Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Политика
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Rolf
Цитат(karelian @ May 6 2010, 09:49 PM) *
Грижили са се за хората, глупости! Е, погрижиха се за някои хора – да придобият определени имоти или да заменят с по-апетитни на морето, да получат субсидии от ЕС, да спечелят определени търгове и т.н. и т.н., има много примери. А на обикновения човек запушиха устата с някакво си увеличение на пенсиите. И ако това не е популизъм…

Много е удобно да се лаят недоказани пропагандни лозунги, но ето и малко факти: Безработицата не надхвърляше 6-7 процента в нито един момент от управлението на тройната коалиция, докато в момента е над 10. Само минималната работна заплата скочи с поне 50% по време на мандата им, пенсиите - с още повече (не знам точно колко, защото не съм пенсионер). На фона на това е меко казано унизително "постижението" на настоящите управници да накарат хората едва ли не да благодарят коленопреклонно за това, че им се е разминало увеличението на ДДС. Позор, както казах вече.
karelian
В криза сме. Безработицата навсякъде е висока. Сега няма и как минималната заплата да се увеличава.

Теб тези цифри ли те хранят? rolleyes.gif

Странна ми е тази ти любов към Тройната коалиция, но ти си знаеш. Сигурно са се грижили за теб.
Rolf
Мен ме хранят двете ми ръце и това между ушите ми, така че от слаби управляващи не ме е страх. Дразни ме само овчето поведение на доста хора, манталитета на коне с капаци и сляпото идеализиране на разни ченгета-медийни звезди, решили да се изживяват като политици. wink.gif
prayer4eto
http://banks.dir.bg/2010/05/11/news6364746.html

Хора, какво става в тая държава, бре? Имам чувството, че присъствам на открито публично разграбване... suicide.gif
Blashyrkh
ми по-добре така отколкото да се уволняват хора. Само че не съм сигурен дали МВФ не трябва да го удобри тва unsure.gif
t80
Нона Караджова лъже
conguestadors
^Пич, я ми обясни каква ти е идеята в този форум. Всички тук имаме интернет и съответно си четем новините.
pa®tci
^ Стига ш'ти даде некой философски линк да се дзверим кат' такова бе. suicide.gif
Death-Merry
Разбирам от политика толкова колкото от ядрена физика, може би повече от ядрена физика, но това което виждам по телевизора не е никак хубаво, последното за което ми идеше да се разтрелям пред парламента бе предложението за вдигане на ДДС-то, що за тъпанар ще си да вдигаш нещо, но да получаваш същия резултат както преди това да не е било вдигано, т.е. до момента си си купувал 1 кг сирене, но след дигането на ДДС-то ще си купуваш по 800гр. сирене за същите пари, тъй като заплатата си седи на едно ниво и в хазната отново си влизат същите пари. Вече сериозно се замислям дали Спиро (клошар-философ) няма да бъде по-добър управляващ от всички взети заедно.
noel_f
Този е зле. suicide.gif Доста зле ... whistle.gif

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2999691
LordZombie
Цитат(Death-Merry @ May 20 2010, 09:34 PM) *
Разбирам от политика толкова колкото от ядрена физика, може би повече от ядрена физика, но това което виждам по телевизора не е никак хубаво, последното за което ми идеше да се разтрелям пред парламента бе предложението за вдигане на ДДС-то, що за тъпанар ще си да вдигаш нещо, но да получаваш същия резултат както преди това да не е било вдигано, т.е. до момента си си купувал 1 кг сирене, но след дигането на ДДС-то ще си купуваш по 800гр. сирене за същите пари, тъй като заплатата си седи на едно ниво и в хазната отново си влизат същите пари. Вече сериозно се замислям дали Спиро (клошар-философ) няма да бъде по-добър управляващ от всички взети заедно.

Цената на тролея в Плевен ~2002,2003 - 30 стотинки. Качество - Много лошо.
Цената на тролея в Плевен 2010 - 70 стотинки. Качество - Много лошо.

