Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
Warrior Of Ice
"Призраци" на Тери Гудкайнд. Голям майстор с неповторим стил. Последните му две книги ми припомниха защо е любимият ми фентъзи писател. Дано да стане както се говори и със следващата, единадесета поред, да завърши сагата.
scion_of_storm
4-5 книги на Реймънд Фийст, препрочитах и четох нови- "Крондор" е една от тези, които не бях чел. Скоро започвам и Лукяненко със Сумрачния му патрул, който трябва да е край на трилогията.
wqwrrr
"Призраци" - Тери Гудкайнд. Нещо не ми допадна. 700 страници на вятъра.
emerald
"Майсторът и Маргарита" на Булгаков
Не знам защо чак сега я прочетох. Такава хубава книга да я пренебрегвам. Грабна ме още от началото. Последните две вечери само това правих. И сега имам материал за размишления до края на седмицата.
SharondenAdel
"Възрастите на Лулу" +18 rolleyes.gif tongue.gif
не помня на кого беше, но я четох като бяхме на почивка някъде из планините и наистин ми беше интересна, на всеки който е над 18 му препоръчвам да я прочете, малко е объркваща в началото но....си я бива :Р
Vehement`Desire
"Хрониките на Амбър" - Роджър Зелазни bowdown.gif
Pyjamka
О, аз не съм ли писала за "На изток от рая"? Какво друго да кажа освен ти можеш!
Много ми хареса книгата, въпреки че на моменти в началото прелива от скучност. Леко е предсказуема също така, но не е никак лоша. Вмъкнатите разсъждения също са добре систематизирани и аргументирани. 600 страници, за да се стигне до едно кратко, но върховно "Ти можеш!".
Препоръчвам. happy.gif
scion_of_storm
Уъркрафт, от новата серия...Войната на древните ли, нещо такова biggrin.gif
Arq
Кули от камък и кост-Емил Минчев...невероятна книга...!
wqwrrr
^ Прочете я най-сетне...

Аз последно прочетох "Сребърни реки" на Салваторе. bowdown.gif
scion_of_storm
Дочитам "Сумрачен патрул" на Лукяненко, звършека на патрулотрилогията. Яко smile.gif
Arq
^^ахахахахаха най-сетне или я прочетох преди около месец и нещо...ако не и повече...
lodborg
^^И как беше, Сашо? Ще останем ли доволни?
scion_of_storm
Че как, Лукяненко из ей сик бастард. Много са му добри книгите, винаги е хубаво да изоставиш шаблонното западно фентъзи, за да прочетеш нещо малко по-различно smile.gif А класата на Лукяненко мисля, че ни е ясна на всички tongue.gif
stage
Казуо Ишигуро - Остатъкът от деня
ermm.gif
wqwrrr
"Последният пазител" от Джеф Грубб. На моменти е леко претъпкана с имена и излишни обяснения, но си е вселената на Warcraft, все пак. happy.gif
Pyjamka
Мммм, не баш книга, но пак се брои - "Нора" от Иван Вазов. Прочетох по самоинициатива. Не съжалявам изобщо, беше ми много интересно какво ще се случи в края. Пък и действието води началото си от Русе. wub.gif Много приятна повест, препоръчвам.
noel_f
^Като спомена Вазов сесещам за една мноог хубава негова повест - "Иван-Александър" wub.gif В 6-ти клас бях като я прочетох. Тогава много ми хареса smile.gif

В момента чета "Адвокат на Улицата" от Джон Гришам. Доста е добра.
Reign of Intolerance
Миямото Мусаши - Ръкописът на петте пръстена
Ivita
Аз тъкмо свърших Кланица 5 на Вонегът, хич не ми хареса, сега почнах Диви разкази на Хайтов-доста интересни
Mago De Oz
Клетка на Кинг хъм....дали да си вдигам мобилните телефони вече или не, това е въпроса ?
stage
Цитат(Ivita @ Feb 16 2007, 07:13 PM) *
Аз тъкмо свърших Кланица 5 на Вонегът, хич не ми хареса, сега почнах Диви разкази на Хайтов-доста интересни

Намери си "Точният мерник"
Meckie-The Dark Devil
Ми в момента чета руското издание на фен шуи! edinaise4pdvg8.gif
SoulThief
Подбутваха ме дълго време да прочета Баскервилското куче и успяха най-накрая да ме навият преди около седмица. Следващият път няма да се дърпам толкова.
wqwrrr
"Пирамиди", Тери Пратчет. ...Пак... Прочетох я за една нощ 0.О
Pyjamka
Мина ми през ръцете "Асеневци: генеология и просопография" на Иван Божилов, но за съжаление имах възможност да й хвърля само един бегъл поглед. Вижда ми се доста интересна и определено много полезна за всички с афинитет към областта. Проследява се житейският път на всеки от рода Асеневци - както по българските земи, така и във Византия. Огромно родословно дърво показва развитието на епохалната фамилия. При всяка възможност ще се опитам още веднъж да я взема. Препоръчвам я!
blue_eyes_
"Шестото клеимо" на Дан Браун
Дори мога да кажа,че много повече ми хареса от "Шифърът на Леонардо"
Warrior Of Ice
Братя Стругацки - "Куца съдба". Поредната им феноменална книга, която прочитам; нямат аналог във фантастичния жанр. Пишат хем непретенциозно, хем философски, хем много човешки и най-вече - безкрайно увлекателно...
peterjohnhenry
"Унизените наши тела" на един много добър английски писател, Ивлин Уо sp_ike.gif
Pyjamka
Много замряла нещо темата....
Тази сутрин опатках за по-малко от 2 часа стиховете на Байрон. Ами... не ми допаднаха, даже хич. Най-малкото, че скръбно-погребалната ориентираност на повечето става нахална и провокативно-цинична с присъствието си, а това със сигурност не е по моя вкус. Че и някакви епитафи имаше писани... Не на мен тия, моля.
sepulturatr
Тайните На Магията от Израел Регарди

