Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: За столицата и провинцията
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Ro6ava GarGa
Цитат(gtzvetkov @ Aug 1 2006, 04:56 PM) *
В София, няма кореняци софиянци. А отношението на "софиянци" е същото като на останалите градове към София. Всеки като ходи на чуждо място прави поразии и собственото си го пази.

е тва беше тъпо...те храта дето живеят в Сф. от Марс са паднали....много ясно 4е има кореняци!а ина4е не е едно и също...щото другите градове...някак си се разбират помежду си,..ахаха нас вси4ки ни псуват...

^ ахах,навсякъде е така...ама ти поне пътуваш с трамваи,...извън Сф. си преска4ат междуградско с влакове...ВСЕ ТАЯ... laugh.gif
gtzvetkov
Цитат(Ro6ava GarGa @ Aug 3 2006, 12:21 AM) *
е тва беше тъпо...те храта дето живеят в Сф. от Марс са паднали....много ясно 4е има кореняци!

Ела да ми ги покажеш. То и аз вече съм пето поколение на нашият род и все в София живеем, ама има примеси и от други народи в рода. И пак казвам, че си е до човека. На мен хората от други градове не ми пречат под никаква форма.
Ro6ava GarGa
е тоа е друго.мерси smile.gif
Nothing to No One
Ми и аз се заяждам малко ма не със всички - само с някои. ПОНЕ СИ ПРИЗНАВАМ,ма и не мисля да престана до го правя. Не се дължи на тва че съм неква надменна или надута,щото не съм .... а като почнат да ми натякват точно обратното ... някои наистина мн ме вбесявят devil.gif ... .. ма ти си от сф, ма ти такова ма ти онакова, среден пръст и не се разправяш повече с Тъпи селяндури. и съм забелязала че тия от селата мн нещо се заяждат ... правят се на голямата работа пред "софянци". ама ... не казвам че сички са такива- пак казвам че само 20-30% от тези дето живеят по селата са прости .... и го казвам от личен опит wink.gif
а пък с тия от другите градове немам никви проблеми salut.gif
bg.gif
_sk8mastR_
Мен на всякъде ме гледат накриво happy.gif Най-вече в 'селото' ми - Хасково... Те там май нямат много метълки слейтърки huh.gif
Ataegina
Комплексарска работа - отвсякъде... влияе лошо общуването с такива хора, затова просто трябва да се отбягват. И... ммм оправия - няма biggrin.gif
Nightmare
Не знам за другите, но аз съм абсолютно сигурна, че металягите от цялата страна вече ненавиждат Варна, ххах. В чужди форуми такива готини,нареждащи ни, мнения прочетох .... biggrin.gif
WAAAARRRRRRRRRRR /само не ни убивайте кмета/!!!
Lucretia
^Че варненци какво сме виновни, че кметът ни е п*****ст rolleyes.gif

Пък и не е само той за убиване laugh.gif
SepulTeraHead
Цитат(Lucretia @ Aug 15 2006, 10:48 AM) *
^Че варненци какво сме виновни, че кметът ни е п*****ст rolleyes.gif

Гласували сте за него.
Lucretia
Ааааа, моля, моля, аз не гласувам tongue.gif
Svetyl
^Ми ако беше гласувала нямаше да изберат тоя кмет smile.gif
Pyjamka
Малко се съмнявам кметът в предизборната си кампания да е анонсирал, че ще забранява масово метъл/пънк/рок фестове и концерти, ама айде. tongue.gif Мине, не мине време и той ще си иде. От кметския пост де!
Svetyl
Аз като стана кмет на Русе ще направя КЕЯ Rock Fest! С безплатна бира и презервативи!
SepulTeraHead
Цитат(Lucretia @ Aug 15 2006, 10:59 AM) *
Ааааа, моля, моля, аз не гласувам tongue.gif

АХАХАХАХАХ!!!!11

не, не е смешно...

Цитат(Svetyl @ Aug 15 2006, 11:04 AM) *
Аз като стана кмет на Русе ще направя КЕЯ Rock Fest! С безплатна бира и презервативи!

ГКЕЯ!
Angermeans
Абе колкото и да я плюят София някои хора, аз в друг град в България не бих могъл да живея. Тук общо-взето си има всичко. В България това е градът на възможностите ! Може да мръсна, може да е пренаселена, може в нея да живеят солидно количество агро демони biggrin.gif - аз си я обичам wub.gif , затова и все още не смятам и не искам да се изнасям някъде в чужбина.

