Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
feather
^ Тези дни си ги купих всичките и предстои четене. cool.gif
Aglarana
Хех,приятно тогава... biggrin.gif
Ro6ava GarGa
Цитат(`Xandria` @ Dec 28 2005, 04:03 PM)
някой може ли да ме светне коя точно е първата от тази поредица(казвали са ми,че нямат много общо помежду си)

...имат адски много общо ако ги четеш в последователност на разказите,а не реда им на издаване в БГ(списъка от края на книгите)"Ерик" НЕ Е ПЪРВАТА!
колкото до "Магизточник" wub.gif ,а "Нощната стража" е последната от поредицата за стражите...абе криво-ляво се говори за паралелните светове:)Ваимс wub.gif

"Нечистокръвния принц" го почвам сега...а после мисля да препрочета "Вещици в чужбина"
autumn
"Майсторът и Маргарита" на Михаил Булгаков

Но трябва да призная, че съм малко разочарован.

Сега съм на "Paradise Lost" на John Milton, но епиката ми идва вповече.

Не мож' ми угоди. sad.gif
Aglarana
хм....да се допитам...

някой,който е чел поредицата "Песен за огън и лед" на Джордж Мартин, може ли да ми каже какво му е впечатлението, харесва ли му или просто не си заслужава?..мисля да си направя един Новогодишен подарък w00t.gif
Warrior Of Ice
Направи си подаръка, няма да сбъркаш! Лично за мен "Песен за огън и лед" е може би най-добрата фентъзи поредица сред всичките, които съм чел. Мартин има много увлекателен стил, а героите му са абсолютно пълнокръвни. Въобще, това може би е фентъзито, което има най-много допирни точки с действителността, поне що се отнася до пресъздаването на човешката природа. Действието не се разводнява от излишни отклонения, както е при Джордан, например. Няма второстепенни или маловажни сюжетни линии...
Aglarana
Мерси за бързия отговор - поръчвам я biggrin.gif biggrin.gif
cunt
Днес прочетох "Баронесата и музикантът". Става дума за Баронеса фон Мек и Чайковски когото тъй да се рече издържа цял живот без да се срещнат и тя е реално влюбена в него.
Ro6ava GarGa
Цитат(ThE-SaMe-IdIoT @ Dec 28 2005, 04:26 PM)
Цитат(Lethe @ Dec 19 2005, 07:11 PM)
"Хари Потър и Нечистокръвния Принц"
Свърших я в събота и съм съсипана от развоя на събитията и от това,че последната книга ще излезе 'между 2007 и 2009'.  sad.gif

да е Дж. К. Роулинг е мръсна кучка .. unsure.gif

напротив Роулинг доказа че това вече(а и отдавна)това не е книжка за деца....вие какво очакахте...хепи енд?!
не знам кога ще излезе 7мата,но ако се вярва на слуховете тя щяла да бъде съвсем тънка книжка(по-тънка от 1вата sad.gif )
lilit
"ЖУСТИН"-МАРКИЗ ДЪО САД
"гЕНЕЛОГИА НА МОРАЛА"-НИТШЕ
"АДМИНИСТРАТИВНО ПРАВО"-КИНО ЛАЗОВ
И МОЯТА НАЙ ЛЮБИМА КНИГА,КОЯТО ПРОЧИТАМ ЗА НЕЗНАМ КОЙ ПЪТ "СТЕПНИЯ ВЪЛК"- ХЕРМАН ХЕСЕ
InsArtTure
Цитат
напротив Роулинг доказа че това вече(а и отдавна)това не е книжка за деца....вие какво очакахте...хепи енд?!

Буахахахахаа laugh.gif

No offence! happy.gif
_SiegfrieD_
"Време разделно"-Антон Дончев
"Театрален роман"-Михаил Булгаков
"1984"-Д.Оруел
Pyjamka
Последно прочетох "Загадката на Енд Хаус" на Агата Кристи. Забавно книжле, "а ла Поаро" естествено. Не е някакво тежко за усмисляне, колкото да не скучая вечер. А преди минутки измъкнах "Името на розата" на Еко и... почвам да чета. smile.gif
King_of_Beer
еми няколко страници от една книга за Фашизмът
интерестно е
ThE-SaMe-IdIoT
Цитат(Ro6ava GarGa @ Dec 30 2005, 05:44 AM)
Цитат(ThE-SaMe-IdIoT @ Dec 28 2005, 04:26 PM)
Цитат(Lethe @ Dec 19 2005, 07:11 PM)
"Хари Потър и Нечистокръвния Принц"
Свърших я в събота и съм съсипана от развоя на събитията и от това,че последната книга ще излезе 'между 2007 и 2009'.  sad.gif

