Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Мангустите нещо се правят на интересни
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Blashyrkh
Хе, сега като се сещам какво се изписа в тая тема преди време и ми става смешно. То не бях граждански войни, парамилитарни организаций, разрешителни за пищови.... Всяко чудо за 3 дни.
Beerzebub
Гняв народен...

tongue.gif
Twilightfall
http://www.vbox7.com/play:628cd94e

К'во правим?

Абсолютно нищо!
Nikola Bathory
дори няма да си правя труда да отварям линка.

Искаш смърт? Самоубий се! Ще ти хареса! whistle.gif
sgoh
Абе, мене нали ме суспендирахте задето казах на потребител да се скрие на дъното на езеро. Тоя николчо батерията що още е тука? censored2.gif
ZombaiO
Nikola Bathory, може би ако си беше направил труда да погледнеш клипа, нямаше да се изказваш така идиотски неподготвен wink.gif И още нещо, щом си нямал намерение да отваряш линка, защо по дяволите реши да споделиш компетентното си мнение, което дори не е по темата?!
Stormrider, правим... демонстрираме с повод и без повод безграничната си толерантност! И докато биваме мачкани от "онеправданите" малцинства, на малкото останали хора с национално самосъзнание в България се гледа с насмешка... Недай си боже някой да се изкаже негативно по отношение на циганите и мястото им в нашата държава, той мигновено бива заклеймен като расист, скинар и т.н. Тези "малцинства" си знаят много добре правата и имат силен гръб във високите етажи... знаете къде wink.gif, така, че изобщо не са за оплакване... Ами ние? Май ние, "българите" не знаем на къде сме се запътили, нали така?
"Тоя народ се предаде"
Blashyrkh
Цитат(Stormrider @ Feb 3 2009, 02:50 PM) *
К'во правим?

Интегрираме ги.
ZombaiO
Да, интеграция... Всъщност това е единственото разумно решение. Всичко може до някаква степен да се нормализира единствено ако имат права и ЗАДЪЛЖЕНИЯ като всеки български гражданин. Но след като на тях не им изнася да бъдат интегрирани, логично отново следва въпросът "К'во правим?"...
ludspamer
Ебаси... излиза, че ние сме "расисти" и не можем да ги пипаме, ама те не са!
Blashyrkh
Слагам 1 каса бира, че в тая тема ще се изпишат измежду най-големите глупости за идната година...
Atrocity
При тях интеграцията е като еволюцията - бавна и проточваща се. Пък и не виждам смисъл да се интегрират от тяхна гледна точка, макар че са малцинство. Хах, замислете се колко хора биха искали права, като тези на циганите в България. laugh.gif
Twilightfall
Цитат(Nikola Bathory @ Feb 3 2009, 02:14 PM) *
дори няма да си правя труда да отварям линка.
Искаш смърт? Самоубий се! Ще ти хареса! whistle.gif

яж лайна бе, циглак.

Самоубий се ти, поне ще отървеш света от жалкото си и безсмислено съществуване.

БАН(АН) за теб.
scion_of_storm
Интеграцията им май все повече и повече мяза на такава, каквато трябва да се извърши с напалм.

Не знам дали сте виждали, ако не сте - потърсете, как някакви турчоля (или мангалчета, не се вижда хубаво) се гаврят с гроба на една българка.

Хубаво е да се иска толерантност и да се настоява за нея, обаче да се обвинява за липса на такава в такива случаи е малоумно.
Ta' Zhal
И като се повтаря магическата думичка интеграция, справката в уики показва, че това е "the movement of minority groups such as ethnic minorities, refugees and underprivileged sections of a society into the mainstream of the society. Members of the minority groups thus gain full access to the opportunities, rights and services available to the members of the mainstream." Ем, циганите точно с какво имат статус на "underprivilеged"? Имат си правата, които имат и българските граждани, поправете ме, ако бъркам, не съм запознат със законите в подробности. Точно кое трябва да се интегрира в случая и как?
Blashyrkh
^

