Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: С коя група прослушахте метъл?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Beerzebub
За мен това е The Offspring! Сигурно е било някъде 98/99-та... След това чух Rammstein и от там по наклонената плоскост tongue.gif !
Интересното в моя случай е, че след punk група като The Offspring не съм запален по NeoMetal-а като повечето хора започнали с нея...

offtopic.gif
ПП. М/у другото т'ва май не е точно пънк-банда, но както и да е... Не ми се пише сега!
bgm
Мен ме запали Alice Cooper.
Jicata
хаха, и аз започнах с punk-rock (Blink 182) и продължавам да си го слушам. После Limp Bizkit с Nookie, Break Stuff.. и така към неото (KoRn, System Of A Down), както ти викаш, после като че ли повече към crossover, thrash/speed (Slipknot, Fear Factory, Soulfly, Godsmack, Sepultura, Metallica, Kreator....), малко death metal (Cannibal Corpse, Six Feet Under) и т.н.
Warrior Of Ice
Първата група, която ме запали по тежката музика, е Metallica. Черният албум е първата им творба която чух, а впоследствие се запознах и с по-старите. Ех, навремето се кълнях в тях и бях готов да се обзаложа, че никога няма да ми омръзнат... Детска наивност, предполагам.

Иначе преди това слушах The Beatles, Deep Purple, Led Zeppelin, Rush и подобни, но Metallica бяха пърото ми метъл "откритие". След това дойдоха Maiden, Judas, Helloween, Manowar и т.н.
SepulTeraHead
Първо прослушах Metallica.
Обаче за формирането на сегашния ми вкус имат вина основно Sepultura, Pantera и Machine Head
bobz
Ami na men puk bashta mi kupi edna kaseta na Whitesnake, posle na Black Sabbath i posle na Deep Purple za okolo polovin godina vreme i ottam subrah vsi4ki albumi na Sabbath i polovinata na Whitesnake (poPurpletakainesezapalihtolkova), posle po niakakuv nevedom na4in purvata mi liubima grupa stana Helloween (ve4e ne si spomniam kak stana tzialata rabota) s purvia "Keeper...", posle ot edna sborna kasetka se zapalih strashno mnogo po Running Wild (koito oshte bi4at iako - "Undeeeer Jolly Rogeeeeeeer..."!) i vtorata mi mega liubima grupa Metallica s "Master Of Puppets", koiato mi stana oba4e liubima godina i polovina po kusno, kogato izleze 4ernia album.
mat.gif mat.gif brickwall.gif mat.gif mat.gif
Metanoia
Aerosmith walkman.gif
Zombie
i az se zapalih purvo ot offspring
nqkade po vremeto na Smash trqq da e bilo
bqh si go kupil na nqkfa super gnusna piratska kasetka
ama mnoo mu se kefih
Sw1tched
вкъщи има хард-рок откак се помня..после имаше металика, но не ме кефеха (още ходех прав под масата все пак wink.gif )..и все пак през styx минах и към металика...бе не си спомням, отдавна беше..
Hansi
Определено това беше Twisted Sister и все още си ги слушам и то доста често. punk.gif
После бяха Running Wild с "Under Jolly Roger", после Blind Guardian които са ми любима група и досега.
FuckMeJesus
purvi za men bqha Aerosmith, sled tova minah na nirvana, ottam na metallica, prez iron maiden i t.n. i ot tam-neo4akvan skok kum dimmu borgir....
DAMAGE
Deep Purple ama bqh na 9
mesec po kasno 4uh Sabbath i ot tam se po4na.....

