Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
Ghost
"Съдбата на Шута" на Хоб. Още една хубава трилогия завършва. smile.gif
_Moonshield_
winterstorms
Maйкъл Toлбoт - Хoлoгрaфскaтa всeлeнa
Aglarana
Цитат(Airin Of Ancelot @ May 14 2009, 12:06 PM) *
Лоръл Хамилтън - "Престъпни Удоволствия". Първата книга от огромна поредица, но ме запали, явно ще търся и следващите.

Заглавието ме заинтригува. За какво горе-долу става въпрос в книгата?
Night
Адам Уилямс-Дворецът на небесната наслада
много харесвам подобен тип романи smile.gif
scion_of_storm
Тишината се проточи.
Дюйкър не беше помръднал.
Пикър тъкмо обръщаше гръб на приятелите си - когато старецът заговори:

- Е, добре. Позволете ми, ако благоволите, в тази нощ да разбия отново сърцата ви. Това е историята за Кучешката верига. За Колтейн от клана на Враната, Юмрука на Седма армия...

Край
на третото сказание
от
Малазанска Книга на Мъртвите.

sleep.gif

препрочитам си аз.
Сиело
"Мисията на шута" - Робин Хоб

Хареса ми, макар и вече след толкова много изчетено фентъзи да срещам безкрайно много повтарящи се елементи, герои и случки. Става въпрос, рядко може да се намери свеж полъх във фентъзи литературата, с изключение на големите имена, разбира се. Независимо от това, Робин Хоб доста добре е успяла да изгради една история, която ме грабна и й осигури още един отдаващ се на книгите й фен.
Airin Of Ancelot
Цитат(Aglarana @ Jun 1 2009, 01:39 PM) *
Цитат(Airin Of Ancelot @ May 14 2009, 12:06 PM) *
Лоръл Хамилтън - "Престъпни Удоволствия". Първата книга от огромна поредица, но ме запали, явно ще търся и следващите.

Заглавието ме заинтригува. За какво горе-долу става въпрос в книгата?

Поредицата се води еротично фентъзи или нещо подобно. happy.gif Действието се развива в алтернативна действителност, близка до нашата, само че в нея свръхестествените същества съжителстват що-годе нормално с хората. Разбира се, такъв свят няма как да е без конфликти, и точно тук се вмъква главната героиня Анита Блейк - ловец на вампири и въобще всякакви неспазващи нормите твари. Около нейните приключения и личното й развитие се върти фабулата.
Aglarana
Така и предполагах happy.gif
Мерси, звучи доста интересно, ще се опитам да се сдобия с нея!
karelian
Lee Child - Nothing To Lose
Vikernes
препрочетох "Из записки по българските въстания" на Захари Стоянов.Много добра книга ;]
pa®tci
Цитат
Тъй тъжен сутрин е кенефът,
Нелепо плочките мълчат
Разделят се лайното и човека
И всеки тръгва сам по своя път...

Човекът по дела човешки
Със другите подобни същества,
Лайното по тръбите тежки,
Надолу, с другите лайна...

След час човекът вече огладнява
Забравил е за своето лайно
Лайното също го забравя
Тъй, сякаш те не са били едно

А може би скръбта е неуместна
И може би така е по добре
А може и отново да се срещнат
Там нейде сред лазурното море...

sharon
Цитат(Aglarana @ Jun 2 2009, 11:25 AM) *
Така и предполагах happy.gif
Мерси, звучи доста интересно, ще се опитам да се сдобия с нея!

Прибави присъствието на "най-сексапилния вампир в жанра", по думите на самата Хамилтън (не е далеч от истината) и картинката става пълна. laugh.gif Пичът прави книгите, всъщност, доста уникален образ. Нещата се развиха добре в последните книги, в скоро време се чака шестата - четат се бързо и много леко, основно заради непретенциозния стил на авторката. Иначе драскай някакво мнение нататък.
karelian
Цитат(pa®tci @ Jun 5 2009, 09:55 AM) *
Цитат
Тъй тъжен сутрин е кенефът,
Нелепо плочките мълчат
Разделят се лайното и човека
И всеки тръгва сам по своя път...

Човекът по дела човешки
Със другите подобни същества,
Лайното по тръбите тежки,
Надолу, с другите лайна...