...много самозванска книжка laugh.gif
scion_of_storm
Наследството на Тамплиерите на някакъв пич Бери...Не е лоша, малко измишльотини има, но има и истини. Става smile.gif
Mort
Чета Легенди за Войната на Разлома - добре, че я подхванах, че с тоя Меч на Истината се забатачиха много нещата - добра книжка е по принцип, ама в един момент ми стана твърде банална. А Фийст си знае работата, без много размишления - здраво екшън от самото начало.
wqwrrr
" Първородният" - Кристофър Паолини. Няма съмнение, надминава оригинала. Много по-зряло четиво, спрямо първата книга.
````````
Джейн Еър - Шарлот Бронте

Тъй да се каже "женска книга". Нещо романтично, ненапрягащо, неангажиращо.. не бих казала, че се чете на еидн дъх.. но ме отмори. Така че съм доволна от книгата. Доста повече отколкото от "Брулени хълмове" на Емили Бронте, която прелиствам в момента. Макар втората да е по-известна.

Истината - Тери Пратчет
Тук нещата са ясни.. бавно но славно ще прочета всички книги.
Meckie-The Dark Devil
До онзи ден четох ''Преспанските камбани'' от Димитър Талев и мноого се радвам ,че наъ-накрая я прочетох тая книга! happy.gif
Exilia
"Дядо Горио" на Оноре дьо Балзак, или по-скоро края... Бях я почнала от лятото,нали ми е задължителна литература. Ама тогава така и не я прочетох. Но когато даскалката ми опря ножа в гърлото, метафорично де, се наложи и последните 10 страници да изчета... Е,не съжалявам де. Беше хубава.
wqwrrr
Джон Толкин - "Недовършени Предания". Няма смисъл да казвам, че е най-добрия. Според мен в тази книга е едно от най-големите му разгръщания като писател. Вселената му е необятна...
Sirenia_fan
хе, интервюто със Сирения в сайта брои ли се за "книга"? щото това е всъщност последното, което прочетох (преди половин час някъде). smile.gif
scion_of_storm
Гай Гавриел Кай- "Пътуване към Сарантион", супер яка и малко по-особена книга, доближаваща се до представите за историческо фентъзи. Ако някой е чел "Лъвовете на Ал-Расан" на същия автор, няма да остане разочарован, книгата е изключително добра. Кай знае какво да пише, уникален автор! icon_headbang[1].gif
Countess_Bathory
последно четох разкази на Лъвкрафт.......хубави бяха...нооо съм чела и по добри неща(фенове не ме убивайте с камъни)...
Voodoo_girl
MadHatter
^^ Прочети някоя от книгите му, няма да останеш разочарована sp_ike.gif
SoulThief
"Шинел" на Гогол. Леле, съдържание не повече от 50 страници, а има толкова смисъл, толкова много казано...една от големите загадки на световната литература. Върху него са пробвали - и чупели - перата си представители на всички литературни школи на 20 век. Една чудесна, малка като количество книжка.
lodborg
Като стана дума за Гогол и понеже се намираме в метъл форум, препоръчвам ти да прочетеш "Вий". Няма да останеш разочарована.
blame
Фредерик Бегбеде - Windows On The World

Имайки предвид слабостта ми към автора, книгата си заслужаваше. Странен поглед над 11ти септември 2001, доста ангажиращ в някой отношения. Човешки написана, в следвашия момент прилично цинична, разкрепостена и зла... баш за времето си. Пък и опредлено беше по-интересна от час по литература... rolleyes.gif
Reign of Intolerance
Aldous Huxley - The Doors of Perception

чел съм, че човекът, синтезирал за пръв път ЛСД е искал да създаде наркотик, който да направи света по-добър... и може би е успял... Ако се чудите откъде Джим Морисън си е избрал името на групата, прочетете книгата ;р

Цитат
If the doors of perception were cleansed, man would see things as they are... infinite.
noel_f
Аз започнах ''Камерата'' от Джон Гришам. Доста обещаващо начало.


Цитат(SoulThief @ Mar 22 2007, 04:50 PM) *
"Шинел" на Гогол. Леле, съдържание не повече от 50 страници, а има толкова смисъл, толкова много казано...една от големите загадки на световната литература. Върху него са пробвали - и чупели - перата си представители на всички литературни школи на 20 век. Една чудесна, малка като количество книжка.

Защо пък да е загадка ''Шинел''? unsure.gif
cherryjam
Джак Макдевид-Машините на бога
Алън Кол и Крис Бънч-Завръщането на императора (СТЕН)
Mago De Oz
"10 лъжи на мекодонизма" - Божидар Димитров, изключително полезна и точна книга, с която се показват само факти и нищо повече bowdown.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.