да е Дж. К. Роулинг е мръсна кучка .. unsure.gif

напротив Роулинг доказа че това вече(а и отдавна)това не е книжка за деца....вие какво очакахте...хепи енд?!
не знам кога ще излезе 7мата,но ако се вярва на слуховете тя щяла да бъде съвсем тънка книжка(по-тънка от 1вата sad.gif )

Цитат
Седмата книга ще е най дебела, можеби като "енциклопедия Британика" - споделя авторката в едно интервю.

И излиза на 07/07/07 wink.gif
lelqLora
Цитат(autumn @ Dec 29 2005, 02:25 AM)
"Майсторът и Маргарита" на Михаил Булгаков

Но трябва да призная, че съм малко разочарован.

Сега съм на "Paradise Lost" на John Milton, но епиката ми идва вповече.

Не мож' ми угоди. sad.gif

Ти пък. Ми как да ти се угоди. Аз "Изгубеният рай" едвам го преживях миналата година. Ама нямаше как. Трябваше да го прочета. Днес си довършвам пък "Портрет на една дама". Става като за преди сън. Приспива. smile.gif


Цитат(lilit @ Dec 30 2005, 04:53 PM)
"ЖУСТИН"-МАРКИЗ ДЪО САД
"гЕНЕЛОГИА НА МОРАЛА"-НИТШЕ
"АДМИНИСТРАТИВНО ПРАВО"-КИНО ЛАЗОВ
И МОЯТА НАЙ ЛЮБИМА КНИГА,КОЯТО ПРОЧИТАМ ЗА НЕЗНАМ КОЙ ПЪТ "СТЕПНИЯ ВЪЛК"- ХЕРМАН ХЕСЕ

Супер. А кога ще го прочетеш наистина? smile.gif И кога ще се научиш на българския правопис? smile.gif
The Outsider
първата книга от Света на диска е " Цветът на магията", а втората е "Фантастична светлина" , която е пряко продължение на първата, т.е. задължително се четат заедно ! Ако някой иска мога да напиша хронология на всичките книги на Тери Пратчет whistle.gif
`Xandria`
Цитат(The Outsider @ Jan 4 2006, 02:33 PM)
! Ако някой иска мога да напиша хронология на всичките книги на Тери Пратчет whistle.gif

Много благодарско,ако си направиш труда да го напишеш,наистина w00t.gif
scion_of_storm
"Стражите,стражите"-Тери Пратчет happy.gif
whipmaster
Цитат(Warrior Of Ice @ Dec 29 2005, 10:18 PM)
....а героите му са абсолютно пълнокръвни.....

И (почти) винаги излизат от повествованието обезкървени по особено жесток начин. Кой обезглавен от малолетен принц дето не може да 'дигне меча и да го стовари със сила, кой обезглавен(отново) и с глава зашита на мястото на отрязаната глава (пак) на огромния му вълк и др. подобни все от тоя род suicide.gif evil.gif

Но книжките си заслужават (не само от пато-анатомична гледна точка) whistle.gif
Aglarana
Е нали затова е фентъзи wink.gif
Blashyrkh
Немезида - Азимов.



Чесно казано това е първата му книга на която попадам, която не ми хареса. Просто няма живот в геройте. Все едно гледа "Дързост и Красота". Може би съм прекалено критичен? Някой чел ли я е?
Ro6ava GarGa
Пратчет - Страта
Lady_Fire
Викинг Синът на Один - Тим Северин
The Outsider
Цитат(`Xandria` @ Jan 4 2006, 03:48 PM)
Цитат(The Outsider @ Jan 4 2006, 02:33 PM)
! Ако някой иска мога да напиша хронология на всичките книги на Тери Пратчет  whistle.gif

Много благодарско,ако си направиш труда да го напишеш,наистина w00t.gif

Поредицата за Ринсуинд :
Цветът на Магията, Фантастична светлина, Магисточник, Ерик, Интересни Времена, Последният Континент, Последният Герой
Поредицата за Баба Уедъръекс:
Еманципирана Магия, Посестрими в Занаята, Вещици в Чужбина, Господари и Господарки, Маскарад, Захапи за Врата
Поредицата за Стражите :
Стражите Стражите, Въоръжени Мъже, Глинени Крака, Шовинист, Петият Слон, Нощна Стража

