Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Хардуер/Софтуер, проблеми и въпроси
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
Virgin_Steel
Цитат(stage @ Jun 28 2007, 05:55 PM) *
Цитат(alpha prime @ Jun 27 2007, 10:53 PM) *
Никога не си купувайте ДВД писачка НЕК !!!!!!!!!! brickwall.gif blackmetal.gif brickwall.gif evil2.gif

НЕК-овете специално, според моя скромен опит са едни от "най-здравите" ДВД писачки. Какво точно се е случило...всъщност е възможно да си попаднал на няква псевдо-НЕК писачка...

Бяха здрави до 2500 hmm.gif От там нататък слаба работа... калпави лазери, пластмасови лещи. Да не говорим, че в 5170, 7170/7173 вече дори и призмата е пластмасова, а и платките са им NONAME!
stage
4550>all wink.gif
alpha prime
А .. именно 4550 е моделът. След като си я купих, прочетох някъде, че след година спирали да четат ДВД-Р дискове. Мислех, че са глупости. Не са глупости - след 53 седмици точно ми каза да го духам гнусната писачка.
RazorJack
да е шибаните жълтури изчисляват всичко да работи много точно докато изтече гаранцията а после ...
alpha prime
Забавното в случая е, че гаранцията е две години. Даже не са го изчислили като хората happy.gif
Virgin_Steel
Цитат(alpha prime @ Jul 4 2007, 10:48 PM) *
А .. именно 4550 е моделът. След като си я купих, прочетох някъде, че след година спирали да четат ДВД-Р дискове. Мислех, че са глупости. Не са глупости - след 53 седмици точно ми каза да го духам гнусната писачка.

Ако няма вече гаранция го отваряш и с памук и лек спирт лъсваш оптиката... работи безотказно, а ако се запъне може да дръпнещ лека калибрация на ДВД оптиката.
alpha prime
Някой мобже ли да каже защо по дяволите Championship Manager 2000(препоръчителни изисквания 233мхц процесор, 64 мб рам) ми изсира, че нямам достатъчно свободна рам brickwall.gif
Wrath_Child
Може би защото наистина нямаш.
alpha prime
Всъщност около 600 мегабайта свободна имам ...
Virgin_Steel
Често стари игри правят проблеми с по-нов хардуеър.Например при мен Кармагедона ми вика, че нямам 3D Display Adapter, a съм с ATI 1600XT laugh.gif
Nikola Bathory
има ли смисъл да се ръся 100 - 150 лева за мишка или да си карам с мишка за 10 лева? excl.gif
prayer4eto
^ Ако не си професионален геймър мисля, че не ти е необходима. Мишките по 100 - 150 лева обикновено се отличават с голямата си чувствителност и прецизност към движението.

Мойта оригинална мишка за 10 лева "умря" преди 2-3 седмици, а си изкара съвсем добре цели 3 години smile.gif
Virgin_Steel
Мойта е първата 'лазерна' мишка на Logitec - 5 години не е мръднала laugh.gif ...Още се опитвам да я съблазня със сирене ама пак не става sp_ike.gif В интерес на истината адски е гадно да играеш Q III с няква стара мишка с 250 dpi huh.gif
Beerzebub
^^^ Има разлика при скъпите мишки, но не очаквай чудеса. А и за мен 100 лева са прекалено за к'ъвто и да е плъх.
Моята препоръка: Намери си MS Intellimouse Explorer 3 и забравяй за случая.
ludspamer
Кат стана дума за щайги след около седмица зимам следното:
Motherboard ASUS P5B, P965,socket LGA775
CPU C2D E4400 2Ghz, 2MB L2 Cache, BOX
RAM 2.512MB DDR2 800Mgz на A-DATA
CD LG CSA-H42N DVD RW 18x(с дивидитата не съм много запознат)
VGA GALAXY 8600GT 256MB DDR3
CASE Тука доста изгодно за 60-70кинта е таз кутиичица-FOXCONN 3GTH003+Integrated PSU 400W smile.gif
HDD Seagate 320GB 7200rpm
Та цялото нещо го зимам само за 1050кинта(е, щот съм уреден без ДДС icon_headbang[1].gif )

