Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Хардуер/Софтуер, проблеми и въпроси
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
ludspamer
Епа, то е проста работа, еднакво натисни само от 2-те страни, че доколкото съм чувал е възможно ако не е захваната както трябва, при включване на компа да изгрми....или нещо такова.
_TNT_
Pyjamka, "грешно" ми се струва, че е невъзможно да я сложиш - формата няма да ти позволи. Погледни платката отдолу - това ще ти помогне smile.gif. Относно захващането, ако натиснеш достатъчно, щипчиците острани почти сами ще се захванат, нямам друг комп под ръка, за да снимам "how to do". Ако се наложи ще отворя мойто и ще снимам, за да ти покажа. smile.gif
Pyjamka
Благодаря за отзивчивостта! Наистина, само един е начинът, по който може да се сложи, убедих се сега в това. Но явно не мога да натикам платката до долу, защото щипките така и не искат да се захванат. hmm.gif Ех, че няма една мъжка ръка да ми асистира! Явно ще трябва да почакам ... неволята. Все пак, мерси!
_TNT_
Аз като съм си играл, доста често ми се е случвало да я слагам под такъв ъгъл, че дори и със сила да не се получава. Може в това да е проблема. Така дистанционно и теоритично няма много полза от приказки, де rolleyes.gif. Ако нямаш търпение може в тази насока да опиташ wink.gif Успех!
Pyjamka
Айдя на новия рам! rolleyes.gif Естествено, не се справих сама и извиках помощ от един съученик. Друго си е мъжка ръка да натисне. Мен ме е страх да не се счупи и.... Браво! smile.gif
zelatorr
Леко със закъснение но все пак да знаят другите User-и.
http://lifehacker.com/software/feature/hac...-ram-138665.php
onnellinen
Да си изплача голямата болка (отново)
Искам да си купя по-тънко кабел за телефон Нокиа 3220. Телефонът е с много идиотски порт. Намерих кабел за Нокиа Н80, които е със същата букса, каквато ми трябва. Цената на кабелче + диск със софтуер е 15 кинта, иначе кабел под 30 лв не съм виждала, пък не ми се дават.
И са кво да прая, да взимам ли кабела? Откъде мога да намеря софтуер точно за моя модел?
Svetyl
Стана някаква аномалия... тегля си аз с у-торента и почва да се изтрива информация. В смисъл беше на 99.9%, сега е на 99.6%? Да не съм се разболял нещо?
onnellinen
При мен такова нещо става, ако рестартирам насилствено машината.
pa®tci
Хора (и жени), препоръчайте някаква клавиатурка, читава, за до около 5-60 кинтера sad.gif


Условие е да носи на блъскане и гръбнакотрошачи, щото доста играя на SAMURAI SHODOWN и KING OF FIGHTERS unsure.gif
Mort
^ Logitech са изключително здрави и стабилни, но за съжаление напоследък доста вдигнаха цените (нямам представа защо).
zelatorr
Аз съм изключително доволен от тази: http://plesio.bg/product.php?product_id=21...p;section_id=89
ludspamer
Плесио съкс!

^Яка е!
луда`калинка
Абе не мога да си качвам клипчета в топика на скайпа no.gif Много странно. На някой случвало ли му се е?
Ta' Zhal
Хора, имам нужда от вашата помощ за решаването на един "високотехнологичен" проблем. Компът ми е малко тъп, и не записва ДВД дискове. Това, съчетано с мизерния ми 30 ГБ хард, е лоша комбинация. Идеята е, да прехвърля музиката от моя комп на този на сестра ми. Казаха ми обаче, че с USB кабел ще стане много бавно, а аз не мога да направя мрежа, защото уизардът ми иска да запише някаква дискета, която да пусна в компа на сестра ми. Изненада: той няма флопи. Имате ли идеи, как мога на направя мрежа, без да използвам този уизард?
Twilightfall
Нямам абсолютно никаква идея, човек. blink.gif
Ludnichar
Цитат(Ta' Zhal @ May 3 2008, 10:56 PM) *
Хора, имам нужда от вашата помощ за решаването на един "високотехнологичен" проблем. Компът ми е малко тъп, и не записва ДВД дискове. Това, съчетано с мизерния ми 30 ГБ хард, е лоша комбинация. Идеята е, да прехвърля музиката от моя комп на този на сестра ми. Казаха ми обаче, че с USB кабел ще стане много бавно, а аз не мога да направя мрежа, защото уизардът ми иска да запише някаква дискета, която да пусна в компа на сестра ми. Изненада: той няма флопи. Имате ли идеи, как мога на направя мрежа, без да използвам този уизард?

