Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: С коя група прослушахте метъл?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Heidevolk
С Nightwish. rolleyes.gif
mona
Metallica
Чупитопки
При мен е неопределимо. Мога да кажа Pink Floyd и Dire Straits, но всъщност май обръщалото ми от лека към доста по-тежка музика се оказа Wolfmother преди 4 години, когато си изтеглих първия им сингъл. Хареса ми, честно си казвам. Една от малкото нови банди със седемдесетарско рок звучене. И така... Другите са Motorhead, по същото време, а първите ми по-тежки са AC/DC през... 2000 може би? Егати колко малък трябва да съм бил. biggrin.gif

А иначе първите ми метъли бяха още от вуйчо ми. о.о Running Wild, Metallica... един куп касетки.
Kent
Edguy, Nightwish и Kamelot. smile.gif
Jasmine*
Камелот и Скид Роу, въпреки че мен имаше кой да ми пуска избрани неща на много групи. smile.gif
ZerraX
Преди 12 години се започва развитието на метъла в мен с Annihilator
fewgtg
In Flames icon_headbang[1].gif
Magistra
Металика, Рамщайн и... ХИМко Враца smile.gif
Jerry_92
Почнах с Металика bowdown.gif bowdown.gif
Chaotic One
Първоначално слушах малко Blind Guardian (и все още си ме радват), но не ме запалиха те.
Eдин горещ, гаден, летен ден нямах какво да правя и реших да видя има ли нещо интересно по телевизията. Както си сменях каналите едно предаване ми хвана окото. По MM въртяха някакви концерти, а аз нацелих точно, когато Iron Maiden изпълняваха Rainmaker. Веднага ме хвана и се хвърлих на компютъра да диря дискография, а естествено след Мейдън издирих и други групи и плейлиста ми сега надхвърля 100 групи от пауър до дет метъл.. дъ енд. :Р
LordZombie
Цитат(Chaotic One @ Dec 6 2008, 02:41 PM) *
Iron Maiden ... други групи

Няма други групи освен тях rolleyes.gif
Ghost
С Iron Maiden преди няколко години. Странното е, че преди това ме агитираха със St. Anger на Metallica и нищо не се получи.
LordZombie
Цитат(Ghost @ Dec 11 2008, 07:08 PM) *
Странното е, че преди това ме агитираха със St. Anger на Metallica и нищо не се получи.

Няма нищо странно в това rolleyes.gif
Magne
То какво да му харесаш на такова говно?
marmag
Ам Metallica Alice Cooper Sonata Sodom Nightwish и други. Е , то ми е наследствено... ^___^
Hetfield
Цитат(Magne @ Dec 13 2008, 11:51 AM) *
То какво да му харесаш на такова говно?

Я се гръмнете бе! Албума е класика!
gadabout
laugh.gif
Хетфилд, нямаш идея колко ми освежаваш пияната глава в момента...
LordZombie
Цитат(Hetfield @ Dec 14 2008, 12:58 PM) *
Цитат(Magne @ Dec 13 2008, 11:51 AM) *
То какво да му харесаш на такова говно?

Я се гръмнете бе! Албума е класика!

ахахахаха
Nationalist
Slayer и Iron Maiden bowdown.gif
Чупитопки
Цитат(marmag @ Dec 13 2008, 07:46 PM) *
Ам Metallica Alice Cooper Sonata Sodom Nightwish и други. Е , то ми е наследствено... ^___^

не е ли Metallic Alice Sodomy Wish? rolleyes.gif
BurnOut
Ами аз започнах да слушам метъл с омразните на всички Линкин Парк. Не само с тях де. Започнах и с други групи, които все още слушам. Hoobastank, Ill Nino, Three Days Grace...
winterstorms
^ Поне една метъл банда да имаше сред всичките тия... laugh.gif
paradox
Iron Maiden и Dimmu Borgir whistle.gif
Michael
Helloween bowdown.gif
metalista_vt_97
аЗ пък почнах с ManOwar tongue.gif и те ми бяха най-яките а сега имам мНого яки групи и много се кефя
ZombaiO
Слушала съм кви ли не тъпни преди... Но сякаш с Мейдън се почна падението ми...
~Frozen angel~
Имало едно време едно 7 годишно момиченце, чиито баща, върл рокер, решил да просветли необразованото девойче в праведната музика. Привикалого един ден при себе си и му казало:
- Моето дете, време е да разбереш какво е музика!
Малкото момиченце го погледнало с яснозелените си очи пълни с учудване и неразбиране. Бащата-рокер извадил една стара касетка с надпис SCORPIONS и я пуснало на невръстното девойче. То толкова я харесало, че си казало:
- От днес ще случам рок и метъл!
И така, десет години след това, момичето порастнало, растейки с музиката на Blind Guardian, Deep Purple, Whitesnake, Doro Pesch, Iron Maiden, Nightwish и много други и се тръгнало по правия път.
Twilightfall
Брех, че девойче... да я поздравиш, като я видиш. ;]
northernice
Аз започнах с Deep Purple или Manowar, не си спомням точно. whistle.gif
Jerry_92
Първо беше Metallica happy.gif (и все още продължавам да ги слушам)
love_metal
Цитат(inhmn @ Jun 26 2003, 03:43 PM) *
Korn , Offspring , Nirvana , Greenday...обаче един ден отивма в музикалния магазин и си викам - я дай да експериментирам с нещо ново и си купувам Blood rooted на Sepultura и Outcast на Kreator. Няма да ви казвам ,че се размазах тотално smile.gif

eeeeeeeeeeeeeeeee i az po4nah s korn mn qka grupa nali i metallica sa6to metala e kato sbadnat san za men icon_headbang[1].gif
sgoh
Ма някакъв мокър ли? w00t.gif
Dark_Temlar
Цитат(Michael @ Jan 31 2009, 12:48 PM) *
Helloween bowdown.gif