След час човекът вече огладнява
Забравил е за своето лайно
Лайното също го забравя
Тъй, сякаш те не са били едно

А може би скръбта е неуместна
И може би така е по добре
А може и отново да се срещнат
Там нейде сред лазурното море...



laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif не е истина просто!
Отдавна не съм се смяла толкова много! Евала! laugh.gif

къде ги намираш такива простотии laugh.gif
Warrior Of Ice
"Кръвта на елфите" на Анджей Сапковски - първия от серията романи за Вещера. Малко кратичък, но издържан в духовития и абсолютно завладяващ стил на автора. Инфодар не се мотаят, евала за което!
noel_f
Купих си ''Пространство'' на Стивън Бакстър. Да очаквам ли много?
Airin Of Ancelot
Алън Кол и Крис Бънч - "Далечно царство". Приятно, много приятно фентъзи. smile.gif
Ghost
"Царство на злото" на Клифърд Саймък. Жалко, че не е писал повече такива неща, по-интересна ми беше от фантастиките му.
Мартин Нешев
"Drawing realistic textures in pencil" by JD Hillberry
LordZombie
Сборника с новели на Шеридан Льо Фану - Неясно като в огледало. Доста съм доволен. Зелей Чай, Демонът, Стаята в " Летящият Дракон " и Кармила са все много добри, страховити и стойностни новели.

Сега започвам Х.Ф.Лъвкрафт - Дебнещия Страх
Chaotic One
На Стивън Кинг сборника "Four Past Midnight". "Secret window,secret garden" - You're trapped in the demonic depths of a writer's worst nightmare. Може ли да стане по-хубаво?! happy.gif
Kuutamo
Bo Carpelan - Kesän varjot (Berg)
beyondtheblack
Цитат(Chaotic One @ Jul 4 2009, 11:55 AM) *
На Стивън Кинг сборника "Four Past Midnight". "Secret window,secret garden" - You're trapped in the demonic depths of a writer's worst nightmare. Може ли да стане по-хубаво?! happy.gif

Да, в "Библиотечна полиция" smile.gif
Ghost
Поредицата за Рейн-сан на Бари Айслър. Много силно!
scion_of_storm
"Първи вътре, последни вън". - Bridgeburners.

ех, колко е хубаво да препрочиташ цяла поредица, и то може би една от най-великите такива.
Rolf
Линкълн Чайлд - Зоната. Много му се удават такива фантасмагории.
sharon
Добра е, казваш? Аз продължавам да си чакам момента, в който Чайлд ще ме разочарова, но засега хич го няма. Голяма част от читателските мнения нареждат "Зоната" сред най-добрите му самостоятелни творби, ти как мислиш? Че точно се каня да я налазя утре от Славейков - "Утопия" ме хвърли в потрес преди време, а "Границата Мохо" надмина всичките ми очаквания - ако е вдигнал летвата още по-високо, ще е крайно интересно. Дай по-подробно мнение, ако имаш някакво свободно време.
Babata
"Вино от глухарчета" на Ред Бредбъри.. Много е сладко това.. biggrin.gif
_Moonshield_
Някой тука чел ли е "Вероника решава да умре" на Паулу Коелю и какви са му впечатленията от книгата? smile.gif
Warrior Of Ice
^ Общо взето поредният опит на Коелю да поучава читателя с псевдофилософски превземки и прочие "проникновения". wink.gif Ако си чел някоя от книгите му, все едно си ги чел всичките, така че по-добре не си губи времето.
Babata
Цитат(_Moonshield_ @ Jul 6 2009, 09:51 PM) *
Някой тука чел ли е "Вероника решава да умре" на Паулу Коелю и какви са му впечатленията от книгата? smile.gif

Не че някой ме пита, ама..

Този се опитвам да го избягвам колкото се може повече.. Драйфа ми се от него..
Night
Аз бях чела "Алхимикът", идиотска е, наистина.
Последно - "Английският пациент" - ето това е истинска книга. Картини, картини... вътре в нас. wub.gif
Сиело
Аз се излъгах да прочета "Победителят е сам" на Коелю.
Най-интересното в това беше, че хем ми доскучаваше от пре-дългите и пре-изсмукани от пръсти обяснение, хем продължавах да я чета, защото исках да разбера какво става накрая.
А края или аз не го разбрах или е най-тъпото нещо, правено евър.
Залагам повече на първото, но въпреки това не ми хареса. След "Алхимикът" май всичко му е леко размито и преекспонирано.
Bleak
Е, то и "Алхимикът" не е особено стегнат и оригинален, остава си само с претенциите. rolleyes.gif


Иначе, "Откраднатият Куфар" - разкази от Херман Хесе. Ще се препрочита, че подходих с остро неподходящи очаквания и доста моменти ми убягнаха.
OrangeGirl
Хехе - Тери Пратчет - Автентичната Котка... :/ Ух, много хубава малка книжка! Като прикзка преди лягане е... толкова унасяща. :>
PitBull
Чета Paolo Coelho - The Winner Stands Alone. Ще има с какво да впечатлявам манекенките...
Во Царствии Твоем
Сан Антонио - "На зла кучка, зъл прът"