Не е достатъчно да имаш права написани в един закон, интеграцията е много повече от права. Става дума точно за тия opportunities. Какъв е шанса циганин да си напери работа? Да се образова?
Twilightfall
Нулев.
Ta' Zhal
Така е, нулев е. Няма да си намери работа, освен тая в Чистота, защото няма квалификация. А да се образова шанс един циганин има толкова, колкото и един българин. Точно тук говорим за право, не за възможност. Циганинът има ПРАВО да получи също толкова образование, колкото и българина. Не казвам, че това е кой знае какво, но и българите получават същата "подкрепа" от държавата, що се отнася до дотъпност и качество на образованието. Следователно не говорим за дискриминация, а държавна политика.
Blashyrkh
Цитат(Ta' Zhal @ Feb 3 2009, 05:13 PM) *
А да се образова шанс един циганин има толкова, колкото и един българин.

Наистина ли вярваш в това?! Как може да твърдиш, че циганин от някакъв катун има същия шанс като българин да влезе в училище?
Ta' Zhal
А няма ли? Аз сериозно го твърдя, ти къде виждаш разликата?
Twilightfall
Те не искат, и без това. А и да искат - боли ме кура. Трудно ще стане.

Колко цигани адвокати/лекари/етц. има? Ако имаше, и действително сред тях съществуваха честни и разбрани хора, тогава положението щеше да е различно, и можеше да се говори за някаква толерантност.

Но уви, не е така.
Blashyrkh
^^Еми виждал съм катуни бол. Колко цигани си пращат децата на училище? Когато тия деца имат деца, колко ще ги пратят на училище? Когато израстваш сред кофите нямаш шанса да забележиш някои неща като образование, хигиена и т.н. Сегрегацията и дискриминацията унищожава шансовете, а не правата за присъединяване в обществото.
Urungela
Циганите са най-долната напаст в тоя свят!!! mad.gif
Това са получовеци, които денонощно заливат ефира на националната ни телевизия с "мъките и неволите" си. Паразити, които се опитват да ни накарат да повярваме, че те са жертвите!!! mat.gif
Убедила съм се нееднократно, че кръвта вода не става. Както ние българите не можем да променим безразличието си един към друг като нация, така и циганите няма да надминат социалното си положение на интересчии, крадци и просяци. ranting.gif
Twilightfall
^^ Те са си го направили така, не аз.
Blashyrkh
^^Мда касата бира вече ми е гарантирана....

Stormrider, като пускаш теми със заглавие Смърт на циганите, дали има и друга част на това което казваш?
Twilightfall
К'во имаш предвид?
sgoh
Преди едно ли, две лета ли бяха, като имаше наводнения и аз все още гледах телевизия, та даваха по новините едни мангали дето водата им беше заляла къщите. Разни циганки с по някое друго чаве, се навираха из наводнените коптори, да извадят там боклуците си, които все още могат да спасят. През това време отпред имаше наредени прави и здрави мангали, които си чоплеха семки, смееха си се и гледаха сеира на женските.

Става дума за племе, което го мързи да си мръдне пръста, даже да спаси собствената си покъщнина.

На такива може да им събереш една торба с шансове и възможности, да я вържеш с голяма червена панделка, и да им я окачиш на дървото отсреща. Сигурен съм, че пак няма да я вземат, щото трябва да се покатерят да я откачат. sleep.gif
Atrocity
Не е правилно да се обобщава какви са циганите, но едно е факт - доста добре умеят да се възползват от "неравното" си социално положение.
abydos
Цитат(Urungela @ Feb 3 2009, 04:26 PM) *
Циганите са най-долната напаст в тоя свят!!! mad.gif
Това са получовеци

Зиг Хайл!
Ta' Zhal
Първо, това за изпращането: не виждам по какъв начин това, че някой е решил, че такова съществуване устройва него и децата му, е мой/твой/на държавата проблем. Началното образование у нас е много далеч от недостижимо от материална гледна точка- повечето учебници даже ги поема държавата. Ако някой не иска да изучи детето си, това не е ничий проблем.