Логиката е очевидна, нали.
Blashyrkh
^^ Защо е зле? rolleyes.gif
Blashyrkh
хаха много смешно....
Megadeth
^Готин сценарий, аз пък що ли си мисля, че ще се работи върху интегрирането на мангалите в обществото и ще станат учени като негрите, по американски пример, примерно? Тия друсат.
Death-Merry
Съмнявам се, че на някой му пука дали ще интегрираме мангалите или не, те просто ще ни завземат, ще стане като в Косово, но тъй като българите сме путьовци и ще се топим един друг, циганите ще вземат властта, а ние ще останем малцинство.
Blashyrkh
ох на батя bowdown.gif
conguestadors
Цитат(Blashyrkh @ May 28 2010, 12:22 PM) *
ох на батя bowdown.gif

И с кое по точно пак не си съгласен.
Blashyrkh
Пак ли ще се почваме? icon_headbang[1].gif smile.gif
ZerraX
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3018671
Хммм, доста интересни работи се случиха днес, но гледам, че тук явно няма заинтересувани.
anarho punk
Те чифутите открай време са известни с такива неща.
Blashyrkh
Не че защитавам някоя страна, но от къде сте сигурни че са се превозвали само хуманитарни помощи?
sgoh
Вече съм сигурен, че просто ти е кеф да го играеш контра smile.gif
ZerraX
100% е имало оръжие. Не вярвам Мосад да сбъркат. Но ако след разследването се окаже, че няма оръжие какво ще прави Израел? Не може е туко-така да нападаш хуманитарни кораби. Но пък оръжие винаги може да се подхвърли, особено както корабите са под израелски контрол. Положението е доста деликатно. Честно казано, ако превозваха оръжие за Хамас, не би ли било по-добре да се защитават с него, а не с прътове и ножове?! Макар да би било напълно нормално за мен да се отиде на хуманитарна мисия с даден отбранителен ескорт. Интересно ми е становището на останалите развити ислямски държави, по точно на Иран.
scion_of_storm
Израел винаги е горкото политическо дете, мачкано от кой ли не и онеправдано. Най-големите страдалци и жертви на историята.

Сега отново ще бъдат извъртяни така нещата smile.gif
anarho punk
Израел - убийци на деца!
Blashyrkh
Цитат(sgoh @ Jun 1 2010, 01:21 AM) *
Вече съм сигурен, че просто ти е кеф да го играеш контра smile.gif

Както и преди съм казвал, чувствам се задължен да контрирам, когато чета патетични коментари, да... excl.gif Доста е ниско нивото тука wink.gif
noel_f
Не, на глупавите коментари просто не се обръща внимание. Няма да вдигнеш нивото на някои като влизаш в безсмислени спорове по форуми. А и политиката е най-глупавата тема за спор, защото тя е работа за вършене, а не тема на разговр.
Blashyrkh
Тук си права... Сърбят ме пръстите обаче...
Slash
Цитат(Blashyrkh @ Jun 1 2010, 01:16 AM) *
Не че защитавам някоя страна, но от къде сте сигурни че са се превозвали само хуманитарни помощи?

+1

Горкият ислямски свят, потискан от Израел. Ще се съгласите, че географски излежда смешно. Нямам фаворит в спора, честно! Просто не вярвам в ислямските разбирания за свобода и мир!
t80
без коментар
Death-Merry
Абе няма ли кой да ги застреля и двамата. Няма ли да се появи поне един на когото да му пука за тая държава?
t80
селянин
Blashyrkh
hahahah metal.gif

Много често, когато политиците говорят истини, а не по протокол, е "скандал". Особено това с Браун...
t80
http://news.ibox.bg/news/id_999286605
pa®tci
Toя ако ми падне в ръцете не знам какво ще му се случи, но със сигурност няма да е много приятно. axesmiley.png censored2.gif
scion_of_storm
http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/07/03/9273...oliciia-_audio/