Мани я тая дискета и тоя уизърд! Въобще не ти трябва!
Слагаш тия настройки на единия комп, а на втория вместо еденицата пишеш двойка и би трябвало да стане номера! При мен така е свързан втория комп, ако при теб не проработи, не знам...

Link: http://img.zamunda.net/bitbucket/tcpip001.jpg
abydos
Вадиш си харда, слагаш го на другия комп., прехвърляш, после го връщаш.
Ludnichar
Може и така, ама ще трябва да се занимава с ония гадните тъпотии отзад (не помня как се казваха), мастъри, слейвове и още купища гадости!
abydos
5 секунди работа. Цялата процедура не отнема и 5 минути, после само копирането е чакане. Ако пък имаш хубав ъплоуд - шерваш папката през някой хттп сървър и ги теглиш от другия комп. през нета.
Ludnichar
За теб може да отнема и 2 като си запознат, ама не всеки знае какво да прави! wink.gif
И на мен да реша един двоен/троен интеграл ми отнема примерно 5 минути (ако не е от шибаните де), ама има хора, дето даже не знаят какво е това! biggrin.gif
Ta' Zhal
Не става, и като дам IPтата, пак не се връзват, Cable Unplugged.
А това с пренасянето на хард няма да стане, първо, защото не разбирам от тези неща(с лаптоп съм и не ми се е налагало да го отварям), и второ, защото сестра ми никога няма да ми даде да й бъзикам в компа.
melhaer
най-лесният и най-бавен вариант - намираш отнякъде една флашка 8 или 16 гб и прехвърляш с нея...на 4 пъти и си готов, може и с по-малка, ама си е много работа...

п.с. същият ефект е ако намериш външен хард диск назаем за малко - ще стане по-бързо и от раз:)
Ta' Zhal
Да ти кажа ли, кое ще е най-веселото? Наистина ще го прехвърлям с флашка. С флашка от 1 (да, един) гигабайт. suicide.gif
Beerzebub
^ За да вържеш двата компа с LAN кабел, кабелът трябва да е кроснат. Ходи до някой магазин и им кажи да ти направят.
Ta' Zhal
Хм, бавно и славно прехвърлих всичко с флашка. Не е чак такава играчка, пък -12 ГБ за компа ми е много. fun.gif
RazorJack
късно ли е да предложа един брутално малоумен начин? laugh.gif

купуваш си LPT кабел дето и от двете страни е еднакъв, вързваш двата компа с него, пускаш windows commander и там с PORT connection се връзваш и го оставяш да прехвърля няколко дена със 100 к/с и процесора ти се натоварва на 100% през това време laugh.gif много е култова паралелната връзка! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
evil_ivo
А що не си вързал двата компа в мрежа досега? Не само да си прехвърлиш музиката, а по принцип.
Svetyl
Някой да разбира от принтери?
gadabout
Хах, бих попитал същото. Какъв е твоя проблем?
Svetyl
Спря да печата... дали не е защото мастилото е свършило...
Warrior Of Ice
Обикновено е заради това, или защото парче хартия е задръстило механичната част. За мастилото все трябва да има някакви индикации, провери.
gadabout
Тъпото е, че при мен също спря, но при все, че сложих нови глави.
Моя е с четири глави, съответно за черно, червено, жълто и синьо и колкото и тестпритна да направих, колкото и чистения да пусках - нищо не изкарва (освен по няколко червени точици при тестпринт). А и самия принтер, и на десктопа, ми изписва, че нивата са пълни или поне нормални...
Единственото, за което се сещам е да са изсъхнали и/или да има някъде тапа по каналчетата, знам ли как работи тая пущина...
Svetyl
Проработи отново. Оказа се, че е забил, защото единия лист е с 10-ина мм по-накриво от колкото трябва... Ба ли го.. Разпечатах си документите.
zelatorr
Няма принтер който да работи безотказно!
gadabout
^ Това със сигурност е така, но не помагаш особено, да ти кажа...
zelatorr
Човека си оправи принтера. Какво има да му помагам?
gadabout
Хах, аз също имам ядове с моя, явно не си прочел поста. Само че моите изглеждат някакви неведоми... Или поне за незапознатия, лошото е, че и аз съм такъв.
scion_of_storm
Абе, да го еба, какво ми става с компа. В момента, в който цъкна My Computer забива и няма отбиване, докато не рестна.