В момента се "тормозя" с "Дервишът и смъртта"
Jasmine*
Аз като четох "Алхимкът" сметнах, че е хубава книга. Не ми хареса това, че доста от нещата са смляни наготово, но не мога да кажа, че Пауло Коелю не става като писател. Пратчет също става и даже доста си приличат като стил. Само дето преди няколко години беше модерно да се чете Коелю и всички го хвалеха, сега е модерно да се чете Пратчет и да се говори, че Коелю не става. Това са глупости, книгите са бестселъри и не че трябва да се харесват на всички, но е прибързано да се каже, че са книги за манекенки и т.н. Харесвам като цяло книги за душата, мина ми мерака за криминалетата, въпреки че има още мнооого от тях, което може да се прочете. Сега чета каквото ми попадне от поредицата "Пилешка супа за душата" и се кефя на всяка страница. А, и "Тайната" също четох и една книжка за Обама-и двете ми харесаха. Може пък и аз да съм настроена така, че всичко да ме кефи, знам ли. : )
haunting_fear
Последната книга, която прочетох беше "Тежки времена" на Дикенс и то по задължение, защото ми трябва за даск.Бих казала, че това е най-тъпата му книга.
Сега чета "Вино от глухарчета"..Не съм прочела много, но изглежда мн стойностна..Май Рей Бредбъри ми става мн любим автор..
Jasmine*
Дикинс...не знам, големи класики, но е аааадски труден за мен. Вероятно не ми стига акъла, но и езикът му е доста тежък, пък и аз на английски съм го чела и си беше мъка голяма.
Night
Цитат(Jasmine* @ Jul 7 2009, 10:07 AM) *
А, и "Тайната" също четох ...

Коя тайна?The secret или Secretum?
Jasmine*
"The Secret", после гледах и филма, който е едно към едно, но друго си е да си го четеш. Харесаха ми идеите там, пък и моите интереси са до голяма степен ориентирани към квантовата физика и съм доста на такава вълна. : )))
Night
Не съм я чела, но пък много харесвам италианската с това име (затова и питах) - конспирациите с испанското наследство от началото на 18 век. Чакам следващата от тази серия. whistle.gif
scion_of_storm
"Сторми подхвана:
-Проклети от Гуглата демони земеделци! Проклети от Гуглата скапани демони земеделци! Сеят, дърпат кравешки вимета, предат вълна - и секат пътници на парчета! Геслер, приятелю, мразя го това място, чу ли ме! Мразя го!

-Млък! - изръмжа Фидлър. - Пак извадихме късмет, че ония острилки не ни накълцаха на кайма на пътя. Не ща да ти слушам глупостите."

<3333

7-ият Малаз е супер :п
monolithe
Сега чета на Стандарт поредицата "Големите Мистерии". За Ванга книжката беше доста интересна. Сега наред е "Мумията от Царичина"!
Jasmine*
Вярваш ли в предсказанията на Ванга след като прочете книгата?
PitBull
Цитат(Сиело @ Jul 6 2009, 05:55 PM) *
Аз се излъгах да прочета "Победителят е сам" на Коелю.
Най-интересното в това беше, че хем ми доскучаваше от пре-дългите и пре-изсмукани от пръсти обяснение, хем продължавах да я чета, защото исках да разбера какво става накрая.
А края или аз не го разбрах или е най-тъпото нещо, правено евър.
Залагам повече на първото, но въпреки това не ми хареса. След "Алхимикът" май всичко му е леко размито и преекспонирано.

А, така и не свикнах да чета предните постове в темата и съм пропуснал как всички го храните Коелю, първата книга, която му чета е това, и засега ми харесва доста. Не че е нещо особено, най-вече откъм стил, но пък си е доста здрав разум събран на едно място. Всичко е добре казано и персонажите са доста добре замислени. Не знам, може би съм повлиян от това, че съм в САЩ и съм заобиколен от глутници ограничени сомнамбули, преследваши славата и кариерата, с които споря постоянно и на повечето от които доста добре би има се отразило да я прочетат.
Jasmine*
А какво мислите за класическата английска и американска литература? Аз мисля, че в училище супер много се сдъвква и сякаш ни обягва и директно прескачаме на съвременните фантастики. Мой личен фаворит за сега е Твен, не мога да спра да му се кефя.
Babata
Цитат(haunting_fear @ Jul 7 2009, 10:29 AM) *
Последната книга, която прочетох беше "Тежки времена" на Дикенс и то по задължение, защото ми трябва за даск.Бих казала, че това е най-тъпата му книга.
Сега чета "Вино от глухарчета"..Не съм прочела много, но изглежда мн стойностна..Май Рей Бредбъри ми става мн любим автор..

Всички напоследък са се запалили по тази книга.
Всъщносто Бредбъри пише фантастика.. и фентъзи... Глухарчетата са супер сладки, признавам, но ти предлагам преди да му лепнеш етикета "любим автор" да прочетеш и нещо друго негово.
"451 градуса по Фаренхайт" е THE BOOK в неговото творчество.. според мен wink.gif
haunting_fear
Ами чела съм я "451 по Фаренхайт" и да мн ми харесва и тя..Има едни много странни разкази "Възпявам електрическото тяло", които също са добри според мен...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.