хахаха
Хаххаха
ХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА suicide.gif suicide.gif
Enslaved
Ташакът е страшен.
ZerraX
Не, сериозно... тия вече за маймуни ни имат! Сега следва и химн на партията, на премиера, на президента... тъжно-тъжно.

sgoh
Веско Маринов президент!!! bg.gif
karelian
Цитат(t80 @ Jul 4 2010, 05:38 PM) *

Този смешник не може ли да разбере, че колкото по-малко се показва пред медиите и говори глупости, толкова по-бързо България ще забрави спомена за некадърното му управление - периода, през който са извършени едни от най-големите престъпления в България.


Цитат
Според бившия премиер финансовият министър Симеон Дянков е докарал и социалната, и икономическата криза

Ще си позволя да цитирам известен български политолог, който в своя книга описва много точно модела на управление на другаря Станишев:

”В последния месец от своето управление, юли 2009г., тройната коалиция реализира бюджетна дупка от 500 млн.лева. Че това не е следствие от световната криза, а от вътрешни фактори – това веднага проличава, след като в първия месец на своето управление правителството на ГЕРБ реализира десеткратно по-малък дефицит.”

и факти:

”Разграбени се оказват Министерството на земеделието, отбраната и регионалното развитие, докато в МОСВ лъсват договори за около 600 млн.лева, които нямат нищо общо с декларираните приоритети на държавата. В МРРБ до края на 2009г. се чудят какво да правят с одобрените общински проекти за фонтани или за дърво-бонзай (внос от Япония) за 80 хил. лв., при положение, че в съответните градчета няма асфалт по улиците.”

”Военното министерство, вместо да обслужва бойната готовност на армията, е превърнато в брокерска фирма за недвижими имоти, в която дейност са били заети над 800 чиновници. Същото министерство се прочува с необяснимата покупка на две розови БМВ-та, както и с поръчка на лъжици за 30 хил.лв.
Социалното министерство пък харчи 35 хил.лв за табели на своя сграда в Стара Загора, която вече е била ремонтирана за 19 млн.лв.”

”Едва след края на Станишевото правителство става ясно например, че строителството на магистрала ”Тракия”, което министър Гагаузов периодично обявява за почти започнало, изобщо не е могло да се случи. Защото, както разбира неговият наследник Росен Плевнелиев (след дългото ровене из чекмеджета и сейфове), за магистралата няма издадено разрешително за строеж, няма ОВОС, технически проекти и др. В края на лятото на 2009г. лъсва и комичното обстоятелство, че дълго ремонтираният проход Хаинбоаз е всъщност нелегален, тъй като няма АКТ 16 за 1/3 от обема си. Работата по прохода е вършена от фирма ”Биндер” – същата, заради чиято свързаност с Агенцията за пътищата (аферата Батко-Братко) от Европейската комисия спират парите за пътища.

Друг пример е изтеклата през лятото на 2009 г. информация, че: 50-70% от болниците в България не отговарят на стандартите; че поради корупционни сблъсъци е провалена инвентаризацията на животните в селското стопанство и фермерите остават без субсидии; че аграрното министерство е пропуснало всички срокове за заявки пред ЕС за земеделски субсидии, поради което държавните помощи за земеделците са сведени от 30 различни вида до два; няма сключени договори за зимно почистване на пътищата; екологичното министерство не е свършило нито един от основните си ангажименти по линия на ЕС, но затова пък е изхарчило всички налични пари и т.н.”


има и много други


Цитат
Разтревожен съм накъде върви държавата.

biggrin.gif

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Alexander Rusinov
За сметка на всичко това обаче дойде бате Бойко на бял кон и оправи положението! bowdown.gif
Discipline
Шшшшшшшшшт. Тихо там, комунягата.
Svetyl
Русинов се върна! smile.gif Сериозно, братле, не си сам горе...
Alexander Rusinov
Шъткай на домашните си, бе, мишок.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.