Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
````````
Спрях да чета художествена литература. Не съм вярвала, че наистина никога няма да имам време да чета, но си е абсолютен факт. Нещата, които чета последно време са с заглавие "Физика з архитекти", "Симетрията", "Перспектива"... и т.н. Това малко като офтопик и оплакване..
Duh5
^Така прави академичния живот...

Иначе аз се отбелязах със "Звезден прах" на Геймън smile.gif
Aglarana
^ Хареса ли ти? Някакво инфо, ако може smile.gif
zelatorr
Аз днес прочетох "Кой кой е в Heavy Metal". punk.gif
Warrior Of Ice
"Кутия с форма на сърце" на Джо Хил. Много увлекателен и интелигентно написан свръхестествен трилър. Надявам се скоро да преведат и сборника му "20th Century Ghosts".
noel_f
Това го имаме вкъщи. Щe го видя ...
Reign of Intolerance
Цитат
И как щеше да изглежда земята ако от нея отсъстваха сенките? Нали и хората хвърлят сенки? Или искаш да одереш Земята, да одереш от нея дърветата и всичко живо, че да се наслаждаваш на голата светлина?

това чух последно по телевизията, иначе отдавна съм го чел
Ataegina
openwidehug.gif openwidehug.gif openwidehug.gif "Мастер и Маргарита".
Не мога да се позная направо, щом се заговори за тая книга и автора й. Започвам да говоря бързо, за да кажа всичко - накратко (пък то не може). Без значение е за мен дали тоя на когото говоря го интересува изобщо biggrin.gif . Резултатът е обяснения пълни със заекване и слюнки. biggrin.gif
Duh5
Цитат(Aglarana @ Oct 19 2007, 07:23 PM) *
^ Хареса ли ти? Някакво инфо, ако може smile.gif

Хареса ми. Геймън пише хубаво. Самия той често оприличава стилът си на писане Л. Карол - приказки за възрастниsmile.gif (а как не го обичам Карол само..)

Та за книгата - хареса ми. Хубаво е написана, чете се за 4 часа вечер след работа. Не открива чудеса в жанра, но е много, много приятна. Заживяваш с героитеsmile.gif
А филма ми стана интересен в момента, в който престана да се придържа към текстовете на книгата. Имаше една идея повече специални ефекти, отколкото си заслужаваше, ноо.. пазарни условности...

БТВ, търся си "Американски богове" - изчерпани количества навсякъде, страшен шит... Ако някой я мерне - да казва!
Aglarana
Благодаря за отговора. А аз току що гледах филма на кино happy.gif Много ми хареса, имаше доста свежи моменти...
Смятам да прочета и книгата..smile.gif
Duh5
Ще е интересно да споделиш мнение след като ще го направиш в последователност филм->книгаsmile.gif
Aglarana
Непременно wink.gif
sgoh
"Гробът на Васил Левски" от Хайтов. Интересно, образователно и леко тъжно. За жалост всичките тия спорове, дебати и дърпане за брадите едва ли могат да учудят, някой българин. no.gif
Mort
Първата трилогия за мрачния елф на Салваторе - нелошо праволинейно рпг фентъзи. Поне се чете бързо.
scion_of_storm
"Ловци на Кости", шеста книга от Малазанска книга на мъртвите. Ох, мамка му, това май задмина дори Колелото в личната ми класация за фентъзита. Поредната прекрасна книга от Ериксън, препоръчвам на ВСИЧКИ да пробват поредицата, въпреки леко безинтересната първа книга.
Нещо неописуемо е...

И Фидлър засвири...
Hellbound
Последната, която прочетох беше "Сократ". Тоя е бил ебати човека bowdown.gif
Exhumator
Последно се бях зачел в "Улица Консервна" на Стайнбек, сега се връщам към по-понятни неща с "Килимените хора" на Пратчет.
Duh5
^Уу, Хората много хубаво!
Аз пък препрочетох "Звезден Звяр" на Хайнлайн току що:)
wqwrrr
Едвин Сугарев - Случаят "Гоце". Както очаквах, доста интересно четиво, даващо реален поглед над политическото положение в България. Гледни точки, анализи и разкрития за това кой ни управлява всъщност, кабинетът кабинет ли е и имаме ли си президент.
gadniq-spamer
Вчера свърших с "То" на Стивън Кинг,от мноооООоООоого време искам да я прочета,но все не ми остава време,много се изкефих!
Madness
"На лов за дявола" на Ричард Лури smile.gif Сега съм почнала "Радост и мъка" на Гьоте
hammer
Братя Стругацки - Дори на сън не виждаме покой
Сега чета друга на Стругацки - Прогресорите и Странниците, ако някой има научна фантастика на компа да пише по скайп и да праща, че изчетох цялата библиотека за 5 години (научната фантастика де и част от историческите романи).
Duh5
^ Гадно се чете от монитор:)

Аз се отбелязах с Майкъл Маршъл Смит - Един от нас
usmif
"Края на маркетинга, какъвто го познаваме" на Серджо Зийман rolleyes.gif

Exhumator
Всеки момент почвам "Затворникът" на Кърт Вонегът!
sa6ito0
Последно не помня какво беше,но в момента чета Задругата на Пръстена happy.gif
Exhumator
Цитат(Madness @ Nov 19 2007, 08:37 PM) *
"На лов за дявола" на Ричард Лури smile.gif Сега съм почнала "Радост и мъка" на Гьоте

Във връзка с Гьоте, тази творба лирика ли е или проза, и освен това добра ли е, защото на мен лично "Вилхелм Майстер" например не ми понесе и не я дочетох.
gadniq-spamer
Драган Тенев -"Чудната история изкуството" ,почнах я в петък ,преди малко я свърших...много е интересна!
scion_of_storm
"Нечестивци" на Джон Конъли. Отново доказва защо е един от най-любимите ми автори, без да бъде фентъзи такъв.