Второ, това за кофите: нещата не опират до виждане, а до ценности. Всеки "вижда" неща като образование и почтеност, идеята е, колко ги цени. А подреждането на ценности няма общо с това, в какви условия живееш.
Blashyrkh
@StormriderИмам предвид, че когато 80% от хората само чакат да кажат как циганите трябва да умрат защото са мързеливи и ги наричат "получовеци" (тук се въздържам да не се разпсувам), но иначе трърдят, че обществото е готово да ги приеме и че имат равни шансове с всички останали, има нещо много гнило в картинката. С две думи казвам, че не са си го направили САМО те.


Цитат(Ta' Zhal @ Feb 3 2009, 05:40 PM) *
това не е ничий проблем.

Според мен това не само че не е ничий проблем, а ми е един от големите проблем на цялото общество.


Цитат(Ta' Zhal @ Feb 3 2009, 05:40 PM) *
А подреждането на ценности няма общо с това, в какви условия живееш.

И тук съм много несъгласен. Опитай се да си представиш как дори може да дадеш на човек, който яде от кофите, теоритичната възможност да сложи образованието на децата си (които може и да не познава) като приоритет!
Twilightfall
Ч'ай с'а, ти на чия страна си?

Друга песен ще запееш, ако цигани ти разбият апартамента/къщата, или те спрат някоя вечер да те джобят (примерно). Тогава тръгни да им говориш за интеграция, закони и права!

Което е така - така си е.
ludspamer
Цитат(sgoh @ Feb 3 2009, 04:34 PM) *
Преди едно ли, две лета ли бяха, като имаше наводнения и аз все още гледах телевизия, та даваха по новините едни мангали дето водата им беше заляла къщите. Разни циганки с по някое друго чаве, се навираха из наводнените коптори, да извадят там боклуците си, които все още могат да спасят. През това време отпред имаше наредени прави и здрави мангали, които си чоплеха семки, смееха си се и гледаха сеира на женските.

Заеби ти, даже в Студентски град има такива работи... минавам си голямото междучасие покрай някви нови сгради - дето щели да праят офиси и такива неща:
От едната страна на улицата-тая нова сграда, всичко ново, чисто и т.н.

От другата страна на улицата-циганите си вързали магаретa на поляната laugh.gif
abydos
Цитат(Stormrider @ Feb 3 2009, 04:49 PM) *
Ч'ай с'а, ти на чия страна си?

Друга песен ще запееш, ако цигани ти разбият апартамента/къщата, или те спрат някоя вечер да те джобят (примерно). Тогава тръгни да им говориш за интеграция, закони и права!

Което е така - така си е.

Не съм видял някой до сега да казва "смърт на българите" когато български пиян шофьор убие някой, когато българи оберат някой апартамент, магазин, човек и т.н. Циганите не са цвете за мирисане, но това сега е продукт на десетилетия лоша политика спрямо тях. Сега им плащаме сметки и т.н. защото ако не друго то са поне единни. За разлика от богопомазаните българи. За всяка подобна социална група, която уж създава само проблеми и т.н. е виновно обществото, в което живее.
sgoh
Цитат(ludspamer @ Feb 3 2009, 04:54 PM) *
Заеби ти, даже в Студентски град има такива работи... минавам си голямото междучасие покрай някви нови сгради - дето щели да праят офиси и такива неща:
От едната страна на улицата-тая нова сграда, всичко ново, чисто и т.н.

От другата страна на улицата-циганите си вързали магаретa на поляната laugh.gif

Тва каква връзка има с мойта история unsure.gif
pa®tci
Цитат(abydos @ Feb 3 2009, 04:58 PM) *
... Не съм видял някой до сега да казва "смърт на българите" когато български пиян шофьор убие някой, когато българи оберат някой апартамент, магазин, човек и т.н...