За последните 4 години съм се отбивал до Варна поне 5 пъти и много си я харесвам като град, имам и доста приятели там, всичките от които са много ценни кадри smile.gif . Моренце, морска градина, готини магазинчета около Севастопол. Но все пак си е много по-рядко срещано някой софиянец да се премести да живее във Варна, отколкото обратното. Най-малкото тук е доста по-малко вероятно някой да те гледа с присвито око, защото си дошъл от друг град.

Та исках само да кажа на тези, на които явно София не им изнася - никой не ви задължава да живеете тук, нито дори да идвате за кратко. Всеки сам си прави изборите и сам си е виновен за дереджето си wink.gif
Sirenia_fan
а какво да кажем за известна част от провинциалистите, които като дойдат тук и почват да се надуват и да се правят на голямата работа, заради което и ядат бой непрекъснато? такива пачи, дето си мислят, че са хванали Гоа'улд за шлифера като са дошли в софия много ги мразя. mad.gif все едно аз да почна да си виря носа като ида в провинциален град и да очаквам някъде да не си изям порцията бой. първо се научете да се държите както трябва в софия, после ревете защо софиянците не ви обичат (повечето от вас).
InsArtTure
София не е град. София е ИМПЕРИЯ!!
Sirenia_fan
хах, това е най-голямата глупост, която съм чувал за софия. нищо лично против теб, пич, но моето лично мнение за софия е, че е село. селяци от къде ли не идват да живеят тука и превръщат софия в селяния (пример - син сити). ако можех да се махна от софия завинаги щях да го направя. даже имам идея в кой град бих се преместил без колебание. единствено ще ми липсва интернета тука и няколко от приятелите. а, да, както и метълските запивки в Амстердам. wink.gif
Countess_Bathory
е...вярно че софиянци имат малко самочувствие...но лично аз като съм ходила в София не съм го усещала...не все пак на челото ми не пише "бургас" и може би за това ме оставят да живея happy.gif
Sirenia_fan
то аз това ти го казах в скайп, ама ще го напиша и тука, та ако има някой провинциалист расъл в саксия да прочете как да не яде бой като дойде в софия: няма значение дали на челото ти пише или не пише от къде си, важното е да се държиш нормално с хората. както се отнасяш с един софиянец така и той ще се отнася с теб.
falio`
ВАРНА НА 3 ЧЕРНИ МОРЕТА!!!1
Sirenia_fan
айде не почвай и ти като дришльо шамара. rolleyes.gif
InsArtTure
Ах ти! Варненски шпионин! А всички мислим, че си шоп! На 3 черни морета? А Черни връх се вижда от Статуята на Свободата при по-ясно време devil.gif
SepulTeraHead
Бургас > Варна

Бургас - столица! Бургас на 3 морета и 6 континента!
Countess_Bathory
тамън тъй!и само the revenge project! icon_headbang[1].gif
Sirenia_fan
само не започвайте междуградска война в темата, плс. иначе не е лоша идея софия да не е столица, защото така селяните (най-вече ония със скъпите коли) ще се изнесат от софия и ще идат да станат столичани другаде, а в софия трафика ще намалее петорно и ще е по-спокойно и тихо.
scion_of_storm
Аз ще си направя град сам и ще го направя българска столица бе, не ме занимавайте с простотии devil.gif !11! icon_headbang[1].gif
ViolentBeauty
Аз да си попитам, писането с главни букви забраниха ли го?
sepulturatr
Цитат(SepulTeraHead @ Mar 20 2007, 11:13 AM) *
Бургас > Варна

Бургас ми е любимия черноморски град ...много по як от Варна.

Така ...за шопите laugh.gif
Сигурно се надуват ...обаче не съм забелязал ,в смисъл явно са намерили кой да им се вързва и да ги търпи drinks_drunk.gif
А за боя ,никога няма да тръгна да се правя на гъзар или нещо ако ще да съм в София ,Виена ,Париж или Долни Дъбник ! Само в Ловеч де щото ловчалиите са явни цървули !Просто са толкова зле че няма по тъп град !! Иначе не ,но ако някой е мераклия да ми даде "дозата бой" да заповяда openwidehug.gif
Тъпо е човек да дели хората на софиянци ,провинционалисти и висчките ви простотии ...