Иначе някви от на майка ми работата, програмисти ми предлагат някви карти 7600GS 512MB и ми излизат с обяснението, че имало 512 МБ.Е, кво като, тия 512 МБ са ДДР2!Та, както се е видяло, всеки е с областта си.... happy.gif
lodborg
Цитат(ludspamer @ Jul 11 2007, 11:08 AM) *
CD LG CSA-H42N DVD RW 18x(с дивидитата не съм много запознат)
И това е причина да не си вземеш ДВД?
Virgin_Steel
^ Това е DVD

^^ При все СДС-то дето си го избегнал ми се струва скъпо...и на тая конфигурация ще й отива 2 гб РАМ !
lodborg
Пхаха, моя грешка. laugh.gif Нещо блея вместо да чета.
ludspamer
Цитат(Virgin_Steel @ Jul 11 2007, 12:22 PM) *
на тая конфигурация ще й отива 2 гб РАМ !

Щех да взема 2.1GB Kingston.Само че след 2-3 седмици ше зимам и монитор(ТФТ, най-вероятно нещо на LG)и с парите няма много да насмогнем.Е, дънцето има 4 слота за рам и по-нататък ше и земем още.
А забравих да кажа, че захранването е на Фортрон
RazorJack
бе точно сега е момента да се земе рам щото е евтина а към началото на есента обикновено скача яко.
земи 2х1 SuperT ддр800 много здрава памет моята от раз отлепи на 950mhz без повече напрежение. а и има готини сини хийтспредърчитъ ... бе отнася секви кингстъни покойто параграф се сетиш
Warrior Of Ice
SuperT е малко дръвнишка марка за мен. Не знам с DDR2 как се представят, но от DDR паметите им имам кофти впечатления при оверклок. В тоя ред на мисли, фен съм на OCZ и Corsair.
Mago De Oz
Добре де, кого трябва да почерпя, убия , набия, разстрелям и т.н. за да ми се оправи ШИБАНАТАААААААА!!!! звукова карта ?!?!?! Какво ли не опитах, ама явно е по-умна от мен, засега ме бие с 3:0 suicide.gif
InsArtTure
Недей се занимава с нея. Вземи си нова. Някаква евтина, но работеща.
Mago De Oz
Киро, нова е бре, ама неможе да се инсталира, мамицата и!!!
InsArtTure
Е, далече си, иначе щях да намина да пробвам и аз да я инстолна. hmm.gif Викай техници.
Mago De Oz
Да дойда и да те взема , бре, само кажи, че ми писна ....и от биоса се мъчих, и кви ли не драйвери слагах....НИЩО suicide.gif !!!
InsArtTure
Хмм,нямам толкоз време, а и не мисля, че си струва. Просто трябва да намериш техник, който да установи дали картата е наред или си е нефукционираща по начало. Ако е наред, ще я инсталира.

Друг е въпросът, че техниците по нашата земя често са или неквалифицирани или измамницикоито ще те накарат да си купиш нов подукт от тяхната фирма... Ако намериш човек, на когото можеш да се довериш, ще бъде най-добре. Каква е картата и колко струва?

EDIT: А, ти си си в София. Може да уредим нещо или някакъв техник. Ще видим. Ицо да се произнесе също, моля.
Mago De Oz
C-media, 20 lv и мога да заявя, че повечето техници с които съм се сблъсквал, разбират и по-малко от петокласник !
InsArtTure
Ще я проверя, ще се обадя тук-там и в неделя може да се направи нещо. Има ги и такива техници. censored2.gif
Mago De Oz
Ок, бирата от мен !
Virgin_Steel
Ами Милене ти не беше ли в Дружба?
Няма никакъв проблем да ми метнеш щайгата до Аргус и за 5 минути (ако няма много тежки хардуерни грижи) ще ти я направя.
Важното е или да не ти е изгорял кодека на дъното или PCI слотовте...другото е история wink.gif
Mago De Oz
да ве Дружба съм ! Къде тва бре, Боби ?
Mago De Oz
HELP!!!! Trqbwat mi tochnite adresi na dwa bylgarski torent trakera:
MASTER TB
traker MYGLATA