A-а-а, е тука си в голяма грешка! Колко пъти ги дават по талавизоро като се бунтуват нещо (било в Столипиново, Факултето или Красна поляна) и най-често срещаните викове са именно "Смърт за българите!" И това са кадри от национален ефир, представи си какво е наистина.


Иначе и според мен заглавието на темата е, меко казано, неадекватно. Ако някой админо-модератор го промени няма да му се разсърдя, ама грам.
Ta' Zhal
Малко ще ти разчленя мнението, защото става прекалено оплетено и ще ми е по-лесно поотделно.

Цитат(Blashyrkh @ Feb 3 2009, 04:47 PM) *
@StormriderИмам предвид, че когато 80% от хората само чакат да кажат как циганите трябва да умрат защото са мързеливи и ги наричат "получовеци" (тук се въздържам да не се разпсувам), но иначе трърдят, че обществото е готово да ги приеме и че имат равни шансове с всички останали, има нещо много гнило в картинката. С две думи казвам, че не са си го направили САМО те.

Значи, едното няма общо с другото. Това, че обществото е готово, означава, че като срещна циганин на улицата, няма да се държа лошо с него, само защото е "чернюга" или всякакви такива неща. Обаче това не значи, че то е длъжно да търпи престъпно/паразитно поведение от страна на циганите. Стигаме до момента с циганите-лекари/адвокати на Стормрайдъра.


Цитат(Blashyrkh @ Feb 3 2009, 04:47 PM) *
Според мен това не само че не е ничий проблем, а ми е един от големите проблем на цялото общество.

По-точно би било, ако светът беше идеален. Да мислим реално. Кое ти е по-големият проблем - че е пострадал невинен човек/са пострадали невинни хора, или това, че някакви не искат да поемат по другия път? Знам, оправим ли второто, оправено е и първото, но при положение, че за второто реални или поне леснодостъпни решения няма, трябва първото да ти е приоритет, мисля си аз.


Цитат(Blashyrkh @ Feb 3 2009, 04:47 PM) *
И тук съм много несъгласен. Опитай се да си представиш как дори може да дадеш на човек, който яде от кофите, теоритичната възможност да сложи образованието на децата си (които може и да не познава) като приоритет!

Нямах предвид чак такъв случай. Исках да кажа, че не е нужно да си израснал в някаква интелектуална среда, за да цениш тези неща. Когато чисто физическото ти същестуване е застрашено, тогава нещата са съвсем различни, естествено. Но тук идва другият въпрос- как се стига до там, че то да е застрашено така грозно? Ами като не правиш нищо. Строителен работник взима 1000 лева месечно. Колкото двама учителя. На един приятел вуйчо му си продаде колата на циганин, който ремонтираше хладилници или нещо от сорта, и му направило впечатление, че взима нелоша пара. Идеята ми е, че трудно можеш да стигнеш съвсем до кофите, т.е., до състоянието, което си описал, ако полагаш някакви усилия. Тук стигам до идеята на сгох за циганите като цяло.
Twilightfall
pa®tci,
ето, че темата направена от теб по този въпрос е с далеч по-адекватно заглавие. cool.gif
Blashyrkh
Цитат(pa®tci @ Feb 3 2009, 06:02 PM) *
Цитат(abydos @ Feb 3 2009, 04:58 PM) *
... Не съм видял някой до сега да казва "смърт на българите" когато български пиян шофьор убие някой, когато българи оберат някой апартамент, магазин, човек и т.н...

A-а-а, е тука си в голяма грешка! Колко пъти ги дават по талавизоро като се бунтуват нещо (било в Столипиново, Факултето или Красна поляна) и най-често срещаните викове са именно "Смърт за българите!" И това са кадри от национален ефир, представи си какво е наистина.


Иначе и според мен заглавието на темата е, меко казано, неадекватно. Ако някой админо-модератор го промени няма да му се разсърдя, ама грам.


