.Super spirtna e i za mene 3 zagorki = 2 golemi vodiki.
Ok de..preuveli4ih malko. smile.gif
Drummer
Не пия никаква бира, а и друг алкохол също. Иначе преди време на месец или два пиех по една Leffe. ph34r.gif
pi4
към културната история на бирата...
както е известно, европейската цивилизация в северна европа се дължи на бирата.
когато древните са пишели, че пиенето на вода е смъртоносно, това е било наистина така. поради невежество, каналните (фекалните) води се смесвали с водата за пиене. оттам и унищожителните епидемии.
единственото спасение било да се пие бира. правенето на бира е сравнително просто: слагаш някакъв боклук в кацата, вари се и после ферментира или обратното. дори е слабият алкохол умъртвява доста голяма част от бактериите.
в южна европа пък пиели вино, в стария рим имало вино безплатно за всички, е, не някакво супер качествено, но поне свободно от зарази. римляните обаче се изродили, защото водопроводите им били оловни, пак водата ги съсипала.
пък ракията я изнамерили арабите. сега пък не щат да я пият. толкова по-зле за тях.
Blashyrkh
Цитат(Alekto @ Jun 2 2005, 07:18 PM)
Цитат(wolfheart @ Jun 2 2005, 06:59 PM)
Цитат(Alekto @ Jun 2 2005, 06:18 PM)
Zagorkata e kult.
Pie6 3 i si murtuv. icon_headbang[1].gif

хм...една нула нещо липсва wink.gif

Иначе...наблягам повече на загорки. До сега още не съм експериментирал с вносни. Шейм он ми!

Mi gledaite si rabotata.Super spirtna e i za mene 3 zagorki = 2 golemi vodiki.
Ok de..preuveli4ih malko. smile.gif

Казвам ви бе, ако искате нокаут от 3 бири, пиите ММ специал. Аз съм пил по-леко вино от нея laugh.gif
cunt
Я не консумерам бира. Не консумирайте и вий хаеах tongue.gif
melhaer
абе кви ста тия от три бири да се усмъртява бе?!!!!!!!!

а това да ми разправяте, че каменицата е бира...ба си, то по-добре да си пия пикнята.

А това бекс и стела преди никой не ги тачеше, ама като гледам как ги превъзнасяте, явно рекламата яко ви е промила мозъка.

Аз преди 10 години пиех само плевенско,

после след като загорка купиха ариана почнах да пия ариана, ама и тя сега е като пикня, в момента съм на шумеснко и то за мен е номер 1 (кой сега е номер 1:)
ама май и нея ще я развалят.

Заблеязвам следното - изченза плстмасата 2 л. на шумеснко и я зманеиха с 1.5 л. на същата цена...

ба си лайнарите...

Леденика не е лпша, ама само като няма друго...

Иначе каменица пия само в краен случай!
Валкирия
Загорка!
Lethe
Повече от 1 бира на месец = голям корем => не пия бира.
Може да ядем вместо това biggrin.gif
pi4
Цитат(Валкирия @ Jun 3 2005, 05:53 PM)
Загорка!

можеш ли да ме убедиш в достойнствата на загорката?

аз някак имам чувството, че хвалят загорка ония, дето не са опитвали нищо друго.
w00t.gif

и не се заяждам изобщо, просто търся да си увелича знанието по въпроса.
Blashyrkh
Цитат(melhaer @ Jun 3 2005, 11:33 AM)
абе кви ста тия от три бири да се усмъртява бе?!!!!!!!!

11,5 %-ви. Ако щете ми вервайте!
pi4
Цитат(Blashyrkh @ Jun 3 2005, 08:02 PM)
Цитат(melhaer @ Jun 3 2005, 11:33 AM)
абе кви ста тия от три бири да се усмъртява бе?!!!!!!!!

11,5 %-ви. Ако щете ми вервайте!

да вметна само, че има разлика между бирен процент и алкохолен градус. за силна бира минава с към 8% алкохолно съдържание. такава обаче е рядкост и тъмна предимно.
това с трите бири беше мил опит за виц smile.gif
сега ако си обърнал две големи ракии преди това... тогава - да!
ivomag
Аз съм израстнал с Ломско пиво и това наистина една добра бира,жалко че тука се намира много трудно!Иначе предпочитам да пия Пиринско!Евалата на този които е измислил това питие! wub.gif А и бирата може да се пие по всяко време,сутрин,вечер,на обят,зиме или лято!А и както се казва и от сутринта! drinks_drunk.gif
Dragon's Bride
Цитат(melhaer @ Jun 3 2005, 11:33 AM)
а това да ми разправяте, че каменицата е бира...ба си, то по-добре да си пия пикнята.

А това бекс и стела преди никой не ги тачеше, ама като гледам как ги превъзнасяте, явно рекламата яко ви е промила мозъка.

в момента съм на шумеснко и то за мен е номер 1 (кой сега е номер 1:)
ама май и нея ще я развалят.