Празни човеци
Намерени сте...недостатъчни.
Madness
Цитат(Exhumator @ Nov 25 2007, 07:56 PM) *
Цитат(Madness @ Nov 19 2007, 08:37 PM) *
"На лов за дявола" на Ричард Лури smile.gif Сега съм почнала "Радост и мъка" на Гьоте

Във връзка с Гьоте, тази творба лирика ли е или проза, и освен това добра ли е, защото на мен лично "Вилхелм Майстер" например не ми понесе и не я дочетох.

Ми лирика е и да ти кажа и мен не ме грабна кой знае колко много. Да казвам дали е добра или не-не мога-Гьоте си е Гьоте,но изглежда ние двамата не го разбираме съвсем laugh.gif dry.gif Иначе сега почвам "Тъй рече Заратустра Книга за всички и никого" Ницше smile.gif
луда`калинка
"Червената Соня и дверите на ада" е последното, което прочетох и съм малко разочарована....Очаквах нещо повече no.gif
Warrior Of Ice
"Човекът във високия замък" на Филип Дик. Изключително оригинален, както винаги, тук авторът представя една алтернативна история на модерния свят - колкото стряскаща, толкова и правдоподобна.
Duh5
^ Ще ми позволиш ли да не се съглася с теб? Знам, че романа е награждаван etc. обаче ми се загуби някъде художествената му стойност. Вярно, чел съм го на 16-17 години, и може да съм изтървал някой нишки, но до ден днешен си спомням, че беше скучен, леко несвързан и, хм, абеее лична неприязън.. А и точно такова алтернативно развитие е много много експлоатирано в жанра (струва ми се).
Така де, ако някой ме пита какво да прочете - няма да му го препоръчам:)
Warrior Of Ice
Цитат(Duh5 @ Nov 27 2007, 08:02 PM) *
А и точно такова алтернативно развитие е много много експлоатирано в жанра (струва ми се).

Не ти се струва, наистина е доста експлоатирано. Само че точно Дик е един от първите, които утвърждават въпросния тип романи.
Ataegina
Никола Русев - "Приказка за Стоедин" - уникален роман-приказка.
"Старчето и стрелата" е по Никола Русев и се играе в Сатиричния. Подозирам, че пиесата ще е много добра.
sharon
"Възкресителят" на Лъвкрафт. Поредното страхотно четиво от автора bowdown.gif
noel_f
''Кристияна Вълчева: 8 години заложница на Кадафи''- Миролюба Бенатова. Току-що я започнах. bounce8.gif
Купих си и ''Eла при мен'' - Богдан Русев и
''Мисия Лондон'' - Алек Попов.
Aggressive Perfector
Започнах да чета "POLITICAL JUSTICE AND ITS INFLUENCE ON MORALS AND HAPPINESS" на Уилям Годуин. Определено мисля, че това е нещо ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
slipknot_spirit
Ами за последно прочетох Винету,ма не ми хареса много ама Синовете на Великата мечка е много добра препоръчвам ви я
Exhumator
Тристан и Изолда и един сборник разкази на Оскар Уайлд.
sarcana
"Нарушители" на Дейдид Морел....изкрено я препоръчвам за хора които обичат гадории w00t.gif книгата е доста описателна , но пък за сметка на тва описанията са интересни хаха smile.gif .Като цяло се разказва за историци,който като хоби им е да навлизат във стари сгради в които се е случило нещо или е била притежание на някой, но си намират майстора в един хотел happy.gif който иска книгата не е мн стара може да се намери в книжарниците smile.gif
selfish_girl
Айра Левин - Момчетата от Бразилия - история за Хитлер, типично в стила на Левин след "Денят след утре".
scion_of_storm
Стояне, Тристан-а и тн хареса ли ти, отдавна съм я чел, но беше хубаво... smile.gif

След Сарантиончето съм подхванал Амбър (powered by Aglarana), сега крънкам книга втора wink.gif
noel_f
Цитат(Aggressive Perfector @ Dec 13 2007, 09:37 PM) *
Започнах да чета "POLITICAL JUSTICE AND ITS INFLUENCE ON MORALS AND HAPPINESS" на Уилям Годуин.

Дали я има в SAC-a? unsure.gif
Aggressive Perfector
^Нямам представа, аз я намерих в интернет...

http://dwardmac.pitzer.edu/Anarchist_Archi...frontpiece.html

P.S. В SAC-a пускат ли да се ходи свободно? В смисъл без да питаш учител и т.н.?
noel_f
Ами, мисля, че не. Трябва да отидеш с някой учител. Кой ви е на вас, bdw?
Duh5
Днес прочетох пълното издание на "Странник в странна страна". Меко казано съм зверски впечатлен. Обмислям да се заровя малко във фактология относно религиите и историята на човешките взаимоотношения. Невероятни идеи, направо образно си представям фурора, предизвикан от книгата 60-те години.. Ако не сте я чели - направете го - ще ви се светне лампата за много неща..
noel_f
Купих си ''Краят на феминизма'' от Александър Никонов и ''Всичко е съдбовно'' на Стивън Кинг.
Exhumator
Препрочитам си "Опасното кралство" на Толкин.
Mort
Купих си Търговецът на Оръжие на Хю Лоури - по-известен като доктор Хаос. Четох доста положителни неща за нея и реших да видя, дали освен отличен актьор, г-н Лоури е и добър писател.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.