Прави си, човек, но не знам защо се учудвате. Когато ние викаме "Смърт за циганите" какво друго може да се очаква?

Иначе с мнението на abydos съм много съгласен. Евала!


Цитат(Stormrider @ Feb 3 2009, 05:49 PM) *
Ч'ай с'а, ти на чия страна си?

Друга песен ще запееш, ако цигани ти разбият апартамента/къщата, или те спрат някоя вечер да те джобят (примерно). Тогава тръгни да им говориш за интеграция, закони и права!

Което е така - така си е.

Първо, крадци са ни разбивали вилата поне 20 пъти в последните 10 години. Крадци свлязоха и в къщи преди време. Второ, тука няма страни, мой човек. smile.gif Ако зеамеш която и да е страна, заеби да се реши тоя проблем по какъвто и да е начин...
Twilightfall
Ахам.

Значи полицаите могат да пребият протестиращи българи, а циганите, които разбиват къщи и тръбят "Смърт за българите" не им обръщат внимание, щото видиш ли, полицаят във въпросното село го било страх...

Е, к'во е т'ва?
pa®tci
Цитат(Stormrider @ Feb 3 2009, 05:07 PM) *
pa®tci,
ето, че темата направена от теб по този въпрос е с далеч по-адекватно заглавие. cool.gif

Ако зачетеш темата от началото, ще разбереш защо се казва така. wink.gif Не казвам, че е най-веселото, забавно и интегрално заглавие, но поне не е крайно крайно.
Blashyrkh
Цитат(Ta' Zhal @ Feb 3 2009, 06:06 PM) *
Цитат(Blashyrkh @ Feb 3 2009, 04:47 PM) *
Според мен това не само че не е ничий проблем, а ми е един от големите проблем на цялото общество.
По-точно би било, ако светът беше идеален. Да мислим реално. Кое ти е по-големият проблем - че е пострадал невинен човек/са пострадали невинни хора, или това, че някакви не искат да поемат по другия път? Знам, оправим ли второто, оправено е и първото, но при положение, че за второто реални или поне леснодостъпни решения няма, трябва първото да ти е приоритет, мисля си аз.

Така е с една малка корекция - не е че не искат, а че нямат шанс да израстнат така че да поискат, тоест не могат. Проблема с циганите става все по-голям в Източна Европа и хора ще пострадат ако не се промени начина на мислене спрямо тях и хора като Урунгела станат малцинството.


Цитат(Ta' Zhal @ Feb 3 2009, 06:06 PM) *
Цитат(Blashyrkh @ Feb 3 2009, 04:47 PM) *
И тук съм много несъгласен. Опитай се да си представиш как дори може да дадеш на човек, който яде от кофите, теоритичната възможност да сложи образованието на децата си (които може и да не познава) като приоритет!

Нямах предвид чак такъв случай. Исках да кажа, че не е нужно да си израснал в някаква интелектуална среда, за да цениш тези неща. Когато чисто физическото ти същестуване е застрашено, тогава нещата са съвсем различни, естествено. Но тук идва другият въпрос- как се стига до там, че то да е застрашено така грозно? Ами като не правиш нищо. Строителен работник взима 1000 лева месечно. Колкото двама учителя. На един приятел вуйчо му си продаде колата на циганин, който ремонтираше хладилници или нещо от сорта, и му направило впечатление, че взима нелоша пара. Идеята ми е, че трудно можеш да стигнеш съвсем до кофите, т.е., до състоянието, което си описал, ако полагаш някакви усилия. Тук стигам до идеята на сгох за циганите като цяло.

Еми евала на такива цигани. Те едва ли ще излязат да крадат или викат "смърт", нали? Обаче без да се уповавам на статистика (но ще разуча), не мисля че циганите от този тип са много.
Тук идва другия момент. Ти би ли правил бизнес с такъв циганин, които явно се е издигнал от клоаката и има ум или ще имаш бариера да го правиш? Дори и аз бих имал само защото е ром (а не арменец, евреин, негър или какъвто и да е друг) и това е част от това което казвам. Има огромна дискриминация спрямо тях и да казваме че обществото е невинно и те сами са си го направили е смешно!