Заблеязвам следното - изченза плстмасата 2 л. на шумеснко и я зманеиха с 1.5 л. на същата цена...

punk.gif 100% съм съгласна
аз съм на ШШШШШШШШШШШуменско

много обичам една чешка бира Крушовице /преди я имаше в Метро/, инак и
Старопрамен обичам...
незнайно защо никой от околните не харесва Амстел ама на мен си ми е пивка

ааааа да как щях да забравя БОЛЯРКА, сантимент си ми е

а когато бяхме млади drinks_drunk.gif Бургаско

ааа и още нещо: никога повече няма да опитвам бира с вкус на текила help.gif мразя го тва, даже не помня как се казваше 330мл прозрачна бутилка бляяях

п.п. това за Шуменското в PVC и аз го забелязах наскоро boxed.gif
alpha prime
taq nasrana starozagorska pinkq moe si q zawrat ot mestnata piwowarna tam deto slynce ne igrqwa


icon_headbang[1].gif КАМЕНИЦА icon_headbang[1].gif
pi4
Цитат(alpha prime @ Jun 4 2005, 03:46 PM)
taq nasrana starozagorska pinkq moe si q zawrat ot mestnata piwowarna tam deto slynce ne igrqwa

да, никой не може да обясни защо пък трябва да е хубава тая пикоч.
Slash
Да кажа и аз моето скромно мнение сега... мисля че няма нужда от вносна бира, когато си си в България, защото ни е хубава бирата. Моята любима българска бира е и продължава да е Астика. Просто тя е по-малко разпространена и по принцип скъпичка. Предпочитам сребърната Астика, пред златната. Също така Шуменско - много добро. Каменицата стана като добро утро, но като няма друго и тя става. Загорка не мога да понасям, по-добре да се изпикая в една халба, отколкото да пия Загорка. Тъмно пиво не ми харесва - въпрос на вкус.
От вносните, не съм пил толкова, колкото pi4, но може би Туборг...
feather
Най-любима все още за мен е Загорка. В последно време открих и Шуменското червено, а и Стела Артоа кърти пейките tongue.gif Всъщност харесвам почти всякаква бира...в критични ситуации нямам претенции.
Упс...забравих да спомена че Болярка не мога да я понасям puke.gif
Валкирия
Ами,пич,от бирите които са на общодостъпна цена и ги има във всяко заведение,аз си предпочитам Загорка.Харесва ми и туй е то-а и да не припомням приказката за облизващото се куче.Пък и не всеки има възможност да пие вносна...простирам си се на чергата.Общо взето,отчасти причините да избера Загорка са и финансови,освен че,както казах,на мен вкусът и си ми харесва като за евтина бира.По-добре от Ариана smile.gif Хайде,толкоз и със здраве :)Всеки да си пие,каквото му харесва Поздрав с една виртуална бира,която не е Загорка-например Столично тъмно;) Сега по темата за бирите,искам да вмъкна ,че наскоро пробвах тази новата Каменица Бяло и доста ми се услади ,нищо чудно и днес да ударя една guin.gif
Sw1tched
Далеч съм от мисълта да претендирам, че съм разбирач, но всички от изброените бири са хубави стига да не са топли и/или разгазирани...освен Болярка, може би. Останалите ми харесват еднакво.
rage`girl
Цитат(Sw1tched @ Jun 7 2005, 03:14 PM)
Далеч съм от мисълта да претендирам, че съм разбирач, но всички от изброените бири са хубави стига да не са топли и/или разгазирани...освен Болярка, може би. Останалите ми харесват еднакво.

ИМа нещо вярно.Така или иначе след определен брой вече не им усещаш вкуса...
Alekto
Цитат(Sw1tched @ Jun 7 2005, 01:14 PM)
...освен Болярка, може би. Останалите ми харесват еднакво.

Bolqrka puke.gif
Ne moje bi,ami napravo si e otvratitelna.
Ako ima nqkoi ot Turnovo da ne se cupi. tongue.gif
_SiegfrieD_
Не обичам много бира,но Загорка според мен е най-добра.Другата,която ми харесва е Шуменско,Столично Тъмно или въобще наливната бира каквато и да е.
2Cool4U
шуменско, grolsch
pi4
Цитат(Валкирия @ Jun 7 2005, 03:03 PM)
Ами,пич,от бирите които са на общодостъпна цена и ги има във всяко заведение,аз си предпочитам Загорка.Харесва ми и туй е то-а и да не припомням приказката за облизващото се куче.Пък и не всеки има възможност да пие вносна...простирам си се на чергата.Общо взето,отчасти причините да избера Загорка са и финансови,освен че,както казах,на мен вкусът и си ми харесва като за евтина бира.По-добре от Ариана smile.gif Хайде,толкоз и със здраве :)Всеки да си пие,каквото му харесва Поздрав с една виртуална бира,която не е Загорка-например Столично тъмно;) Сега по темата за бирите,искам да вмъкна ,че наскоро пробвах тази новата Каменица Бяло и доста ми се услади ,нищо чудно и днес да ударя една guin.gif