О.О
prayer4eto
Virus FTW ? wink.gif whistle.gif
scion_of_storm
С НОДец съм, стабиляга, ъпдейтван даже. Веднъж ме пусна вътре и си щъках, обаче като цъкнах C:-то пак заби.
prayer4eto
Тиии ... колко свободно място имаш на Ц-то ? wink.gif
scion_of_storm
600-700мб по последни данни. Сега не мога да видя, защото пак забива ;д Ба ли го, няма да си бърникам в Ц-то и ще се лиша временно от някакви програми там. То моят комп е един шантавелник и той..старик.
Warrior Of Ice
Бед сектори по харда. Или заминала памет. Или просто скапан Windows.
scion_of_storm
А може и трите наведнъж biggrin.gif

Ба ли го, като се местим скоро с нашите ще ги врънкам за нов комп, отделно и каквото си заработя през лятото ще додада. smile.gif
WildFire
Цитат(scion_of_storm @ Jun 3 2008, 05:53 PM) *
С НОДец съм, стабиляга, ъпдейтван даже. Веднъж ме пусна вътре и си щъках, обаче като цъкнах C:-то пак заби.

То туй антивир ли е било!? Пък аз да не знам! rolleyes.gif
ludspamer
Тфа не го ли писахте в Случайни Глупости?

Е, все едно.Аз от месеци няам никви антивируни и няам почти никви проблеми icon_headbang[1].gif
Разправяха ми, че файъруоуа бил по-яка защита ма не знам.По някое време може да дръпна един нодец, но като глеам как съм се напълнил с един куп глупости на компа(от 300ГБ има свободни 40-50), скоро може и да преинстална.
zelatorr
Сционе направи си един дефрагмент на диска под Сейф мод, и малко поразчисти. Виж какви процеси са ти пуснати и спри ненужните.
prayer4eto
^ Това е добро предложение - Scion-e, пусни си Windows-a под Safe Mode и виж как ще се държи. После се опитай да разчистиш скоро инсталирани програмки. Трябва да си направиш диагностика, а ако не можеш сам, викни некой "батко" sp_ike.gif
Megadeth
scion_of_storm , информацията, която си дал е нищожна, затова и шанса да ти се помогне е такъв.
Дай повече хардуерна информация - памет, процесор, свободно място, как е разделен харда, къде се намира OS-то.
С коя OS си? Сканирал ли си с антивирусна?


Цитат
Добре да ни предоставиш един лог-файл от AutoRuns.
Стартирай файла Autoruns.exe и направи следното:
а) Избери Options -> Hide Microsoft Entries и Verify Code Signatures.
б) Избери File -> Refresh или натисни F5.
в) Избери File -> Save as.
Запази файла някъде и след това копирай съдържанието тук.
Добре е да направиш една дефрагментация на твърдия диск. Обикновено най-добрият вариант е първо да стартираш проверка за грешки (с помощта на Check disk), след това да изчистиш временните файлове (например с Disk Cleanup или Ccleaner) и след това да стартираш дефрагментация. Как може да стане всичко това е описано тук.
Относно бавния достъп до файлове / папки - може да пробваш да изключиш следенето на последния достъп. Това може да стане така:
1. Отваряш Command Prompt - Start --> Run--> "cmd".
2. В него пишеш "fsutil behavior set disablelastaccess 1"
3. Рестартираш системата.
Може да погледнеш тази тема, в която са описани различни начини за оптимизация.

Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.