Damage - official site
Peter
mai METALLICA... hahahahaha cool.gif
xskacorex
Металика
Warrior Of Ice
Ех, кой ли не е почнал с тях... чудовищни бяха навремето!
Hansi
АЗ Стига с тая Metallica, покрай St.Anger всичко живо само за Metallica говори. wink.gif
Иначи си прав бяха докато беше и Cliff Burton. wink.gif
blood_freak
em koda wi kaja .. w edna zala samo Limbizket & Korn se slushashe . i az ot tam tei leka po leka... pochnah .. posle razbrah za predawaneto FRAKTURA .. i tei .. do sq .. tuka mi se wurtata.. kum 800 mp3-ki .. inak predi da pochna da slusham tez 2-te bandi .. imah 1 pirtska kaseta na OFFSPRING-AMERIKA [mai te se kazwashe albuma ama nqkade sam go zatril]
FuckMeJesus
blood_freak, albumut se kazva Americana
SepulTeraHead
Americana - най-слабия им албум досега сигурно. По едно време ми бяха любимци. И сега си пускам от време на време Ixnay On The Hombre с кеф....
Faust
Това ще да са Fear Factory след т'ва Manowar и... punk.gif punk.gif
inhmn
Korn , Offspring , Nirvana , Greenday...
обаче един ден отивма в музикалния магазин и си викам - я дай да експериментирам с нещо ново и си купувам Blood rooted на Sepultura и Outcast на Kreator. Няма да ви казвам ,че се размазах тотално smile.gif
Muscle_Head
Първо Motorhead,след това Rammstein и покрай тях доста други...
Peter
Hora, 4uite i malko Hardcore i Punk! 6te vidite 4e si zaslujava!!!
Warrior Of Ice
Разбира се, че си заслужава! Жалко, че покрай всички тия метъл групи не ми остава много време да слушам такава музика...
Metanoia
Warrior of Ice няма да сбъркаш ако зарежеш леко метъла за известно време. punk.gif
Warrior Of Ice
Сигурно... biggrin.gif ... но просто не съм в състояние да си го наложа!
Zombie
6666666
are stiga detski istorii
hahahaaaaaa

se 6te uspee6 nqkak si

trudno e
no nie 6te budeme s teb i 6te te podkrepqme

zaedno 6te go preodoleem
FuckMeJesus
q stiga gluposti, za6to go otklonqvate ot praviq put?Warrior, ti si umen 4ovek, ne ostavqi metula!
Warrior Of Ice
Не бой се - дори да поискам, едва ли ще мога... тази музика просто се е превърнала в част от мен.
Inferno
93/94 - Dio - The Last In Line
След това беше Master Of Puppets
Zombie
yeah
SepulTeraHead
Малко(дори и много) Punk и Hardcore никога не вреди...
Виж, ако прослушаш disco, това вече е отклоняване от правия път..
Peter
FuckMeJesus 4e kakvo im ima na Punk-a i Hardcore-a? Mnogo sa si qki cool.gif
Zombie
az puk se kefa na pink
i kfo a
problem li ima!!!

abe dupe
problem li vide
Aaa!!!
/tfa e laf na bobi turboto


hahahahaaaaaaa
Muscle_Head
Цитат
abe dupe
problem li vide
Aaa!!!
/tfa e laf na bobi tur

Нее,не е така,пич.
Кажи бе.дупе,проблем ли виде?Ти набием матрицата в дупарата.Ела,пиле,ела!

Някой да се кефи на Clawfinger?
FuckMeJesus
Цитат
FuckMeJesus 4e kakvo im ima na Punk-a i Hardcore-a? Mnogo sa si qki 


ni6to im nqma, ne se vprqgai..be6e ot 4asti ironi4no...puk i za teb, te sa "praviq put", za men tova e metula...abe kakvo obqsnqvam tolkova, ne e vajno..
SepulTeraHead
Цитат
Някой да се кефи на Clawfinger?