Аз хората ги деля на точни и не толкова drinks_drunk.gif

Иначе съм си селянин ,проблема къв е ?!Нещо по малко ли съм или ?!
Sirenia_fan
не казвам, че е лошо да си от провинцията. само казах, че някои хора от тея региони явно не знаят как да се държат като идат в по-голям град. верно, че има едни "софиянци" (нарочно в кавички), които обичат да се надуват като идат в провинциален град. обаче аз не обичам така. дори като отидох в сливен на гости на един френд, неговите френдове останаха доста учудени от факта, че не се правя на "вижте ме кой съм аз, софиянеца".
stage
A някои не знаят, как да се държат, когато дойдат на село no.gif
Nickolleta
Плиска и Преслав - столици!!! bowdown.gif
Vlad
Цитат(Sirenia_fan @ Mar 20 2007, 10:09 AM) *
а, да, както и метълските запивки в Амстердам. wink.gif

Ето това ме уби. Аз зимата понякога пиивам по нещо там и е трагедия.двете думи метъл и запивка в едно изречение с това място е смешно.
Иначе София мрази дружба w00t.gif
conguestadors
Цитат(Sirenia_fan @ Mar 20 2007, 09:56 AM) *
а какво да кажем за известна част от провинциалистите, които като дойдат тук и почват да се надуват и да се правят на голямата работа, заради което и ядат бой непрекъснато? такива пачи, дето си мислят, че са хванали Гоа'улд за шлифера като са дошли в софия много ги мразя. mad.gif все едно аз да почна да си виря носа като ида в провинциален град и да очаквам някъде да не си изям порцията бой. първо се научете да се държите както трябва в софия, после ревете защо софиянците не ви обичат (повечето от вас).

Ти да не си нещо комплексиран, затова че си от София.
SARUMAN
Аз помня времената, когато в Гондор целият народ презираше провинциалистите. Дохождаше някой в града, странник и всички го гледаха навъсено, остро. Като че ли е прокажен или престъпник. Но да ви кажа честно, хората по свободните, провинциални земи имаха същото отношение към народа на Гондор.

Масите винаги са глупави и подли.
lodborg
Мъдри слова, бели Сарумане! Ще идваш ли на следващата среща на Metal World? laugh.gif
Sirenia_fan
Цитат(conguestadors @ Mar 21 2007, 10:12 AM) *
Ти да не си нещо комплексиран, затова че си от София.

не. ама и не понасям софия с нейната мръсотия, безкраен трафик, шумотевица и чалгаджийници на всеки ъгъл. нямам комплекси за това, че съм от софия, но ако можех бих се изнесъл от тоя скапан град завинаги. rolleyes.gif
KingSlayer
Русе къде ще ги сложим laugh.gif icon_headbang[1].gif
SepulTeraHead
Русе е весело laugh.gif
Sirenia_fan
мда, последния път кат ходих там беше весело... щот не можехме да се видим от дизеловата мъгла, прииждаща на талази от шлеповете. laugh.gif ohmy.gif много беше весело и като излязохме в 10 сутринта по къси гащи, а навънка беше 5 градуса (не като в софия 25); беше много весело и когато се оказа, че мъглата, дето я имаше сутринта не е природна мъгла, а нафтова, а ние чакахме да се вдигне. и си останахме с чакането. чак като се качихме на етажа в хотела видяхме какво представлява мъглата. много беше весело и като тръгнеш да пресичаш някоя права улица - то си е цяла игра това - да пресечеш така, че да оцелееш преди тролеите и тамошните шофьори да те направят на салата върху асфалта. много беше весело и когато русенския ни шофьор трябваше да ни закара от хотела до офиса на фирмата, където да ни обучават (еконт експрес) и той реши да кара експресно по бабунки и спящи полюцаи минаваше с над 130 км/ч. и ние непрекъснато си удряхме главите в тавана. много беше весело навръщане, когато главният ни русенски шофьор каза, че трябвало да не падаме под 100 км/ч., а той караше с 60, защото изтърбушената шкодичка, натоварена със 6 човека (при лимит 4) не можеше да вдигне повече. много беше весело когато пък на отиване към русе и точно преди да влезем в границите на града от някъде изникна полицейска палка, а ние бяхме одимили буса с трева и се бяхме нафиркали здраво... абе, вуще... голяма веселба....
conguestadors
Истината е в Пловдив. bowdown.gif Густо майна......
pa®tci
Това... нещо, направо ме потресе! Даже не изтърпях да го прочета до края censored2.gif

