Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Хардуер/Софтуер, проблеми и въпроси
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
Mort
Цитат(stage @ Jun 2 2007, 12:05 AM) *
To след една година, ще се взима 8800 biggrin.gif

Всъщност не, вече е готова 9900 GT wink.gif
gad
GS е забележимо по-бавна от GT
ludspamer
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 1 2007, 11:44 PM) *
GeForce 7600GT не е лош избор за около 230 лева, но на твое място бих дал направо 300 за 7900GS - далеч по-перспективна карта е.

Ами да. Е, поне докато не я измести 8600ГТ-дет е по-евтина и по-мощна
Warrior Of Ice
Дали е по-мощна е спорен въпрос. wink.gif
Beerzebub
Аз съм с 7900GS. Картата изпреварва 8600GT по производителност (dx9, разбира се... но на кого му дреме засега за 10). Препоръчвам!
Vermic
Е евала че има такава тема smile.gif Търся програма която да показва таблатури или по просто казано като си пусна някоя песен и програмата да ми показва,примерно и то само за това ми трябва за китара да показва коя струна се натиска и т.н..
stage
Guitar Pro Предполагам в замундата ще има по нова версия, но на мен в момента не ми отваря.
Beerzebub
Тъй...
В скоро време ми предстои да се обзаведа и аз най-сетне с TFT монитор. Спрял съм се най-общо на тези:

NEC 90GX2 Pro

Belinea 1980 S1

Philips 190P7ES

Samsung 931BF

Чудя се дали да заложа на по-добро цветово възпроизвеждане, контраст по-широки зрителни ъгли, присъщи на MVA панелите (в случая - Belinea и Philips) или на по-бързите TN+Film (NEC и Samsung). Засега NEC май най ми ляга на сърцето, тъй като хем му дават 1000:1 контраст, хем уж 2 милисекунди (сиво-сиво). От друга страна MVA си е MVA и, предполагам, че Belinea и Philips ще имат по-добър образ. Samsung-ът пък ме привлича с уж бързата реакция и най-вече доста спряганата "0 пиксела гаранция"...

Мнения, препоръки... опит?
Warrior Of Ice
С въпросния Philips имам опит от първа ръка. От няколко месеца съм с такъв в службата, перфектен монитор си е. Всичко съм правил на него - и книги съм чел, и филми съм гледал, и игри съм играл...
Mago De Oz
Windows - откъде да изтегля читава, не бъгава версия на ХР ? Помагайте, защото в момента мразя Бил Гейтс !
RazorJack
Ае вижте ся - тфт монитор не се избира по характеристиките му на хартия. Трябва да идеш в някой голям магазин и да ги накараш да ти пуснат всичките ваарианти на които си се спрял и там на място избираш което ти легне на сърцето, най важно е да те кефи каква картина дава и ъгъла на гледане да е добър. И да има DVI де.
В днешно време скоростта на всички монитори е достатъчна за твоите цели така че тва не го гледай, а тва 2 милисекунди е пълна глупост всъщност тея се почудиха кво да пишат. Като едно време за хард дисковете имаше нещо като виц инженерите в seagate се чудят колко часа живот да пишат на хард диска и викат я да видим колко са писали maxtor? един вика ми писали са 30 хиляди часа. Е тва е абсолютно невъзможно дори в идеални условия и идва шефа им и казва бе пишете двойно колкото тях smile.gif Е и с тва време за реакция на мониторите май е същата работа smile.gif

а колкото за windowsa .. ми сигурно сам го пускал и преди ама моето мнение по въпроса е тука smile.gif
http://zamunda.net/details.php?id=26616
wqwrrr
^^ Аз съм със същия Windows, който ти е предложил RazorJack и съм много доволен. Всичко си му върви както трябва.

Освен ако не инсталираш драйвери на стар принтер - липсват някои файлове, но те лесно могат да бъдат намерени с Google.
Mort
Скоро един приятел си взе Samsung и е много доволен - изборът си е направил след щателно проучване. Колебаел се е главно между Philips и Samsung, но по-ниската цена на втория е надделяла.
Mago De Oz
RazorJack уиндоуса рулира, сериозно, но имам голям проблем с звуковата карта. Старата изгоря или поне спря да свири , а тя е вградена на дъното. Новата неможе да се инсталира, когато почна да слагам дрейверите, всичко се омазва, забива, изчезва ДВД-рома, настава тотална мазня. За 3 дена съм направил някъде около 10 инстала на уиндоуса и вече ми писна!!!! Ако някой разбира повече от такива проблеми и е някъде около мен в София, да се обажда или давай те иде, моля ви brickwall.gif
Beerzebub
^ Изключи ли вградения звук от BIOS-а? smile.gif