аха, стана ми ясно! загорка е най-евтина, затова се предпочита. аз пък не съм останал с това впечатление. безлична, като се стопли - гадна. ако няма друга, бих взел и аз, но обикновено има и това решава въпроса.
повече харесвам ариана. болярка не я знам.
абе, slash, като харесваш толкова астика, защо не гласува за нея? то и аз щях да гласувам за нея, ама скоро не съм я пил и не знам на какво дередже е.
столичното тъмно се приема всякак. жалко, че е на третинки, едвам след третата започва да се чувства.
guin.gif
какво е пък това каменица бяло?
а, да вмъкна за неопитните. не взимайте бира в PET шишета (пластмаса). няма по-добро от стъклото измислено за бира (плюс алуминий, но там не е сигурно също, че е здравословно). пластмасата е леко порьозна и хубавия газ на бирата излита през дупките и бирата става на нищо.
изобщо в бутилираната бира има и консерванти, в кутийте така или иначе. само наливна по възможност и то в близост до местото, където се прави. иначе пак изкривявания по трасето са възможни.
хайде наздраве!
drinks_drunk.gif
някой път ще разкажа за най-гадната бира, която съм пил доброволно, както и за бирата от кестени.
Slash
Ами аз гласувах за Туборг, просто защото в последно време си цикля на нея. Иначе е крайно време някой да гласува за Астика, понеже виждам колко гласа има Загорка - това е престъпно. Не знам пък как може някой да предпочита Загорка пред която и да е друга... егати пикоча.
pi4, един съвет - пий Болярка, и после разкажи за най-гадната бира, която си пил. wink.gif
Иначе Астиката си е на същото високо ниво. Само дето все по-рядко я намирам, и за това си има обяснение. Повечето хора предпочитат да пият, това което отделят в кенефа (Загорка), вместо Астика...
Dragon's Bride
Цитат(pi4 @ Jun 7 2005, 10:12 PM)
какво е пък това каменица бяло?

ами пуснаха нерафинирана бира Каменица
и са я кръстили Бяло
това е с две думи
щището е левче, но за това пък- хареса ми на мен
pi4
Цитат(Slash @ Jun 8 2005, 12:19 AM)
pi4, един съвет - пий Болярка, и после разкажи за най-гадната бира, която си пил. wink.gif

ами най-гадната бира, койато съм пил беше в полша, домашно направена, сигурно от картофи и ечемик, кой го знае, успях зорлем да гаврътна на много малки глътки една малка чаша. бирата беше мътна и на цвят като пикня като на болен от трипер, вкусът, предполагам, също подобен - гадно кисел, миришеше на летни партенки след втория месец на арденската офанзива. брррр, още си я спомням.
а защо я пих? ами скитах се из полша и от врата на врата, за пренощуване, хората бяха много бедни, такава бедност не съм срещал никога толкова отблизо. много ми се зарадваха, наизвадиха бира, водка, едно-друго. аз си викам - я бира, че уж по-безопасно. после се насилих да я изпия само аз си знам какво ми костваше!) за да не обидя домакините, те бяха много мили хора.
а, зорлем пил съм и загорка, в сравнение с полската е направо божествен нектар! ама безлична, няма никакъв характер, даже студена е една такава никаква. пък като се стопли... най-добре да й спестиш пътя през драгоценнот ти тяло и да я излееш направо в онова място, където и без друго ще стигне. fuck you
melhaer
Каменицата не ме кефи, защото и хпер блудкава, ако имам само избор от каменица и загорка - оия загорка - има по-горчив вкус, което ме кефи.

а иначе те и двете са на една цена.

за да се разбере пазара на бирата трябва да се знае и кой притежава раличните марки. занчи тук е следното:

стела артоа държи под шапката си бекс, каменица, плевенско, бургаско - именно заради това тези бири малко или много си приличат - по лек вкус, т.е. на мен са ми блудкави.


амстел - държат загорка и ариана - отличават се с по-горчив вкус. доколкото знам амстел са притежават от своя страна от хайнекен.

туборг- държи шумеснко - за мен в момента това са двете най-добри бири на пазара, и с с най-готини капачки:)))

другите бири няма какво да ги обсъждам.

тия дето пият каменица са предимно от региона на пловдив, аз лично съм разпитвал в заведенията в софия коя бира се пие повече и загорка е със смазващо предимство, а където има шумеснко то е номер 1.

п.с. колкото за трите бири и усмъртяването - човеко, пие се една бутилка ракия, верно че се напивам кат изрод, ама щом си стигам до леглото без да драйфам...

занчи не съм се усмъртил....

все пак от бирата махмурлука е доста гаден...ама той идва не знам защо след 4 каменици или загорки (без вечерта да си пиян, просто на сутринта адски цепи тиквата, просто тия бири за мнооого зле)

изпиййте една вече 4 шуменски, а на друга 4 загорки или каменици и сами проверете резултатите:

шуменско No. 1
gad
zagorka for teh win!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.