Цитат
Създавай дефицит и владей

Социализ(Ъ)мът никога не си е отивал от нашите ширини, преляха форумите в интернет след поредната абсурдна идея на Столичната община за решаване на проблема с недостига на места в детските градини.
След като три години не стигнаха на кметската администрация, оглавявана от Бойко Борисов, да намери изход и след пълното фиаско с така наречената електронна лотария, сега на ход е вариант, изваден от нафталина на социалистическото ни минало.
"Обмисляме родителите с адресна регистрация в София да имат предимство при кандидатстването за детска градина", съобщи заместник-кметът по образованието Йорданка Фандъкова миналата седмица. Общински съветници дори предлагали с приоритет да са децата на хора, които плащат данъците си в София. Ако съветът подкрепи идеята,
жителството може да бъде въведено като критерий от догодина, уточни Фандъкова.
Не може да не се признае, че кметската администрация наистина ни изненада. Защото никъде в предизборната програма на ГЕРБ, нито в програмата му за управление не се споменава, че софийското жителство ще се възроди отново, за да раздели живеещите в София на правоимащи и неправоимащи. С подобни резки и необмислени движения претендентите за следващите парламентарни избори доста рискуват да отблъснат потенциалния си електорат - новите софиянци, които се стичат към града, подмамени от обещания за "бурния" му растеж. На повечето от тях последната им грижа е адресната регистрация. Половин София вече говори меко и е редно кметът да отчита този факт.
Той обаче (като кореняк от Банкя) отдавна не долюбва провинциалистите. Това чувство прозираше още преди година-две, когато говореше за ограничаване на притока на хора от провинцията към София - идея, неподкрепена досега от нито една друга политическа сила.
Освен тоталитарния привкус идеята за жителство има и още един недостатък - очевидно е, че става дума за незаконна дискриминация при това във века на мобилността, когато свободното придвижване на хора е закрепено като общовалиден принцип в цялото европейско право. Кметът обаче не се плаши от Закона за дискриминацията - доказа ни го със забраната си по отношение на ромските каруци, която беше отменена от Комисията по дискриминация, но той обяви, че няма да се съобрази с това. Правото впрочем никога не е било силната му дисциплина. Но да се върнем на градините - в София в момента не достигат над 5 хиляди места. Доста странно, защото е всеизвестно, че бумът на раждаемостта не е от вчера - след резкия спад в началото и в средата на 90-те последва плавен процес на увеличаване на раждаемостта. Дали в столичното кметство не са чували за това? Едва ли. Просто децата никога не са били приоритет. А и когато има дефицит, манипулирането на масите става по-лесно - Ленин отдавна го е доказал.
Както така наречените кореняци мразят провинциалистите, така и не ги е грижа за техните деца. "Селяните" обаче може да се окажат двигателят на софийската икономика, тъй като точно те са най-мотивирани да работят заради тежащите им наеми и ипотеки. И точно те няма на кого да разчитат при отглеждането на децата си. Факти, които може и да не се харесват на ГЕРБ, но са реалност.
Да видим плановете на новите управляващи в столицата - според програма, приета от съветниците миналата седмица, тази година местата в забавачниците ще се увеличат с 627. В следващите три години обаче щели да се намерят още 3 хиляди. По сметки на заместник-кмета по строителството Ирина Савина за 10 сглобяеми детски градини ще отидат около 30 млн. лв.
Други 17 млн. лв. ще се използват за разширението на 12 детски заведения.
Цената от 3 млн. лв. за сглобяема постройка звучи направо невероятно. И предизвиква въпроса пететажни хотели ли ще строи общината или двуетажни детски градини. Още повече че общината не купува земя, не плаща такси по строежа и не строи луксозно, както отбелязват във форума. При така планирана цена лесно е да се предположи как биха протекли обществените поръчки за строителство. Още повече че от общината вече подсказаха, че обмислят да стимулират изграждането на частни забавачки на предоставени от общината терени с аргумента, че интересът на частния бизнес бил много голям. Има си хас! Апетитите за общинските терени няма да изчезнат, докато не бъде подарен, заменен или продаден на безценица и последният квадратен метър колективна собственост на софиянци. Новата възможност със сигурност ще доведе кандидати, които ще ни съберат очите.
"Новаторските идеи" на ГЕРБ впрочем вече се прокраднаха в приема на първокласници
В критериите за прием на ученици в първи клас софийските училища, минаващи за по-престижни, вече включиха на първо място изискването за местоживеене в квартала. Следва пресяване по ред на подаване на молбите, наличието на братя и сестри, които учат в същото училище, както и предимство за деца на учители и служители в учебното заведение. Вследствие на това децата от жк "Дружба" например нямат шанс да учат в "Младост 1" поради местоживеенето си. Да не говорим за ромските деца, които живеят и учат в сегрегация, способна да изправи косите на правозащитниците.
Ако някой се пита как се стигна дотук, отговорът е чрез изкуствено създаван дефицит и съзнателно поддържан хаос - тези чудесни лостове за управление. Същата схема се прилага и по отношение на отпадъците, паркингите, спортните съоръжения, зелените площи и какво ли още не. Следва създаване на привилегии и касиране на приходи от предоставянето им на "правоимащите". Така върви българската икономика от десетилетия. Някой сеща ли се за причина това да се промени?