RazorJack, пределно ми е ясно това за мониторите. Дори съм си подготвил един диск със инсталиран Unreal, дето само се копва някъде и съм готов да тествам. smile.gif Аз искам и скорост от монитора, не само ъгъл... Точно затова не съм си избил тотално от главата закупуването TN панел. Тоя NEC дето съм си го набелязал ми допадна на пръв поглед (TN + 1000:1 контраст, поне на хартия, досега ня бях виждал). Сега идва големият тест, ще видим... wink.gif Между другото, ако има такива като мен дето си търсят монитор и са навити, може в неделя примерно да обиколим големите магазини...
Mago De Oz
Въпрос - как е възможно при условие , че НИЩО не тегля от арената, коефицента ми да отчита даунлоад !?!?!?!?!?!
Warrior Of Ice
Или някой ти е потафил акаунта, или ти знае passkey-я. Или просто тракерът пак се е сбъгясал...
Mago De Oz
а това с акаунта как се оправя ?
Warrior Of Ice
Като си смениш паролата. Съветвам те и passkey-я да ресетнеш.
wqwrrr
Направи ми впечатление, че новата Арена е далеч по-незащитена от старата. Чийтва се без проблеми, даже по наблюдения на един приятел не е трудно да се пробие базата с данни. brickwall.gif
Warrior Of Ice
Цитат(wqwrrr @ Jun 13 2007, 01:18 PM) *
Направи ми впечатление, че новата Арена е далеч по-незащитена от старата. Чийтва се без проблеми, даже по наблюдения на един приятел не е трудно да се пробие базата с данни. brickwall.gif

Нормално - започнаха практически от нулата с някакъв готов код. Тепърва предстои да модифицират.
Svetyl
Регнах се в новата арена и ми изтриха акаунта седмица по-късно... тяхна си работа.
wqwrrr
^^ Те докато си се модифицират да видиш какво ще стане. happy.gif
Slash
Трябва ми cplexe.exe sad.gif
wqwrrr
^ http://www.programchecker.com/file/2241.aspx ?
Beerzebub
Цитат(RazorJack @ Jun 12 2007, 10:08 AM) *
В днешно време скоростта на всички монитори е достатъчна за твоите цели
Далеч не!
Взех си монитор - Eizo S1931-NSH. (Да ми е честит... ако успея да ви навестя утре, може и да черпя, ако имам пари. biggrin.gif ) S-PVA с овърдрайв... ала-бала. Доволен съм - ъгли, цветове, сравнително равномерна подсветка. В игрите си маже, но най-неприятен е input lag-а (като риспонз тайм дават му 8мс сиво-сиво и 16 за пълен цикъл). При поставени един до друг стария Philips 107P5 (CRT) и новото TFT си личи как образа на втория просто закъснява. Всъшност аз дори само като мърдам с мишката го усещам.
Тук ще попиташ защо не съм си взел някой от геймърските модели, като съм толкова претенциозен. Ми, някак ми е гадно да мръдна с 10 санта встрани докато гледам филм или да се смъкна надолу в стола и образа да се сговняса. Обмислям дали да не освободя още място на бюрото и да оставя там и двата монитора, като да пускам CRT-то само когато цъкам UT или Quake в мулти. Но за два пъти седмично не знам дали си заслужава...
lodborg
Цитат(Beerzebub @ Jun 23 2007, 02:33 AM) *
...само когато цъкам Quake в мулти. Но за два пъти седмично не знам дали си заслужава...
Разбира се, че си заслужава! Къде се губиш в последно време, между другото? Да ти е честита новата придобивка.
wqwrrr
Да ти е честит, Сашо. А и евентуално можем да го отпразнуваме с един подобаващ, зрелищен Куейк? =)
pa®tci
това ми се случва всеки път, като си преинсталирам уиндоуса (и в частност уин-амп-а):

като почна да усилвам или намалявам звука на същия, ми намалява звука и на всички останали плейъри + звуците, които ми пиукат от скина. Мине не мине и се оправи и все си мислех, че брат ми нещо ръчка, ама той каза, че и идея си нямал huh.gif някой да си има напредстава?
Dragontear
Случаино да ползваш= някои от мултимедиините бутони за усилване и намаляване на клавиатурата...(ако имаш)

Аз лично имах подобен проблем от това
alpha prime
Никога не си купувайте ДВД писачка НЕК !!!!!!!!!! brickwall.gif blackmetal.gif brickwall.gif evil2.gif
pa®tci
Цитат(Dragontear @ Jun 27 2007, 10:49 PM) *
Случаино да ползваш= някои от мултимедиините бутони за усилване и намаляване на клавиатурата...(ако имаш)