И аз започнах с тях. Helloween-If I Could Fly е първата ми метъл песен... punk.gif
Urungela
Ха!!! И аз съм тука drinks_drunk.gif
Ако се върна назад-назад във времето май правилният отговор ще е Bon Jovi whistle.gif Мда, спомени - Коледа, аз и майка ми в квартирката, малка елхичка, Джон си мърмори нещо за любов, а майчето ми обяснява, че рокът е истинската музика tongue.gif Та, така де... от рок, та на хеви метъл и после... ааааа изненада!!! Имало и по-добро!!! metal.gif

P.S. Deep Purple също присъстваха в невръстните ми сънища. rolleyes.gif
Syndrome
Rammstein, i o6te gi slu6am whistle.gif
DarknessChild
Мен един приятел ме просветли, така да се каже, с Dio, Manowar, Metallica и Scorpions smile.gif
betterthinktwice
Яко Slipknot и Linkin Paяk laugh.gif
kamen_rapehammer
Ами почнал съм като повечето младежи. Със Рамщайн, слипнот, корн... постепенно почнаха да ме кефят и по-екстремни банди. Сега слушам траш и дет метъл. drinks_drunk.gif
karelian
METALLICA
беше през 1989-90г., когато чух за първи път KILL`EM ALL. metal.gif
power_metal666
Всичко започна през 2006, когато във вестника прочетох за концерта на хелоуин. Отдолу прочетох, че са немска група. Не след дълго казах на брат ми за тях и той изтегли песента им "If I Could Fly". Това беше момента в който за пръв път чух метъл. Песента ми се струваше доста яка, но след това започнах да слушам повече рап. И така до края на 2007/началото на 2008 когато от брат ми чух песента Fullmoon на Sonata Arctica. След това чух песните "Don't say a word"/"Broken" и тогава започнах наистина да се интересувам от метъл. така започна всичко icon_headbang[1].gif
tankard73
Прослушах метъл през далечната 1985 година. Преди това бях чувал отделни песни на саксън, мейдън, джудас и аксепт. Може да се каже че първата ми касета беше лауднес с добавка камбаните на мейдън, крусейдъра на саксън и една балада на скорпионс. Първите ми банди бяха неща като кинг даймънд, ес ди ай, рейвън, антракс, мегадет и кросфайър. По-късно обогатих колекцията с траш банди, а към 89,90 година чух за сефте и болт троуър. Това ми беше първата дет банда. Бол троуър 89 и каркас 89. После дойдоха корпс, обичуъри, напалм дет, сепултура и подобни... та чак досега. Липсват ми някой банди от доброто старо време които се разпаднаха 80те. Сега издирвайм такива бисери които се разпаднаха навремето. Като лаиър, дакнес, дрифтер, но никъде не ги намирам. Намерих обаче кросфайър. И любимите от навремето ес ди ай. Та металика заслушах сериозно след издаването на джъстиса. По скоро ми се слушат банди като аксепт, грейв дигер, келтик фрост и подобни. Аз съм дете на 80те. Тогава беше екстаз да се слуша метъл, когато беше и дивия комунизъм и беше забранено, и беше много сладко. Сега всичко се намира. Слушам метъл от всички стилове и диапазони. Но любовта ми си е хевито, траша и дет и грайнда. Блека така и неможах да го схвана с отделни изключения. Класик съм си. Да не забравяме и танкард, още една страшно култова група, заедно със слеиър!!! Метъл рулс!!!
RPAngelov
Ммм Слипкнот и Мъшрумхед, но след като и двете предадоха стила си, започнах да се задълбочавам и следващата ми група, която прослушах по-сериозно беше Блек Сабат, която слушам и до сега. Наистина няма кой да ги настигне... няма да коментирам, защото мога да пиша цяла вечер. В момента слушам блек и дет, понякога си пускам разни рокчета. Не отказвам и блус.
Sepultura
С Sepultura ноо ясно!
Emko_
С немския пауър метъл
In_Flames91
In Flames и Metallica.
Bloody_Mary
аммм баща ми ме пали по хеви метъл и рок още от както се родих rolleyes.gif помня катo малка с него скачахме по леглото и пяхме някви класически метъл песнички на Judas Priest, Metallica, Iron Maiden и други такива аа мама само ни викаше да спрем "гадната музика" и да не дигаме прах xD
ама моя милост реши че не трябва да е като татко и почнах да слушам хип-хоп но акъла ми дойде преди 2 години пак ии започнах отново с истинската музика като за това ме вдъхновиха Disturbed rolleyes.gif
иии така... icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
karelian
Цитат(winterstorms @ Jan 5 2009, 03:20 PM) *
Поне една метъл банда да имаше сред всичките тия... laugh.gif

абсолютно
и аз не видях такава suicide.gif
Heavenwood
Nightwish
H.I.M
Within Temptation
Sirenia
Rammstein
Amon Amarth
dry.gif dry.gif
Elinor
Хахаха моите рани детски спомени и метъла са свързани с - Rammstein хахаха още помня как в 3 -ти клас излезе Mutar и как се късахме да го слушаме whistle.gif .
slipknot&korn
Disturbed bowdown.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.