Никой. А и аяз въобще не слушам само това от 1 седмица....
Peter
FuckMeJesus 4e az i Metal slu6a, ti kakvo si misli6 cool.gif
A i "prav put" nqma... az i v Metal-a, i v Punk-a, iv Hardcore-a otkrivam super qki i energi4ni ne6ta. punk.gif
FuckMeJesus
znae6 li, prav put ima.praviqt put e gotinata muzika... wink.gif
Peter
Suglasen sum! Za vseki gotinata muzika e razli4na... tongue.gif
Zombie
ima i muzika koqto e hubava nezavisimo dali na nqkogo mu haresva ili ne
Warrior Of Ice
С това не мога да се съглася... как може една музика да е хубава, ако никой (в това число и създателят й) не я харесва?! Иначе ако поне един човек й се радва, за него тя има стойност и чуждото мнение вече е без значение...
Zombie
imah predvid 4e ti naprimer moje6 da ne slu6a6 jazz da kajem
oba4e ako ima6 malko akul v glavata ne moje6 da kaje6 4e jazza ne e hubava muzika
/nezavisimi ot tova dali ti slu6a6 ili ne/

a tfa 4e moje da ima muzika koqto nikoi da ne slu6a mi zvu4i mnoo nevuzmojno
kakufto i bulbo4 da se napravi se 6te se nameri nqkoi go slu6a
daje 6te se namerqt i hora za koito moje i genialen da si

/ebasi zavurtqniq post

ama kakto i da e
bgm
Определено има неща, за които преспокойно може да се каже, че са пълен боклук.Как мога да си кривя душата за групи, чиито текстове нямат и капка смисъл, имат само два-три звука, като музикален мотив, и те се повтарят из цялата песен (понякога и в цял един албум), или пък копират, крадат и т.н.Разбира се, има го и вкуса, но когато са налице гореописаните признаци, е повече от лесно да се каже, че дадена група/песен не струва.
Hristina Zhekova
bqm, abe ne e tochno taka, shtoto tova moje da znachi i che ti ne razbirash tazi muzika.
Primerno az ochevidno ne razbiram grind core-a naprimer.
Pomnja, kogato chuh Cradle of filth za pyrvi pyt i mi se stori kato njakakyv nevyzmojen haos ot zvuci. E, da ama mesec sled tova veche bjah napylno luda po tjah. Prosto neshtata, koito njakoi tyrsi v dadena muzika sa razlichni i slava bogu ima dostatychno grupi za vseki vkus smile.gif Idejata e da ne se kazva "Tazi muzika e pylna povyrnja" zashtoto tja nai-verojatno ne e, a prosto ti ne si se nauchil kak da ja slushash.
Abe trjabva da ima uvajenie smile.gif Neka vseki si slusha kakvoto si iska.
A inache, da se vyrna na topic-a - az proslushah metal s Manowar predi 6-7 godini smile.gif ,
a Cradle mi otvoriha ushite za blecheca.
Peter
Eh... ManOwaR... tez puk ot kolko vreme ne sum gi slu6al... a edno vreme mnoo im se kefeh... punk.gif rolleyes.gif
FuckMeJesus
nikoga ne sum gi haresvala osobeno...
Zombie
az ne gi turpq
ama az ne sm ot zlite metali deto piqt bira i si klatat glavite
/sigurno e zatfa/
Peter
Mi i az sega kato im gledam videoto Hell On Earth mi idvat malko pozjorski s vsi4ki tiq macki, motori... puk i krale na metala...
bgm
Като споменахте Меноуар, ми дадохте един много добър пример за това, което казвах.Отначало пускат те страшно интересни парчета и музика, всички лудват по тях и те повтарят този мотив в безброй албуми...явно са взели твърде присърце фразата, "Ако нещо си работи, не го сменяй".Отделяйки фактът, че текстовете им са маса тъпи, отначало могат да звучат оригинално.Но като повторят това нещо в няколко албума...хмм, те не се спряха да пеят за мечове, воини, мотори, кръв, убивай, хайл, килллл ааа.Схващате за какво говоря.Същото мога да кажа за Хамърфол, Найтуиш и куп други.Все пак в киломтричния си списък с мп3-ойки си държа към 10 парчета на тези групи, тхе бест, както му викат.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.