Цитат(Stormrider @ Feb 3 2009, 06:19 PM) *
Ахам.

Значи полицаите могат да пребият протестиращи българи, а циганите, които разбиват къщи и тръбят "Смърт за българите" не им обръщат внимание, щото видиш ли, полицаят във въпросното село го било страх...

Е, к'во е т'ва?

Прав си. Полицеиската реакция по време на оня протест беше неадекватна, а за 14 не ми се почва наново. Но това са резултатите от това което казвам. Ще бъде така и в бъдеще ако не се направи нещо, но то не трябва да бъде само на държавно ниво а и на индивидуално.
the_mess
Такаммм...мнението ми е такова:
От цигани нищо добро не съм видял и съм сигурен че няма и да видя. Тия хора се раждат за... ем незнам за какво... Тва даже не са хора сякаш! Може би знаете за село Мечка където разбиват стените на самите къщи и грабят... както червеите си пробиват път под земята! Също като някакви варвари! Това за мен е нечовешко поне.
Ясно ми е че по принцип насилието не е отговора... ако обаче си имаш работа с що-годе човешки същества! Циганите по мои наблюдения не носят нищо човешко в себе си. Между др живея близо до ямболската циганска махала и в предното даскало което учих до 7-ми клас е до нас имаше БАЯ цигани които спокооно си биеха по-малките и им взимаха парите докато охраната си блееше и се хилеше.
Съжалявам че го пиша ама... ЦИГАНИТЕ НА САПУН!
Blashyrkh
Балък...




Мисля, че тук има интересна информация. Кликнете на National Reports.
Naso
Няма да забравя един случай, когато преди няколко години ми се наложи да мина през "циганската махала" и 2 циганета на по 3-4 год. излязоха от една къща и без никакъв страх започнаха да ни замерят с камъчета. В същото време дъртия мангал се хилеше зад оградата. На фона на всички кражби, хулиганства, боища именно това ми се е запечатало в главата. Циганите раждат за да се издържат от помощи, защото им е по-лесно. Според мен тия малките трябва да бъдат образовани насила. Верно пак ще е с нашите пари, но те и сега са на гърба на държавата и населението. Друг е въпроса, че на управляващите са им необходими такива хора, за да ги манипулират лесно. Всичи останали глупости от сорта "на сапун" ...просто са смешни.
Twilightfall
На веро бе, не на сапун. :Д
Blashyrkh
Цитат(Naso @ Feb 4 2009, 01:42 AM) *
Няма да забравя един случай, когато преди няколко години ми се наложи да мина през "циганската махала" и 2 циганета на по 3-4 год. излязоха от една къща и без никакъв страх започнаха да ни замерят с камъчета. В същото време дъртия мангал се хилеше зад оградата. На фона на всички кражби, хулиганства, боища именно това ми се е запечатало в главата.

Аз пък се сещам как като бяхме на 10-12 години и играехме на фунийки, как чакахме циганите само за да ги да ги "обстрелваме". smile.gif Хич не ни беше страх да ти кажа biggrin.gif
Naso
Добре де, "страх" не е подходяща дума, притеснение да го кажем. А и вашите едва ли са ви ръкопляскали отстрани. И не бяха просто 2 циганета дето си играят вънка... тва си беше целенасочена проява на отношение, то се усеща и се помни. Днес камъчета, утре тея същите ще те гръмнат ...ей така да има. Първите 7 нe се заличават laugh.gif
conguestadors
http://news.ibox.bg/opinion/id_1869403609

Много ми хареса как е написана тази статия и съм напълно съгласен с нея.
Blashyrkh
Доста малоумна статия... Крайно дискриминативна, написана от човек, който сочевидно си няма идея за нещата... Жалко наистина...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.