Аз лично имах подобен проблем от това

обяссни Любезни...
Dragontear
Ползваш ли ги? ако го правиш ги забрави..или си дръпни някакви драйвери по нови за клавиатурата за да спре да отчита ботоните за всеки плейър или си го нагласи за централното

аз имах проблем като натисна медиа (за да ми включи Winamp примерно ) ми пускаше всичкото плъйъри на PC то но свикнах да не ги ползвам
pa®tci
ъъъ... в момента ми говориш, в най-добрия случай, на китайски... клавиатурата я ползвам да си я пиша, за другото си има мишка blink.gif ама ме заинтригува! кои са тия бутони и къде се намират *raises white flag*
Dragontear


Ето за тези бутончета..в началото ми бяха много забавни ама ги отебах

pa®tci
aха. сега гледам имам и аз подобни. като натисна mute-то и ми затакова целото това; откъде, викаш, се изключвали?
Dragontear
Ами би трябвало да имаш специална опция за настроика на клавиатурата която се е инсталирала с драиверите...провери в контрол панела на кийборд какво има? smile.gif
stage
Цитат(alpha prime @ Jun 27 2007, 10:53 PM) *
Никога не си купувайте ДВД писачка НЕК !!!!!!!!!! brickwall.gif blackmetal.gif brickwall.gif evil2.gif

НЕК-овете специално, според моя скромен опит са едни от "най-здравите" ДВД писачки. Какво точно се е случило...всъщност е възможно да си попаднал на няква псевдо-НЕК писачка...
wqwrrr
На мен винаги ми е била странна цялата тази история с намаляването и усилването през плейъри. За това нямате ли си копчета на уредбата?

parcaleste, как по-точно го намаляваш - дърпаш слайдера през самата програма или чрез някакво друго приложение? Ако си с Foxy Tunes, нищо чудно да се получава така.
gad
Цитат(wqwrrr @ Jun 28 2007, 04:30 PM) *
На мен винаги ми е била странна цялата тази история с намаляването и усилването през плейъри. За това нямате ли си копчета на уредбата?

Имаме! laugh.gif

zelatorr
WTF? blink.gif
edit: Ако беше кръгло, щях да питам: Това на Дарт Вейдър къщата ли е? biggrin.gif
gad
еми home-made уредба с копче laugh.gif
изглежда несериозно но работи безупречно вече над 7 години
Beerzebub
Т'ва бялото UPS ли е?
lodborg
Един бърз въпрос за запознатите с Apache. Преди няколко седмици спрях service-ът и преди минути го enable-нах отново. Малка изненада ме очакваше в момента, в който се опитах да достъпя localhost-a - никакъв го нямаше. Идеи защо е станало така?

Едит: Оправих се.
gad
@ Сашо - да, но в случая няма нищо общо, само за компа си е
prayer4eto
^^

Като го "enable" - неш, трябва и да го стартираш biggrin.gif

А понякога прави проблем и със Skype-a, понеже последния много гадно заема порт 80 и човек може да се чуди защо "под ягодите" не му тръгва ...
lodborg
^Добре, даваш ми съвети все едно за първи път пипам Apache. biggrin.gif biggrin.gif Проблемът беше в един Firefox-ски add-on за проксита. Просто решаваше, че всичко, което му се подава, е адрес и търсеше localhost някъде в далечините...
prayer4eto
Ми то и ние сме толкова "знаещи" - явно, че проблемът ти не е в Апачито. sp_ike.gif А понеже питаш за него специално, затва ... rolleyes.gif Знам, че тея неща на тебе съм ти ги обяснявал, та просто да ги затвърдиш laugh.gif tomato.gif
lodborg
Хихи, споко бе. Между другото, ако портът на Apache е зает, той изобщо не се стартира. Директно си изпищява, че не може да слуша и се отказва. biggrin.gif След като съм успял да го пусна, явно не е било до проблеми в "слуховия апарат". Това сме го обсъждали вече с теб. Даже веднъж обсъждахме, че сме го обсъждали още преди това. biggrin.gif biggrin.gif
pa®tci
Цитат(wqwrrr @ Jun 28 2007, 06:30 PM) *
... parcaleste, как по-точно го намаляваш - дърпаш слайдера през самата програма или чрез някакво друго приложение? Ако си с Foxy Tunes, нищо чудно да се получава така.

Нямам ни ФоксиТюнс ни нищо; преинстале на Уиндоус, инстал на УинАмп и проблемът е налице; като включа, примерно, МедиаПлейър-а и него го бъзикам, няма ефект върху другите подобни програми, ама с УинАмпа си остава тоя яд thumbdown.gif


И @Никс, няма никакви специални опции за клавиатурата boxed.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.