To be continued... wink.gif
spartan117
Хрониките на Нарния
Племенникът на Магиосника

Не е нищо особено,бях при баба ми та беше малко скука тия 2 дни и я прочетох
Slash
В момента чета една книга, която ми подариха наскоро - Изкуплението на Алтал. Грабна ме, много интересно фентъзи. Даже я има тук. Може да я разгледате, и евентуално ако ви заинтригува да си я поръчате. Горещо я препоръчвам!
MadHatter
в последните няколко дни,в които бях болна и с чайче в ръка прочетох "всичко живо е трева".много яка книжка...
The Outsider
Цитат(Slash @ Jan 6 2006, 04:58 PM)
В момента чета една книга, която ми подариха наскоро - Изкуплението на Алтал . Грабна ме, много интересно фентъзи. Даже я има тук. Може да я разгледате, и евентуално ако ви заинтригува да си я поръчате. Горещо я препоръчвам!

Ако ти е харесала и това е първият ти досег с творчеството на Едингс, ти препоръчвам горещо поредиците "Белгариад" и "Малореон" от същият автор. ПО мое мнение те са класи над разните му там "колела на времето", "мечове на истината", и тям подобни ! Невероятна комбинация м/у Толкин и Пратчет !
Друга много добра поредица , но в sci-fi жанра , е "Чунг Куо" на Дейвид Уингроув . Проблемът при нея е , че тъпанарите от Прозорец издадоха само първите 4 книги ranting.gif , а за да може човек да прочете останалите , трябва да знае, освен английски, и китайски ! ENJOY ! biggrin.gif
scion_of_storm
Цитат
В момента чета една книга, която ми подариха наскоро - Изкуплението на Алтал . Грабна ме, много интересно фентъзи

Едингс= thumbdown.gif .Въобще не бих казал,че е добър...Ако искате наистина интересно фентъзи-вземете си "Сага за воината на разлома".Това е,а може и Колелото,ама то става тъпо след 4-5 книга.Друго добро е "Песен за огън и лед".Това са за мен най-добрите поредици,които има в момента. biggrin.gif
Mort
Абе Едингс също като Фийст са си всепризнати класици, но и аз наистина повече се кефя на Фийст. Песен за огън и лед, определено ми беше тъпа. Малазанската книга не е лоша, стига обаче да я четете в оригинал на английски, защото българския превод е скапан.
scion_of_storm
Цитат
Песен за огън и лед, определено ми беше тъпа.

blink.gif Що бе...какво не ти хареса?Книгата е наистина добра,а пък и е много по-различна от повечето фентъзите,които на моменти стават еднотипни. boxed.gif
Ro6ava GarGa
Въпрос:Морт,колко трябва да ти платя за да си смениш подписа? sp_ike.gif

в момента чета Dean Koontz - Dragon Tears puke.gif
`Xandria`
"Епопея на забравените",хареса ми whistle.gif
````````
Гарга, от известно време усещам надигаща се враждебност у теб:") Но за аватара на Морт и аз съм готова да платя:"))))) Чудех се дали само аз се сбърквам. Има и един аватар също 'хубав'.
Аз мисля, че се сещам от къде ми идва тази психоза..... Дето има различни сайтове все с една и съща отвратително страшна картинка. Два пъти са ме стряскали и като казвам стряскали... спира ми дъха, сърцебиенето, не мога се мърдам, не мога да извикам ..чак очите не мога си затворя от ужас. Предполагам на анимацийка очите ми щяха да изпадат.
Ro6ava GarGa
съжалявам за офф-а,ама тряя да обясня happy.gif
тази враждебност и аз си я усещам...това е от всичките тия часове вкъщи с тестовете и граматиките по англииски sad.gif ужасно е...супер нервак съм станала...много съжалявам crying.gif
````````
^Мила усещам същото и при мен. Само дето моето обяснение липсва. Супер много псувам... Чак аз не се трая. Днес съученичките ме гледаха някакво убер странно. Питат ме що не съм се включила в дискусията по литература. Ми щото щях да се развикам. Щото трябваше да говорим за глупости. Госпожата я мързеше да си върши работата сама и трябваше да четем някакви шибани есета на ученици от другия клас. Аз съм толкова уравновесен човек, но в последно време съм супер хаплива.... dry.gif
Slash
^ За двете изнервени дами: дръпнете си Karunesh - Zen Breakfast