Е тоя селяк, чисто ако го мерна ше му закова клавиатурата в ГЗ. Ебати наглостта, ебати безочието!
Crafter
Не подкпрепям кметската идея.
НО
Обикновено, когато пишеш статия се очаква да покажеш известна доза обективност. В противен случай просто не струваш.

pa®tci
Аре не подкрепяш бе? И от шо? Да живее в София и да плаща 10лв (примерно) данък в/на Чуклево всеки месец, че после ще е и с претенции да си запише детето с предимство в София? Къде му е логиката на това? Като е дошЕл да живее тука - ще си плаща, иначе да си учи детето у дома, ай сикана dry.gif
Crafter
Първоначално си помислих, че мнението ти е точно обратното и плюеш по Борисов.

Както и да е.

Не подкрепям, защото го смятам за недемократично и нелиберално. Защото градовете са за хората, а не хората за градовете. Защото омразата към провинциалистите, които идват в София е оксиморонична.
pa®tci
Чей са, а как ти се струва да живееш в Берлин и да плащаш данъци в Мюнхен? Дали някой ще ти го позволи? Мен дълбоко ме съмнява "натам" да я иа тая слободия като тука.
Crafter
В Германия съм прекарал около година от живота си. Честа практика там е да живееш в метрополията на даден град (или в близост), а да работиш в самия него. Да пътуваш 50+ километра до работа не е нещо необичайно. А в някои конкретни райони като Северна Вестфалия доста често и хората живеят/работят в различни градове. В този смисъл... примерът ти не би могъл да докаже абсолютно нищо.

А сега да погледнем с малко повече конкретика. Хората, които са регистрирани в провинцията, а живеят и работят в София, все пак са наематели (или дори собственици) на дадени имоти, чиито данъци се плащат по същия начин, по който и всички други. Не виждам нищо лошо в това даден човек да търси по-добро място за живот, стига да може да се впише в него.
onnellinen
Чай ся аз да питам ... ъъъ.... когото трябва: кви са тея жители софийски, дето нямат адресна регистрация в София?
Ай сиктир викам и аз, кой бил мотивиран - ебати простотията. Голяма мотивация е високият наем, няма що.
Абсолютно съм съгласна с идеята на бат' Бойко. Това не е дискриминация. Много криво се разбира тая 'мобилност' - на който не му харесва, да си остави децата на село. Майка ми е била първи курс в СЗ като ме е родила, ама не ме е замъкнала там, нали? Който не му харесва - да си ходи дома.
А който е писал статията, си няма представа ни от икономика, ни от логическо мислене.
pa®tci
Виж сега, като е дошъл тука да живее и се е установил вече, ще си плаща. Като има две къщи - ще плаща и за двете, нал' тъй? А не да ми реве "Ама как мойто дете, дето по-принцип се води, че живее у Сусурлево, да не може да се запише преди това на Стамат, дето си е записано и живее тука?" (в случая у Шопето). За туй иде реч. А на тез хора в Германия децата им къде учат и пр?

А това с циганите, дето не можело да им се забранят да тагъдъкат с каруците из центъра на София, как ще ми го изкоментираш?
Crafter
По-голямата част от образованието там е съсредоточено в големите градове, а не около тях. Разбира се, логиката гласи, че детските градини би следвало да са по-скоро в метрополиите, където се очаква да е по-приятно място за децата, а и да е по-удобно.
Пак ще се върна при нас - когато някой иска да живее в София и успява да си го позволи, значи той има пълното право и да даде децата си на детска градина тук. За съвременната политика не би могло да има друго сериозно мнение.

А за каруците - естествено, че подкрепям напълно да се забрани присъствието им из градовете.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.