pomagaite, HELPPPP!!!!
Virgin_Steel
http://masterstb.com/

http://www.maglata.com

smile.gif
Mago De Oz
Боби, на теб ти се събра яко черпене !!! Следващият път БИРА, заеби, длъжник съм ти !
ludspamer
Цитат(Virgin_Steel @ Jul 10 2007, 02:46 PM) *
Мойта е първата 'лазерна' мишка на Logitec - 5 години не е мръднала laugh.gif ...Още се опитвам да я съблазня със сирене ама пак не става sp_ike.gif В интерес на истината адски е гадно да играеш Q III с няква стара мишка с 250 dpi huh.gif

А знаеш ли как се играе Halo2 на 200dpi.....sad.gif
Beerzebub
До ръката е пичове, не до инстру... ъъ... мишката.
Virgin_Steel
С ръката всеки може... dry.gif
RazorJack
Цитат(Beerzebub @ Aug 2 2007, 09:52 PM) *
До ръката е пичове, не до инстру... ъъ... мишката.

Бе не точно. има едни боклучави мишки дето като ги мръднеш по рязко и се озоваваш завъртян в random посока а не където трябва... с такова нещо не става просто smile.gif

друго си е с Razer Diamondback smile.gif
ludspamer
Аз се кефя на Logitech G5 icon_headbang[1].gif .2000dpi...
Beerzebub
Intellimouse Explorer 3.0A
Една от най-добрите мишки, създавани някога. 400 dpi wink.gif
stage
Windows Vista Ultimatех86 се оказа учудващо прекрасен!
Warrior Of Ice
^ Тромав, бъгав майкрософтски боклук. Поредния. wink.gif
lodborg
Имам нещастието да съм с него на работа...
Virgin_Steel
хах ^, ^^ обосновете се...
FallenAngel
Аз откакто съм с Виста, експлоръра ми постоянно прави проблеми, Интернет експлоръра ми и той се бъгяса и Бобчо забива по-често от всякога no.gif
Най-лошото е, че като ни спряха тока нещо ми стана на CD-то и не мога да го сменя sad.gif
Rolf
Това са му най-дребните проблеми. wink.gif Всички тия ресурси, които гълта, в огромната си част отиват за някакви чисто козметични подобрения. Липсва съвсместимост с по-стари версии на много програми, а игрите (разбирай тези, които въобще тръгват) вървят осезаемо по-бавно... puke.gif
Virgin_Steel
Значи проблема ви е или хардуеърен или заради оразян/нелицензиран софутуеър или просто предмониторен...
Такива проблеми няма (тествано на нови машини с лицензирани такива - 6 компютъра, работещи по цял ден).Ресурси гълта и мога да кажа , че има защо.Все пак хората дават повече пари ,за да може всичко вече да става лесно и удобно.Доста неща в XP искаха солидни познания докато ги подкараш... Всичко във 'Глистата' е лесно достъпно и колкото и да звучи нереално - оптимизирано за НОВ хардуеър.
А за игрите е ясно...не мога да разбера защо се коментира това абсурдно недоразумение в главите на някои хора !
Както и да е, помня как се плуеше XP-то когато излезна, но ще си говорим след година-две.
Warrior Of Ice
Повече от ясно е, че Виста ще остане без алтернатива в един момент, когато преустановят софтуерната поддръжка за XP, но това не прави автоматически новото по-добро. wink.gif Btw, много съм далеч от представата, че XP е добра ОС.
Virgin_Steel
Еми не виждам тогава какви са сравненията Linux - Windows ли? Еми LINUX е готино нещо, но никога няма да бъде толкова достъпно за голямата маса...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.