Мен пък ми хареса Едингс. Не бих му сложил " thumbdown.gif "
В момента чета Късметът на Бодкин ... biggrin.gif
sharon
Препрочитам си "Сърцето на Луцифер" (Дъглас Престън и Лий Чайлд, двама мои ТВЪРДЕ любими автори wub.gif )
†MidiaN†
'Деветата порта', Артуро Перес-Реверте
пак
и пак
Mort
E, че какво му е на аватара ми този път?! Очите на Shagarath от Borgir.
Ro6ava GarGa
еми...тук има две дами дето те молят да преразгледаш мнението си относно подписа...мерси..smile.gif
gtzvetkov
"how to succeed with women" - ей това го прочетох, голема глюпост. blink.gif
Sw1tched
По Integrated Skills трябваше да си изберем книга, по която да работим та току що прочетох I, Robot. Наистина това, което пише в книгата е >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
което би бил сюжета на филма напечатан на хартия. Казвам го по този начин, защото ,въпреки всичко, предпочитам гледането на филми пред четенето на книги. Това, че твърде често сценаристите се гаврят с книги е друг въпрос.
rob_zombie
Няма да ви правя blink.gif ама баща ми(Зарков) превеждаше Тери Прачет (без Т е). Питам феновете какво мислят за превода.
Иначе последното: Allan Cole & Chris Bunch The Revenge of the Damned. Поредицата за Стен. metal.gif
Queen_Of_Snow
Цитат(Mort @ Jan 10 2006, 06:13 PM)
E, че какво му е на аватара ми този път?! Очите на Shagarath от Borgir.

на мен ми харесва пък

Shagrath wub.gif wub.gif wub.gif


Иначе сега чета "Сърца в Атлантида" на Стивън Кинг, книгата е доста по подробна от филма
rage`girl
Цитат(Queen_Of_Snow @ Jan 15 2006, 08:44 AM)
Иначе сега чета "Сърца в Атлантида" на Стивън Кинг, книгата е доста по подробна от филма

Дам, във филма има твърде много пропуснати неща, но тоа е нормално за филм по книга. Книгата е много по-добра от филма. В нея всичко е представено от погледа на някакво си хлапе, докато във филма не беше точно така и това развали донякъде добрата представа от книгата.
MadHatter
от вчера вечерта пак съм на разкази на азимов. доста ми хареса breeds there a man wub.gif сега ще започна и аз песен за огън и лед. дано не се разочаровам от толкова хубави отзиви sad.gif
Queen_Of_Snow
Цитат(rage`girl @ Jan 15 2006, 12:47 PM)
Дам, във филма има твърде много пропуснати неща, но тоа е нормално за филм по книга. Книгата е много по-добра от филма. В нея всичко е представено от погледа на някакво си хлапе, докато във филма не беше точно така и това развали донякъде добрата представа от книгата.

да наистина прочетох книгата доста бързо и то само щото ми беше супер интересна.. доста по добре от филма както вече споменах


сега чета "Торба с Кости" пак на Стивън Кинг...
Mort
Цитат(rob_zombie @ Jan 14 2006, 10:41 PM)
Няма да ви правя  blink.gif ама баща ми(Зарков) превеждаше Тери Прачет (без Т е). Питам феновете какво мислят за превода.
Иначе последното: Allan Cole & Chris Bunch The Revenge of the Damned. Поредицата за Стен. metal.gif

Преводите на баща ти са СУПЕР! Мога да го кажа със сигурност защото съм чел доста неща в оригинал, а и съм един от най-големите фенове на Пратчет (абе верно може да е без Т, ама аз от край време си го знам така). Малко преводачи се справят толкова добре. Ама той баща ти трябва да е някъв много забавен тип, или много да се вживява в превода, защото дори непреводимите или несвързаните неща с българския успява да ги вмъкне отлично, като ако трябва добавя сполучливо и нещо от себе си. Още веднъж БРАВО! Бих му стиснал ръката. Само имам забележка, но то може и да не зависи от него - защо бавят излизането на книгите толкова много?
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.